StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 23. čer 2024 4:08:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:12:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Promiň ale argument, že reaper stojí 50/50 je dost o ničem .. sentry stojí 50/100 a reapeři je vypálí raz dva. Navíc oni tam zůstanou .. nezmizí. A během útoku mariny můžou třeba vysekat proby a tak podobně. A o stalkerech vůbec nemůže být řeč, protože ti jsou proti marině totálně na nic. A říkáš scout hmmm zajímalo by mě jak scoutuješ bez obse Terrana když má wall a za nim 5 mariňáků .. když má ostatní budovy tam kam nedohlídneš, v tomhle se rád necham přiučit. Stavět stalkery jentak .. znamená mít zase míň sentry. Tady se už bavíme o tom k čemu se chci dostat .. já musim stavět přesnej counter na to co jede soupeř, ale namam šanci to předem zjistit.. zapojí reapery ? udělá maraudery ? přijde až se stimem nebo bez ? Není šance jak to zjistit dřív než je observer, prostě není. Terran si jede to co se mu zrovna chce a vždy má velikou šanci že mu to vyjde, navíc má scan a není pro něj problém se přizpůsobit tomu co jedu já. Mě přijde že Terranští hráči které porážím jsou strašně líní .. neudělají jediný scan, ignorují to co jedu já a jedou si zatvrzele to svoje -> jedině pak je šance je porazit (a ani tak to není snadné) ale pokus je T trochu chytrej tak šetří scany a vidí jestli jedu spíš sentry nebo stalkery. Prostě T má tu hru ve svých rukou .. já jen stavim a doufam že se zrovna trefim do toho co jede on :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:15:45 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jaj tyhle kydy miluju, hoď sem replay a někdo ti zde už napíše proč dostáváš na kokos. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:18:38 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Teda jestli moje řeči o imba Terranech dříve působily taky takhle whinersky, tak se teď úplně stydím :oops:

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:23:50 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Víš dát replay to jsem tady zjistil ež taky moc nikam nevede .. ano já podle replaye taky dokážu zjistit co sem měl udělat jinak. To pozná i 10 letý děcko. Ale během tý hry to nevím, já během hry nemam vedle sebe monitor kde vidim co dělá přesně soupeř. Z replaye je každej chytrej, ale jako P já prostě nemam šanci zjistit jestli jede pure marinu, nebo maraudery, nebo jestli se chystaj reapeři. Jak má wall a pár mariňáků tak je prostě konec scoutu (dokud neno obs). Jednak na tutom PC replay nemam a jednak když to sem lidi dávaj tak je akorát vždycky sjedete co udělali blbě. Jenže k čemu to je ? Pokud se nejedná o elementární chby který vim že nemam .. mam odehráno přes 400 her gold/platina takže vim jak se ta hra hraje. Takže ano v replay chyby jistě sou já je vždycky vidim ale zároveň vim že sem neměl možnost ty chyby poznat už během hry. Třeba poslední kdy mě napadla kupa mariny asi 20 vteřin před dokončenim stormy, z replaye to vidim a co bys mi řekl ? "měl si obětovat jednoho stalkera a měl bys ten storm dřív" ale k čemu je taková rada ? Jak asi můžu během hry vědět že "tohodle stalkera už ne", to jsou prostě rady o ničem. Proto se radši víc bavim na teoretický úrovni, protože build ordery znam, mechaniku hry taky, základní chyby si myslim že nedělam. Takže se radši bavim na tý filozofický úrovni co kdy jak. Nepotřebuju aby mi tu někdo napsal "hmm toho HT si měl udělat dřív" .. to vim taky. Příště ho udělam dřív a přijde zas něco jinýho, takhle to přece nejde brát.

PS: Já rozhodně newhinuju ve svých 26 letech to opravdu nemam zapotřebí, spíš se snažim zjistit co jedete na T vy ostatní, ale nestojím o to aby mi někdo psal "hmm tady si měl mít o 1 GW víc" .. protože to se dá zjistit až zpětně z replaye, během hry ne.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:38:57 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Na druhou stranu uznávam že je možný to scoutnout když vidim že nejde gas, nebo že staví reaktory (pokud scoutovací proba žije dostatečně dlouho) a pak by se to dalo možná ubránit pomocí třeba 2 canonů a pár zealotů / a 1 - 2 sentry .. ono se to občas i povede, ale jenom tak 1 / 3 her a to se mi zdá dost málo .. prostě tohle mě trápí od začátku co SC2 hraju, na všechno ostatní jsem už tak nějak obranu našel, ale na tohle nejprimitivnější prostě ne :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 14:55:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 22. lis 2010 18:35:02
Příspěvky: 46
ja proti T skoro vydy jedu gate cyber a z ty gejty zealota pak chrono na stalkera a poslu zealotak k T base a stalkra mam poslanyho hned za nim. kdyz ma wall tak jen kouknu co ma za ni a podle toho sd da taky poznat co pojede a nebo kdyz jede treba 1rax expu tak ho trochu pozlobim rozhodne pak ceka jestli prijdu s necim dalsim nebo co bude. a ty mas trochu scoutu a minimalne ho trochu zdrzis. alespon u me to funguje.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 15:07:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
Na permanentní wall ti stačí pár sentry, jakmile na tebe přijde máš jednu nebo dvě, mezitím co tou 1 FF svojí rampu chronoboostuješ 2 atd atd. S Drakanem jsme to zkoušeli a je možné se proti 11/11/12 rax, což jsou strašlivě rychlí mariňáci zawallovat Forvefieldama a trošku shromáždit armádu, pár stalkerů, pár lotů, 5-6 sentry a rozkrájíš je na kusy... Popř pokud nechceš riskovat, prostě techni na templáře nebo colosy a hotovo. Vše v bezpečí za FF wallem.

Mimochodem to, že nevíš jestli to jede vyřeší jednoduchá 2. proba na scout. Dělá to strašně málo lidí a je to výhodný... když se nezawalluje a ty mu tam naprosto nečekaně s druhou probou vjedeš a vidíš 3 raxy ze kterých sype marínu, tak chrono boost na setry ještě než se ti objeví před rampou. A v případě že má wall... dá se odhadnout, že pokud tam má 2 mariňáky a 1 maraudera, že ti asi za 2 minuty k bázi přiběhne i něco jiného než jen mariňáci že? Pokud tam má těch mariňáků 5-7, jde odhadnout, že přiběhnou jenom mariňáci a že jich bude dost ne?

Stealman píše:
PS: Já rozhodně newhinuju ve svých 26 letech to opravdu nemam zapotřebí, spíš se snažim zjistit co jedete na T vy ostatní, ale nestojím o to aby mi někdo psal "hmm tady si měl mít o 1 GW víc" .. protože to se dá zjistit až zpětně z replaye, během hry ne.

Komu není rady... :-D Ano, napsali by ti, že si měl mít o 1 GW víc... a napadlo tě, že by ti právě tohle možná pomohlo vyhrabat tu 1 sentry navíc abys to defnul? :D A že se to nedá zjistit během hry? Měl jsi 2 GW, radili ti abys měl 3... jsi ve hře, podíváš se na počet svých GW... máš 1.. vzpomeneš si na radu a přidáš další 2 GW, abys měl 3 jak ti radili tady... nevidím problém. Stačí nechat scoutovací probu u xel nagy abys viděl kolik toho má a podle toho chronoboostuješ, nebo ne...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 15:56:58 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
AshenCZ: V zásadě s tebou souhlasím.. až na ten scout. Co tam uvidí druhá proba ? Posílam jí skoro vždy ale každej T s alespoň špetkou mozku má bezprostředně za wallem jen pár mariňáků právě na to aby sestřelil scouta. Nic víc vidět neni, jen 1 baracsy, 2 supply a pár mariny. Všechno ostatní má o pár políček dál kam scout nedohlídne, je hloupost pokud chci dělat maraudery je dávat uplně k wallu. Pokud ten T neni hloupej tak nevyscoutuju vůbec nic :( Jen první proba je schopná zjistit že staví druhej a třetí rax (než jí zabije mariňák z prvního raxu) ale tahle informace mi moc nepomůže. Zjistit jestli pak dělá tech lab nebo reactory už není možný. To co píšeš funguje jen proti T co je dost hloupej na to, že ty budovy a jednotky dává hnedle nad wall a scout tam dohlídne, s tim se ale moc nesetkávam bohužel :-/ Ale ten sentry perma block by možná stál za to vyzkoušet a mezitim udělat stormy.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 16:00:51 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
sentry perma FF je proveditelný, akorát to chce dost APM navíc, musíš každých 15s dávat FF, jinak jsi tuhej... je to zlý ale jde to. Potom když máš trošku víc armády tak můžeš zkusit i naoko ho nechat vejít, a armádu mu rozdělit FF v půlce a půlku zničit u sebe v bázi. Potom sejdeš dolů a nakrájíš druhou. Opět trošku riskantní :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na zakempeneho Terrana
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 16:03:09 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
nebudu zvlast citovat, odpovim zaraz tady
- pralev: ..kdyz sem s SC2 zacinal, tvuj blog sem cetl, a rikal, sem si jjj T je OP a vubec...velice ocenuju, zes sve argumenty vzdycky patricne podlozil, ze to nebyly jen bezduche vykriky, nicmene postupem casu, jak sem hral vic a vic, sem zjistil, ze to az tak zhave neni, resp. ze je mozne proti T hrat (ale sou samo situace, kdy nadavam na ghosty, muly, scan a tak vubec) :)...takze nemyslim, ze znely nejak vhinersky prave kvuli tomu, ze si se snazil uvadet argumenty, proc si myslis, ze to tak je...
- jinak uz k topicu : argument s reapery 50/50 je podstatny - viz v jednom ze svych prispevku uz sem psal proc (je to cas/cena) - vic reaperu, min mariny, pozdejsi utok, slabsi utok etc...
- opetovny scout probu (samozrejhme ze ti tam zarve), ale uvidis cim te sejmul, jestli jen marina, nebo i mara, pripadne uvids bunkr a muzes cekat, treba heliony/banshee
- ohledne neucinnosti stalkeru - ja ted jezdim Hukovu 1GW FE,sem agresivni jenom se stalekry (2, po dokonceni WG a warpu 5) a modlim se aby T jel hlavne marinu, proti vic mara uz musim pridat zelota a focusovat maradeury :
zkus to....mam s tim uspech, dostal sem s tim uz i par masteru, ale chce to dost mikro
http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=223726
- rady z replaye sou uzitecne, napr. ja uz si ted hlidam, abych nemel vsechny GW na jednom pylonu...sam me to tehdy nenapadlo, i kdyz je to zjevne...
- k perma FF, je to risk - jednou hodis spatne, a armada sentry je ti pak k nicem, ale uznavam, muze to byt cesta (nicmene, te T muze drzet sakra dlouho vevnitr, rozjede si expu a premakruje te)
- canony sou imho hloupost, jakmile je T uvidi stahne se a rozjede expu...
- ke scoutu muzes zkusit halucinace, nech i probu pred jeho bazi, abys videl s cim vyleze, vsimej si kdy stavi gas, jestli mas moznost, vsimej si addonu na raxech, jeste kdyz prvni proba zije, kdyz nic, tak si jed svoji klasiku, pokud mas podezreni na tech (banshee), prihod robo...;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz