StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 23. kvě 2024 7:12:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:17:40 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
Merlin píše:
Goodwill ... pravda. Ještě když si dopředu hned vedle postavíš reactor a přeletíš se starportem tak to je teprve pohoda.
A další věc. VR rush nebo mutalisk rush se dělává v bronze, silver a spodek gold.
My co jsme už v platinum a dia (což doufám dneska konečně dám :-D, mám plat rank 5 :-D) (se musím pochlubit né :-D). tak toto udělá snad 1z20.
Co mi ale udělal včera jeden blázen, to jsem čuměl. Chtěl jsem hned na začátku jet ghosty takže jsem army moc nestavěl. Když mi vylezli první dva z raxu (tou dobou jsem měl asi 8mara a 8 marinaku, před branou se mi oběvili 4 immortals se zástupem zealotů a stalkerů. NO čuměl jsem jak tele na nová vrata. Pak jsem se kouknul na jeho divizi (diamant rank 5) :-D. No doufám že tam nějsou všichni takoví blázni :-D

no a jak to dopadlo? ;)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:24:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 6:17:18
Příspěvky: 15
roninW píše:
Souhlasím VR rush jsem už dlouho neviděl ale dělá se. Poslední dobou Tos často poškádlí, ukáže Zealota možná 1 Stalkera a pak v klidu mastí air ve velkém, zatímco kempnutej Teran buduje armádu proti pozemním jednotkám. Tos občas nastrčí zealota , ukáže stalkera ale pořád buduje velkou Air armádu s mateřskou lodí, VR i Cariery (snad jen fenixe tam moc nedává, nevím proč, viděl jsem je proti sobě snad jen 1x). Pak na vás vlítne a je po boji. Dokonce si ani nejsem jistý jestli 1/2 nejsou hologramy. Blafování je taky hra.


No neviem ale keby sa o toto pokusim tak som asi dovtedy mrtvy, par krat oskenuje a vie. Ale tak zas ja som lama, ak sa niekto dostane do takto late game, tak potom RESTECP :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:28:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
roninW píše:
kempnutej Teran buduje armádu proti pozemním jednotkám. Tos občas nastrčí zealota , ukáže stalkera ale pořád buduje velkou Air armádu

Dalsi terran co este neobjavil scan? Naco je ti 300 mineralov od muly ked potom prehras? Masivne mulovanie je zakladna chyba terranov. Niekto vam nabulikal ze ten ping za 300 mineralov nestoji ale pravda je taka, ze ping nemenis za 300 mineralov, ale len za 50 (scv namiesto muly).
Pingaj a toss ta nikdy neprekvapy. Scouting je zaklad a ty ako terran mas taku moznost scoutu, proti ktorej sa neda nijako branit. Vyuzivaj to.

Graven píše:
ak sa niekto dostane do takto late game, tak potom RESTECP :)

Ak sa niekto proti terranovi dostane do late game, tak to terran pokazil ;) Nie je nic lahsie ako s terranom porazit protossa. Ak ma aj toss lepsie makro a koti viac jednotiek, tak EMP spravy z jeho armady rovnkay hadr ako je terran... akurat ten hadr stal ovela viac. Ak terranova armada prehra v boji proti EMPnutej toss armade, tak musi mat extremne zle makro. EMP vacsinou znamena uplnu stranu toss armady, alebo velke straty a ustup. Terran tak ci tak moze tlacit.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:39:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 6:17:18
Příspěvky: 15
Presne :D Este ze v mojej lige robi ghostov 1z10, to ma ale skor rozbije s MMM :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:49:49 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Souhlas, pokud jsem hral s top goldem nebo platinou, tak jsem nikdy VR snad ani nevidel :-) Ale silver, bronz, to je bud canon rush (coz je pohoda) a nebo VR, coz je moje nocni mura. Kdyz je nema nabity, tak to jeste jde, ale jak se to jednou nabije je konecna. Bohuzel, micro spatny, takze 1 VR mi zmasi 2 vikingy jak nic, takze musim mit aspon 4 na 1 VR :-) To uz radsi ty marinaky. Ale v ty posledni hre jsem mu jich sundal tak 10, 11, mozna vic a stejne bez sance.

Jak jsem psal predtim, ze 1 VR rozhodlo hru - to bylo po dlouhy bitve (pokud jede stalkery, imkortaly, zealoty - tak se v pohode drzim), hrajme asi 40 minut oba uz skoro domlaceny, zniceny base a to jeho **** VR :-( Mi chybel snad 1 marinak, aby padlo. Pak uz se to nabilo a bylo po srande :-)

A to mam vzdycky. Hrajeme hodinu, vyrovnana hra, pak kdyz uz nevi co by, tak nahodi 5x VR a ma me na lopate :-/ Diky Z a T v zebricku stoupam, diky P klesam :-) Jiny uz to asi nebude. Snad nartazim 10x za sebou na zerga a zase pujdu do goldu :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:55:51 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Timpa píše:
Kori: tohle neřeš chce to zkušenosti sleduj zápasy sleduj replay hráčů pro terrana asi nejlepší TLO má zajimavou strategii :)

A pořád hraj časem si to vychytáš musíš u toho myslet a pořád hrát to jediny ti pomůže kdyby ti tu každej měl odpovidat co dělat když nepřítel udělá tohle to by taky mohlo zabrat hodně času a nervu lidí :)

Nám taky nikdo takhle neradil prostě jsem hráli a okoukávali ..... Neříkám že všechno taky nám teda něco poradili hrači ale ne pořád co dělat když tohle a co dělat když tamto to fakt ne .........


Hehe, to je na prd. Vazne. Kdybych jel treba 14 rax, tak mam v dolni lize uz v bazi canony. Takhle proste "dole" nikdo nejede. Tohle je typicka hra. Velka mapa, zablokuje vchod, zakanonuje bazi (reaperi bez sance, vysadek s tezkyma ztratama, skoda spi zadna nez velka, mozna padne par kanonu, tanky nez tam dojedou) a mezitim jen mass VR, ktery hlidaj cestu vzduchem (treba ten vysadek s tankama). Tj, sejme ti jednotky jeste nez tam dorazis vzduchem / po zemi a jeste neustale otravuje v bazi. Na tohle potrebuju radu :-) S touhle kombinaci si nevim rady. To jsem jeste v zadnym profi zapase nevidel a to koukam dost :-)

Rikam, mrkni na replay a (babo :-) rad.

_________________
Obrázek


Naposledy upravil kori dne stř 25. srp 2010 13:00:48, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:00:43 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
Graven píše:

No neviem ale keby sa o toto pokusim tak som asi dovtedy mrtvy, par krat oskenuje a vie. Ale tak zas ja som lama, ak sa niekto dostane do takto late game, tak potom RESTECP :)


přesně o tom to je skenovat a zjišťovat, jenže třeba mě to udělal takhe: 1) pořád harasil s několika zealotama a 2 stalkerama, šel do štítů a pak se stáhl, že to jsou pořád ti samí to mi moc nedocházelo 2) jeho budovy na air (3ks) postavil na hluchém místě mapy docela blízko mě !!! on měl pomocí sond celkový přehled a já v podstatě jen blikal tam kde jsem něco tušil. Oblafnul mě, neukázal ani jednoho VR Car ap. dokud neměl celou sílu pohromadě. Tanky mi byli k ničemu, mard taky snad jen marína s medivacem ale jen na chvíli mateřská lod je posvačila a Car jim rozptylovali palbu, po zničení raketových věží je přikryla mateřská loď já měl tak 1 nabití satelitu, raven padl jako první, po duchovi se slehla zem thorové na rozpálených VR padali jak hrušky ...děs a hrůza. Od té doby nenechávám Tosovi tolik času ( i když mě to připadalo tak rychlé) a vysílám marínu po jednotlivcích na scauting do různých částí mapy. Je to malá oběť za informace, bez kterých to proti dobrým hráčům opravdu nejde. ROzhodně je třeba převzít iniciativu a tlačit a tlačit. Tehdy jsem měl za sebou sérii vítězství a posun z 100 na 20 rank v bronze. Počítač si asi myslel že mě špatně zařadil (všech 5 zařazovacích jsem nedopatřením prohrál) a tak mi hodil něco lepšího (zlato nebo platina už ani nevím). Smůla že s kým hrajete zjistíte až potom asi bych k němu nepřistupoval tak laxně a možná to nebyl takový debakl. Dneska jsem na 5 rank a nahoru to leze samo a pomalu se moc se tam necpu, páč mě baví hrát, ne dostávat takové náklepy. Skore mi kazí hlavně PC WINXP (2x jsem zapoměl šáhnout do registrů a jednou jsem se překlepl v registrech) tj automaticky prohra a body dolů a když byli vedra tak to mé stařičké PC nezvládlo a uprostřed hry zatuhlo..asi 5x z toho 3x jsem ho měl na lopatě 2 byli ještě pred 10 SVC. Tehdy mě to štvalo dnes je mi to jedno .. takže asi tak s Protossem

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:04:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Na mass VR jeď vždy mass mariňáky a pak k tomu přidej Vikingy. Pokud se zabednil ve své bázi, tak mu v tom můžeš pomoci. Dej mu k východům siege tanky v siege modu s věžičkou jako detektorem a on se nehne. Ty si zatím můžeš udělat více bází a postupně ho udoláš. I atomovky na rampu ti pomůžou prorazit.

Pokud ale VR opustí hned jak pozná, že máš counter, tak se bude snažit expandovat. V tom mu musíš zabránit.


Jinak to jestli je z vyšší ligy, nebo že s ním budou potíže poznáte už v loading screenu, kde vidíte jestli je Favorizovaný.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:14:22 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Jumbik píše:
Na mass VR jeď vždy mass mariňáky a pak k tomu přidej Vikingy. Pokud se zabednil ve své bázi, tak mu v tom můžeš pomoci. Dej mu k východům siege tanky v siege modu s věžičkou jako detektorem a on se nehne. Ty si zatím můžeš udělat více bází a postupně ho udoláš. I atomovky na rampu ti pomůžou prorazit.

Pokud ale VR opustí hned jak pozná, že máš counter, tak se bude snažit expandovat. V tom mu musíš zabránit.


Jinak to jestli je z vyšší ligy, nebo že s ním budou potíže poznáte už v loading screenu, kde vidíte jestli je Favorizovaný.


Kde bych vzal cas na atomovky, kdyz uz me davno 3x VR drti v bazi a takovyho ghosta spalej po ceste za 2 vteriny? :-)

Tak jinak, jedou na me 3 nabity VR. Kolik stimpakovanych marinaku na ne staci? Tohle proste nevim. Tak mam treba zbytecne v bazi 40 marinu, ktery tam branej uplne zbytecne, zatimco treba by stacilo 20 a tech 20 muze jit utocit. Ja tam radsi vzdycky necham vsechno, pac moje zkusenost je takova, ze marinaku je stejne vzdycky nakonec malo a vsichni padnou krutou smrti :-) Viz last replay. Chudaci mali, usmazeni :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 13:18:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
U VR je důležitý nenechat je nabít. Jakmile jsou nabité, tak jsou i mariňáci naprd. Důležité je útočit hned jak je vidíš, protože pokud je necháš nabít se o budovy, nebo silnější jednotky, tak jsi v pytli.

Přesné počty kolik mariňáků dá VR, tak to nevím, ale 5 na jednu určitě stačí.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz