StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 23. čer 2024 19:49:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:41:54 
Offline
 Profil

Registrován: pon 02. srp 2010 12:04:23
Příspěvky: 34
GoodWill píše:
Nepodcenujte ani trapny void ray rush. Hlavne ak pomocou kanonov odrazite X-pool rush, tak zerg musi zmenit taktiku a fast void vam moze nielen ziskat velku vyhodu ale aj vyhrat hru. Sikovne chargnuty void zrusi queenu rychlo. Ak nema vela hydraliskov, tak sa neubrani. Pamatat treba len na jednu dolezitu vec: znicenie plynu je priorita cislo jedna. Bez plynu sa nema ako branit proti vzduchu a je koniec.


Tak tak, dobre provedeny void ray rush provede velkou paseku (kdyz se blbe vyscautuje). Ale je treba jet s alespon 3 void ray ... dobry zerg ma alespon 2 - 3 queeny. Ale bylo by fajn kdyby to protosove pouzivali trochu mene, zacina bejt trochu nuda, kdyz 2 ze 3 jedou void / zealot.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:50:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 17. zář 2010 15:05:26
Příspěvky: 75
Taky proto se pridava 1 az 2 phoenixove kteri ty kralovny zvedaji :-) ja osobne ale tuto taktiku na 1v1 nepouzivam :-) spis jen pro fun v tymech kdyz Z jede mass roach

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:53:10 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Mohl by někdo nadhodit nějaký postup, jak hrát pokud zerg jede hned expu ? Často objevim už scoutující dronou, že zerg jede okamžitě expu. Přirozeně teda zaútočim co nejdřív zealotama s +1 weapon upgradem (mam jich tak 8 - 10) zerg chrlí zerglingy kdy první vlnu prakticky vždycky porazim, ale když potom z obou hatcherek začne dělat další a k tomu stavět spine crawlery tak jsou zealoti v koncích. Strašně snadno je umicruje queena a drony nedoženou, sou prostě takový neohrabaný. Po chvíli mě zerg totálně zatlačí a pak přilítne povětšinou s 8 mutama a konec. Nemáte někdo lepší nápad jak proti tomuhle hrát ? Je to divný že i s takovou počáteční investicí je schopnej se ubránit, ale je to tak no. Já i když doplňuju zealoty tak to není tak rychlý jako když on jede 6 zerlingů z každý hatcherky furt furt a do toho queeny.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 17:16:39 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
zalezi to na jaky mape to hrajes napriklad casto je proti tomu ucinny klasicky four gate push s proxy pylonem mas moznosti reagovat na tech soupere at zerglingy ci roache mas moznost warpovat jednotky jake potrebujes je to hodne ucinne treba na blistering sands ozvlaste kdyz je tam zadni vchod ktery zerg nemuze zavezovat a pokud jsou to mapy kde je vchod do natural expy i mainu stejny tak bud zaber expanzi taky a vyrovnej relativne ekonomiku nebo vytechuj napr na rychle 2-3 colossusi a zautoc

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 17:18:12 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Kdyz scoutnes fast expu tak ji jed taky proc bejt hned agresivni? :D

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 23:53:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
prihazuju pro zajemce jeden PvZ rep, ukazka jak ubranit 8pool na nejmensi ladder mape (7/6 pool by se tim ubranil taky, jen by lingove pribehli o 15 vterin driv, tak by to bylo tesnejsi a mozna by zbourali forge, ale to by tam proba hned zacala stavet gateway na wall nebo jine proby by to tam pozdrzely nez by to sundaly kanony)
+ ukazka jak pak harrasit a pri tom udelat expu, pokud nejede dostatecne rychle hydry :)

jo a omlouvam se za trochu nervni chat soupere :)


Přílohy:
PvZ haras.zip [32.68 KiB]
365 krát

_________________
Obrázek Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 15. říj 2010 11:19:19 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Mohl by někdo poradit co se dá jet proti Z v mid game ? Když pocreepuje půl mapy a začne masit mutalisky/speedlingy , nebo hydra/speedling. Včera jsem hrál 8 her proti Z (platina) a vyhrál jsem jen jednu jedinou 4 gate útokem. Zbytek jsem vždy prohrál podobným scénářem, rychlá expa a pak mass muta nebo hydralisků doplněných o speedlingy. Předem řikam že jsem to chtěl zkusit bez HT, takže prosim jestli vás nenapadne taktika bez HTček, protože je přece blbost, aby to jinak než s HT prostě nešlo. I když jsem měl colossi a zealoty/stalkery tak na tom creepu ti hydralisci byli tak rychlý že mě ukitovali s minimálními ztrátami. Halda mutalisků je ještě horší proti tomu snad neni obrany. Stalkeři se nechytají, pokud jich není víc a zase masit stalkery nemůžu kvuli speedlingům. Je to prostě těžký, ten zerg může ze 2 hatcherek vyprdnout naráz 16hyder nebo 16 muta .. podle toho co prostě zrovna potřebuje a já absolutně nestíham na to odpovědět :( Stavět "preventivně" phoneixe je blbost protože jak to uvidí pojede hdyry a co pak s phoenixema. Poslední dobou se mi prostě proti Z vůbec nedaří hrát .. bez HT. A i s nimi nevim nevim .. na tom creepu je prostě tak rychlej že ze stormy uteče za sekundu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 15. říj 2010 11:35:09 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Co pak s Phoenixama? Lovíš mu Ovíky, harassuješ těžby, nutíš ho se hydrama vracet.

Co máš proti HT? :)

Edit: Creep tumory je potřeba systematicky ničit :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 15. říj 2010 11:48:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Lovíš Ovíky ?? To je jako dostatečný na jednotku za 100 gasu ? Aby lovila ovíky, kterých i za pár krystsalů v hatcherce udělá 8 najednou ? Harasovat těžbu ? Stačí aby tam měl 1 věžku proti letadlům a harass je tim znemožněnej. Protože ani 100 phoenixů tu věžku nezničí. Jako párkrát se mi povedlo s nima zerga zaskočit ale to je vesměs náhoda. A nenutim ho vracet se hydrama ... stačí aby jich 5 a queenu nechal u základny a má vystaráno .. všechny nepozvedam nezničim to bych těch phoenixlů musel mít hafo. Prostě v praxi jsem to zkoušel hodněkrát s nima harassovat ale funguje to jen na absolutně nepřipraveného zerga. A proti HT nemam nic, jen si myslim že by měl existovat i jiný způsob než HT. Obě ostatní rasy mají vždy více účinných variant. Ještě mě napadjí Carrieři ti jsou na Zerga dobrý, ale nikdy jich nestihnu udělat dostatek, tak jsem to poslední dobou ani nezkoušel už :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 15:36:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
deleted

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Balty dne pát 29. říj 2010 15:15:21, celkově upraveno 2

Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz