StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 16. čer 2024 11:47:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 12:54:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
Bublina píše:
jj to jsem viděl ZvT mi přijde fajn co se teda týče taktiky marine tank/baneling muta. Tamta hra byla pěkná nicméně si myslim, že kdyby Dimaga technul hned po těch ultrech na brood lordy tak že by vyhrál. Mám pocit že to i komentatoři zminovali. Ta hra spadla, tak že nikdo neví kdo by vyhrál, ale jak neměl brood lord tech řekl bych že na 70% ten terran, to že dali rematch asi proto, že v te poslední konfrontaci mu hodil mine-control na tanky postřílel mu maraudery a když hra padla měl zerg víc suply co si tak vzpomínám.
Proti terranum je fakt že hrají to same tier 2 MMM je slabé a viděl jsem už pěkně zahraný mech nebo jak psal PredY postupné přecházení na mech, ale zatim se to nehraje a jsou jen malé naznaky. Proto si zatim myslim o MMM a tossovi to co jsem psal. Jinak s tebou souhlasim.

Tak to ze terrani furt hrajou mmm + vikingy snad od chvile co ta hra vysla a divi se ze prohravaj je jejich smula. Na TL se to hodne resilo, spousta lidi tvrdila ze terran mech zahrat nemuze. Nvm, nesouhlasim. Treba zrovna MvP uz zacal proti tossovi jezdit mech vic a vic, goody nehraje prakticky nic jinyho a nedavno v nakym turnaji, myslim ze to byl Thorzain, tosse pomoci Thoru a tech jejich kanonu naprosto znicil(v tu chvili se o late game este mluvit nedalo, ale stejne)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 15:45:24 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
aklain tu hru proste tolik nechape, nerozumi tomu ze kdyz T zustava 10-12 minut na jedny bazi a nevyjde mu push, tak ze je to vicemene bezvychodna situace. Kor kdyz dneska P muze jet extra rychlou expu a kdyz ma mozek, dokaze to v klidu ubranit i proti 3rax pushi.
Kazdopadne zrovna marine kinga bych jako priklad nedaval, ten kluk ma celou jeho strategii zalozenou na early/midgame timingach, takze nema duvod zbytecne hru prodluzovat do late game. Navic je treba pochopit, ze kvalitni timing push v midgame je mnohdy lepsi nez to "sourat" do late uz kvuli soucasnymu stavu TvP matchupu.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 15:52:37 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Pride píše:
Tak to ze terrani furt hrajou mmm + vikingy snad od chvile co ta hra vysla a divi se ze prohravaj je jejich smula. Na TL se to hodne resilo, spousta lidi tvrdila ze terran mech zahrat nemuze. Nvm, nesouhlasim. Treba zrovna MvP uz zacal proti tossovi jezdit mech vic a vic, goody nehraje prakticky nic jinyho a nedavno v nakym turnaji, myslim ze to byl Thorzain, tosse pomoci Thoru a tech jejich kanonu naprosto znicil(v tu chvili se o late game este mluvit nedalo, ale stejne)


Mech je silny. Ale k tomu abys ho dobre zahral musis byt hodne dobry, jedna spatna pozice, jedno zavahani a gg. Nemuzes si dovolit ztracet armadu. Troufam si rict, ze na micro je intenzivnejsi jak bio hra.
Proto si myslim ze mech hrajou jenom top hraci, pro zbytek je to proste zatim moc narocne. Ono se to vyvrbi, vymysli se dalsi a dalsi timingy a zacne to hrat vic lidi.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:09:51 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
proč bych chtěl hrát 25 minut zápas když za 12-15 minut může bejt konec?

1 base terran v pralesní lize není nic vyjíémečnýho a taky to tak často hraju když zjitím že oponent je slabej. stačí vyjet 3 tanky a houf mariňáků s timingem na stim a při pushi nechat dodelat siege a je hotovo.

a když takovej push nevyjde, tak je fakt že to taky není ztracený, protože jednotky z budov nemám moc ve zvyku posílat přímo do boje. čili to není all-in pdole definice ani ... :ugeek: hmm


PS: timing push je o tom, že svůj push směřuju na nějakou významou "výhodu" kterou dostanu pravě těsně před/při pushi a nejlíp tak, aby ten můj timing byl o dost lepší než soupeřův, takže zatímco já tu "výhodu" mám teď, jemu se dokončí pozdě. v podstatě se dá říct, že jde o to překvapit nepřítele něčím co by tak nečekal.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:12:46 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
2 Elkar : celý tvů příspěvek má asi takovou logiku, jako ptát se "Proč hrát macro zerga, když můžu každého 6poolnout a mám 50/50 že to vyjde" ...

Realita je taková, že lidi chtějí hrát dobré a dlouhé hry, možná je to tvůj mind-set, který ti brání dostat se z Bronzu.

Jen mně stále překvapuje, že máš tendence rozdávat rozumy se svým "skillem"

Peace

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:31:00 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:31:55 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ty definice timing pushe, co tu čtu, jsou zábavný :D Fakt je, že jde o útok ve chvíli, kdy má soupeř nějaké okénko - například čeká na tech budovu nebo zrovna dronoval nebo utratil hodně peněz za expu, takže má mnohem menší armádu.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:42:28 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Trochu to oba motate.
Timing push je push, kterej konas za urcitejch podminek. Muzes si treba rict, ze kdyz mas 20 marinaku a ravena, jdes na push. Nebo kdyz pockas na upgrade. Je to proste jakejkoliv push, kterej neni tak uplne random;)
Timing window je doba, behem ktery je tvuj souper zranitelnejsi nez obvykle. Treba kdyz zrovna hodil expu a nema suroviny na dalsi plnou produkci armady, nebo kdyz vyviji thermal lance...

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:48:10 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
77white píše:
Trochu to oba motate.
Timing push je push, kterej konas za urcitejch podminek. Muzes si treba rict, ze kdyz mas 20 marinaku a ravena, jdes na push. Nebo kdyz pockas na upgrade. Je to proste jakejkoliv push, kterej neni tak uplne random;)
Timing window je doba, behem ktery je tvuj souper zranitelnejsi nez obvykle. Treba kdyz zrovna hodil expu a nema suroviny na dalsi plnou produkci armady, nebo kdyz vyviji thermal lance...


A já jsem tvrdil něco jinýho?

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: pon 18. dub 2011 11:53:25 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
MaHi píše:
2 Elkar : celý tvů příspěvek má asi takovou logiku, jako ptát se "Proč hrát macro zerga, když můžu každého 6poolnout a mám 50/50 že to vyjde" ...

Realita je taková, že lidi chtějí hrát dobré a dlouhé hry, možná je to tvůj mind-set, který ti brání dostat se z Bronzu.

Jen mně stále překvapuje, že máš tendence rozdávat rozumy se svým "skillem"

Peace


Přečti si to ještě jednou, hlavně tu první větu, která se snad ani vyvracet nedá.

Mě zase překvapuje, jak mi lidi pořád vkládají slova do úst.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz