StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 06. říj 2024 5:29:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 23:45:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
Testovani MMG BO proti tossum - testovano na very hard. Bohuzel proti insane se mi to zatim jeste nepovedlo. Porad tam mam drobne chybky a vzdy je o krok rychlejsi. Navic tezi rychleji, rostak. Kazdopadne urcite zajimavy BO pro zacatecniky s EMP.


Přílohy:
mmg-bo.zip [34.28 KiB]
302 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 1:09:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
sem to skouknul a mel bych par vyhrad:
u prvniho replaye se ti hromadi nesmyslne hodne mineralu a obavam se, ze jsi dost dlouho cekal, proti zivymu by ti to mysim neproslo
u druheho jsi projebal prvni utok nekde kolem 9 minuty, zivej hrac by asi jel hned na tebe a ty jsi v bazi nic nemel
+ drz si ghosty zpatky, mas je porad v prvni lajne a chcipaj mezi prvnima coz je dost draha sranda si myslim. Jinak efekt slusnej.
jo a hele ty vubec nescoutujes, kdybys tam mel nekde proxy pylon a nahazel by ti tam par jednotek, kdyz se sikujes vepredu, mozna bys mel docela problem
--------
muj dnesni fight s tossem. vyprdl jsem se na wallin u rampy (uz delam jen proti zergum), takhle kompaktneji se to lip obhospodaruje, jen jsem podelal druhy raxy, tak chudak harvestr obihal jak kokot. nevadi.
trochu jsem ho skadlil u rampy, dokud jsem nemel letadla a pak vysadek do zad. Efekt ten, ze se schoval za cannony vepredu, ale vzadu nemel nic.
poradi upgradu: conclusive + shield, testne pred vysadkem stimp
chyby o kterych vim - polozeni druhyho raxu, mezery v tezeni (flakal jsem to, od cca 13 minuty jsem vedel, ze ho mam), nechal jsem si kitovat jednotky co jsem mel postaveny u rampy (oni tam ale stejne byly jen jako navnada)


Přílohy:
Lost Temple toss.zip [35.62 KiB]
301 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 6:13:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Jeremiasz píše:
...soulozit a kdovi co u toho jeste stihaji


progameri na takovyhle prkotiny nemaji cas, ne? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 7:00:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
Jeremiasz píše:
sem to skouknul a mel bych par vyhrad:
u prvniho replaye se ti hromadi nesmyslne hodne mineralu a obavam se, ze jsi dost dlouho cekal, proti zivymu by ti to mysim neproslo
....
--------
muj dnesni fight s tossem. vyprdl jsem se na wallin u rampy (uz delam jen proti zergum), takhle kompaktneji se to lip obhospodaruje, jen jsem podelal druhy raxy, tak chudak harvestr obihal jak kokot. nevadi...


Moje: Tak scoutovat jsem nepotreboval, protoze jsem vedel, kde je a co priblizne pojede :)
Hlavne se mi nedari jeste vubec odhadnout, jestli po pouziti EMP moje armada staci na tu jeho. U te dvojky je prave videt podceceni, navic spatne micro.

Tvoje: Kitovani se ti uz celkem povedlo. Hlavne davej bacha pri scoutingu, v posledni dobe se naucili postavit po strane stargate a valit voidraye. Jedinou velkou vyhradu, kterou mam, je proti tvemu hraci, neumi prohravat a zbytecne zdrzuje hru. Hra mela trvat presne o polovinu casu mene, tohle nemohl rozdejchat a zdrzovat fakt nema smysl. Nebo je za to mene odectenych bodu? :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 8:06:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Jeremiasz píše:
sem to skouknul a mel bych par vyhrad:
u prvniho replaye se ti hromadi nesmyslne hodne mineralu a obavam se, ze jsi dost dlouho cekal, proti zivymu by ti to mysim neproslo
u druheho jsi projebal prvni utok nekde kolem 9 minuty, zivej hrac by asi jel hned na tebe a ty jsi v bazi nic nemel
+ drz si ghosty zpatky, mas je porad v prvni lajne a chcipaj mezi prvnima coz je dost draha sranda si myslim. Jinak efekt slusnej.
jo a hele ty vubec nescoutujes, kdybys tam mel nekde proxy pylon a nahazel by ti tam par jednotek, kdyz se sikujes vepredu, mozna bys mel docela problem
--------
muj dnesni fight s tossem. vyprdl jsem se na wallin u rampy (uz delam jen proti zergum), takhle kompaktneji se to lip obhospodaruje, jen jsem podelal druhy raxy, tak chudak harvestr obihal jak kokot. nevadi.
trochu jsem ho skadlil u rampy, dokud jsem nemel letadla a pak vysadek do zad. Efekt ten, ze se schoval za cannony vepredu, ale vzadu nemel nic.
poradi upgradu: conclusive + shield, testne pred vysadkem stimp
chyby o kterych vim - polozeni druhyho raxu, mezery v tezeni (flakal jsem to, od cca 13 minuty jsem vedel, ze ho mam), nechal jsem si kitovat jednotky co jsem mel postaveny u rampy (oni tam ale stejne byly jen jako navnada)


taky bych ke Tvemu mel par vyhrad :)

vubec nescoutujes, nezabiras xel'naga towers, scan jen jsem videl jen zridka. Klidne objetuj scv a posli ho k nemu do zakladny. Uz jen podle jednotek co ma na rampe poznas co jede a scv je levnejsi nez scan.

vubec namakrujes, skoro celou hru jsi jel na dve kasarna. Jedny s tech. druhy s rea a naklikal jsi je plny. Misto toho postav kasaren mnohem vic a v kazdych trenuj jednu unit. uvidis ze budes mit 2x vetsi armadu jednou tak rychlejs

vubec neexpandujes. Expa je strasne dulezita vec, tohle neni warcraft3


zkus hrat rychleji, kazdej lepsi hrac Te prejede jak nic, jsi slowpoke :!: s tim je spojeny to ze nepouzivas skupiny. To je extremne dulezita vec. do skupin si muzes dat i budovy. Klidne i vic
najednou do jedne skupiny. Takze 2x click na raxy a ctrl + 3 a na command center treba ctrl + 4 . A armadu ctrl + 1. Tohle je naprostej zaklad, zvedne ti to apm a vyrazne urychli hru.
Ty jsi diky tomuhle v boji prakticky neschopnej doplnovat armadu, proto nejspis naklikavas plny kasarna. Takhle v boji zmacknes ''3'' a namackas si co libo prokticky okamzite.

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 8:43:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jo vsechno je pravda, vsechno z toho jsou my slabiny ale v tehle hre, ukol byl zabavit ho vepredu, vylodit se vzadu, coz se podarilo, videl, ze mu tam smajdam, moc ze zakladny nevylejzal, ja ve sve mel dost na odrazeni potencialniho warpnutyho utoku (aspon myslim :) a predpokladal jsem, ze se svoji jednou expanzi, kterou mam zabezpecenou jsem porad minimalne nastejno s prijmem jako on.
no a to scanovani, moc jsem s tim neblbnul zamerne. mam zkusenost, ze jak zacnu casteji scanovat, protos zacne panikarit a sazi vsude kolem cannony, coz jsem nepotreboval, takze jsem si to prosvitil az tesne pred vysadkem


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 8:48:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Jeremiasz píše:
jo vsechno je pravda, vsechno z toho jsou my slabiny ale v tehle hre, ukol byl zabavit ho vepredu, vylodit se vzadu, coz se podarilo, videl, ze mu tam smajdam, moc ze zakladny nevylejzal, ja ve sve mel dost na odrazeni potencialniho warpnutyho utoku (aspon myslim :) a predpokladal jsem, ze se svoji jednou expanzi, kterou mam zabezpecenou jsem porad minimalne nastejno s prijmem jako on.
no a to scanovani, moc jsem s tim neblbnul zamerne. mam zkusenost, ze jak zacnu casteji scanovat, protos zacne panikarit a sazi vsude kolem cannony, coz jsem nepotreboval, takze jsem si to prosvitil az tesne pred vysadkem


kdyz bys scoutoval tak bys vedel ze warpgaty ani nema, ze on nema expu neznamena ze ji nemuzes mit ty, hlavne kdyz vidis ze kempuje doma a dela kanony

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 12:51:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
afischer píše:
Testovani MMG BO proti tossum - testovano na very hard. Bohuzel proti insane se mi to zatim jeste nepovedlo. Porad tam mam drobne chybky a vzdy je o krok rychlejsi. Navic tezi rychleji, rostak. Kazdopadne urcite zajimavy BO pro zacatecniky s EMP.


Schvalne se zeptam, co bylo tvym cilem testovani BO MMG? Nez budes cist dal tak si na to treba v duchu zkus odpovedet. A od toho cile by si mel postupovat zpetne.

Ja osobne kdyz testuju BO, tak mi jde o to abych neustale delal SCV (pokud nejde o nejaky rush, jako je 9 rax) a mel neustale mineraly i gas na 0. Pokud je mym cilem udelat udelat army 2 ghosty a 10marine a 6marauderu se shieldem a concussive shells...tak potrebuju natezit gas na academy 50, 2 ghosty 2x150, na 2 tech laby 2x25, na 6 marauderu 6x25 a uprgrady 150 dohromady 700 plynu...s tim ze pocitas ze budes gas potrebovat i dal (na dalsi armadu, na factory a starport...takze neni efektivni to udelat jako napr zergove se speedlingama, ktery jak natezej 100gasu tak drony vraci na mineraly), takze je dobre to udelat tak aby te gas nebrzdil, ale zaroven se ti nehromadil.

Takze je potreba si odpovedet jak brzo potrebujes mit toho ghosta...pokud pocitas az s tim ze je jedno kdy ho mas, ale na push chces mit dva...a nebo jestli chces mit obranou armadu 2marine+ghost (coz se da zase rozebrat dal, jestli je lepsi obrana armada 2marine+G a nebo 6marine atd.) Pokud ti ghost staci pozdeji tak zacni 1marinakem pak tech lab 1marauder, dalsi raxy atd...at efektivne utracis gas a tim ho nebudes muset tezit 6SCV, ale budou stacit tri. Tvuj push vyrazi v 7:45 (u druheho replaye) a tobe zbyva 350gasu, ktery nemuzes utratit (ano postavis factory, ale stejne ti porad 300 zbyva...nemas mineraly). Takze uz jen z tohohle pohledu ti muzu rict ze mas druhou rafinery zbytecne brzo, mohl si za tech drive usetrenych 75 mineralu + mineraly, ktere natezi ta SCV, ktera nedelaji plyn udelat raxy driv a vyrazit se stejnym pushem treba o 30sec driv jen v tu chvili se ti podari mit na konte 0:0. Dalsi doporuceni ktere bych mel, tak pokud delas podobny typ pushe a vic ze budes potrebova shield+CS tak nikdy nezacinej vynelzat CS pred shieldem (jedine v pripade ze ti to bude sedet do BO a budes mit presne v tu chvili 50 gasu). Shield se dela dele a tak klidne muzes zacit delat shield a v jeho prubehu na druhem tech labu zatim udelat CS (a casu je opravdu dost).

Jinak u obou replayu sem si vsimnul mensiho neporadku ve tve zakladni hre. Snazis se za kazdou cenu drzet "predepsaneho" buildu 10depo, 11rax, 13raf. 1.) 10depot delas moc brzy, dej si do fronty 10.SCV a pak az udelej depot...100mineralu ti staci az bude SCV na miste, nemusis je mit kdyz opousti tezbu nebo CC, ztracis na tom az 5sec dalsich SCV. A pokud uz neco takoveho udelas, tak si radsi sleduj na zacatku mineraly nez populaci. V prvnim pripade si stavel rafinery spravne, kdyz na ni bylo (a zbylo i na SCV) v tom druhem ses drzel az toho 13raf (stavel si ji v 2:15, a pri tom si na ni mel uz v 1:55).

A jeste jak tu bylo vytykano scoutovani, tak opravdu treba scoutovat pocitac nemusis, ale je v 90% naprosto nezbytne proti zivemu souperi a tak by i ten BO mel pocitat s tim ze bude o 1SCV chudsi a prave je dobre zaclenit, ktere SCV bude scoutovat, jestli vyjede scout pri 11, nebo pri 15 apod.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 13:28:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Jeremiasz píše:
jo vsechno je pravda, vsechno z toho jsou my slabiny ale v tehle hre, ukol byl zabavit ho vepredu, vylodit se vzadu, coz se podarilo, videl, ze mu tam smajdam, moc ze zakladny nevylejzal, ja ve sve mel dost na odrazeni potencialniho warpnutyho utoku (aspon myslim :) a predpokladal jsem, ze se svoji jednou expanzi, kterou mam zabezpecenou jsem porad minimalne nastejno s prijmem jako on.
no a to scanovani, moc jsem s tim neblbnul zamerne. mam zkusenost, ze jak zacnu casteji scanovat, protos zacne panikarit a sazi vsude kolem cannony, coz jsem nepotreboval, takze jsem si to prosvitil az tesne pred vysadkem


Hned nekolikrat sem se u tve hry opravdu pobavil :D. 1.) Koukal sem jaky mas pekny wallin u tezby, byl dokonce tak solidni ze se chudak 2SCV nemohli dostat dovnitr a tak pri tezeni (1 na plynu a 1 na mineralech) a jezdily kolem. 2.) To jak tvuj souper sledoval hru bylo nejlepsi...i pres to ze se s tvoji prvni armadou skoro srazil, i pres to ze mel xelnagu, kterou tvoji armadu mohl uplne celou videt i pres to vsechno si te vsimnul az teprve si mu zacal rozbijet kanony (naprosto zjevne se rozhodl, ze je postavi uz pred tim nez tu armadu videl a jen nahodou to vypada jako jeho bleskova reakce). 3.) 2x si tu hru mohl ukoncit. 8:45 7marinaku a 3 marauderi, proti 5 zelotum (staci zapojit atack-move) podruhe v 15:20, kdyby si misto forge rozbyl ty 4 pylony.

A co se tyka zavaznejsich chyb, tak si v 6:30 prestal delat SCV a zacal si az okolo 20. minuty...mel si celou dobu 18SCV (1-2 stavitele, 6 na plynu a 10-11 na mineralech).

A co se tyka kanonu, tak je dobre ze stavej kanony...kazdej je stoji 150mineralu a pro maraudery je otazka chvile nez ho znicej...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 15:13:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jj, ten wall u baze jsem v tehle hre podelal, kazdopadne kdyz se to hodi trosku vedle, aby neblokoval to nebohe SCV, prijde mi mnohem lepsi nez u rampy. je to kompaktni, SCV se daji dobre a rychle posilat tam kam je treba, neztraceji cas cestou, armada se srocuje na jednom miste a ma to vsude blizko a hlavne se to dobre brani proti MMM, banshee i voidrayum.

jinak vim, ze jsem ho mohl sundat driv, ale chtel jsem si vyzkouset EMP, tak jsem ho jen trosku ohlodal, bo jsem si byl celkem jistej

no a ta produkce SCV...pain na ktere se snazim delat :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz