StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 20:24:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis 2012 16:25:57 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
exltus píše:
bohuzel si myslim, ze pokud hrajes proti stejne silnym souperum nemas tendence se dostatecne zlepsovat...rychlost treningu v bronz a rychlost treningu proti pc pode nejakeho rozpisu je ai 1 ku 1 000 000



rychlost progresu je jedna vec, ale zlepsovat mechaniku svojej hry mozes kludne aj v bronze ak sa to snazis robit spravne. Dalsia vec je oto aky mas osobny ciel v hre.


rob3rt: vidis pre mna je scout nieco viac sofistikovaniejsie


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis 2012 16:49:23 
Offline
 Profil

Registrován: pon 15. říj 2012 16:55:43
Příspěvky: 10
Ono taky nevyscoutovat mother ship rush, battle cruiser rush atp. je dost o držku a v low ligách to lidi jezděj běžně. :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis 2012 17:45:59 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 05. led 2012 2:21:31
Příspěvky: 47
.


Naposledy upravil Hanz Willy dne pon 03. pro 2012 18:50:25, celkově upraveno 2

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 9:14:34 
Offline
 Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 10:59:09
Příspěvky: 46
Ahoj Honza,


zatiaľ som len tak v rýchlosti videl 1 replay proti tomu zergovi z talianska a ani som ho nedopozeral, lebo som v práci a popravde som ani nevidel dôvod ho dopozerať... Ako som už napísal Z je moja offrace a určite úplne najslabšia rasa, ale:

1, permanentný supply block
2, na 15 supply dáš postaviť pool, stále máš ale cca 200 minerálov ktoré nevyužiješ na drony, expu alebo aspoň overlordy
3, na jednej báze máš v čase 4:xx 500 minerálov, ale zato 3 spinecrawlery, no inak len queenu, a drony. Všimni si že tvoj oponent začal 10 poolom a nič nerobil, teda myslím, že nebol agresívny. Si mohol mať dávno expu a tie crawlery tam. Pred 5. min si mal už dávno spawning ale nerobil si speed, načo si mal aj roach warren keď si nepostavil nič? Potom nabehol on s nejakým speedlingami a ťa vystrašil. Si mohol mať roache a ísť ho potom rovno zabiť...

Zatiaľ všetko, musím aj makať a viac ma takto narýchlo nenapadá. Ale určite by bolo fajn ak by sa ti k tomu vyjadril nejaký skúsený, aspoň top plat zerg.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 10:02:09 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Hanz Willy píše:


viewtopic.php?f=32&t=674
Starsi,ale porad dobre. Pro tebe asi nutnost

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 11:19:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Hanz Willy píše:
Nahrával jsem přitom ještě achivment s infestory tak to podle toho taky vypadá


na infestory zapomeň, ty na ně nemáš ani zdaleka skill.
Ten odkaz na "Učíme se hrát Zergy" je výborná rada. Nemusí proti tobě být master hráč, stačí silver k porážce.

Hry jsem zhlédnul praktiky zběžně. Tu první jsem viděl do 34.minuty, do té doby tam bylo chyb víc než dost i na bronz.
1. hra :
- špatná ekonomika, máš ohromné zásoby (zhruba kolem té 30. minuty to bylo snad 6k minerálů) a nevyužíváš na expanze, spine crawlery, lingy, queeny, overlordy, prostě cokoliv. Full supply jsi snad ani neudělal. V 9. minutě máš jedinou Queen, jinak žádnou army. Nechápu, co máš s těmi ninja expanzemi. To je výhodné leda pro Terrana díky přesunu, ale pro Zerga absolutní nesmysl. Dělal jsi to v obou hrách. Tohohle zlozvyku se zbav. V bázi oponenta jsi ani nebyl. Pokud by jel haras BC, nebo jinou podobnou bronz blbost, na což jsi neměl obranu, pak by vyhrál. Když Heliony útočí na tvou nija expanzi, ty stále bez jednotek a děláš spire...WTF?

2. hra :
nauč se nějaké zergské BO. Do 10. minuty by tvá zásoba minerálů neměla překročit hranici 400. Máš plus za záchranu dron, ale fatální mínus za neblokaci rampy. Ti slackující roachové před spine crawlery jsou ti nanic. Pozdě expanduješ, a jako první zase bereš tu nija expanzi v rohu. Proti Terranovi jedeš bez scoutu jeho báze mutalisky. Co kdyby jel turrety?

Celkově na postup z bronzu tak na 2 měsíce zapomeň.

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 12:33:05 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 05. led 2012 2:21:31
Příspěvky: 47
.


Naposledy upravil Hanz Willy dne pon 03. pro 2012 18:52:15, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 12:57:07 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Necromancer píše:
Pokud by jel haras BC,...

Obrázek
Ještě jsem nikoho nikdy neviděl harassovat s BC. Zkus si zadat třeba do google překladače, co znamená "harass". Dojde ti, že to znamená něco pplně jinýho, než si myslíš. A pak si tam zadej "mass" a hned se ti rozsvítí.
Necromancer píše:
Celkově na postup z bronzu tak na 2 měsíce zapomeň.

WTF? Já když jsem začal hrát, tak jsem neuměl vůbec nic, neznal jsem klávesový zkratky, takže jsem všechno oklikával myší. Za týden jsem se všechno naučil a za dva týdny už jsem byl v silveru. Během pár týdnů se musí do silveru dostat každej, kdo má aspoň jednu ruku, když se bude trošku snažit.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 13:14:22 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Čím déle ti v bronzu klesá rating tím hůře se z něj dostáváš. Fakt by to chtělo mít možnost třeba 2x do roka si ručně přes BNet zrestartovat rating.

Poznámka o tom, že na infestory nemá někdo skill... inu co k tomu napsat. Předpokládám, že bronze protoss má zakázané používat sentry, phoenixe a templáře, neboť na ně nemá skill...

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: master vs bronz
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 13:24:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
a opět spousta lidí, co komentují příspěvky a k replay nic neřeknou :lol:

True : slovíčkař si, chceš-li, ...a co se týče jeho skillu. Něco se naučit dá, ovšem on hraje Zerga jako by hrál Terrana. To je úplně odlišný styl..

Deacon : jistě, klidně ať použije infestory. Ale Zerg, co se naučí prosté základy a nepoužije větší tech než Lair, ten se z bronzu snadněji dostane. Pokud chce bronz používat všechny jednotky, musí se je taky naučit používat...

Já se z bronzu dostal za cca 3 dny. Jel jsem bezchybný 14hatch, s techem na slingy a pak jen roach+hydra s upgrady (žádný spire, Hive, ani infestorové). Mapcontrol pomocí rozmístěných Overlordů a creepu. V bronzu ta taktika nemá konkurenci, pokud je Zerg dost agresivní. Během dne jsem byl na Top příčkách a do konce týdne v silveru.
Hanz Willy : pročti si tady na forum rady pro Zergy. Pokud chceš hrát tak, jako v těch postnutých replayích, pak hodně stěstí...

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz