StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 29. zář 2024 5:20:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 11. kvě 2011 1:26:33 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
deacon píše:
ondik píše:
deacon píše:
3- jedeš fast robo jenom kvůli tomu, abys viděl, co dělá oponent a v zásadě "nemáš" důvod - scout odhalil tech lab na raxu, což značí stim/marauder/cs, ne banshee(leda by chtěl jet banshee z vchodu :)).

Fast robo je docela standard, já osobně jezdím gate->robo->expanze a observer dorazí včas na to, abych viděl, jestli soupeř jede banshee/klasickou agresi/scv allin/hellion drop/FE a mohl zareagovat. Tady sice věděl, že to s největší pravděpodobností nebude cloaked banshee, ale observer mu ukázal, že terran chystá scv allin a měl tak čas (6:30) zareagovat.

Observer mu neukázal nic, v tu chvíli viděl prakticky prázdný main a dostavilo se to známé "a kufa". Jak říká Day9, když scoutuji observerem, scoutuji ve chvíli, kdy se rozhoduji jakou cestu volím a vybírám z gw-robo tree, prože jet kvůli scoutu i stargate už je fakt imba plýtvání.
Tady se plánovalo mass gw, jak jsem pochopil, takže rychlý observer je zbytečný. Navíc mít tam tu probu, někde schovanou, tak m ji po cestě zruší a viděl by tam i scv :). Klidně mohl vyhodit 150 za forge, hodit si někam pěkně detekční cannon(zbytečný, ale tak co) a gas vrazit do stalkerů. Upgrade plánuje tak jako tak - a pozdržet druhý gas.
Tvůj plán scouting zahrnuje, takže je to trošku něco jiného, on měl plán dopředu daný... je to jako jet 4gate a než teda ho zahájím, tak zrobím robo a obse, abych si jó jistý, že můžu jet 4gate(extrémní příklad, ale o to víc bije do očí :))


imho, ten obs je tu dulezity, prave abych vedel, jestli se banshee/hellion chysta nebo ne...on si muze ten starport postavit v klidu vzadu a na rampe mit jeden jediny rax, a at je rampa sebesirsi, tak se ta proba nema sanci skrz marinu dovnitr dostat...priznavam, ze tady by proba pri opetovnem scoutu zjistila ty raxy dva, ale obecne scout obsem je pri tomhle BO nutny, pac v pripade, ze pojede T neco jineho nez MM, je jeste dost casu plan zmenit (co se tyka immortala, jestli stavit nebo ne - tohle je vysvetlene na TL, ondik tu nechaval odkaz na ten BO)...no v kazdem pripade opet diky za rady a pripominky, zase sem si uvedomil par veci, co jde udelat lip ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 11. kvě 2011 6:42:59 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Noall píše:
imho, ten obs je tu dulezity, prave abych vedel, jestli se banshee/hellion chysta nebo ne...on si muze ten starport postavit v klidu vzadu a na rampe mit jeden jediny rax, a at je rampa sebesirsi, tak se ta proba nema sanci skrz marinu dovnitr dostat...priznavam, ze tady by proba pri opetovnem scoutu zjistila ty raxy dva, ale obecne scout obsem je pri tomhle BO nutny, pac v pripade, ze pojede T neco jineho nez MM, je jeste dost casu plan zmenit (co se tyka immortala, jestli stavit nebo ne - tohle je vysvetlene na TL, ondik tu nechaval odkaz na ten BO)...no v kazdem pripade opet diky za rady a pripominky, zase sem si uvedomil par veci, co jde udelat lip ;)

No dyť to jsem psal, když nic nezjistíš, tak obs :).

Já si každý build ohnu podle své hry a vezmu si z něho to, co je pro mě nejlepší. Tak dobrý nejsem, aby se ze mě stal "číselník" :)(jedu přesně podle čísel a běda mi jak ne!!! :D), ale mám se dost rád na to, abych si hrál svoji hru :). Nehledě na následky, baví mne to víc :).

Nicméně OK, fast robo s obsem, gogo powa rangers, hlavně že si nakonec rozumíme a něco v palici pro zlepšení je :).

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 22:02:26 
Offline
 Profil

Registrován: pon 16. kvě 2011 21:20:47
Příspěvky: 2
Cau, chtel bych poradit, co jsem udelal spatne v teto TvZ hre. Je to asi standartni hra marine+tanky. Zapomel jsem na upgrady, prisel jsem 2x o expu a zkazil cca 1. push, ale dal nevim.
Dik za rady.
Rep: http://www.mediafire.com/?sp42v95a37plkkc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 22:24:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
ikdyž sem na ten rep nekoukal tak už jen že si ztratil 2x expu je dost zásadní . 800minerálů + těžičí je dost těžká rána a jestli on nebyl one base tak byl v jasné výhodě

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 15:58:44 
Offline
 Profil

Registrován: pon 16. kvě 2011 21:20:47
Příspěvky: 2
No tak ja jsem vyhral, ale bylo to dost tesny. Me zajima proc to bylo tak tesny.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2011 17:41:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
Ahoj vsem. Prosim poradte co delam blbe v PvP
http://www.ulozto.cz/9083272/pvp-muj-loss-sc2replay

Kde vydim ja chybu ze jsem prohral?
On mel upgrady 2/2/1 a ja 1/1/0 mozna pak jeden colos co palil do pylonu...Nic jineho me nenapada.

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2011 15:09:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
Pickwick píše:
Cau, chtel bych poradit, co jsem udelal spatne v teto TvZ hre. Je to asi standartni hra marine+tanky. Zapomel jsem na upgrady, prisel jsem 2x o expu a zkazil cca 1. push, ale dal nevim.
Dik za rady.
Rep: http://www.mediafire.com/?sp42v95a37plkkc


no ty upgrady byly podle me dost zasadni v dobe kdy si mel rinu si ji mohl mit uz 3/3 misto 2/1, tu prvni expus nemusel ztratit stacilo ji jen zvednot a bylo, dal co tak par vezi do tezby proti mutum, kdybys na te druhe expe postavil PF misto OCD a 3-4 veze tak to taky asi prezila ve zdravi. Ty bunkry na prvni expe to chtelo postavit hned pri jejim zalozeni a tak aby se kryly. Na to cos jel tak mi pripadl ten 2 gas hodne zbytecnej ti pracanti na mineralech by byly uzitecnejsi takhles mel hafo plynu kterej ti byl na nic. a co takhle postavit par vikingu a na lov oviku, kdybys ty co kolem tebe hlidkovaly sejmul a ne kolem nich jen lital s medevacama tak ty dropy napachaly podstatne vic skody. Jeste mozna nezapominat na OC a pouzivat energii na muly vic a na scan kvuli scoutu

Ale to sou jen moje postrehy jako lamy jinak ty ztraty exp zase tak strasna rana nebxyla podleme zerg ztratil expu taky nekolikrat plus hive v mainu a podstne vic makacu

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2011 21:46:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
poradi me nekdo viz muj minuli post

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2011 22:17:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Drakan píše:
poradi me nekdo viz muj minuli post

Nelíbí se mi ten build order, ale někdo to tak hraje, tak nebudu říkat, že to je chyba.. když vidíš, že má 4 WG, tak tvá reakce nemá být postavení forge+cannonů, ale WG a něčeho dalšího. Takhle si on v klidu rozjel expanzi a dostal se míle před tebe. Další nesmysl byly taky cannony za mineral line expanze..čeho ses bál proboha? Měl jsi dokonce blink, takže jakýkoliv air attack by byl neškodný. Dobře jsi harassoval, což ti umožnilo vrátit se do hry, jen když se dostaneš do soupeřovy báze, je zpravidla lepší jít po nějakých klíčových budovách (tobě se tam krasně nabízela upgradující forge+twillight council) než po probách. Závěrečnou bitvu ti prohrály upgrady (je hřích nechat se takhle přeupgradovat, když máš forge od začátku) a moc supply v zealotech, kteří neudělali skoro žádnou damage.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 1:06:01 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
zdravim, TvZ
z meho pohledu: prvni expa mela prijit o par marinaku pozdeji, tank jsem mel siegnout nahore na rampe a ne nechat si ho sezrat lingama. mel dobre rozmistene oviky, upg na rychlost, takze ani vikingove na ne moc neplatili. harras se nedaril a od cca 100 foodu uz jsem potom nedokazal drzet krok (ano, bal jsem se expandovat, takze me proste premakroval). takze co delat jinak? neustale naslepo hazet marinu/heliony na drony (vsak ono to jednou vyjde)? nebo rovnou maraudery na hatchery? jit do pushe na +-100 foodu?

http://www.ulozto.cz/9099285/metalopolis-sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz