StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 03. čer 2024 20:54:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:24:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
RoninW... no jak by to mohlo dopadnout... GG. Poslal jsem všechno co jsem měl včetně SCV, odrazil jsem to, ale přežilo mi jenom 5scv... za chvíli příšel další útok.... konečná.
Protose musíte pořád tlačit a scoutovat. A když se zabední v základně? No co. Ať si tam je. Skenovat ho co tam vyrábí, dělat proti tomu jednotky a kolem základny mu postavit pár věží a senzory díky kterým se s té báze nehne. Pokud to neposerete, tak mu dojdou minerály a dá GG....
A co se týče MULE. První tři úplně v pohodě. Pak už šetřím na scan a mašíruju s první útokem. Moje hry netrvají většinou déle jak 15 minut.
A co je ještě týče těch VR tak pokud je ten hráč skilled, tak s marinou nemáte šanci. Pohybuje se s něma v takových mistech kde vy na něj nemůžete moc střílet a GG.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:27:10 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
GoodWill píše:
Dalsi terran co este neobjavil scan? Naco je ti 300 mineralov od muly ked potom prehras? Masivne mulovanie je zakladna chyba terranov. Niekto vam nabulikal ze ten ping za 300 mineralov nestoji ale pravda je taka, ze ping nemenis za 300 mineralov, ale len za 50 (scv namiesto muly).
Pingaj a toss ta nikdy neprekvapy. Scouting je zaklad a ty ako terran mas taku moznost scoutu, proti ktorej sa neda nijako branit. Vyuzivaj to


GoodWile vážim si tě tak mě nese*. Scan mám a používám rád, jenže když toss není lama a chce překvapit tak to schová a a zkus prohledávat velkou mapu jako teran. K problikání celé velké základny potřebuješ tak 3 scany, když ti přitom harasí pozemníma snadno uvěříš, když nevíš proti komu stojíš. (Že byl favorizovaný? tehdy v mé pozici to bylo 80% soupeřů) Podcenil jsem ho? ano podcenil. Zerg rozesílá ovr a zerlingy tos pošle sondy co já? blikám a posílám vojáčky a stejně ho minu, protože když není blbej a postaví to tak abych to nenašel, přitom dělá všechno tak abych věřil, že jede jako lama na 2 gate pozemi. Pravda od té doby jsem ho už několikrát vyhmátl ale jenom náhodou např, že jsem zahlídl probu a sledoval ji. Teraní scouting je náročná na čas ovládání a pozornost. Kompenzaci vyřešili radarem s omezeným dosahem. není to špatný ale není to ono. Když už na vás armáda protosů jde je pozdě. Lepší je zabránit jejímu vzniku. A tím se dnes proti protosům řídím.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:35:34 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
roninW píše:
GoodWill píše:
Dalsi terran co este neobjavil scan? Naco je ti 300 mineralov od muly ked potom prehras? Masivne mulovanie je zakladna chyba terranov. Niekto vam nabulikal ze ten ping za 300 mineralov nestoji ale pravda je taka, ze ping nemenis za 300 mineralov, ale len za 50 (scv namiesto muly).
Pingaj a toss ta nikdy neprekvapy. Scouting je zaklad a ty ako terran mas taku moznost scoutu, proti ktorej sa neda nijako branit. Vyuzivaj to


GoodWile vážim si tě tak mě nese*. Scan mám a používám rád, jenže když toss není lama a chce překvapit tak to schová a a zkus prohledávat velkou mapu jako teran. K problikání celé velké základny potřebuješ tak 3 scany, když ti přitom harasí pozemníma snadno uvěříš, když nevíš proti komu stojíš. (Že byl favorizovaný? tehdy v mé pozici to bylo 80% soupeřů) Podcenil jsem ho? ano podcenil. Zerg rozesílá ovr a zerlingy tos pošle sondy co já? blikám a posílám vojáčky a stejně ho minu, protože když není blbej a postaví to tak abych to nenašel, přitom dělá všechno tak abych věřil, že jede jako lama na 2 gate pozemi. Pravda od té doby jsem ho už několikrát vyhmátl ale jenom náhodou např, že jsem zahlídl probu a sledoval ji. Teraní scouting je náročná na čas ovládání a pozornost. Kompenzaci vyřešili radarem s omezeným dosahem. není to špatný ale není to ono. Když už na vás armáda protosů jde je pozdě. Lepší je zabránit jejímu vzniku. A tím se dnes proti protosům řídím.



Presne, bych chtel videt, jak na takovy desert oasis bude scanovat a hleat, kde ma ukryty stargate.

V tyhle hre jsem jel rovnou na VR (asi pri druhym scanu jsem videl 3x stargate), ale na desert oasis lita pres cliffy, zautoci, poodleti a marinaci se necapou. Tu sejme rafinerku, tu depod, tu par marinaku. Kdyz je poskozenej, poodlitne a mezitm prikleti dalsi posila. Ty lidi jedou jenom VR, ani se neobtezujou zjistovat, co proti nim kdo jede :-) Proste vedi, ze na 99,9% vyhrajou :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:51:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
prepac :)
Ja som len nas*any toss, co peni na OP scan ;) Ano, ustrazit celu mapu je tazke, ale snad sa nenahnevas ak poznamenam, ze najtazsie to ma toss ;)
Ak chcem mat pod kontrolou celu mapu, musim po nej rozhodit bud scv (levne, ale sunda to kazdy zergling alebo marinak), alebo zealotov (sunda to zerglinga aj marinaka, ale je to drahe).

Ja som toss lama, stavat mimo base sa bojim, lebo ak to terran vymakne, tak mi to zmasi a ja som stratil privela casu a surovin, takze gg. Hrat fake strategiu a popritom tom robit nieco ine je narocne. Vyslo mi to asi len raz (early fake gw - zealot a canon rush ;) )
Proxy rush aj so stavbou gw/stargatov sa mi nepaci a nehravam to. Mozno preto prehravam.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:54:23 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
Merlin píše:
RoninW... no jak by to mohlo dopadnout... GG. Poslal jsem všechno co jsem měl včetně SCV, odrazil jsem to, ale přežilo mi jenom 5scv... za chvíli příšel další útok.... konečná.
Protose musíte pořád tlačit a scoutovat. A když se zabední v základně? No co. Ať si tam je. Skenovat ho co tam vyrábí, dělat proti tomu jednotky a kolem základny mu postavit pár věží a senzory díky kterým se s té báze nehne. Pokud to neposerete, tak mu dojdou minerály a dá GG....
A co se týče MULE. První tři úplně v pohodě. Pak už šetřím na scan a mašíruju s první útokem. Moje hry netrvají většinou déle jak 15 minut.
A co je ještě týče těch VR tak pokud je ten hráč skilled, tak s marinou nemáte šanci. Pohybuje se s něma v takových mistech kde vy na něj nemůžete moc střílet a GG.


tak dělám to už hodně podobně, max 2 muly jinak šetřím scan (ti templáří mě vyškolili) častokrát se mi to vyplatilo hlavně proti tosům ale i teranovi. Marína VR může dostat(a moje často dostane ;) ) ale jen s medivacema soustředěnou palbou na jeden cíl , tj. ano potřebuje to volný terén. pokud se VR první pustí do medivaců má šanci, sice ztratí na úvod tak 2 VR zadara ale pak už je to napínavé, VRkám to roste a maríně slábne. Z toho důvodu musí být ten kdo určuje čas a místo palby marína ne VR. Medivac musí být trochu vzadu healuje docela daleko a VR na ně sami nezaútočí hráč si jich nemusí včas všimnout. Ano 12 minut je moje oblíbená doba s Protosem - až na vyjímky. S prodlužující dobou se zvyšuje Protosanovi šance na úspěch, protože 1) když nehazarduje s jednotkami tak nechá dobíjet štíty a armáda mu roste (teranské opravování je neúnosné) a zlepšuje stálý přehled nad celou mapou pomocí sond (to Gudwill). Tohle teran nenahradí žádnám scanem ani radarem. U velké mapy pak určuje on kdy a kde se střetne. Terrani jsou prý IMBA ,ale můj názor je že snad jen prvních 15 minut hry pak je to chvilku vyrovnané a pak vyhrají za terana jen jen machři či haluzáci.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:16:50 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
GoodWill píše:
prepac :)
Ja som len nas*any toss, co peni na OP scan ;) Ano, ustrazit celu mapu je tazke, ale snad sa nenahnevas ak poznamenam, ze najtazsie to ma toss ;)
Ak chcem mat pod kontrolou celu mapu, musim po nej rozhodit bud scv (levne, ale sunda to kazdy zergling alebo marinak), alebo zealotov (sunda to zerglinga aj marinaka, ale je to drahe).

Ja som toss lama, stavat mimo base sa bojim, lebo ak to terran vymakne, tak mi to zmasi a ja som stratil privela casu a surovin, takze gg. Hrat fake strategiu a popritom tom robit nieco ine je narocne. Vyslo mi to asi len raz (early fake gw - zealot a canon rush ;) )
Proxy rush aj so stavbou gw/stargatov sa mi nepaci a nehravam to. Mozno preto prehravam.


Uznávám že toss to má těžké v prvních 10-15 minutách. na scouting má jen drahé jednotky (zelot za 100 :( ) ale když tohle přežije, tak se situace dramaticky obrací. neviditelné sondy s velkým rozhledem s DETEKTOREM !!!. nepřetržitý přísun informací o pohybu cizích vojsk mimo základnu !!! přehled o všech expách a jejich obraně a vytěženosti atd atd. Odhalení každé blížící se akce včetně toho že víš co jde. (u terana vidíš jen vykřičníky těsně kolem základny), dobíjející se štíty (u krátké hry zbytečnost u dlouhé vlastnost k nezaplacení), že mají terani Ducha? no a co vždyď je to jen člověk, stojí 150 plynu a než se nabije chvilku to trvá. než ho teran použije je mrtvej.(pokud si na něj při obraně vzpomene že ho má) a při útoku se s ním může počítat ale to ty víš dopředu, protože máš sondy. Proto tolik teranů se snaží dostat tose do 10 minut. Protože když to neudělá jejich šance na přežití prudce klesají. A lama nejsi protože bys nebyl 12 v platinové.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:22:52 
Offline
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 18:01:09
Příspěvky: 27
roninW píše:
Merlin píše:
RoninW... no jak by to mohlo dopadnout... GG. Poslal jsem všechno co jsem měl včetně SCV, odrazil jsem to, ale přežilo mi jenom 5scv... za chvíli příšel další útok.... konečná.
Protose musíte pořád tlačit a scoutovat. A když se zabední v základně? No co. Ať si tam je. Skenovat ho co tam vyrábí, dělat proti tomu jednotky a kolem základny mu postavit pár věží a senzory díky kterým se s té báze nehne. Pokud to neposerete, tak mu dojdou minerály a dá GG....
A co se týče MULE. První tři úplně v pohodě. Pak už šetřím na scan a mašíruju s první útokem. Moje hry netrvají většinou déle jak 15 minut.
A co je ještě týče těch VR tak pokud je ten hráč skilled, tak s marinou nemáte šanci. Pohybuje se s něma v takových mistech kde vy na něj nemůžete moc střílet a GG.


tak dělám to už hodně podobně, max 2 muly jinak šetřím scan (ti templáří mě vyškolili) častokrát se mi to vyplatilo hlavně proti tosům ale i teranovi. Marína VR může dostat(a moje často dostane ;) ) ale jen s medivacema soustředěnou palbou na jeden cíl , tj. ano potřebuje to volný terén. pokud se VR první pustí do medivaců má šanci, sice ztratí na úvod tak 2 VR zadara ale pak už je to napínavé, VRkám to roste a maríně slábne. Z toho důvodu musí být ten kdo určuje čas a místo palby marína ne VR. Medivac musí být trochu vzadu healuje docela daleko a VR na ně sami nezaútočí hráč si jich nemusí včas všimnout. Ano 12 minut je moje oblíbená doba s Protosem - až na vyjímky. S prodlužující dobou se zvyšuje Protosanovi šance na úspěch, protože 1) když nehazarduje s jednotkami tak nechá dobíjet štíty a armáda mu roste (teranské opravování je neúnosné) a zlepšuje stálý přehled nad celou mapou pomocí sond (to Gudwill). Tohle teran nenahradí žádnám scanem ani radarem. U velké mapy pak určuje on kdy a kde se střetne. Terrani jsou prý IMBA ,ale můj názor je že snad jen prvních 15 minut hry pak je to chvilku vyrovnané a pak vyhrají za terana jen jen machři či haluzáci.


Musim sa zasmiat :D:D:D. TvsP je najnevyrovnanejsi match v SC2. T ma vzdy navrch. Na zaciatku MM, ktoremu sa neda postavit. Potom prida dalsi M, a potom ghosta ked robi templarov, alebo vikingov ked robi VR alebo nebodaj Colossusa. T nemusi robit ziadny ultraswitch, ked sa ukazu colossusi aj VR, pretoze starport ma uz postaveny na medivacy. Ak sa rozhodne P robit templarov ( co sa neda v pripade T nevyskautit ), T postavi len ghost academy za par supov a vyrobi par ghostov, pricom EMP maju hned. Templari musia mat 2 budovy, pricom storm musia upgradenut, nehovoriac o tom ze ked urobite templara ma len 50 energie. Uz proti tomu nema co P hrat, a ak tam T prida par bonusov vo forme tankov, alebo banshee tak uz je na 100 percent rozhodnute. Jednoducho P nema co hrat proti T. Sam hram za P a to som skusal vsetko. Priemerny T, ak sa nauci MMM jak robot je neporazitelny.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:31:36 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Panove, tak kdo se hlasi na vyuku anti rushe? :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:39:01 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
igraczech píše:
Musim sa zasmiat :D:D. TvsP je najnevyrovnanejsi match v SC2. T ma vzdy navrch. Na zaciatku MM, ktoremu sa neda postavit. Potom prida dalsi M, a potom ghosta ked robi templarov, alebo vikingov ked robi VR alebo nebodaj Colossusa. T nemusi robit ziadny ultraswitch, ked sa ukazu colossusi aj VR, pretoze starport ma uz postaveny na medivacy. Ak sa rozhodne P robit templarov ( co sa neda v pripade T nevyskautit ), T postavi len ghost academy za par supov a vyrobi par ghostov, pricom EMP maju hned. Templari musia mat 2 budovy, pricom storm musia upgradenut, nehovoriac o tom ze ked urobite templara ma len 50 energie. Uz proti tomu nema co P hrat, a ak tam T prida par bonusov vo forme tankov, alebo banshee tak uz je na 100 percent rozhodnute. Jednoducho P nema co hrat proti T. Sam hram za P a to som skusal vsetko. Priemerny T, ak sa nauci MMM jak robot je neporazitelny.

Nechci se hádal ani opakovat. MMM není samospasitelné. v první fázi hry je to síla, jak se tos ubrání a jde air tak se situace obrací. asi jsi všechno nevyzkoušel, možná proto, že jsi neměl čas. Uznávám že prvních 10 minut je pro tose těžkých, ale pak by neměl mít s terranem problém. Pokud terran investoval v první fázi do raperů maraud a tanků a benší tak je mu to najednou naprd. útok s nima je pomalý a ty ho snadno odhalíš a proti tvému vzdušnému útoku ho ani jedna tahle jednotka neochrání. Stačí si uvědomit, že ty víš co teran o tobě ví, kdežto teran neví co o něm Protos ví. A teran neví nic navíc co mu neukážeš. Ale co to tady dělám? proboha radím protosovi jak na terana! sám si škodit! Téma je obrácené a to je dost výmluvné. Zde mají naříkat terané, ne Protosové. Založte si vlastní vlákno. Tím s radami pro protose končím...

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:42:48 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Lidi vzpamatujte se není to sice uplně vybalancované ale uplná katastrofa to není ....... Zerg poráží terrana jako nic myslím Idra a Dimaga
Ted jsem viděl match a tam přesně dělal to co bylo napsané nahoře MMM + Viking a ghost a dostal od protose nehorazne na prdel a to měl větší vyrobny všechno

je to hlavně o hráči :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz