StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 18:31:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 0:40:36 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Trošku budu pokračovat v odbočce od původního tématu k tématu rushe, ale prostě mi to nedá.

Ono je v první řadě potřeba rozlišit, co přesně je rush.

Zdá se mi, že ty (Moor8) říkáš rush, ale myslíš tím rushe typu proxy pylon s 2 gatekama třeba na Steppes of War jako úplně první hráčův pylon, super rychlej reaper rush, 6 pool rush apod. Zjednodušeně řečeno rush, kterým buď soupeře nachytáš na švestkách a pokud není zkušenej (nezažil to už, nezapřemýšlel, jak se tomu v budoucnu bránit), rozsekáš ho tím, nebo to odrazí a v pr**** jsi ty, protože nic nemáš, zatímco on má rozjetou ekonomiku. Tak či tak hra do několika minut nevyhnutelně končí. V tomhle případě s tebou absolutně souhlasím, ale beru to s daleko větším nadhledem než ty. Co je za problém naučit se bránit se tomu? Nic. Osaháš si to a v budoucnu už to odrazíš pokaždé snadno. Zase tak moc protivníků tyhle věci nedělá. Z mojí zkušenosti to dělají z 90% jen lamky, které o sobě vědí, že delší macro hru neustojí a neumí vyhrát jinak. To jsou ale většinou bronzoví a stříbrní hráči. Pokud jsi aspoň trochu učenlivej, naučíš se tyhle rushe zvládat a nevyhnutelně postoupíš do vyšší ligy, kde už se takovéhle koniny nejedou (nejedou se jednoduše proto, že tam už skoro každej umí tohle snadno ubránit).

Pak je tu ovšem taky něco jako early útok s cílem být agresivní a držet protihráče od začátku pod tlakem. Kdekdo by to nazval rushem, já to za rush nepovažuju. Cílem není soupeře v prvních minutách zničit, ale mít iniciativu, nutit jeho counterovat moje jednotky a moji taktiku, místo abych to byl já, kdo dorovnává krok a přizpůsobuje se. Mimoto jsou tyhle hry daleko zábavnější a taky příjemnější na pohled v replayi. Stokrát víc mě baví dívat se na hru, kde se to v 5. minutě začne mlít, než na hru, kde 20 minut oba expandují, těží, techují a masují armádu, pak se na sebe vrhnou, FPS klesne k nule :D a po 20 vteřinách šíleného bordelu jednomu nezbyde nic, napíše gg a je po hře.

No a nakonec je tu třeba to, když se mi protihráč Zerg spawne na Metalopolis vedle mě a já probou zjistím, že dělá fast expu, nemá ani Spawning pool a Hatchery už je napůl hotová. Co můžu dělat? Budu se modlit, aby byl lama a tu šílenou ekonomickou výhodu, kterou tou fast expou získá, nedokázal využít a hra se protáhla na pěkných 45 minut? :) Nebo udělám rychle další gatku a chronoboostuju jednoho Zealota za druhým s rally pointem k té jeho expě? To je prostě rush z nutnosti :) Navíc často se v takové situaci stane, že ten druhý tu expu zruší (aby neprohrál) a klidně se to pak vyvine v delší zajímavou vyrovnanou hru (on ztratil čas a peníze na expu, kterou si nakonec nepostavil, ale já taky ekonomiku a tech tím early pushem zrovna nerozvíjel).

Sorry, že jsem se tak rozepsal :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 6:49:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ámen bratře :)
Uplny suhlas

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 6:54:00 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 05. srp 2010 15:28:26
Příspěvky: 23
Moor8 píše:
Já chápu, že to je jistá taktika, ale není moc dobrá pro lidi, co si chtějí zahrát. Je dobrá pro maníky, co jim jde jen o to vyhrát, vyhrát, vyhrát a né si zahrát. Hra jer odehraná za 3 minuty a dělá furt to samé. Taky to umím, ale to vítězství mi za to nestojí, to si raději pěkně zahraju, budu bojovat a pak třeba prohraji, aspoň vím, jak se zlepšit. Tohle jsou ale lidé, co jim jde jen o rychlé vítězství, protože asi nic jiného jim v životě nejde. Když je odrazíš, tak to často vzdají a nebo je pak rychle zničíš, protože vše vrazili do toho rushe a pak jsou děsně pomalu. Jsou to hráči, co všechno spotřebují hned a nemaj pak zdroje. Buď to vyjde nebo ne a tím nejsou korektní k druhému, protože mu kazí hru. Možná jsem ze staré školy, ale nějaká slušnost ke spoluhráči by být měla. Chápu, že to někdo udělá, ale někdy mě zaráží, kolik jich je :( rozhodně tu ,,neplácu,, že mě tím pokaždé zničí, ustojím to v půlce případů, jen si myslím, že to není správné. Taky můžou dát do hry čudlík, kterej zničí soupeře a kdo ho dřív zmáčkne vyhrál. TO je úplně stejné jako tuto.

Nechteji treba jen rychle vyhrat, ale treba jen hru rychle "ukoncit". Klesnul jsem ze zlata do stribra, protoze jsem dva dny po sobe dostaval porad dokola dve ruzny mapy proti tosum. Neuveritelne me to stvalo a uplne mi to znicilo skore. Nebylo divu, ze se pak clovek nasere a prvni TvT na stepes of war ho proste znicim rushem behem 5ti minut... Aby dalsi 10 map zase bylo stejnejch vs tos...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 7:01:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ak ta stve konkretna mapa, tak si ju mozes v nastaveniach oznacit. Budes na nej hravat menej casto.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 7:03:48 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 05. srp 2010 15:28:26
Příspěvky: 23
Me nestve konkretni mapa. Me stve, kdyz ji hraju xkrat v rade proti te same rase...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 11:05:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Jo to já jsem si včera řekl, že je na čase se probojovat do nižší ligy (jsem v platinum kde se mi moc nelíbí) :D Tak jsem si dal 3 zápasy 1v1 (víc jsem nestihl) a dva projel a u třetího jsem dostal typana, co už nahrál okolo 300 zápasů a byl v Gold Lize. Byl Favorizovaný, tak jsem si říkal, že to zase projedu ... mno a ten typan od začátku massoval jen maraudery (nic jinýho), takže jsem ho velmi snadno udolal i neupgradovanýma mariňákama. On se solidně nasral a nadávál mi, že takovej Random ještě nezažil a že nesnášní prohrávat proti newbikům.

Otázka dne ... proč se někdo po 300 zápasech nenaučil, že massovat jednu jednotku není moc dobrý... To si pak člověk říká, že raději zůstane v té platině, kde lidé hrají rozumně a dokáží přijmout porážku, ikdyž bude velmi často sám prohrávat.

Jo a jen tak mimo, ty dvě prohry mě níž nehodily a za toho typana z Gold jsem dostal tolik bodů, že mě to posunulo o 20 míst nahoru ... chjo.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 11:49:31 
Offline
 Profil

Registrován: pon 02. srp 2010 12:04:23
Příspěvky: 34
Ja mam rushe rad! Delaji hru dynamickou a je to prijemne jine od klasicke makro hry. Protosove na mne jedou casto 2 gate se zealotama (50 % her). A kdyz to blbe vyskautuju nebo podcenim obranu, tak koncim ... aspon me to uci skautovat.

Jenom me mrzi, kdyz se mi to podari rush odrazit, tesim se ze se popasujeme i mimo moji zakladnu a on ze hry odejde. WTF? Takove chovani mi prijde sproste. Ma dost na to, aby me porazil, ale uz to nema tak jednoduche jako mackat dve ikonky na proxy gate, tak to radeji vzda.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 11:55:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 12:31:27
Příspěvky: 134
Citace:
Jo to já jsem si včera řekl, že je na čase se probojovat do nižší ligy (jsem v platinum kde se mi moc nelíbí) :D


mam podobny problem :) ... nakym sialenym zazrakom som vyhral vsetkych 5 placement zapasov a bum platina ... som bol tyzden vysmiaty aky som dobry :) .. dokonca som aj par diamond hracov pobil potom

teraz po par dalsich zapasoch prehravam zhruba 3 zo 4 hier :cry: ... a som z toho brutalne znechuteny ... uz len cakam kedy ma to zhodi dole, ale furt nist ... jak je to mozne :)

zlate casy z bety ked som zacinal z bronze ... to som sa aj snazil tlacit na prve priecky v lige :)

_________________
Obrázek
mtronic Clan page


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 12:14:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 12:09:07
Příspěvky: 8
hehe, vidím že nás hráčů co jsou omylem v platině je vícero :lol:
Já sice začínal v gold, ale nějakým nepochopitelným způsobem mě to koplo víš.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 12:19:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Dejte tomu cas, mesic od vydani neni nic.. jeste se to nesrovnalo.. ja jsem treba taky v platine a mam max na gold.. :) a kolikrat mi to hodi diamonda, ale skillem je to tak silver max.. hold kdyz se nekdo dobre nauci jednu taktiku (6pool, reapers atd) tak se lehce dostane do diamantu


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz