StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 06. říj 2024 5:20:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 8:00:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
Jeremiasz píše:
ok, takze kvuli 2vs2 a vejs jsou reaperi nepouzitelni pro 1v1. to je pakarna. jak hraje vic hracu nez 2, vzdycky bude maseni a soustredeni na jednoho hrace problem. no ale couz, ja je stejnak moc nehral.

ale bohajeho jak hrajete proti banelingum? skoro hodinovej umornej match, kdyby blbec lip scoutoval a tezil na zlatym, nemel bych ani trochu sanci. ti banelingove to prevalcujou. pravda, nepouzival jsem tu tanky, ale stejne...kdyby je nedejboze zahrabal, najedu tankama primo na ne. a vsechno ostatni proste prejedou. Byl jsem z nej uplne na mrtvici.


Tak "zahubnik" je opravdu sikovna jednotka. Koukal jsem na zapas, ale problem neni v banelingach:
- hlavni problem byla ekonomika, musis prubezne neustale stavet SCVs, v polovine zapasu si jich mel pod polovinu, nez bys mel mit. Principem je neustale prepinani na klavesovych zkratkach mezi vyrobnami a tvymi jednotkami. Prislo mi, ze i tu klavesou zkratku mas daleko a tim padem ji nepouzivas. Doporucoval bych si tezeni natrenovat treba na 'burning tides' mape, kde si navolis custom hru a das proti sobe 4 AI insane hrace. Pokus se natezit vice nez oni. Je to velmi dobry test.
- pri jedne expanzi a pri spravnem tezeni zjistis, ze ti 3 barracks nestaci a okamzite jich potrebujes 5. Mas potom paradni produkci. Taky dobre overeni, zda to delas dobre.
- ty helliony nejsou spatni, zvlast pri prvni fazi hry, ale mel jsi opravdu prejit na ty tanky. Nema smysl pouzivat az k umoreni stejnou taktiku, je treba variace, nebyl by na to pripraveny. Jeho armada byla navic tezkopadna, protoze v prvni pulce neutocil vubec na creepu.
- "absolutne zadny" scouting, ani on, ani ty. Chapu, ze chces pouzivat nejvice mule, ale stejnak si ji nevytasil, kdyz uz jsi mel dobytou energii. Hod si scan na par mist, je to obrovska vyhoda terranu, vyuzivej ji.
- zapominas na princip kyvadla, on na tebe zautoci, a ty to utok neopetujes a syslis si jednotky v zakladne. Kdyz on provede spatny utok, mas tam casove okno, jednak pro expanzi, na kterou jsi prave nemel mineraly a jednak na proti utok, kde jsi ale doplnoval armadu, pritom tam bylo 2x misto, kde jsem u toho rval, utoc utoc a ty nic :)
- u vetsiny replayu na tehle mape jsem videl prirozenou expanzi nejprve pod antonem, to zniceni vzadu tech kamenu bere dulezity cas, ktery potrebujes na jine veci. Az pri treti expanzi to zabiraji, nebo jdou tezit zlato. S 3M a bunrama bys to ubranil. Zerg tam stravil more casu, nez si udelal druhou hatchery.
- na jihu jsem koukal, ze jsi udelal "ninja tezbu" je to hlavne dobre, kdyz nestaci gas, na to prave dojel zerg, protoze sice mel mraky mineralu, ale dosel mu kompletne gas.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 8:28:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
ja to pri te hre nejak spatne spocital, nevim proc, ale celou dobu, fakt az do konce, jsem zil v dojmu, ze tam nekde pobliz ma ultralisky, porad jsem byl priposranej, ze mi za prdel vleti kupa mutu a ze scannerem proste na te velke mape netrefim jeho armadu, dochazely mineraly, dochazelo vsechno a na natural expanzi jsem si proste netroufl, jak jsem videl, ze ve velkym jede banelingy. Pruser je, ze zergy potkam tak 1-2x za 10 her, ne a ne se na nich potrenovat :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 13:11:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
LiquidTLO je proste demon, podle me ma v hlave procesor, protoze vzdycky dokaze presne spocitat potrebnou silu sve armady, toho chlapa fakt zeru a u tohohle replaye me minimalne 2x klesla celist
http://www.youtube.com/watch?v=s9irPMeFC4U


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 13:21:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. říj 2010 11:08:41
Příspěvky: 17
Jeremiasz píše:
LiquidTLO je proste demon, podle me ma v hlave procesor, protoze vzdycky dokaze presne spocitat potrebnou silu sve armady, toho chlapa fakt zeru a u tohohle replaye me minimalne 2x klesla celist
http://www.youtube.com/watch?v=s9irPMeFC4U


tuhle hru vyhral build orderem :x

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 15:09:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
julinQa píše:
Jeremiasz píše:
LiquidTLO je proste demon, podle me ma v hlave procesor, protoze vzdycky dokaze presne spocitat potrebnou silu sve armady, toho chlapa fakt zeru a u tohohle replaye me minimalne 2x klesla celist
http://www.youtube.com/watch?v=s9irPMeFC4U


tuhle hru vyhral build orderem :x


Dovoluji si nesouhlasit. Dival jsem se na ten replay primo v hre pred casem. Zlomovy cas je 7:10min. Tohle neni o BO. Tohle je opravdu o odhadu sily nepritele a svoji sily. Poustel jsem si tento usek asi 5x a nikdy bych neveril, ze ta parta marinaku je poradi. Je to dobra skola a hlavne velmi dobra zkusenost.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 15:30:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Afisher:
1.) Neni moc duvod natvrdo prechaze na tanky...ja tanky naprosto ignoruju a jde to taky.
2.) Spousta lidi si to mysli, ale neni to pravda....zniceni kamenu vzadu neni ztrata casu, a zvlast proti zergovi, ktery muze to misto ohrozovat prakticky jen mutaliskama, se kterejma si poradi par turetu. Trik je v tom vzit jednotky ktere nic nedelaji a poslat je pracovat (vzdycky je v mainu nejaky ten ball, ktery nic nedela) idealni je poslat prvnich par marauderu a marinaky nechat branit. ja osobne teda radsi proti zergovi taky beru tu predni natural, ale jen proto, ze je rekneme defenzivnejsi...casto na ni delam proti agresivnim zergum PF a pomaha mi branit main.

LiquidTLO:
1.) Hrozne se mi libi jak TLO dela malickosti (tady to treba neni moc videt, ale v 0:50 je to na par vterin zretelne...kdo si toho vsimnul??:D), napriklad to, ze vyuziva to, ze k 100% saturaci mineralu jsou potreba dve SCV a kdyz s tim spojime to ze jednotlive mineraly jsou ruzne daleko od CC (proto jsou nektere vytezene drine nez jine). TLO ma u nejblizsiho mineralu dve SCV, zatimco u vzdaleneho (u gasu) zadne. Nedavno jsem ho videl tohle provadet na tusim delta quadrant, kde nechal prvnich 6 SCV tezit jen ze tri neblizsich mineralu. Chce to perfektni timing, protoze kdyz se SCV srazi tak AI posle jedno z nich jinam a to naopak stoji mineraly.
2.) TLO krasne vyuzil silu marinaku. Nevim cemu se ten komentator divi.
a.) marauder je slabsi proti light units nez marinak (za jeho cenu clovek poridi 2 marinaky) marinak ma cca 7DPS (6/0,86sec) marauder 6,67 (10/1,5sec).
b.) armady byli jak sam rekl stejne mineralove hodnotne (takze TLO mel za kazdeho souperova maraudera o marinaka vic), takze zbyva srovnani jestli je lepsi Shield nebo Stim u ciste marine army. Vysledek? Shield...Marinak se stimem ma 10,5DPS ale potrebuje dat 55 dmg na zabiti marinaka (5,2 sec). Marinak s shieldem ma 7DPS ale staci mu dat do stimnuteho marinaka jen 35 dmg (5 sec). Takze nada nejen ze mel "slabe" maraudery, ale taky mel "horsi" abilitu pro marinu.
3.) Co se tyka odhadu sily, tak TLO neodhadoval...TLO vedel, tim ze neustale utracel sve mineraly za nejefektivnejsi early game jednotku a raxy, tak vedel ze ma silnejsi armadu...a jde o to ze je utracel efektivne...tri raxy mu dali solidni zaklad, ale najednou se mu zacnou hromadit mineraly tak udela CC, pak ma porad vic a vic, tak udela dasi raxy, ale porad dela marinu...kdyz se podivate, tak se produkce ani na chvili nezastavi...takze TLO vedel ze ma vetsi palebnou silu, dokud se neobjevi helion nebo tank.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 12:58:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
je to tak, TLO nemysli, TLO proste vi :D
jinak ja dokud nemam sanitku, taky radeji investuju do shieldu nez stimpu
a nikdy nepochopim, jak dokazou managovat i ze kteryho mineralu ktery SCV bude tezit a vedle toho scoutovat, stavit, prudit, svacit, soulozit a kdovi co u toho jeste stihaji


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 14:58:58 
Offline
 Profil

Registrován: úte 28. zář 2010 14:56:37
Příspěvky: 18
Nevěděl jsem kam to mám dát, ale často se setkávám s pojmem magic box. Co to je ? :?:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 15:45:01 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 14. zář 2010 14:46:37
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha
LemanRuss píše:
Nevěděl jsem kam to mám dát, ale často se setkávám s pojmem magic box. Co to je ? :?:


To je rozmístění mutalisků, aby nebyli moc blízko u sebe. Díky tomu pak od thora dostává damage jen jeden a ne třeba pět najednou (což se stane, když budou u sebe moc blízko). Uděláš to tak, že označíš skupinu mutalisků, dáš jim příkaz k přesunu na libovolný bod na mapě. Počkáš, až tam doletí a následně se rozprostřou. Poté dáš skupině příkaz k přesunu nad skupinu thorů a když nad nimi budou, dáš jim příkaz stát. Kdyžtak se podívej na tohle video: http://www.youtube.com/user/PsyStarcraf ... 8H8FeZHkWg

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 19:35:47 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. říj 2010 11:08:41
Příspěvky: 17
Jeremiasz píše:
je to tak, TLO nemysli, TLO proste vi :D
jinak ja dokud nemam sanitku, taky radeji investuju do shieldu nez stimpu
a nikdy nepochopim, jak dokazou managovat i ze kteryho mineralu ktery SCV bude tezit a vedle toho scoutovat, stavit, prudit, svacit, soulozit a kdovi co u toho jeste stihaji


trenuj 12 hodin denne a pochopis x) tohle bych jeste pochopil ale bw pro gamery ne :x 400 apm a gogo :P

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz