StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 02. čer 2024 20:31:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 10:31:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Rayzen píše:
zdar lidi jak jsem cetl ten prispevek o tech tezicich tak me napadlo jestly na rychlost tezeni muly ma vliv saturace nebo je jedno ze tam ma v mineral lajne 30 scv nebo 20. mula asi tezi porad stejne co?


Ano, mula těží nezávisle na ostatních SCV. Ovšem tuším že když hodíš na jeden minerál 2 muly tak s toho radost mít nebudou, ale to jsem nikdy nezkoušel. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 13:15:30 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
2 muly na 1 patch myslím ještě jdou :) střídají se jako SCV... Jenom malá vychytávka - házej muly na ty nejbližší minerály - je to asi tak o 5% účinější :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: pát 01. črc 2011 19:07:21 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Chjo potřeboval bych pordit (gold liga) v poslední době mě drtí Terran. Používají build kdy kolem 8. minuty přiběhne něco kolem 25 mariňáků a je bez šance se tomu ubránit. Co se dá dělat ? Zkoušel jsem jít co nejrychjeli na HT storm, ale pokaždé přišli o něco dřív než jsem vynalezl storm. Udělat sentry ? Ano ale abych udržel trvale FF na rampě potřeboval bych tak 4 ? Což je 400 gasu a tudíž HT až mnohem později. Colos se taky nedá udělat dost včas a pokud bych obětoval víc ekonomiky do techu abych eventuelně colosa nebo HT měl, tak zase nebudu schopnej se ubránit dřívějšímu útoku třeba 15 mariňáků. Problém tady vidim v tom, že Terranovi stačí dělat JEN mariňáky a rychle je tam poslat. Buď rush tak 6 - 8 kousků, nebo útok s 15 - 20 nebo později s 25+ (kdy už je teoreticky možný mít něco na obranu) Problém je že ubránit to můžu jedině když vim že jede mass marinu a jedině když uhádnu jak moc brzo chce zaútočit. Je to prostě jen o náhodě, když jedu fast tech a přijde 10 mariňáků a soupeř trochu mikruje, nechytačka. Kdyř jedu pomalejší tech ale on jako na potvoru přijde až s větším počtem před doděláním colose či HT = nechytačka. Když ho dostatečně dlouho zdržím FF pod rampou, tak mě to stojí tolik gassu že mi ani ti Colossi nebo HT nepomůžou eventuelně dostane T čas na to přidat ghosta. Jako občas se mi povede útok odrazit ale jak řikam je to spíš náhoda že on zrovna zaútočí ve chvíli kdy se mi to hodí .. prostě mi přijde že to nemam ve svžch rukou. Scout k T není možnej dokud neni obs . a mít obse znamená obětovat HT (na nějaký čas) a když vyscoutuju marinu na pochodu tak mi to taky moc nepomůže maximálně vim že do minuty je konec. Prostě se mi zdá že ať dělam co dělam tak vyhrát můžu jen když T udělá chybu .. Jak řikam, jsem v gold lize takže nemam APM 200 jo, ale vždy mam víc než ten Terran, vždy se mi zdá že se snažim víc, dělam toho víc .. on jen a pouze kliká marinu a až se mu zachce dá útok a má šanci tak 70% že vyhraje .. naprosto bez práce, bez skillu :( Nakonec ani to FF neni všespásný potože člověk to musí furt sledovat a ztrácí čas .. T tam prostě jen stojí. Rozpůlit mu armádu je k ničemu protože stejně stříli většina a na rampě ho 3 zealoti nerozkrájí. Držet ho pod rampou je jen oddálení nevyhnutelnýho konce, nehledě na to že stačí sebemenší chybka v ovládání sentry a je po něm a 100 gasu je 100 gasu. Prostě se mi zdá že musim vyvinout dost velký úsilí a dělat spoustu věcí jen abych odvrátil naprosto primitivní útok kterej zvládne i hráč v bronzu s jednou rukou v nose.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: pát 01. črc 2011 19:19:23 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
Stealman píše:
Chjo potřeboval bych pordit (gold liga) v poslední době mě drtí Terran. Používají build kdy kolem 8. minuty přiběhne něco kolem 25 mariňáků a je bez šance se tomu ubránit. Co se dá dělat ? Zkoušel jsem jít co nejrychjeli na HT storm, ale pokaždé přišli o něco dřív než jsem vynalezl storm. Udělat sentry ? Ano ale abych udržel trvale FF na rampě potřeboval bych tak 4 ? Což je 400 gasu a tudíž HT až mnohem později. Colos se taky nedá udělat dost včas a pokud bych obětoval víc ekonomiky do techu abych eventuelně colosa nebo HT měl, tak zase nebudu schopnej se ubránit dřívějšímu útoku třeba 15 mariňáků. Problém tady vidim v tom, že Terranovi stačí dělat JEN mariňáky a rychle je tam poslat. Buď rush tak 6 - 8 kousků, nebo útok s 15 - 20 nebo později s 25+ (kdy už je teoreticky možný mít něco na obranu) Problém je že ubránit to můžu jedině když vim že jede mass marinu a jedině když uhádnu jak moc brzo chce zaútočit. Je to prostě jen o náhodě, když jedu fast tech a přijde 10 mariňáků a soupeř trochu mikruje, nechytačka. Kdyř jedu pomalejší tech ale on jako na potvoru přijde až s větším počtem před doděláním colose či HT = nechytačka. Když ho dostatečně dlouho zdržím FF pod rampou, tak mě to stojí tolik gassu že mi ani ti Colossi nebo HT nepomůžou eventuelně dostane T čas na to přidat ghosta. Jako občas se mi povede útok odrazit ale jak řikam je to spíš náhoda že on zrovna zaútočí ve chvíli kdy se mi to hodí .. prostě mi přijde že to nemam ve svžch rukou. Scout k T není možnej dokud neni obs . a mít obse znamená obětovat HT (na nějaký čas) a když vyscoutuju marinu na pochodu tak mi to taky moc nepomůže maximálně vim že do minuty je konec. Prostě se mi zdá že ať dělam co dělam tak vyhrát můžu jen když T udělá chybu .. Jak řikam, jsem v gold lize takže nemam APM 200 jo, ale vždy mam víc než ten Terran, vždy se mi zdá že se snažim víc, dělam toho víc .. on jen a pouze kliká marinu a až se mu zachce dá útok a má šanci tak 70% že vyhraje .. naprosto bez práce, bez skillu :( Nakonec ani to FF neni všespásný potože člověk to musí furt sledovat a ztrácí čas .. T tam prostě jen stojí. Rozpůlit mu armádu je k ničemu protože stejně stříli většina a na rampě ho 3 zealoti nerozkrájí. Držet ho pod rampou je jen oddálení nevyhnutelnýho konce, nehledě na to že stačí sebemenší chybka v ovládání sentry a je po něm a 100 gasu je 100 gasu. Prostě se mi zdá že musim vyvinout dost velký úsilí a dělat spoustu věcí jen abych odvrátil naprosto primitivní útok kterej zvládne i hráč v bronzu s jednou rukou v nose.


...taky sem si tohle myslel, ze nemam sanci, ale zkus kombinaci sentry a lotu, bojuj dole pod rampou, FF za marinu a loti to nakraji, samozrejme scoutuj, APM 200 nepotrebujes, ja vystacim ve hre s prumernymi 90ti...taky se mi nezda, ze v dobe, kdy na tebe jde 15 marinaku, by si mel mit jen 3 zealoty...nejlepsi stejne bude, kdyz tu hodis replay, takhle je to obecne placani, kazda hra je jina...;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: pát 01. črc 2011 19:33:39 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jak už ti bylo odepsáno - Zealoti + Force fieldy (+ Guardian Shield). Není to nic těžkýho, je to jen o micru.

Kdyby ti to odrážet jakože fakt vůbec nešlo, zahraj si pár her za Terrana, ta taktika je primitivní, takže to zvládneš hned, a pak koukej, čím ti to protivníci odráží.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 10:44:17 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
To s těmi sentry jsem taky zkoušel ... ale 20 mariny je 1000 krystalů .. a kolik potřebuju sentry na to aby ta marina fakt nemohla couvat ? Docela dost .. 2 FF snadno obejdou, chce to tak 4 což jsou 2 - 3 sentry (útok přijde rychle takže energie zas tolik neni) k tomu musim mít kyber core on jen baraksy .. dost gasu a prostě těch zealotů pak vyjde tak 6. A to umlátí marnou i když zůstane stát :( Asi neumim dobře vychytat poměr mezi počtem lotů a sentry. GS jsem zkoušel , to fungovalo v silveru, tady ne, tady prostě když vidí GS, tak se stahne a počká až dojde. Zealoti jsou prostě pomalý a na charge v týhle fázi mužu zapomenout,navíc marina se stimem umikruje i chargeloty (sice občas seknou ale mrina jim dělá větší ztráty s tim trapnym hit and run). Až se dostanu k PC kde mam SC da pár replayů kde si myslim že sem to zahrál dobře ale stejně sem to projel.

PS: Neřikám že to nikdy neodrazim, ale prostě mi přijde nefér že já musim mikrovat mít přesnej mix jednotek přesně vědět co a kdy on jede .. to sou nutný předpoklady pro to abych odrazil útok kdy on jen kliká marinu bez rizika toho že já bych měl něco čim ho zničim a pak si jen přijde. Jde mi o ten zoufalej nepoměr nároků na skill protose a terana :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 11:15:52 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...GS samozrejme nesmis hodit jen tak do prazdna...musis hodit FF, aby marrina nemohla delat prave ten hir and run, nahodis GS a jdes sekat...vazne tu hod replay, s timhle sem mel problem tak v goldu/silveru, a kombinace sentry + lot me z tohoto problemu vytahla...taky zalezi jaky mas build order, jestli stavis GW pak CC a pak treba dlouho nic, tak samo nebudes mit dost jednotek...jinak jeste par poctu ohledne dmg marinak x lot...marinak dela 6 dmg, lot ma s GS bonus k armoru +3 (ma 1 uz v zakladu) a ke stitu +2 - tj. stit vydrzi na 12,5 vystrelu, armor pak na dalsich 33 (100 hp a 50 shield) - celkem 45x musi marinak vystrelit, aby lota pod GS dostal - na druhou stranu lot potrebuje seknout jen trikrat (!), aby zabil marinaka - to znamena, ze i pri mnohem nizsim poctu lotu, bys mel bys schopny tu marinu rozsekat + pocitej i s malou podporou sentry - (opravte me nekdo, jestli sem to spocital spatne)...ale jak rikam, hod se replay ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 12:17:17 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Drobný detail, většina lidí je schopna hodit FF->Amove->GS a kochat se. Bohužel v drtivé většině případů je sentry s GS na nevhodné pozici a díky své range se přes Amove nedostane na vhodnou pozici. Musíš ji posunout tak aby štít zakryl loty. To že budou i nějací marine ve štítu je nepodstatné, na ně to neúčinkuje.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 12:59:18 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Jojo to vím že se senty na GSse musim posunout aby loty kryla .. ale obecně říct že mam zafieldovat marinu a ještě si dát GS .. uvědomte si že se tu bavíme o relativně rychlym útoku těch mariňáků .. šikovnej terran jich 20 namasuje dost rychle a kolik by těch sentry muselo být. Ale ano máte pravdu že to asi jde takhle vyhrát a upřímně já moc sentry nevyužívam (na GS semtam jo, FF moc ne) takže možná to je ta chyba, ale na druhou stranu co je pro T jednodušší než udělat 4 reapery a ty sentry odsnipovat předtim než naběhne marina. Loti nemají žádnou šanci reapery chytit a 4 reapeři (nebo 5) dá sentry na jeden výstřel takže odrovnání 4 sentry je otázka několika vteřin. Tohle mi jeden Terran udělal právě když marina čekala pod cliffem, to mě tak nějak odradilo od toho ty sentry používat. Další blbá věc je, že tenhle opening je pro T naprosto bezrizikovej .. Protoss nemá nic (early) čim by marinu mohl přejet a využít toho když poznám že T tenhle build jede. Podle mýho takovýhle openingy do hry jako SC nepatří .. prostě nikdo by neměl mít taktiku u který ví že s ní nemůže nic zkazit (buď okamžitě vhraje a nebo se stahne a doplní další jednotky, aniž by riskoval zničující protiútok ze strany P) a pokud jo tak ne takhle trapně primitivní.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 13:10:55 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
Stealman píše:
Jojo to vím že se senty na GSse musim posunout aby loty kryla .. ale obecně říct že mam zafieldovat marinu a ještě si dát GS .. uvědomte si že se tu bavíme o relativně rychlym útoku těch mariňáků .. šikovnej terran jich 20 namasuje dost rychle a kolik by těch sentry muselo být. Ale ano máte pravdu že to asi jde takhle vyhrát a upřímně já moc sentry nevyužívam (na GS semtam jo, FF moc ne) takže možná to je ta chyba, ale na druhou stranu co je pro T jednodušší než udělat 4 reapery a ty sentry odsnipovat předtim než naběhne marina. Loti nemají žádnou šanci reapery chytit a 4 reapeři (nebo 5) dá sentry na jeden výstřel takže odrovnání 4 sentry je otázka několika vteřin. Tohle mi jeden Terran udělal právě když marina čekala pod cliffem, to mě tak nějak odradilo od toho ty sentry používat. Další blbá věc je, že tenhle opening je pro T naprosto bezrizikovej .. Protoss nemá nic (early) čim by marinu mohl přejet a využít toho když poznám že T tenhle build jede. Podle mýho takovýhle openingy do hry jako SC nepatří .. prostě nikdo by neměl mít taktiku u který ví že s ní nemůže nic zkazit (buď okamžitě vhraje a nebo se stahne a doplní další jednotky, aniž by riskoval zničující protiútok ze strany P) a pokud jo tak ne takhle trapně primitivní.


pokud dela reapery, nebude mit tolik mariny - reaper je 50/50, coz jednak znamena v mineralech 4 marinaci min, plus potrebuje 200 gasu, tzn. ztrata tezby na mineralech plus reaper se stavi zhruba 2x tak dlouho jako marinak plus potrebuje tech lab - dalsi gas a dalsi cas, ktery T ztrati, pokud chce jet reapery...v dobe utoku to uz pak musis dat i bez sentry se stalkery...vsechno se odviji od scoutu...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz