StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 26. čer 2024 8:00:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 6:52:08 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
Ja sem sice jen silver ale na APM bych nekoukal hlavne kdyz stihas vsechno co mas tak je to ok,pokud ne tak nevim no asi si napsat seznam toho co nestihas a vzdy myslet na to jestli si to udelal pokud ne tak to rychle udelat,myslim ze to tu nekde bylo jako si to seradit
stavi se mi marinaci?
stavi se mi SCV?
utracim mineraly?
potrebuju ho vyscoutovat?
napriklad ja vim ze za zerga vsechno nestiham nevim jak to zlepsit jen proste hraju a snazim se to stihat rekl bych ze se to snad zlepsi

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 10:29:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
zkusim postnout znovu, prispevek se nejak ztratil v diskuzi :) diky

mikijoy píše:
1v1 moc nehravam, ale budu rad, kdyz mi poradite. prohral jsem dnes dve hry podobne. chci nechat terrana zatlaceneho v bazi. ale tlaci me postupne ven tanky. neumim pak odhadnout, kdy zautocit. konkretne v teto hre jsem nechtel jit proti PF a siege tanku. a kdyz cekam moc dlouho, terran udela thory a koncim :( nevim v teto fazi hry, co s nimi.

diky moc vsem ochotnym za tipy.

http://leteckaposta.cz/415852107

ps: vim, ze mam nevyuzite robo bay, ale zmenil jsem plan :(

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 10:50:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
- Nedělej proti Terranovi wall (pokud nebyl Random, tj. věděl jsi od začátku, že je Terran), v PvT při jeho pushi MM by ten wall škodil tobě a pomáhal jemu.
- Nezačínej v PvT Zealotem, ale Stalkerem. Ty jsi navíc tou Probou, než umřela, mohl vidět, že má Reapera, takže mít Stalkera je nutnost.
- Neutrácíš peníze! Nejdůležitější chyba hned na začátku hry. Mít v 5. minutě na kontě přes 600 minerálů je hrubá chyba. Za takové prachy můžeš mít jednotky, kterými ho tlačíš, nebo dělat expu nebo techovat.
- Tomu odpovídá i to, že v 6:44, když zaútočí Reapery, máš ty úplné kulové. On je naprosto slabý hráč, který dělá základní chyby (celou dobu nemá CC upgradnuté na OC, tj. přichází o obrovský příjem peněz), přesto ty, který správně celou dobu děláš Proby, máš finančně o něco slabší armádu a z hlediska jejího složení proti Reaperům úplně nevhodnou. To, že ti hned po zabití těch lotů a Sentry nešel po Probách, byla jeho hrubá chyba. Mohlo to být gg už v tomhle momentu. Btw stále máš strašně peněz (po odražení Reaperů přes 800 minerálů na kontě).
- Hraješ naslepo, nescoutuješ. Už jsem se zaradoval, když jsem viděl, že posíláš obětovat Probu, abys zjistil, co jede, a ono ne, místo toho jsi ji zastavil, začal dělat Pylon (tzn. děláš push, přestože nemáš vůbec tušení, co má soupeř!) a ještě jsi fatálně zvoral micro, tj. poslal jsi Stalkery příliš dopředu napřed a on si s nimi poradil ještě předtím, než dorazili Zealoti.
- Útok na PF byl úplně mimo tak slabou armádou. A zbytečně pozdě jsi ji stáhl. PF na jeho natural expě pro tebe mělo být znamení, že soupeř campuje, správná reakce je přeexpandovat ho a přemacrovat. Stačí si udělat Obse, kterého pošleš k němu, abys viděl, co jede a kolik toho má. Neustále si udržuješ takovou armádu, aby kdyby vyrazil, byl jsi schopen to odrazit. A mezitím expanduješ a rozjíždíš pořádně macro. Nesnaž se tlačit útok za každou cenu.
- Neměl jsi úplně vhodně složenou armádu (moc Stalkerů na úkor Zealotů a Immortalů, případně Colossů) a navíc jsi se ho zbytečně snažil locknout v jeho base, což on poměrně šikovně využíval k postupnému pomalému oslabování tvojí armády. Terrana, který campí, nemusíš tímhle způsobem locknout, stačí si pohlídat neobsazené expy na mapě, aby neudělal druhou expu.
- Toť vše, tuhle hru jsi prohrál macrem. Ještě než vůbec zaútočil těmi Thory, jsi už měl finančně dvakrát větší ztráty než on při stejném počtu expanzí.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 11:05:31 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ted budu praleve jako ty :)

PvT bez zealota? ano da se.. ale ver nebo ne ten zealot se dela hooodnekrat ;) i top hraci ho delaji :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 11:15:31 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ano, ale trochu jinak, je chronoboostnuý a obvykle následovaný Stalkerem, navíc ti top hráči dneska už fast Reapera v TvP nedělají, zatímco on toho Reapera u soupeře přímo viděl. Myslím si, že slabšímu hráči v nižší lize daleko víc pomůže rada, aby začínal PvT jedním Stalkerem než tvoje uhozené a neplodné rýpání.

Pokud dotyčnému nechceš pomoct a vysvětlit mu, co udělal špatně a má příště udělat jinak, tak mlč, uděláš lépe.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 11:18:53 
Offline
 Profil

Registrován: úte 26. říj 2010 11:44:01
Příspěvky: 10
1. zealot v pvt je dnes velmi standartní postup, jak se ubránit terranskému 1 scv 1 marine 2 marader pushi bez použití prob, navíc zealot chronoboostovaný být nemusí, protože z gatewaye vyleze přesně ve chvíli, kdy se dostaví core a protos má cash jak na stalkera, tak na wargate research.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 11:22:33 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ok, s Chronoboostem moje chyba, omlouvám se a beru zpět. Zbytek platí.

Mám dojem, že ani jeden z vás ten replay neviděl, tzn. nemáte vůbec tušení, jak začátek té hry vypadal.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 11:26:19 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ja jen reagoval na tvoje "nezacinej PvT zealotem"

i kdyz zacinas zealotem uplne v klidu odrazis reaper rush stalkerem kterej se stavi hned pote co vyleze zealot....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 12:31:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
dobre, diky za cas a tipy.

dotazy a poznamky:
- kdyz neudelam zealota, lezi mi prece gate ladem (nez se udela cybercore)
- ta prvni uspora penez byla na prvni vlnu warp - je to chyba, mam produkovat vice jeste nez bude vyzkoumany? (potom uz jen nestiham, prebyvaji mi penize vic, nez mam moznost warpovat)
- ja videl, co stavi na zacatku (na reapery jsem uz ale nestihl nic udelat) a pozdeji jsem mel nad bazi obse
- proc je wall pro me nevyhoda a pro nej vyhoda?

jeste jednou diky

Pralev píše:
- Nedělej proti Terranovi wall (pokud nebyl Random, tj. věděl jsi od začátku, že je Terran), v PvT při jeho pushi MM by ten wall škodil tobě a pomáhal jemu.
- Nezačínej v PvT Zealotem, ale Stalkerem. Ty jsi navíc tou Probou, než umřela, mohl vidět, že má Reapera, takže mít Stalkera je nutnost.
- Neutrácíš peníze! Nejdůležitější chyba hned na začátku hry. Mít v 5. minutě na kontě přes 600 minerálů je hrubá chyba. Za takové prachy můžeš mít jednotky, kterými ho tlačíš, nebo dělat expu nebo techovat.
- Tomu odpovídá i to, že v 6:44, když zaútočí Reapery, máš ty úplné kulové. On je naprosto slabý hráč, který dělá základní chyby (celou dobu nemá CC upgradnuté na OC, tj. přichází o obrovský příjem peněz), přesto ty, který správně celou dobu děláš Proby, máš finančně o něco slabší armádu a z hlediska jejího složení proti Reaperům úplně nevhodnou. To, že ti hned po zabití těch lotů a Sentry nešel po Probách, byla jeho hrubá chyba. Mohlo to být gg už v tomhle momentu. Btw stále máš strašně peněz (po odražení Reaperů přes 800 minerálů na kontě).
- Hraješ naslepo, nescoutuješ. Už jsem se zaradoval, když jsem viděl, že posíláš obětovat Probu, abys zjistil, co jede, a ono ne, místo toho jsi ji zastavil, začal dělat Pylon (tzn. děláš push, přestože nemáš vůbec tušení, co má soupeř!) a ještě jsi fatálně zvoral micro, tj. poslal jsi Stalkery příliš dopředu napřed a on si s nimi poradil ještě předtím, než dorazili Zealoti.
- Útok na PF byl úplně mimo tak slabou armádou. A zbytečně pozdě jsi ji stáhl. PF na jeho natural expě pro tebe mělo být znamení, že soupeř campuje, správná reakce je přeexpandovat ho a přemacrovat. Stačí si udělat Obse, kterého pošleš k němu, abys viděl, co jede a kolik toho má. Neustále si udržuješ takovou armádu, aby kdyby vyrazil, byl jsi schopen to odrazit. A mezitím expanduješ a rozjíždíš pořádně macro. Nesnaž se tlačit útok za každou cenu.
- Neměl jsi úplně vhodně složenou armádu (moc Stalkerů na úkor Zealotů a Immortalů, případně Colossů) a navíc jsi se ho zbytečně snažil locknout v jeho base, což on poměrně šikovně využíval k postupnému pomalému oslabování tvojí armády. Terrana, který campí, nemusíš tímhle způsobem locknout, stačí si pohlídat neobsazené expy na mapě, aby neudělal druhou expu.
- Toť vše, tuhle hru jsi prohrál macrem. Ještě než vůbec zaútočil těmi Thory, jsi už měl finančně dvakrát větší ztráty než on při stejném počtu expanzí.

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 15:11:19 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
mikijoy píše:
dobre, diky za cas a tipy.

dotazy a poznamky:
- kdyz neudelam zealota, lezi mi prece gate ladem (nez se udela cybercore)
- ta prvni uspora penez byla na prvni vlnu warp - je to chyba, mam produkovat vice jeste nez bude vyzkoumany? (potom uz jen nestiham, prebyvaji mi penize vic, nez mam moznost warpovat)
- ja videl, co stavi na zacatku (na reapery jsem uz ale nestihl nic udelat) a pozdeji jsem mel nad bazi obse
- proc je wall pro me nevyhoda a pro nej vyhoda?


-Byla tu řeč o v dnešní době docela standardním terranském počátečním pushi s pár jednotkami, která nutí většinu hráčů toho zealota udělat, v nižších ligách ale takové sofistikované timingy nebudou. Dříve se zealot nedělal, protože a)před důležitým patchem, který znemožnil stavět baracksy před supply deppot byly velmi populární reaper rushe, u kterých byl zealot k ničemu a šlo o to co nejrychleji postavit stalkera, b) po tomto patchi se téměř žádná terranská agrese na úplném začátku neděla, a tak se postavení zealota rovnalo ztrátě 100 minerálů. Přesto všechno si myslím, že zealotem nic nezkazíš, jelikož než se naučíš přesné buildy a timingy, budeš mít stejně problémy s utrácením peněz.

-zkus si to sám proti počítači, postav jednu vlnu jednotek navíc a uvidíš, zda-li ti zbyde na první vlnu warp-inu a kolik v určitém čase budeš mít jednotek při konstantní produkci a při šetření.

-a) ztrácíš čas pro těžení tím, že musíš jet s probou na druhý konec základny (nedůležité), b) při případném pushi ti terran může lehce snipnout pylon -všimni si, že jsi měl obě gatewaye právě jenom na tomto jednom pylonu- nebo rovnou celou gateway (velmi důležité), c)budeš mít horší přístup k okraji rampy, což je rozhodující, když držíš jeho armádu pomocí forcefields pod rampu a potřebuješ útočit vším, co máš.

- nikdy si nedávej pylon do mineral line, jak jsi to udělal s tím druhým.. zpomaluje těžbu


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz