StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 18:23:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 15. lis 2010 20:46:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Gwainhir píše:
Co je nejlepší proti mutům? Spoustu her jsem prohrál tim způsobem, že soupeř jek muty ve velkym (špatně sem scoutoval..)


mass blink stalker pokud mas dobry makro nebo pokud chces neco efektivnejsiho, tak archon+storm,
nebo pokud jsou mensi pocty v obou armadach, tak phoenixove, kteryma se ty muty daj trochu mikrovat

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: stř 17. lis 2010 11:02:38 
Offline
 Profil

Registrován: pon 15. lis 2010 11:03:01
Příspěvky: 18
Mne sa teraz celkom proti zergovi v early game dost vyplaca ked mam tak 10-15 zelotov + upgread na speed a zamozrejme na dmg ... tym padaom ked ma roache tak sa neda s nimi moc mikrovat lebo zeloti ich pohode dobehnu.. aj ked s tym sa vyhrat neda iba obcas ..... ale da sa s tym celkom v pohode ochromit zergova ekonomika a potom v mid a late game to je uz celkom jednoznacna zalezitot

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: stř 17. lis 2010 20:23:02 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 10:09:45
Příspěvky: 39
Mně se v bronzu docela vyplatí pár lotů,stalkerů a hlavně immortalů,vyrazit na zerga (ti jednou hravně roache),pushnout ho a v průběhu postavit buď robotics bay na collosa - hydry anebo stargate s phoenixama - muty :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 17:08:52 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
satik píše:
Gwainhir píše:
Co je nejlepší proti mutům? Spoustu her jsem prohrál tim způsobem, že soupeř jek muty ve velkym (špatně sem scoutoval..)


mass blink stalker pokud mas dobry makro nebo pokud chces neco efektivnejsiho, tak archon+storm,
nebo pokud jsou mensi pocty v obou armadach, tak phoenixove, kteryma se ty muty daj trochu mikrovat


Jako zerg nesnasim pheonixe, v kombinaci se stalkerama jsou muty k nicemu (pheonixe nikdy nezabijes, a neuteces mu, counter na corruptora je stalker s +dmg2armored). Takze bych Ti radil jet to ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 21:03:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 1:28:20
Příspěvky: 54
Zdravim, před chvilkou sem prohrál jedno PvZ na první push s asi 5 roachema a cca 6-8 lingů. Hlavní problém (kromě toho že jsem trochu nestíhal) byl v tom, že udělal 2 lingy zezačátku, zabil mi scouta a pak už jsem neměl šanci dostat se k němu do mainu kde jel ty 1base roache či jak to nazvat. Co dělat když mi takhle rychle zabije scouta? Jet rovnou robo a imortala(y) nebo je tu něco účinějšího?
A je forge-fast exp jako se jezdila v sc:bw použitelná i ve dvojce?

_________________
Obrázek
ID: #371
Kdo chcete, ozvěte se, zahraju si s kymkoliv


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 1:11:13 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Já si myslim, že forge fast exp je možná jen proti slabšímu hráči. Jakmile to uvidí někdo gold+, tak buď odhadne jestli to roachema probije a pokud ne, tak prostě udělá nydus worm a nazdar. Eventuelně mutalisky a taky nazdar :) Proti Z podle mě fast expa jde uhrát jedině v případě, že on jí jede taky, jinak 1 base zerga neubráníš. Proti roachům je podle mýho lepší jet VR + pár kanonů ze začátku (nebo prostě stalkery). S voidama se dá udělat rychlej protiútok, immortalové mají nevýhodu, že pokud je Zerg uvidí a udělá rychlý switch na mutalisky tak máš problém docela vážnej.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 8:30:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
EasyCake píše:
Zdravim, před chvilkou sem prohrál jedno PvZ na první push s asi 5 roachema a cca 6-8 lingů. Hlavní problém (kromě toho že jsem trochu nestíhal) byl v tom, že udělal 2 lingy zezačátku, zabil mi scouta a pak už jsem neměl šanci dostat se k němu do mainu kde jel ty 1base roache či jak to nazvat. Co dělat když mi takhle rychle zabije scouta? Jet rovnou robo a imortala(y) nebo je tu něco účinějšího?
A je forge-fast exp jako se jezdila v sc:bw použitelná i ve dvojce?


ano, da, ale chce to udelat max. 2 kanony a co nejdriv zacit delat pohyblivou armadu, jinak te sunda onebase muta/roach/nydus a nebo zabere 1-2 dalsi expy nez ty vylezes z baze

hlavni je pri FE nehrat stylem "mam expu, tak se zakopu a budu to kempit, nez udelam 200/200" - to je cesta do pekel, musite trochu vystrkovat ruzky :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:20:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
Mna osobne zas sundal typek P čo išišel druhu expu (mapa kde je krytá...neviem meno)... mal stalkerov, imortalov a tie hnusne sentry...

Ako ja nenavidim ten force field....


speedling + banelings + roaches + mutalisk....... čo zmôžem ked mi nahadže forcfieldy a polka army je mimo deja.....

Takža rada pre protossa čo si nevie rady proti roachom... dobre postaveny force field oddelí Zergovu armadu a to by si uz mal dat...

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:25:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 1:28:20
Příspěvky: 54
JJ, sentry jsou důležitý, jen mi přijde že těm mejm nějak rychle docází energie :D
BTW jak koukám tak hraješ webgame :) Jak na tom ta hra je? (dyžtak PM asi by to bylo trochu oftopic :D) Přestal jsem cca před rokem možná víc protože hrálo jen asi 10k lidí což když sem byl zvyklej na 30k trochu zamrzí navíc kámoši už nehrajou.. XD

_________________
Obrázek
ID: #371
Kdo chcete, ozvěte se, zahraju si s kymkoliv


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 12. pro 2010 22:40:44 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Mám poslední dobou docela problém se zergama. Hraju za protosse a chtěl bych vědět jestli se proti nim vyplatí stavět ten wall s malým vchodem. Jedná se především o rushe se speedlingama a rouchema. Proti tomu se slingama mi přijde lepší stavět wall, protože na začátku nestihnu dát většinou včas FF na rampu pokud o nich nevím předem, což si zerg většinou hlídá abych neměl někde scouta a zkrátka mě převálcuje tak že na tom ztratím polovinu prob a další útok již neodrazím. Ovšem proti rouchům mi ten wall přijde jako nevýhoda, protože svoji palebnou sílu nemůžete náležitě rozmístit na rampu a protivník vám může ničit budovy. Samozřejmě se jedná o případy kdy se zerg nechá vyscoutovat až observerem takže nevíte co jede, vidím třeba že dělá expanzi a pak z replaye beztak zjistím že ji zrušil a jel něco rychlého atd. Doufám že je to pochopitelné a budu rád buď za radu nebo ukázkový replay pokud máte.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz