StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 23. zář 2024 13:11:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 27. lis 2010 11:02:01 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Gerret projel sem to 4x rychlostí a pár poznatků:
- Když jedeš fast expu, tak kanony stav všechny dole a stejně tak i forge
- mohl jsi vyhrát už na začátku kdybys nezapomínal na svoji armádu: dost dlouho se ti válelo asi 12 stalkerů u zlata a asi dalších 15 u nat. expy.
- ikdyž jsi jel FE tak jsi neměl ekonomickou výhodu, protože jsi nedělal proby z obou nexusů ale jen z jednoho
- marináci jsou hard counter na voidy, takže jsi je měl přestat dělat hned jak on přestal dělat BCčka
- vyhrál bys kdybys místo voidů udělal pár collusů a pár sentry (FF) nebo zealotů jako štít
- měl jsi zabrat tu expu na 9 hodinách ikdyž jsi měl 5000 minerálů... v takovýhle hrách se hraje o to kdo více vytěžil
- na 45 probách jsi je přestal dělat to je chyba

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 27. lis 2010 12:39:36 
Offline
 Profil

Registrován: pát 26. lis 2010 16:27:11
Příspěvky: 96
Weezing píše:
...

dík

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 29. lis 2010 19:05:11 
Offline
 Profil

Registrován: úte 28. zář 2010 14:56:37
Příspěvky: 18
Přispěju taky svou troškou do mlýna:

http://www.uloz.to/6741115/zerg-1-sc2replay
http://www.uloz.to/6741114/zerg-2-sc2replay

Oba replaye jsou TvZ, protože právě se Zergama mám největší problém, vždycky si udělají expu, tu si ochrání spine crawlery a potom mně přemakrují. Navíc mám dost velký problém s roachema a banelingama. Pořád mi připadá, že ať dělám co dělám, tak ten zerg má všeho víc.

Jinak replay zerg 1 je hodně dlouhý (asi 1 hodina) a v poslední čtvrtině už jsem se ani moc nesnažil, bylo mi jasné, že mě porazí.
Zerg 2 je naopak krátký, prohrál jsem proti mass roachům.

Budu vděčný za každou radu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 13:11:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Posledni dobou me pekne stve IMBA terran (predevsim jeho OP planetary fortress)

Viz prilozeny rep ZvT, kde jsou ztraty na konci 3:1 pro me.

Kdyz pominu to, ze jsem se na zacatku dvakrat uklik a udelal omylem overlordy (coz ale pro tuto hru je irelevantni), co mam udelat lip/jinak?


Přílohy:
2010-11-30 12-52-53.zip [45.26 KiB]
282 krát

_________________
Obrázek Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 14:37:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Njn planetarka je svine, ale hlavne by uz bliz mnel nejak poresit to opravovani. Az konecne udelal ze opravovat bude moct jen jedno SCV tak to hodne pomuze balanci a donuti to terrany si chanit expy normalni armadou jako vsichni a ne jen tim ze tam postavej planetarku a pak ji opravuje 30 SCV.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 14:38:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
LemanRuss píše:
Přispěju taky svou troškou do mlýna:

http://www.uloz.to/6741115/zerg-1-sc2replay
http://www.uloz.to/6741114/zerg-2-sc2replay

Oba replaye jsou TvZ, protože právě se Zergama mám největší problém, vždycky si udělají expu, tu si ochrání spine crawlery a potom mně přemakrují. Navíc mám dost velký problém s roachema a banelingama. Pořád mi připadá, že ať dělám co dělám, tak ten zerg má všeho víc.

Jinak replay zerg 1 je hodně dlouhý (asi 1 hodina) a v poslední čtvrtině už jsem se ani moc nesnažil, bylo mi jasné, že mě porazí.
Zerg 2 je naopak krátký, prohrál jsem proti mass roachům.

Budu vděčný za každou radu.


U te druhe hry to je vcelku jednoduche najit chybu... Nepouzil jsi atack move a predtim jsi mel docela dlouhy supply block, mel bys mozna i o 4 maraudery vic.... dalsi vec je ze jsi skoro nepouzil muly ... a dost zasadni vec je, ze jsi nepouzil stimpak, ani jednou :) proc jsi ho teda zkoumal? :) Mel jsi toho +- stejne, ale mam pocit, ze kdyby jsi pockal na ty dalsi dva maraudery a hodil stim, tak ho prejedes jak nic.... pred tim nez vlezes na rampu si tam hodis scan, nebo lepe posles jednoho marinaka dopredu aby jsi zjistil kolik toho ma, pak jen stimpack a zabit :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 14:58:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
satik píše:
Posledni dobou me pekne stve IMBA terran (predevsim jeho OP planetary fortress)

Viz prilozeny rep ZvT, kde jsou ztraty na konci 3:1 pro me.

Kdyz pominu to, ze jsem se na zacatku dvakrat uklik a udelal omylem overlordy (coz ale pro tuto hru je irelevantni), co mam udelat lip/jinak?

Byla chyba mu jit po ty treti expe... Myslim ze lepsi by bylo nakracet do mainu pres ty kameny.... sundat mu prvni expu....

Nebo spis takhle, chyba byla jen ta, ze jsi ho napadl pro tebe v nevyhodne pozici.. I kdyz jsem gold (ale uz snad smeruju do platiny), tak si myslim, ze semnou budou ostatni souhlasit...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 16:00:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
ono jde o to, ze on tu 3. expu mel driv nez ja, takze by me tak jako tak prejel ekonomicky :/

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 6:29:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
LemanRuss: Takze kdyz to vezmu postupne podle dulezitosti.

1.) Pokud se chces skokove zlepsit, tak si pust hru proti AI (treba nejjednodussi) a dej si ukol, ze chces co nejdriv dosahnout na 200/200. A nebo zacni treba jen s 50/51. Zadna rada neni tak cenna jako vlastni zkusenost. Do tohohle ukolu ti poradim, ze je nejefektivnejsi kdyz kazda budova kterou postavis bude mit kontinualni produkci (pokud nemas dost surovin na staveni SCV a marinka z prvniho raxu, tak nema smysl stavet dalsi). A urcite casem zjistis ze kdyz se pokusis o 200/200 potrebujes expanzi daleko driv, nebo treba dve. A muzes si ukol i upravit, jako treba ze chces co nejdriv 10 marauderu, aby ti pribyl nejaky tech. (proc? na zacatku delas zbytecne brzo nektere budovy a jsi suply blocked)

2.) Vsechno se snaz delat pres hotkeys, klidne pomalu v tech hrach proti AI, aby sis to zazil. Chces postavit SCV hotkey+S, chces neco postavit v mainu double hotkey pro stavitele nebo CC nebo rax a pres klavesove zkratky stavet, chces se podivat jak si vede utocna armada double hotkey armady (Nekde jsem to tu psal, ale rozdil mezi presunem na armadu je pro mozek daleko komplikovanejsi...stylem pres hotkey, to pro tebe znamena povely: "chci armadu > armada ma vzdycky jednicku > double hotkey > boj" vs. druhy styl pomoci mysi znamena povely: "chci armadu > pohled na minimapu a najit na ni armadu > presun mysi nad minimapu > klik na minimapu > presun pohledu na armadu > presun mysi na vhodne misto k oznaceni armady > box armady > boj" musi se tu pocitat i s pohybem pohledu, protoze po presunuti se muzis vzdycky orientovat (zkus treba ted v prubehu cteni kliknout na hodiny ve windows a zamysli se kolik usili to stoji "presun pohledu, presun mysi, zaostreni, zamereni mysi, klik...a nebo mozna jeste lepsi priklad je zkopirovani textu. Mas oznaceny text a mas moznost automaticky stisknout CTRL+C a nebo podivat se kde ten text je, najit ho mysi, kliknout, vybrat v menu, kliknout)).

3.) Rozhodovani...sem se asi jen tak nedostanes, ale spada do tehle kategorie "duvud cehokoliv co delas". Priklady: opravdu potrebuji stim prave ted, nebude lepsi armadu ted stahnout nez ji objetovat, nemel bych expandovat driv, kdy bude nejlepsi zautocit atd.

btw. I prvni hra byla rozhodnuta v 10.minute...jen nevim proc te ten zerg okradl o 50minut herniho casu...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 7:44:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
2Satik: Zerga sice nehraju, ale koukal sem na hru z pohledu terrana a rikal si co by se tak od zerga mohlo objevit.

Jinak bych zvazil par veci (po bitve je kazdy general)...nerikam dobre ani spatne, neznam tve zamery a co si presne chtel nebo zamyslel:
1.Overlord: Umisteni bylo dost nestastne. Nescoutoval prakticky nic. Ani jednotky z mainu, ani pripadnou expu. (nehodnotim ze si o nej prisel...shit happens)
2.Overlord: Pokud ne prvniho tak druheho poslat cheknout expanzi. Expa terranovi zbrzdi vsechny typy rushu a ani poradne nechce rushovat.
Queeny: Nenajde se ve tvem buildu misto na vic queen? Prislo mi ze si hrozne dlouho operoval jen s jednou...Co vidam ve VODech tak idealni pocet jsou 3.
Plan: Jaky byl tvuj plan na zacatku? Trosku mi vrtaji hlavou ty fast roachove...
Z toho potom vyplyva obrana proti banshee a z toho vyplyva map control a nebo prosty scouting (za celou hru nevis nic...nemas predstavu o setupu army, o expazich o rozmisteni armady)

Za neuspech na PF nemuze sila fortresu, ale vsechny faktory nahore ktere se navzajem ovlivnuji. Prijdes o 20lingu jeste pred utokem (kvuli scoutingu, i leva xelnaga by ti ty lingy zachranila). Utok byla sebevrazda...Kdyz si odmyslime to PF a dame misto nej treba tank, tak by to byla obycejna bitva (3 lingove, 12 blingu, 10 roachu, 6 infestoru vs. 31 marinaku, 5 marauderu, 4 medivaky, 2 siegnute tanky, banshee...na pop 46:58...na suroviny...1900/1500:2900/875). Od te bitvy dal jsem to priznam se nevidel, protoze rozdil 120 vs 50 mi prisel jasny...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz