StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 02. říj 2024 14:25:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 9:24:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Stoky píše:
Nebudu zakladat nove vlakno, ale rad bych radu jak se EFEKTIVNE branit agresivni scoutujici drone (popr. i jiny tezic). Nemate nekdo tip na replay nebo zapas kde to nekdo elegantne vyresil? Protoze pokud dojede k raxum a zacne okamzite bez scoutovani (co taky v tuhle chvili scoutovat) busit do stavejiciho SCV, tak bych si rad co nejmene brzdil tech...


No, vetsinou to resim tim, ze hned jak souperova tezice zahlidnu, tak vezmu dalsi SCV a poslu ho na nej, pripadne pokud vypada hodne agresivne, tak scv poslu na tezice hned a to co posilam z tezby posilam na barracks... nebo muzes rozestavet supply na dodelani zdi a nechat ho rozestavenej

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 10:11:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
satik píše:
Stoky píše:
Nebudu zakladat nove vlakno, ale rad bych radu jak se EFEKTIVNE branit agresivni scoutujici drone (popr. i jiny tezic). Nemate nekdo tip na replay nebo zapas kde to nekdo elegantne vyresil? Protoze pokud dojede k raxum a zacne okamzite bez scoutovani (co taky v tuhle chvili scoutovat) busit do stavejiciho SCV, tak bych si rad co nejmene brzdil tech...


No, vetsinou to resim tim, ze hned jak souperova tezice zahlidnu, tak vezmu dalsi SCV a poslu ho na nej, pripadne pokud vypada hodne agresivne, tak scv poslu na tezice hned a to co posilam z tezby posilam na barracks... nebo muzes rozestavet supply na dodelani zdi a nechat ho rozestavenej


Rozestaveny SD delam proti tossum, kde jedu jiny BO. Proti zergovi delam vetsinou fast factory, tak SD delat nemuzu. Asi prestanu stavet wallin a na fast factory budu delat jen mensi wall u mineralu. Problem by mel byt maximalne se 6-poolem, 9pool uz bych mel byt schopen ubranit. Ale s timhle mam problem a v posledni dobe sem nenarazil na nejaky top TvZ, kde by zerg byl takhle agresivni. Pokud drona uz objede mineraly tak je to ok, ale kdyz jde rovnou tak je to problem, protoze i kdyz hned stahnu tezice, tak bud prijdu o jedno SCV a nebo me sdrzi raxy treba i o 10-15 sec. :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 11:51:00 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Ted trosku odbocim dokaze nejak terran zabranit expandovani zerga v 14hatch 15pool? Hraju to proti kazdemu terranovi z diamantu a nikdy me jeste v early nesundal, jednou jsem mel namalo kdyz jel reaktor udelal 7 marin a poslal na me mariny plus asi 6 SCV jako zivy stit ale to uz jsem mel druhou hatch a napopoval lingy a pak uz se vezl. Me ted prijde terran v early game docela slabej proti zergovi. Ti reaperi predtim me ani tak nestvali nez je nerfli, stejne jsem skoro vzdy jel hned prvnich 100 plynu do speedu a aspon byla od nej nejaka agrese, ted se mi zda ze terran toho nemuze zezacatku moc delat, pac mariny jsou proti tezicum slaby a na heliony nema 2/3 terranu v diamandu takove micro aby udelali nejakou vetsi skodu a kdyz uz posle marin vic tak mam hafec lingu 2queenky a nekdy i roache.

Na druhou stranu v late a mid game to terran zase silne vyrovnava :) Ale ten speed mohli reaperum nechat mno aspon tedla podle me. Co vy jak vnimate to ze se reaperi uz tolik nejedou?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 12:32:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Geene píše:
Ted trosku odbocim dokaze nejak terran zabranit expandovani zerga v 14hatch 15pool? Hraju to proti kazdemu terranovi z diamantu a nikdy me jeste v early nesundal, jednou jsem mel namalo kdyz jel reaktor udelal 7 marin a poslal na me mariny plus asi 6 SCV jako zivy stit ale to uz jsem mel druhou hatch a napopoval lingy a pak uz se vezl. Me ted prijde terran v early game docela slabej proti zergovi. Ti reaperi predtim me ani tak nestvali nez je nerfli, stejne jsem skoro vzdy jel hned prvnich 100 plynu do speedu a aspon byla od nej nejaka agrese, ted se mi zda ze terran toho nemuze zezacatku moc delat, pac mariny jsou proti tezicum slaby a na heliony nema 2/3 terranu v diamandu takove micro aby udelali nejakou vetsi skodu a kdyz uz posle marin vic tak mam hafec lingu 2queenky a nekdy i roache.

Na druhou stranu v late a mid game to terran zase silne vyrovnava :) Ale ten speed mohli reaperum nechat mno aspon tedla podle me. Co vy jak vnimate to ze se reaperi uz tolik nejedou?

Vidim to stejne. Reaper sux a krome vetsinou ztratovyho pokusu o bunkr rush uz nic jinyho nezbejva. A vubec zerg je asi jedina rasa co si muze postavit expu pred produkcni budovou a nechcipnout na to :))

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 12:43:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Geene píše:
Ted trosku odbocim dokaze nejak terran zabranit expandovani zerga v 14hatch 15pool? Hraju to proti kazdemu terranovi z diamantu a nikdy me jeste v early nesundal, jednou jsem mel namalo kdyz jel reaktor udelal 7 marin a poslal na me mariny plus asi 6 SCV jako zivy stit ale to uz jsem mel druhou hatch a napopoval lingy a pak uz se vezl. Me ted prijde terran v early game docela slabej proti zergovi. Ti reaperi predtim me ani tak nestvali nez je nerfli, stejne jsem skoro vzdy jel hned prvnich 100 plynu do speedu a aspon byla od nej nejaka agrese, ted se mi proste zda ze terran toho nemuze moc zezacatku delat pac mariny jsou proti tezicum slaby a na heliony nema 2/3 terranu v diamandu takove micro aby udelali nejakou skodu a kdyz uz posle marin vic zerg ma zerglingy.

Na druhou stranu v late game to terran zase silne vyrovnava :) Ale ten speed mohli reaperum nechat mno aspon tedla podle me. Co vy jak vnimate to ze se reaperi uz tolik nejedou?


Ja k tomuhle muzu rict jen double helion, nezabranim expe, ale vyuziju zpozdeneho poolu a navic natural casto byva pred uzkou rampou (snad krome jungle basin). Jinak to sice nehraju, ale videl jsem parkrat klasicky bunker rush, kdyz zerg vcas nezareauguje a nestahne drony na obranu a zabiti SCV, tak se s expou muze rozloucit. Ale pro terrana je to trosku riskantni, protoze tim "vyhodi" 100 mineralu a kdyz se to nepovede tak ho to zbrzdi (sice stavbu muze zrusit, ale tech 100 mineralu do BO proste chybi).

Ja mam prave problem s tim ze hraju proti zergum double helion a scoutujici drona mi brzdi factory a je docela rozdil prijet do mainu (resp na natural) braneneho quenou a nebo 3 roachema (resp. 3roachema nebo 6). A tohle prave dela tech 15 sec harasu na zacatku :D

Jinak reaper je pro me skoro mrtva jednotka a reaper se speedem uz uplne mrtva. Videl sem ho parkrat pouzivat na scoutovani (na Kulas Ravine na Xel nagu nad naturalem a na Metalopoli na Xel nagu a na third expu), ale nikdy nebyli vic nez dva a tomu se delat upgrade proste nevyplati...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 16:05:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 13. zář 2010 16:22:39
Příspěvky: 53
Nevím jestli se to tu už probíralo, moc se mi nechtělo projíždět 18 stran, ale chci se zeptat na radu jak hrát efektivně proti mass muta za jakoukoliv rasu. v ZvZ bych jeste vedel, znehybnit s fungal growth + hydry a ma po ptakach, ale nevim jak za tosse nebo terrana hrat. Vylezu s armadou nekam ven, muty prileti a srovnaji mi zakladnu se zemi. Pokud expuju nekam dal podobny problem a zatim me teda nenapadlo efektivni reseni. Kdyztak dik za nejake tipy.

_________________
Obrázek[/url]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 16:58:22 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
U T bych určitě řekl pár turretů u minerálů a thoři.. pokud je mutů moc a hodně harasí, tak si jednoho můžeš nechat v bázi a když muti zaútočí tak rychle SCV opravovat..
U P (nehraju za ně) bych řekl blink stalkeři...

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 19:31:48 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Morte píše:
Nevím jestli se to tu už probíralo, moc se mi nechtělo projíždět 18 stran, ale chci se zeptat na radu jak hrát efektivně proti mass muta za jakoukoliv rasu. v ZvZ bych jeste vedel, znehybnit s fungal growth + hydry a ma po ptakach, ale nevim jak za tosse nebo terrana hrat. Vylezu s armadou nekam ven, muty prileti a srovnaji mi zakladnu se zemi. Pokud expuju nekam dal podobny problem a zatim me teda nenapadlo efektivni reseni. Kdyztak dik za nejake tipy.

zalezi na buildu co jedes. Pokud jedes mech, tak thor. Pokud si oteviral treba banshee rushem, tak investovat do ravena a seekeru se vicemene vyplati. Je to ale o uvaze, zda-li Z stavi pouze a jen muty a namasi jich tolik, ze to prestava byt sranda. Pokud ma ale jen 10 mutu celou hru, tak budovat 4 raveny + seekery je zbytecnost.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 23:39:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Morte píše:
Nevím jestli se to tu už probíralo, moc se mi nechtělo projíždět 18 stran, ale chci se zeptat na radu jak hrát efektivně proti mass muta za jakoukoliv rasu. v ZvZ bych jeste vedel, znehybnit s fungal growth + hydry a ma po ptakach, ale nevim jak za tosse nebo terrana hrat. Vylezu s armadou nekam ven, muty prileti a srovnaji mi zakladnu se zemi. Pokud expuju nekam dal podobny problem a zatim me teda nenapadlo efektivni reseni. Kdyztak dik za nejake tipy.


Mass muta jedou 4z5 zergu :) jedine co staci je fast thor a turet mezi minerali .... marinaci jsou taky ohromne silni proti mutum, ale thor dava mutum zabrat a vetsina hracu ani nedela magic box, takze opravovany thor rozbije neskutecne moc mutu ... Musim se vzdy smat kdyz nalitne mezi minerali, kde jsou veze a thor a ztrati tam 60% armady jen tak...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: pát 05. lis 2010 15:08:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 13. zář 2010 16:22:39
Příspěvky: 53
Vím že thor je proti tomu dobrý, ale dšsně pomalý, takže by nastal ten problém že bych vyšel někde ven a než se vrátím mám po základně.I když se musím přiznat, že mě nikdy ve hře nenapadlo je během boje opravovat(random je random, nejsem tak dobrý abych hrál fakt dobře za všechno, za T taky hraju celkem nerad), celkem jednoduchá věc a přitom zásadní věc, za to se můžu mlátit do hlavy.

_________________
Obrázek[/url]


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz