StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 26. čer 2024 10:38:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 9:06:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 8:55:23
Příspěvky: 16
Bydliště: Zlín
Zdravím všechny hráče,

uvažuji o koupi Stacraft II po výplatě, ale před tím bych se chtěl na něco zeptat..

Se Starcraftem mám naprosto minimální zkušenosti a viděl jsem jenom pár videí na netu
a teď to začalo hrát pár kamošů, takže můj dotaz je takový.. Jakožto naprostý noob jak je udělané hledání her nebo nějaký tzv. matchmaking? Je tam šance, že mě to hodí ke stejně zkušeným hráčům abych občas i vyhrál a nedostával jen na prdel?

Přece jen člověk chce i občas vyhrát a mít chuť hrát další a další hry a ne jenom prohrávat. :D

Dále se chci zeptat jakož to Vy zkušenější hráči lze tady určit nebo doporučit za kterou rasu do začátku hrát? Která není tak složitá na ovládání jednotek a stavbu určitých budov? Protože při prvním zapnutí budu zmatený jak mucha v lampě a nebudu vůbec vědět o co jde..

Naposled se chci zeptat jestli zde na fórum je nějaký topic kde se nováčci domlouvají na hry kde se trénují a zkouší novější taktiky.. U jedné hry co hrávám tam byla taková možnost kde se hrávalo 5vs5 a bylo tam pár zkušenějších lidí co radí těm začátečníkům co dělají špatně apod. (Musím se přiznat, že jsem se zde na foru nedíval, proto se ptám a zároveň omlouvám, že jsem se zrovna nedíval.)

Doufám, že aspoň někdo mi tady na těchto pár dotazů odpoví a tím ještě víc podpoří v koupení hry :D Ještě jednou se omlouvám jestli je zde na to nějaký určitý topic, ale přišlo mi přehlednější založit nový.

_________________
Obrázek

Wanna know my music taste? =>>>>> http://www.last.fm/user/Speedy515


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:00:58 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Speedy píše:
Jakožto naprostý noob jak je udělané hledání her nebo nějaký tzv. matchmaking? Je tam šance, že mě to hodí ke stejně zkušeným hráčům abych občas i vyhrál a nedostával jen na prdel?


Hra sa snazi udrzat tvoje vyhry a prehry na 50:50 podľa toho ako ti to ide, ak vela vyhravas bude hra davat silnejsich superov a ked prehravas tak naopak.


Speedy píše:
Dále se chci zeptat jakož to Vy zkušenější hráči lze tady určit nebo doporučit za kterou rasu do začátku hrát? Která není tak složitá na ovládání jednotek a stavbu určitých budov?



Osobne si myslim ze na zaciatok najnarocnejsi je zerg - to asi jednoznacne,
potom terran a asi najjednoduchsi je protoss. Ale to je individualne, hodnotim to zo zaciatocnickeho pohľadu. Cim sa budes zlepsovat tak sa budu menit aj tovje naroky na rasu.

Zerg - najzlozitejsia rasa je preto ze system ako funguje ta rasa je pomerne narocny a uplne iny nez P alebo T a to na porozumenie a skill, ale ked sa ti pacia chod do toho, ale zaciatok bude velmi narocny. Hram malo dalej sa nebudem vyjadrovat

Terran - (hram najcastejsie) narocne je to v tom ze si musis rychlo osvojit dobry odhad o svojej ekonomike a kolko produkcnych budov zvladnes (tak aby si vedel v co najkratsom case efektivne spotrebovavat suroviny a zaroven vyuzil vsetky budovy + management zakladne - stavanie SCV, udrzovanie tazby, a davat si bacha aby sa ti scv neflakali). Vyhodou je: je to kampanova rasa takze budes mat slusny prehlad o jednotkach ak odohras kampan, ma najuniverzalnejsie zakladne jednotky (Marina + marauder) - vyriesia vacsinu problemov s ktorymi sa na zaciatku stretnes.
Ostatne naberes casom, najtazsie je asi dobre zvladnut management produkovania jednotiek - tam je slaba stranka terrana, to je alfa a omega u T (aspon z mojho pohľadu - vsetko ostatne, ako je stala produkcia SCV/probe/drone, scouting a tak, vobec makro ako take sa budes musiet naucit u vsetkych ras).

Protoss - podla mna najjednoduchsia rasa na zaciatok - budovi sa stavaju sami, proba ju len "polozi" a zbytok ide sam takze stavba zakladne ti nevytazuje pracantov. Skvela vec su warpgaty ("vylepsene" gatewaye) vies rychlo, v priebehu par sekund vyrobit dobre spektrum jednotiek. Ma asi najlespiu scoutovaciu jednotku - observera (lietajuca, permanentne cloaknuta jednotka a dobru staticku obranu (neskor ju budes vyuzivat coraz menej). Najzranitelnejsie na protosovi je jeho zavislost od pylonov a vyssia narocnost na plyn aj na zaciatku hry.
Preto si myslim ze naucenie sa zakladnych veci je protos najlepsi.


samozrejme ide cisto o moj nazor

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:02:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Zdravím nového hráče :) (potencionálního)

Matchmaking funguje. Hra se snaží dávat ti stejně dobré protivníky jako jsi ty sám. Je to založené čistě na počtu odehraných zápasů, kdy si tě systém ošahá a ví do jaké kategorie patříš.

Nejjednoduší je začít hrát singl. Naučíš se principy hry a užiješ si dobrý příběh. Potom můžeš začít hrát custom hry na netu, nebo proti počítači. Jakmile budeš vědět, která rasa se tí líbí nejvíce, tak přejdeš na ladder.

Do začátku nedoporučuji Zergy. S těmi je nutné více trénovat, protože nepoužívají zažité standarty z jiných her. Terran a Protoss jsou na tom podobně s tím, že Terran je jednoduší na ovládání jednotek, ale horší na makro. Protoss vyžaduje lepší chápání svých jednotek, ale díky warpgates se s ním makruje o trochu lépe.

Nováčci tu určitě mají svůj thread, najdeš ho v Taktikách. Pokud hledáš mentora, tak stačí napsat v komunitní části a on se někdo ozve.


Pokud si chceš do multiplayeru přinést, co nejlepší možnou dávku sebevědomí a skillu, tak se už v singlu zaměř na naučení klávesových zkratek a používej je. Každá rasa jé má trochu jinak, ale pokud se naučíš principy, tak není problém přecházet z jedné na druhou. Základní podmínkou ale je, aby jsi je používal. Usnadní ti to hru mnohem více, než kdyby jsi se snažil o co nejlepší mikro se jednotkami. Ve starcraftu se hry hlavně vyhrávájí dobrou ekonomikou a přehledem na mapě. Vědět, co oponent dělá je hlavní podmínka k tomu, aby jsi byl úspěšný.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:06:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Speedy píše:
Zdravím všechny hráče,

uvažuji o koupi Stacraft II po výplatě, ale před tím bych se chtěl na něco zeptat..

Se Starcraftem mám naprosto minimální zkušenosti a viděl jsem jenom pár videí na netu
a teď to začalo hrát pár kamošů, takže můj dotaz je takový.. Jakožto naprostý noob jak je udělané hledání her nebo nějaký tzv. matchmaking? Je tam šance, že mě to hodí ke stejně zkušeným hráčům abych občas i vyhrál a nedostával jen na prdel?

Přece jen člověk chce i občas vyhrát a mít chuť hrát další a další hry a ne jenom prohrávat. :D

Dále se chci zeptat jakož to Vy zkušenější hráči lze tady určit nebo doporučit za kterou rasu do začátku hrát? Která není tak složitá na ovládání jednotek a stavbu určitých budov? Protože při prvním zapnutí budu zmatený jak mucha v lampě a nebudu vůbec vědět o co jde..

Naposled se chci zeptat jestli zde na fórum je nějaký topic kde se nováčci domlouvají na hry kde se trénují a zkouší novější taktiky.. U jedné hry co hrávám tam byla taková možnost kde se hrávalo 5vs5 a bylo tam pár zkušenějších lidí co radí těm začátečníkům co dělají špatně apod. (Musím se přiznat, že jsem se zde na foru nedíval, proto se ptám a zároveň omlouvám, že jsem se zrovna nedíval.)

Doufám, že aspoň někdo mi tady na těchto pár dotazů odpoví a tím ještě víc podpoří v koupení hry :D Ještě jednou se omlouvám jestli je zde na to nějaký určitý topic, ale přišlo mi přehlednější založit nový.


Ve starcraftu je 5 (bude 7) lig podle toho, jak hrajes, takze se nemusis bat, ze bys nikoho neporazel, bude ti to dohazovat soupere hrajici podobne jako ty, sami autori hry nekde psali, ze se snazej, aby meli vsichni pomer W/L kolem 50%.

Doporucuju protossy, jsou ze zacatku asi nejjednodussi, maji mene jednotek, ktere jsou ale silnejsi, takze se zacatecnikum lepe ovladaji.

Obcas vecer hravame 1v1 + spectators, tak muzes hrat s nama, jsme tam hraci vsech kategorii - od bronzovych(nejnizsi liga) po diamanty(nejvyssi liga)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:12:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 8:55:23
Příspěvky: 16
Bydliště: Zlín
WoW, takové rychlé a pozitivní reakce jsem nečekal.. Díky všem za Vaše postřehy a rady.. Jak dojdu domů z práce určitě pořádně prolezu fórum a mrknu co tu je a co by se mi mohlo hodit. Určitě mám v plánu první zahrát single player abych se trošku zorientoval v herním UI, jednotkách a tak dostal trochu přehled co se děje na obrazovce..

Ten matchmaking vypadá skvěle vyřešen, čehož jsem se obával. Jinak k tomu mentorovi? To je myšlen člověk co se mrkne na moje replaye a potom řekne co jsem udělal špatně, co jsem mohl udělat lépe atd?

Naposled ještě ty hry 1v1 + spectate jsou zde na fóru někde ohlašovány nebo už jste domluveni na dnech a času? Popřípadě jak mi dojde hra můžu si někoho z Vás přidat abych se potom na tyto hry mohl dívat také? :)

_________________
Obrázek

Wanna know my music taste? =>>>>> http://www.last.fm/user/Speedy515


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:21:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Speedy píše:
Naposled ještě ty hry 1v1 + spectate jsou zde na fóru někde ohlašovány nebo už jste domluveni na dnech a času? Popřípadě jak mi dojde hra můžu si někoho z Vás přidat abych se potom na tyto hry mohl dívat také? :)


Klidne si me pridat muzes :)

Ohlasovano predem to neni, neni to ani moc pravidelne, proste az budes na battle.netu a uvidis nekoho z nas online, tak mu napises a pokud se zrovna hraje 1v1+spect, tak te pozve do hry :)

Btw kdo tu jeste poradate 1v1+spect? Vim jen o sobe a mozna obcas Skica? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:23:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Speedy píše:
WoW, takové rychlé a pozitivní reakce jsem nečekal.. Díky všem za Vaše postřehy a rady.. Jak dojdu domů z práce určitě pořádně prolezu fórum a mrknu co tu je a co by se mi mohlo hodit. Určitě mám v plánu první zahrát single player abych se trošku zorientoval v herním UI, jednotkách a tak dostal trochu přehled co se děje na obrazovce..

Ten matchmaking vypadá skvěle vyřešen, čehož jsem se obával. Jinak k tomu mentorovi? To je myšlen člověk co se mrkne na moje replaye a potom řekne co jsem udělal špatně, co jsem mohl udělat lépe atd?

Naposled ještě ty hry 1v1 + spectate jsou zde na fóru někde ohlašovány nebo už jste domluveni na dnech a času? Popřípadě jak mi dojde hra můžu si někoho z Vás přidat abych se potom na tyto hry mohl dívat také? :)



Mentor je jako učitel, ukáže ti co děláš špatně a pomáhá ti naučit se různé strategie. Ty custom hry se neohlašují. Když jsou lidi online tak se pozvou do hry a jede se.

Já jsem teď teda dlouho nehrál, protože jsem se zakousnul do Fallout New Vegas, ale tak za týden bych si zas pár her mohl dát :D

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:29:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 8:55:23
Příspěvky: 16
Bydliště: Zlín
Jumbik píše:
Já jsem teď teda dlouho nehrál, protože jsem se zakousnul do Fallout New Vegas, ale tak za týden bych si zas pár her mohl dát :D


Ideální, to tak budu mít tu hru :D

satik píše:
Klidne si me pridat muzes :)


Nick jako tady na fóru? :)

_________________
Obrázek

Wanna know my music taste? =>>>>> http://www.last.fm/user/Speedy515


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 10:36:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Speedy píše:
Nick jako tady na fóru? :)


nick Satik a id 387

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 18:59:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
To Speedy: Moc jsem nečetl co tady všichni psali, ale mám pro tebe pár postřehů do začátku, co mě osobně třeba dost pomohli.
1) Nepřeskakuj cvičnou (practise) ligu. To je liga, kde tě systém ještě neboduje, máš zde možnost odehrát 50 cvičných her, doporučuji je odehrát klidně všechny a pořádně si zjistit jakou rasu chceš hrát, naučit se základy, vyzkoušet si pár základních taktik atd.
2) Nejjednodužší na začátek bych řekl, že jsou Terrani a to z několika důvodů. Hraješ za ně v kampani, čili se s nima hned seznámíš, jejich způsob hraní je podobný s ostatníma rts strategiema, myslím tím teď způsob stavby baráků a produkci jednotek, přeci jen tossové a zergové to mají oproti jiným rts už trochu odlišný, dále není tolik náročný na micro (lehce přeloženo jako "ovládání jednotek v boji"). Dále jejich základní jednotka mariňák je vyloženě univerzální, takže hlavně ze začátku se s tím dá hrát dobře a jet třeba jen mariňáky, to takový zerling u zerga a nebo zealot u tosse si sami už nevystačí.
3) Rozhodně si přečti na fóru co se jen dá, hlavně o rase za kterou ses rozhodl hrát, je tu hodně dobrých rad a odkazů na "chytré" videa a stránky.
4) Vřele doporučuju účastnit se "Satíkových her" :D
5) Mezi kampaní a online hraním je obrovský rozdíl, já osobně jsem udělal asi cca 5 misí a šel hrát hned online, čili čím začneš je v podstatě jedno, v kampani si jen ohmatáš více méně pár terranských jednotek, ale jak sám zjistíš, online hra je mnohem složitější, tím tě nechci nějak strašit, naopak, je to větší zábava, aspoň pro mě určitě. :)

Mno ještě dodatek k té practise lize, doporučuji ti to proto, že na začátku je to "nejlehčí" dostat se do nějaké dobré ligy, jelikož než začneš naostro hrát, tak máš 5 zkušebních zápasů, během kterých tě systém hodnotí a podle tvojí hry a hlavně výhry/prohry tě poté zařadí do nějaké ligy a jakmile jsi zařazen, tak už ty postupy jsou o trošku těžší, už musíš porazit víc lepších soupeřů, aby tě to hodilo výše. Btw ještě doporučuju udělat si challanges, jsou to takové úseky hraní, kde si můžeš natrénovat ovládání jednotek v boji, jaká jednotka je na co dobrá atd. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz