StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 23:03:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 18:12:27 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...ja za ten sloh dekuju :)...no je pravda, ze v delsich hrach mam trochu blok, spoustu matchu sem projel tim, ze sem precenil sily, proto se nekdy mozna az zbytecne drzim zpatky. Po te bitve sem to fakt hodne prokaucoval, kdyz sem pak videl, kolik mu toho zbylo...nemam odhad - hlavne mam pocit, ze at zergovi znicim cokoli, tak nez se mu dobelham k bazi, ma armu znovu na nohou :)...K tem immortalum - tohle sem si teda fakt uvedomil, az si mi to napsal. S makrem mam dlouhodobeji problemy, vim to, vic mi vyhovuji rychlejsi hry s max dvema bazemi. Templare sem jet mohl, ale nejak na ne nejsem v PvZ zvykly, spis v PvT, musim to napravit :) Jeste dotaz - co ta vymena zakladen, ja mu tu levou, on mi zlato bylo to ok?...v tomto mi prijde, za Z ma strasnou vyhodou v mobilite - proste vbehne lingama do mineral liny, vyseka proby a zmizi (a vlastne i Terran muze dropem hodne rychle vybit tezice)

No ale kazdopadne diky za postrehy, zkusim si je vzit k srdci ;)...nevim, zacinam pokoukavat po diamondu, hrace z nej zacinam pomalu porazet, ale pripada mi, ze o te hre stejne nic nevim :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 21:40:23 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Teď to nemyslím nijak proti tobě konkrétně, spíš obecně o tossech, co potkávám - běžně hraju s Diamantama 3000+, kteří o hře očividně neví skoro nic, jen masují Stalkery a Colosse a při critical mass attack movem vyrazí. Smutné.

Každopádně k tvým dalším otázkám:

Ten odhad přijde jen zkušenostmi, tj. hrami a nakoukanými replayi. V tomhle asi nejde moc radit, to musí přijít samo. To, že mu zničíš cokoli a má to ve vteřině zpět, je opravdu jen tvůj dojem :) Pokud má fakt dobře rozjeté macro a převahu, tak jednu zničenou vlnu rychle nahradí druhou, tohle udělá tak 2x a končí :) Jenže ty jako toss pořád děláš v Nexusech Proby (zatímco on může dronovat jen na úkor armády, drtivá většina Zergů moc nedronuje, když na ně tlačíš, resp. vůbec nedronuje), s Force fieldama můžeš dávat i přesilu a nepustit ho na další expy. Tuhle konkrétní hru ti prohrálo to, že ses ho moc bál a moc jsi ho nechal.

Výměna zlaté expy za jeho modrou expu je samozřejmě blbost, jenže jednak zlatou expu bys ztratit nemusel vůbec (kdyby jen zaútočil lingy), protože když máš u expy 3-4 kanóny a v případě útoku lingů tam nawarpuješ třeba 6-10 lotů, lingové musí okamžitě utýct nebo umřou. No a kdyby zaútočil plnou silou (i blingy), tak o zlato možná přijdeš, jenže ty by ses po jeho zničené levé nestahoval zpět domů, ale útočil na jeho natural - takováhle věc Zerga donutí se vrátit zpátky, base trady si opravdu nemůže v takové situaci moc dovolit :) A armádou jsi měl převahu, čili v ten moment bys vyhrál hru.

Jinak obecně - na harass výborně fungují kanóny. Jasně že se každému bronzákovi radí "nekanónuj a neturtluj", ale při 2 expách si ke každé mineral line dát 3-4 kanóny je hrozně důležitý, protože to jednak malej harass úplně odradí a jednak proti většímu harassu ti to dá možnost tam něco nawarpovat nebo se vrátit zpět.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 21:57:41 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
Pralev píše:
...jenže jednak zlatou expu bys ztratit nemusel vůbec (kdyby jen zaútočil lingy), protože když máš u expy 3-4 kanóny a v případě útoku lingů tam nawarpuješ třeba 6-10 lotů, lingové musí okamžitě utýct nebo umřou....
...na harass výborně fungují kanóny. Jasně že se každému bronzákovi radí "nekanónuj a neturtluj", ale při 2 expách si ke každé mineral line dát 3-4 kanóny je hrozně důležitý, protože to jednak malej harass úplně odradí a jednak proti většímu harassu ti to dá možnost tam něco nawarpovat nebo se vrátit zpět.


tak presne takovehle rady potrebuju ;) ...ve vsech navodech "jak hrat..." jsou vicemene obecnosti, ktere samo plati a rad si o nich prectu a poucim se z nich...ja bych moc rad nicmene privital takovehle "vychytavky", proste jak resit konkretni problem ve hre - v souvislosti s tim se mi i hodne libil clanek na tvem blogu o FF (napr. sem nemel ani paru o tom ze thor/ultra/colos FF rusi) :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:43:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 10:16:40
Příspěvky: 17
Zdravím mám prosbu,
můžete mi někdo poradit jak mám hrat s Protosama,
pkaždé udělá Phoenixe + Void Ray + Mothership.
Pokaždé mě s touto kombinací dostane už asi po 5 v řadě.
Ja dělam většinou koruptory ale moc mi to nepomáha :-(

přikladam replay.


Děkuji.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:45:05 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
no.. jestli myslis v 1v1... tak na tohle si netroufnu :D

k tomu ti bud napisu ze zmen rasu nebo nehraj sc.. jestli te lidi davaji timhle :D

ale urcite ti tu nekdo poradi neco lepsiho.. me opravdu nic nenapada kdyz te dava snad to nejhorsi combo co ve hre existuje

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 23:29:09 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Hoď sem replay, my se chcem také pobavit. :) Jináč Void ray je counter na coruptory. Stav Hydralisky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 0:02:25 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...jj nejak se ti tam ten replay neuploadnul...jiak tohohle s temi voidy vs. corruptori si vsimam ve vic hrach...voidy moc nestavim, ale kdyz uz, tak mi je zerg counteruje v 90% pripadech corruptorama...jako ne, ze by mi to vadilo :)...mam pocit, ze je to nejaky rozsireny mytus, ktereho se spousta hracu drzi... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 11:07:53 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
víš jak douho musí protosovi trvat než natechuje na MS a k tomu decentní počet VR a phoenixů max ze dvou stargate?

i když .. o víkendu to na mě taky jeden zkoušel. prohrál, protože sotva začal fleetbacon když jsem mu drtil pylony.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 11:56:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 10:16:40
Příspěvky: 17
Hoši díky za komentaře, jak vidím tam jsem Vás rozesmál ;)
ja Stracraft hraju jen občas, tak neznám všechny možnosti dané rasy, proto se ptám.
S Treranama nemam větší problem, ale Protos mě štve.
Večer sem hodím ten replay ať se pobavíte :-)

přeji pěkný den.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 12:08:48 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
7.lump píše:
Hoši díky za komentaře, jak vidím tam jsem Vás rozesmál ;)
ja Stracraft hraju jen občas, tak neznám všechny možnosti dané rasy, proto se ptám.
S Treranama nemam větší problem, ale Protos mě štve.
Večer sem hodím ten replay ať se pobavíte :-)

přeji pěkný den.


zerg je náročnej na APM/makro a navíc polovinu hry většinou musí jen odrážet útoky než nadronuje na něco extra a může udělat škody.

u terrana je polovina věcí řízená automatikou.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz