StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 02. črc 2024 14:59:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:01:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 15:15:47
Příspěvky: 149
to je sice fajn ze riesite obs vs scan ... ale mi povedzte ako mam scoutovat za zerga (ja = noob), ked uz tu mame tento thread :)

_________________
All your base are belong to us


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:05:45 
Offline
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 18:42:41
Příspěvky: 19
gwixt píše:
to je sice fajn ze riesite obs vs scan ... ale mi povedzte ako mam scoutovat za zerga (ja = noob), ked uz tu mame tento thread :)

Overlordom.Na takmer kazdej mape mas vybezky na ktore mozes poslat overlordov bez toho aby si ich tvoj super vsimol(pokial teda nepreleti okolo nich,nescanne ich)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:13:36 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
gwixt píše:
to je sice fajn ze riesite obs vs scan ... ale mi povedzte ako mam scoutovat za zerga (ja = noob), ked uz tu mame tento thread :)


Zerg má asi nejhorší přímej scouting ve hře. Nicméně to, že jeho supply depoty nejsou budovy, ale jednotky, je strašně silná zbraň v tom, že s trochou cviku se na mapách postupně naučíš od začátku hry rozmisťovat Ovrlordy tak, abys viděl takřka celou mapu. U většiny exp na každé mapě jde umístit Overlorda tak, aby viděl (zda soupeř nestaví expu), ale byl sundatelný jen vzduchem (drtivá většina hráčů se vůbec neobtěžuje dělat nějaké létací jednotky na vysnipování Overlordů a i když už se náhodou obtěžují, chce to mít hodně zkušeností a hodně nahraných her, aby dotyčný věděl, na jakých pozicích ti Overlordi bývají a nelítal jedním Phoenixem po mapě jak šílenej a zabil jednoho ovíka za 5 minut :) ).

Další důležitou sloužkou scoutování Zerga jsou Creep tumory, které nejen rozšiřují creep, ale i dávají vision. Všude, kde se ti rozlézá creep, i vidíš, což je naprosto úžasná věc :)

No a konečně ten přímej scouting - během tier 1 to musíš prostě nějak vydržet (snaž se udržet toho scoutovacího Drona v nepřátelské základně co nejdéle to jen jde) a na tier 2 si z nejbližšího Overlorda u nepřítele dělám Overseera a čas od čas udělám přelet nad kukaččím hnízdem, většinou doprovázený vysazením nějakého toho Changelinga, který se taky umí pěkně projít po základně :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:26:43 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Kurnik sopa...
Po 5 strankach asi jedina zminka o zergoch :D
Chudak vlakno

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:41:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 15:15:47
Příspěvky: 149
no ja som chcel hlavne poukazat na to ze na zaciatku to je so zergom fakt o hubu, lebo ten prvy overlord vyscoutuje tak akurat rax a prveho marinaka co mi je na 2 veci a potom uz len vidim co ma vo walle .. navyse prist o overlorda tak skoro tiez nie je nic moc ... akurat podla plynu co vidim dronou sa orientovat ... ak sa podari

v neskorsej hre mi je jasne ze tam uz moznosti je viac (rychly overlordi/overseeri, changeling ... uz aj tie muty) ... ale ten zaciatok :?

_________________
All your base are belong to us


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 19:05:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 19:27:12
Příspěvky: 61
Zezačátku postav OL kousek od vchodu do nepřátelské baze, vetšinou tam bývá místo ze kterého případně zmizíš, aniž by Ti OL zlikvidoval a vidíš co dělá s prvním raxem, jestli nehromadí vojáčky na rampě, případný přesun SCV na expanzi. Kolem suply 25 pošli OL na sebevražedný průzkum, ať víš, co na Tebe peče v základně.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 10:51:11 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
satik píše:
Merlin píše:
Satík .... no. Přemýšlím co na to říct..... asi jen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chlape nehorázně jsi mě pobavil. Jde vidět že jsi za terrana asi nikdy nehrál. Víš. Ono občas někteří hráči jedou fast DT/banshee. A teď, když vemeš terranovi scan, terran se o tom nedozví že někdo jede fast DT/banshee a terranovi celkem trvá vytechovat reavena a stavět věžky jen kvůli scanu... hahaha. Fakt srandista.

Ale potěším tě. Už jsem 10tý... 3 dny jsem totiž 1vs1 nehrál. Nebyl čas.


Jen pro info, ja hraju (na ladderu) randoma a obcas si dokonce davam naschval T :)

Zcela evidentne jsi jinou rasu nehral ty. Jak zjistit za P, co toss jede? dokud neni observer/phoenix, nezjistis o souperovi nic, coz tossovi trva zhruba stejne dlouho jako postavit terranovi vikinga. Zerg ma overlordy, jenze ti jsou pomali - akorat o nej zerg prijde na marinakach a nezjisti nic. A s detekci jsou na tom taky zhruba stejne, ten raven oproti observerovi az o tak delsi dobu postaveny neni, navic mas u vsech ras vezky, ktery muzes mit opravdu brzo.



Zas tak hrozne to za zerga neni. Preventivne delam jednoho overseera a prolitavam bazi... pokud nelze proletnout, je tu changeling (n-krat). V early je to holt prace dronu :-)

Vidim ze uz to tu bylo ;-) Scan je swinarna, ale budiz, celkem logicka funkce... Observer se mi libi, ale taky je zabitelny, a vzdy jej od prota ocevate... Overposer je dost rychly + changeling (ci dva), a vite co se deje... jeste dalsi vec je creep-tumor :-) mnoho hracu jej ignoruje (a ne ze by mi to vadilo). Rozsirovani po 2-3 zaroven (treba z druhe queenky, creep se pri trech siri neuveritelne rychle) a mate fullmap-control (no control po strance - vim co se deje, vec jina jest: "mohu s tim neco udelat?").

Jinak mame (zerg) jeste speedlingy (hned dva, a kazdy jinam + patrol move), takze to zas tak zle neni. A v early mam jako zerg suverene nejvetsi prehled o mape kvuli observerum (popr. 1-2 zerlingcata)/(jen do te zakladny nevidim do prichodu tier2). Za zergy se da skoutit celkem fajn, v tomto terran vazne.. mrkne tam, mrkne tam, ale kdyz ma smulu, uvidi prd, a jeste ho to neco stoji. Nevypada to ted tak, ze je na tom nejhur protoss (obs/proba/phoenix/DT[ha ha, hloupost])?

Jako zerga me vyslovene s*ali tanky, protoze ten splash + base dmg byl proste nehorazne moc na tak low-hp-jednotky. Vse na 1-2 rany (speedlingove se k marine ani nepriblizili, aby dostavali na hubu i marina/marauderi, pokud souper nekontroluje tanky), ted 35 = zerlingcato/a mrtve, ale v okoli to jeste zije a bezi dal (rozdil jak swina)... a ma to vic zbyvajicich hp (BTW +1 armor a vsichni jsou 2shoot+, coz je nehorazny rozdil). Maraud + vysadek je taky humus (hardcounter ala zerling je naprd, protoze nez je sejmou, sejme spravne mnozstvi marauderu cokoliv, ale to je dle meho veci pomeru hp vs dps, alternativou jsou hydry, daji se dobre pouzit, a prestoze nejsou uplne nej jednotky, tak je doslova zboznuji).


Trochu zmatene myslenky, ale snad to nekomu pomuze, ci to nekomu udelat radost pri cteni ;-D Argumenty piste nize

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 22:49:52 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
gwixt píše:
to je sice fajn ze riesite obs vs scan ... ale mi povedzte ako mam scoutovat za zerga (ja = noob), ked uz tu mame tento thread :)


tak můžeš scoutovat ze začátku overlordy a pak zahrabanýma probkama. špatný není ani rozšíření toho sajrajtu.

Já bychs e rád zeptal, jak by se terran mohl bránoit proti Banelingům. Zruší mi to celou armádu a medivalové to nestíhají léčit :( nezmůžou proti tomu nic ani tanky a nic jiného při útoku mít nemohu, bunkry nepostavím.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 22:54:58 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Moor8 píše:
Já bychs e rád zeptal, jak by se terran mohl bránoit proti Banelingům. Zruší mi to celou armádu a medivalové to nestíhají léčit :( nezmůžou proti tomu nic ani tanky a nic jiného při útoku mít nemohu, bunkry nepostavím.

zde se neco malo resilo...
viewtopic.php?f=20&t=624&start=20

PS: Doprdele,tady natom foru je bordel jako svina :(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Terran vs Zerg
PříspěvekNapsal: úte 28. zář 2010 0:13:29 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Moor8: maraudeři


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz