StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 23. čer 2024 19:38:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:23:00 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
makaan píše:
No ona se zase tak lehko ty expanze protivníkovi nedělaj


Ale dělaj, pokud soupeř není noob :)

Citace:
....já neustále BCčkama prudím a ty početní převahy redukuju (paradoxně to jsem já kdo mívá převahu)


To opět vypovídá jen o tom, že hraješ proti amatérům, kteří se ti rozbíjejí o obranu, místo aby zabírali mapu, dělali counter a techovali.

Citace:
to že má víc surovin roli nehraje...páč já mám míň, ale mám menší ztráty...když BCčkama prudím, tak obvykle sám nevím jak bych to kontroval ...protože mám obvykle pod kontrolou i nejbližší oblast, takže není možnost překvapení :-) navíc vyhlazení nepřátelské expanze je pro mě otázka pár vteřin ...


To právě hraje obrovskou roli. Protože když má víc surovin, může si dovolit mít daleko rychlejší produkci (víc produkčních budov) a ono když na jednoho tvého BC on udělá 5-6 Vikingů/Corruptorů/Void rayů, tak se můžeš s Battlecruisery i s jejich Yamatem jít zahrabat :)

Ani produkční limit v tomhle případě pro soupeře není problém, protože i kdyby se postavilo třeba 50 jeho Void rayů tvým 10-15 BCčkům, tak i kdyby tys přišel o 90% BCček a on o 90% VR, tak do 5 minut má nových 50 VR, zatímco ty mít nových 10-15 BCček tak rychle asi nebudeš :)

Citace:
btw...nepřítel obvykle ví o tom že stavím BCčka..jenže je stavím nejmíň po třech zaráz..a on se k nim prostě nedostane..někdy ti udělám screeny mojí obrany :-D


On se k nim nemusí dostávat, nejde v té hře udělat nepřekonatelná obrana, správný counter a neustálý nápor masy ti tu obranu dřív nebo později rozbije (v nejhorším tě vyhladoví a pak si tu čím dál víc redukovanou obranu a letku BC nebudeš mít za co doplňovat). Proti dobrému hráči se zacampaním prostě nedá vyhrát.

Edit: Jinak já věřím, že obskurní taktiky, jako je třeba tahle, můžou být na anonymním ladderu dost účinné, protože drtivá většina hráčů jsou nemyslící ovce, které z replayů top hráčů odkoukali taktiky a jedou je do zblbnutí, absolutně žádné přemýšlení během hry, žádné reagování, improvizace... prostě si jedou to svoje. Proti takovým to fungovat může, protože prostě hraješ úplně jinak, než na co je zvyklej a nevymyslí v té "rychlosti", jak se s tím vypořádat (kdybyste si dali odvetu, už by to třeba zahrál daleko lépe a rozsekal tě).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 16:14:20 
Offline
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 18:01:09
Příspěvky: 27
Pralev píše:
makaan píše:
No ona se zase tak lehko ty expanze protivníkovi nedělaj


Ale dělaj, pokud soupeř není noob :)

Citace:
....já neustále BCčkama prudím a ty početní převahy redukuju (paradoxně to jsem já kdo mívá převahu)


To opět vypovídá jen o tom, že hraješ proti amatérům, kteří se ti rozbíjejí o obranu, místo aby zabírali mapu, dělali counter a techovali.

Citace:
to že má víc surovin roli nehraje...páč já mám míň, ale mám menší ztráty...když BCčkama prudím, tak obvykle sám nevím jak bych to kontroval ...protože mám obvykle pod kontrolou i nejbližší oblast, takže není možnost překvapení :-) navíc vyhlazení nepřátelské expanze je pro mě otázka pár vteřin ...


To právě hraje obrovskou roli. Protože když má víc surovin, může si dovolit mít daleko rychlejší produkci (víc produkčních budov) a ono když na jednoho tvého BC on udělá 5-6 Vikingů/Corruptorů/Void rayů, tak se můžeš s Battlecruisery i s jejich Yamatem jít zahrabat :)

Ani produkční limit v tomhle případě pro soupeře není problém, protože i kdyby se postavilo třeba 50 jeho Void rayů tvým 10-15 BCčkům, tak i kdyby tys přišel o 90% BCček a on o 90% VR, tak do 5 minut má nových 50 VR, zatímco ty mít nových 10-15 BCček tak rychle asi nebudeš :)

Citace:
btw...nepřítel obvykle ví o tom že stavím BCčka..jenže je stavím nejmíň po třech zaráz..a on se k nim prostě nedostane..někdy ti udělám screeny mojí obrany :-D


On se k nim nemusí dostávat, nejde v té hře udělat nepřekonatelná obrana, správný counter a neustálý nápor masy ti tu obranu dřív nebo později rozbije (v nejhorším tě vyhladoví a pak si tu čím dál víc redukovanou obranu a letku BC nebudeš mít za co doplňovat). Proti dobrému hráči se zacampaním prostě nedá vyhrát.

Edit: Jinak já věřím, že obskurní taktiky, jako je třeba tahle, můžou být na anonymním ladderu dost účinné, protože drtivá většina hráčů jsou nemyslící ovce, které z replayů top hráčů odkoukali taktiky a jedou je do zblbnutí, absolutně žádné přemýšlení během hry, žádné reagování, improvizace... prostě si jedou to svoje. Proti takovým to fungovat může, protože prostě hraješ úplně jinak, než na co je zvyklej a nevymyslí v té "rychlosti", jak se s tím vypořádat (kdybyste si dali odvetu, už by to třeba zahrál daleko lépe a rozsekal tě).




Plne suhlasim Pralev..... ked zistim ze masis battlecruisry ( keby vyskautim ze ich masujes, co by som vyskautil lahko ) , tak ta ich necham veselo masit. Ja naopak masnem voidov a skonci to tak ze battlecruisery budu Tokio a voidi Godzila. To ze si hral priradovacie mache len potvrdzuje ze si hral s lamami. Ked s touto taktikou v golde prezijes, tak sa zasmejem.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 17:34:13 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Diky za rady kluci, dneska to zkusim lip.

Tahle hra byla o macru, on v tom byl mnohem lepsi a ta prvni exp mi utekla.S SCV je problem, ze kdyz clovek porad skenuje misto MULE, na zacatku dost chybi prachy. Ale zkusim to zlepsit.

Paradoxem je, ze diky P, jak trenuju rychlejsi a rychlejsi build ted davam terrany a zergy primo nekutecne. Jak tu nekdo psal o BC, to na me uz par lidi taky zkouselo a padly jak hrusky. Mam tolik mariny a vikingu, ze nemaj sanci :-) Vcera celek uspesny den, ze 14. na 3. misto, ale byl jen 2x P. Ten, co jsem posilal a pak jeden, co zkousel cheese v zakladne a nemel sanci :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 19:31:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 19:27:12
Příspěvky: 61
Před chvílí na mě nějaký Terran taky zkoušel mass BC a i když sem hru rozjel snad nejhůř, jak to šlo, tak i poloviční armáda si s ním poradila - pár hyder, infestoři a terránci zbyly jen oči pro pláč.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 5:43:00 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Hohoo, panove, jste zlati!

Zameril jsem se hlavne na ekonominku a dnesni skore vs P 4:1.
Nakonec jsem dal i platinaka! Hehe, ten koukal :-) Uz mi to dava samy goldy a platinaky, pocitam, ze me to brzo posle vejs, silver uz mi nestaci :-D

Zas nejsem takova lama :-)

Edit: A jsem lama. Dava mi to ted samy platiny a top goldy a pro zmenu me zacina tezce drtit zerg :-) Je zajimavy sledovat, jak v kazdy lize hraje kazdej uplne jiny taktiky a jak zvlada micro :-) To uz nejsou ti slabi Z, co si je clovek dava levou zadni. Hehe. Zlata stribrna liga, ta mi staci :-D

A je to tu. Gold, 1. misto, hehe

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 11:55:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 18:01:09
Příspěvky: 27
kori píše:
Hohoo, panove, jste zlati!

Zameril jsem se hlavne na ekonominku a dnesni skore vs P 4:1.
Nakonec jsem dal i platinaka! Hehe, ten koukal :-) Uz mi to dava samy goldy a platinaky, pocitam, ze me to brzo posle vejs, silver uz mi nestaci :-D

Zas nejsem takova lama :-)

Edit: A jsem lama. Dava mi to ted samy platiny a top goldy a pro zmenu me zacina tezce drtit zerg :-) Je zajimavy sledovat, jak v kazdy lize hraje kazdej uplne jiny taktiky a jak zvlada micro :-) To uz nejsou ti slabi Z, co si je clovek dava levou zadni. Hehe. Zlata stribrna liga, ta mi staci :-D

A je to tu. Gold, 1. misto, hehe



Zial som veril vo vybalancovani hry. Ked som hral betu ( za P ), tak u zergov som si nevedel rady s mutaliskami. Phoenixovia boli sracky. Tu v originalke ich uz dali doporiadku, takze so zergom uz viem hrat. Marauderi v bete mali spomalovacie strely hned odzaciatku, cize rychly mass a aj najlepsi protos padol za vlast. Tu im to dali za par halierov upgrade. No nech uz sa snazili v bete akokolvek balancovat, tak v pripade terranov zlyhali. Dufam ze novy patch je uz na ceste, lebo budem hrat za terrana uz aj ja. Cisto zo sranndy som si to aj pustil, pricom jedine skusenosti som mal v kampani a vyhral som zo 6 hier 6 proti kazdemu. Vsetko platina, jeden diamond ( proti P aj T aj Z ). Tak mi prosim povedzte ze hra je vyvazena a ja sa zasmejem. Zachvilu budem takymto sposobom v diamonde.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 12:16:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
igraczech píše:
Zial som veril vo vybalancovani hry. Ked som hral betu ( za P ), tak u zergov som si nevedel rady s mutaliskami. Phoenixovia boli sracky. Tu v originalke ich uz dali doporiadku, takze so zergom uz viem hrat. Marauderi v bete mali spomalovacie strely hned odzaciatku, cize rychly mass a aj najlepsi protos padol za vlast. Tu im to dali za par halierov upgrade. No nech uz sa snazili v bete akokolvek balancovat, tak v pripade terranov zlyhali. Dufam ze novy patch je uz na ceste, lebo budem hrat za terrana uz aj ja. Cisto zo sranndy som si to aj pustil, pricom jedine skusenosti som mal v kampani a vyhral som zo 6 hier 6 proti kazdemu. Vsetko platina, jeden diamond ( proti P aj T aj Z ). Tak mi prosim povedzte ze hra je vyvazena a ja sa zasmejem. Zachvilu budem takymto sposobom v diamonde.

Hra je vyvazena, tak se zasmej - to nikdy neuskodi:) Si holt dobrej - sam ses prokec kdyz si napsal, zes porazil i T;)

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 13:00:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Hra vybalancovana nie je ani nahodou. Teran je proste OP a popieraju to uz len ludia ktori chcu verit ze vyhravaju hlavne vdaka svojmu skilu. CItal som o tom par analyz, v strednej faze hry sa MMM jednoducho nema co postavit. Ak s tym terran prehra, znamena to len ze spravil niekde par nepeknych chyb. Ak to terran nejako fatalne neposerie, tak je MMM jasna vyhra. Cena 50/50 za spomalovacie strely u marauderov bol trapny pokus o ballance. Ostatne, to ze bude terran nerfnuty bude dostatocnym dokazom ze bol OP.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 13:09:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
GoodWill píše:
Ostatne, to ze bude terran nerfnuty bude dostatocnym dokazom ze bol OP.
To ze bude T nerfnuty (a taky verim ze bude) znamena akorat to, ze na blizz foru se vystridaj ubuleny tossove s ubulenejma terranama :lol:

Btw. http://www.gosugamers.net/starcraft2/news/12807-socke-huk-qualify-for-nvidia-gosucup-playoff

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 14:30:08 
Offline
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 18:01:09
Příspěvky: 27
T.iN.T.a píše:
igraczech píše:
Zial som veril vo vybalancovani hry. Ked som hral betu ( za P ), tak u zergov som si nevedel rady s mutaliskami. Phoenixovia boli sracky. Tu v originalke ich uz dali doporiadku, takze so zergom uz viem hrat. Marauderi v bete mali spomalovacie strely hned odzaciatku, cize rychly mass a aj najlepsi protos padol za vlast. Tu im to dali za par halierov upgrade. No nech uz sa snazili v bete akokolvek balancovat, tak v pripade terranov zlyhali. Dufam ze novy patch je uz na ceste, lebo budem hrat za terrana uz aj ja. Cisto zo sranndy som si to aj pustil, pricom jedine skusenosti som mal v kampani a vyhral som zo 6 hier 6 proti kazdemu. Vsetko platina, jeden diamond ( proti P aj T aj Z ). Tak mi prosim povedzte ze hra je vyvazena a ja sa zasmejem. Zachvilu budem takymto sposobom v diamonde.

Hra je vyvazena, tak se zasmej - to nikdy neuskodi:) Si holt dobrej - sam ses prokec kdyz si napsal, zes porazil i T;)




Pozri, nech sa snazim analyzovat akokolvek, stale dochadzam k tomu ze terran je proti protosovi neporazitelny. Napr. na zaciatku vyrobi 6, 7 marinov, 5 marauderov a P nema vobec sancu, pretoze stalker pada jak nic a zealot sa k nim ani nepriblizi. A to staci strela, ustup, strela, ustup. Cize priemerny teran by mal do 15 min rozbit protosa, nech protos robi cokolvek. Rush ? Nemozny, T sa vzdy zabarikaduje. Neskor High templar ? Lahko poriesi ghost a pritom odstavi aj stity celej armade. Colosus ? Neprijemny, ale len dovtedy kym T urobi par vikingov ( a to sa nemusi nejak zatazovat, pretoze startport ma vzdy postaveny na medicov, cize vikingov ma takmer okamzite. ), ktory s tym range mozu v klude drtit colosusa, bez toho aby sa k nim mohli napr stalkeri dostat. Void ? Jedina vec ktora vazne ohrozit, ale len vo vacsich mnozstvach a nepripraveneho terana, co sa vdaka skautu da lahko poriesit. Ak do klasickej MMM vybavy pridame nejaky ten tank, podla potreby ghosta alebo vikinga, tak protos jednoducho nema co hrat. To nehovorim o tom ze ta teranska army nepotrebuje ziadny drsny tech upgrade a ani nieje vobec financne narocna.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz