StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 28. čer 2024 7:07:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 23:48:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
Je reálné hrát infestory? Hlavně neural parazity? Tedy proti mecha?

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 0:08:26 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
EyelessCZ píše:
Je reálné hrát infestory? Hlavně neural parazity? Tedy proti mecha?


Pokud jede mech bez tanků (jen Thory a Helliony), tak ano, většinou ale Terran pár tanků má a pokud je aspoň trochu zkušenej, útočí nima ručně na ty Infestory. Někdy se dá ale dobře využít terén a při boji dát Neural parazita třeba z cliffu.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 0:39:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Pralev píše:
Na MMM má Zerg dost counterů, jak banelingy, tak fungal growth (ideálně obojí), s tímhle problém fakt není. Ale mech je problém obrovskej, je to asi stejná sranda jako to EMP v TvP. Zkrátka na kombinaci Hellioni + Tanci + Thorové nemá Zerg žádnej counter, jde to counternout v zásadě jen třemi způsoby:

1) Brood lordi. To ovšem předpokládá, že Terran je lama, nechá mě na ty BL vytechovat a ještě si nima nechá prvním útokem sejmout něco kritického (celou armádu, hlavní base apod.), pokud ne, rychle udělá pár Vikingů a je po Brood lordech. A že Mutové owní Vikingy? To ano, jenže Thorové owní Muty a to tak, že mnohem víc :D Jako 2-3 opravovaní Thorové sejmou prakticky neomezené množství Mutů a to i pokud ten Zerg bude mikrovat a dávat je od sebe.

2) Mapcontrol + přeexpovat a přemasovat Terrana. To už tu někdo výše zmiňoval. Tohle taky předpokládá, že soupeř je horší než vy. Ona ta mobilita je Terranovi celkem ukradená, protože jednu expu na každé mapě si pokryje tanky z mainu a 4 gejzíry plynu stačí na mech po celou midgame. Jakmile je ve hře pár Thorů a tanků, jde se zvesela do útoku a Zerg tohle prostě nemá jak odrazit.

3) Utraliskové, roachové, lingové - tohle mech relativně dává, ale zase vyžaduje to splněný bod 2), což je problém, pokud to ten Terran umí hrát.

Jinak se můžu takřka podepsat pod to, co psal deacon. Win/loss ratio je úplná kravina v nějakém porovnávání úspěšnosti ras. A Terran samozřejmě je OP, protože horší Terran dá celkem snadno lepšího Zerga a Protossa (taky hraju Randoma a taky jsem několikrát za Terrana dal Zergy a tosse, kteří byli podle všech aspektů (maponctrol, micro, APM...) lepší než já).

Nazor randomaka je pro me cennejsi nez 10 zaujatejch tossu/zergu;) Nerad bych abych tu byl jako nakej propagator terranu, kdyz sam je primarne nehraju, ale nak me proste neserou kdyz proti nim mam hrat:) Ted teda musim uznat, ze dost zacloumalo moji virou v jakz takz vyrovnany SC fakt, ze kamos kterej je podle vseho horsi se dostal s MMM do platiny^^ Ono asi pro nas obycejny smrtelniky co nejsou top diamant, je proste snazsi udelat MMM a jediny micro s tim je pred bojem jebnout stimpack a pak jenom behat sem tam. Toss i zerg to ma tezsi umicrovat, ale rozhodne to neni instant win;)

Nicmene na ty spicce bych teda cekal, ze kdyz za T hraje pomalu 1/2 lidi, ze to T budou vyhravat jeste daleko vic. Co jsem v posledni dobe zachytil tak ze by to byla od T naka ownage mi fakt neprijde - treba se na to profici uz naucili hrat..
Zajimavej pripad Dimaga, kterej nejdriv breci jak jsou terrani OP a ''vyhrozuje", ze je taky zacne hrat a pak se zergem projde do finale kde ukeca DeMuslima na 2 mapy na switch stran a vyhraje i finale:))) NICE http://www.gosugamers.net/starcraft2/news/12804-go4sc2-29-dimaga-vs-demuslim-in-the-final

A tady komentar #1 je taky priznacnej.
http://www.gosugamers.net/starcraft2/news/12807-socke-huk-qualify-for-nvidia-gosucup-playoff
Good that there's no terran, I could already hear all the whining about imbalance if those 3 protoss were terran >.< Anyway gogo HuK :)

Jsem zvedavej jak dopadne IEM / GSL, skoro bych se vsadil ze T nevyhraje;) Bohuzel kdyz jo tak bude tim, ze je OP, kdyz ne tak to bude nahoda, pripadne se to bude davat za vrub xtra skillu dotycneho :lol:
Nejakej lehci balanc patch by po skoro mesici od vydani vubec neskodil. Na to, ze v bete jich bylo snad 16 tak ted se jim uz moc nechce a radsi resi blbosti jako zmena nicku..:)

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 1:39:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
Zergové jsou úplně na pí*u protože každej úchyl hraje terana.
1. Jakejkoliv útok je k ničemu protože se zabarikáduje
2. Já se zabarikádovat nemůžu.
3. Než postavim bojeschopnou jednotku on má čtyři. Teď myslím hydru nebo muta a jeho myslím káry nebo maraudery. Sám jsem si to zkoušel a bohužel jsem zjistil že stejný počet jednotek i přes rozdílné nároky na postavení mi nezaručí vítězství.
4. Za dnešek jsem měl deset her a nenarazil jsem ani na protose ani zergy
5. Proč mám hrát za něco co nechi jenom proto abych nedostal na prdel.
6. Když se rozhodnu investovat do banelingů abych prorazil barikádu tak se mi to vždycky povede, ale časově mě to zdrží tak, že než vůbec začnu efektivně těžit z druhý base, vlítne mi tam s banshee a mám po makantech poněvadž burrow teprve dojíždí ke konci.
7. bod mluvící za všecny - i debil je schopný mít plnej limit 60 do osmi minut. To se zergem děláte 42, poněvadž takový income nemáte a musíte jet 6pool, maximálně 8pool už jenom kvuli reaperrush. To ze mně dělá bránícího. Rush se dá hrát jenom proti postiženýmu, který neví k čemu je vchod do základny.
8. makanta neposílám scautovat, protože kdokoli to proti mně udělal projel.

Proboha doufám že si toho někdo u blizzu všimne a udělá s tím něco, protože se mi to hrát nechce za terrany, za který to jakštakš umim jenom proto, abych se připojil k bandě slabochů co je baví při hře se drbat v pr***li ! Respekt všem co za ně skutečně umí, ale podle toho na co jsem za celých 120 her narazil nikdo se nemusel moc snažit.
Proti protosům prohraju tak jednu z osmi her, protože tam je klíč nepustit ho ke druhý base. Skoro vždycky vymře. Ale proti nim jsem hrál tak 30X a proti zergům to už si ani nepamatuju ale tak 15X max. Ostatní moje vítězství nejsou na vytahování, protože jsou buď proti začátečníkům nebo výjimečně povedeném 6pool rush. Za celou dobu se mi povedlo hru skutečně rozehrát a vyhrát tak 5X

Jelikož jsem na terana alergickej, v jednotce jsem ho hrál hodně, tak se jdu biflovat protose a se zergem končím.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 7:00:16 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 20:48:01
Příspěvky: 36
No dobre , pobavill si :D toto je strasny crytopic :)

1-2 : ak sa zabarikaduje a chces skusat baneling bust davaj exctractor este pred poolom baneling nstom necakaj a garantujem ti ze on nebude ma banshee kym tam prides s banelingami.
Ked sa zabarikadoval to je tvoja vyhoda pekne si expanduj a on nech si robi svoj one base turtle.
3: zergling je od kedy je starcraft starcraftom najnevyvazenejsia unita v hre :)
maraunderov/mensi pocet helionov si davas medzitym techni na mutalisky a hlavne ked ziskas muta tvojim cielom nie je ho znicit (mozno sa ti to vronze lige aj podari) ale drzat ho v bazi.
4:vcera som hral 6 hier 4 zerg mirrory
5: nemusis :D
6: to bude tvojom macre
ja chodim 13-4pool a odrazam reaper rushe
8 : toto nechapem :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 7:59:37 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
T.iN.T.a: Problém je, že ty posuzuješ balance SC2 podle výsledků turnajů TOP hráčů, což je podle mého názoru naprosto špatný přístup. Sám jsem hrával W3 před lety "progamingově" (v českých podmínkách, v národních turnajích jsem se i umisťoval na čelních pozicích) a z vlastní zkušenosti vím, že ty turnaje nebyly takřka nikdy o balancu, vždy to bylo o skillu a formě dotyčných top hráčů (a to byl W3 hodně nevyvážený, prakticky co patch, to úplně rozhozený balance ve prospěch jedné ze čtyř ras). Tam to prostě fungovalo tak, že někdo byl totálně rozjetý a dával všechny a bylo úplně jedno, jakou rasu hraje :) To ovšem nic nevypovídalo o tom, že drtivá většina hráčů měla s nějakou rasou velký problém. A to je přesně i teď v SC2.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 10:13:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
Touch píše:
No dobre , pobavill si :D toto je strasny crytopic :)


Jo, přiznávám, je to "far cry" topic ))) Ale v noci mi to ještě nedalo, po tomhle mym příspěvku a zahrál jsem prota. Vyklepnul jsem jinýho, jeden mě dal a dva terrany jsem přemastil Zeal/Stalk a potom void. A dloubal jsem se pr**li. Hraju teď jenom je, začas to bude i patrný z podpisu. Bod 8? Sposta zergů posílá scautovat makanta. Podle mě blbost jenom se připravujou o rush kvulí pomalýmu income.

Jo a ještě, kromě challege a campaign jsem ve dvojce za proty nikdy nehrál.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 10:53:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Zalezi aj proti komu si hral. Mozno to boli uplni salati.
Moj kolega napriklad bol v bronzovej lige a stale "machroval" ze mu to dava superov zo zlatej a platinovej a vsetko v klude poraza... lenze jeho superi boli "odpad" zo zlata a platiny. Odpad ktory hrava proti bronzku, lebo battle.net testuje ako su na tom zle a do akej ligy ich ma preradit.
Kolega uz postupil. Z bronzu rovno do platiny. Tesil sa len par minut. Odkedy tam je, nevyhral ani jeden zapas. Stale ma superov z platiny, ale uz nie kandidatov na presun do nizsich lig. Teraz sa boji ze ho to presunie nizsie.

Tym enchcem znevazovat tvoje hracske schopnosti, len chcem poukazat ze to ze si ako toss porazil 2 terranov neznamana takmer nic ;)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 11:04:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 03. lis 2007 15:50:15
Příspěvky: 119
ono hlavne, ked hras 1 base protossa na zeleotov/stalkerov, tak je to 1a army, ktora prejde v nizsich ligach snad vsetko... ale dostanes 1 lepsieho hraca a ani si neskrtnes :)

_________________
have no fear, path is written


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 11:08:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Ligy jsou zatím dost nevyrovnané. S kamarádem jsme zatím dali 16 zápasů (jsme v bronze) a v ani jednom jsme neměli tým z Bronz ligy. Vždy nám to dalo favorizovaný tým z vyšších lig, nicméně i tyto teamy měli hodně rozdílnou kvalitu.

Řekl bych, že hodně záleží na tom jaké dostaneš soupeře při prvních 5 ti zápasech. V 1v1 jsem vyhrál 4/5 a dalo mě to do platiny kam ale moc nepatřím. Spíše bych se viděl v Silver, nebo Gold.

To samé platí pro 2v2, kde jsme na začátku dostali silnější protivníky a skončili jsme v Bronze.

Ligy se samy vyladí časem jakmile lidé nahrají dost zápasů, ale nyní je to pořád guláš.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz