StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 23:08:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 7:53:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Mollar píše:
...


Me osobne ted hodne funguje nasledujici:
postavim barracks (pak hned samozrejme na 15pop orbital), z raxu stavim jen marinaky (bez upgradu), hned jak je gas, tak factory s techlabem a hned po factory jeste starport (taky s techlabem).
Mezitim jeste ve chvili, kdy mam cca 4-5 marinaku vychazim s nima na soupere, pokud jen dronuje, tak mu treba sundam queenu, overlorda a par dron, pokud si toho vsimne vcas, tak dela misto dron lingy a zdrzuje si tim ekonomiku. (i kdyz ma crawlera, tak se to da vetsinou obejit a dostat se mu za expu)

Jakmile je na fac techlab a dost gasu, tak zacnu delat modrej plamen helionum a mezitim stavim 3-4 heliony a pak banshee, vychazi mi to zhruba tak, ze mam ty 3-4 modry heliony a banshee najednou.

S tim pak jedu harrasit - banshee posilam na main kvuli scoutu a odlakani pozornosti a pripadne i likvidaci dron (banshee sama zabije jednu queenu) a heliony z druhy strany na expu, kdy vrazdim drony, pripadne obcas projedu i do mainu.

Po banshee stavim vetsinou jeste tak 3 heliony a medivac (tema pak hned letim dropovat main), armory na thory (a stale sypu marinaky) a k tomu jeste stavim expu, o kterou se bat nemusim, protoze zerg se bez mutu do utoku jen tak nepusti (kvuli bansheem) a hned po tech helionech jde na radu thor (proti mutum). Kdyz hazim expu, tak tam jeste davam vetsinou jako zed dalsi dva raxy a treba jeste jednu factorku a delam techlab na upgrady i na barracksech, pak uz je to jen o makru a splitovani marinaku pred banelingy a kdyz na vas nalitne zerg s mutama, tak staci vetsinou vyrazit do utoku a smetete ho (hodi se uz mit pro marinu stit a stim) :)

proti hracum z diamondu a niz mi to zatim funguje 100 procentne, proti hracum z master jsem to nemel moznost moc zkouset, ale kdyz se to dobre zahraje, tak to funguje i na ne (prikladam jeden rep proti zergoj z master)


Přílohy:
Poznámka: replay
tvZ.zip [77.95 KiB]
284 krát

_________________
Obrázek Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 14:46:42 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Diky kluci za posledni 2 prispevky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 20:41:14 
Offline
 Profil

Registrován: pát 22. říj 2010 16:16:37
Příspěvky: 15
Jo tohle je presne to, co se mi deje ve zlaty lize kazdou, ale absolutne kazdou hru proti terranovy. S helionama se nezdrzujou, rovnou 4 banshee s cloakem a konec :D Absolutne nevim co s tim delat. Kdyz ma tech banshee min tak to poresi mozna vic kraloven, ale nevim :D. Hodim sem nejaky replay az najdu.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 21:04:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. pro 2010 23:27:05
Příspěvky: 162
blitzik píše:
... S helionama se nezdrzujou, rovnou 4 banshee s cloakem a konec :D....

:lol:

Jinak co se týče cloacknutých banshee, tak to se mi taky párkrát stalo, takže jsem začal preventivně stavět dříve (někdy po upgradu Lair) jednu evolution chamber a DO každé těžby (tzn. mezi minerály a Hatchery) jeden sporecrawler. Podle mě to až tak zásadní vliv na rychlost těžby nemá, je potřeba jej umístit pokud možno, aby co nejméně překážel a navíc ty Drony tam pak stejně mezi krystaly cestujou, když jich je víc. Od té doby, co jsem tohle začal dělat se mi nikdy nestalo, že by na mě někdo banshee poslal, tak nevím, jestli kvuli tomu, že si scoutnul sporecrawlery nebo jsem na nikoho takového nenarazil :-D. A pak samozřejmě jít Hydry, které si s Banshee hravě poradí. Mimochodem se Hydry vyplatí proti Terranům podle mě víc jak Roachové. Jejich rychlost útoku, dostřel a hlavně možnost útoku do vzduchu převyšují podle mě přednosti Roachů (které teda většinou v armádě taky mám, ale spíše jako "damage-soakers" :), ale Terrani mají proti nim dost solidního countera, tj. Marraudera) A jak jsou Hydry, tak si to Banshee většinou rozmyslí :-)

_________________
"Let's get down to business"
ID: 235
Obrázek
Navštivte nás: OBSERVER - herní a informační StarCraft II portál


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 1:08:28 
Offline
 Profil

Registrován: stř 26. led 2011 17:47:02
Příspěvky: 29
satik píše:
Mollar píše:
...


Me osobne ted hodne funguje nasledujici:
postavim barracks (pak hned samozrejme na 15pop orbital), z raxu stavim jen marinaky (bez upgradu), hned jak je gas, tak factory s techlabem a hned po factory jeste starport (taky s techlabem).
.....
.....




Hele Satiku, proč si neudělal cloak na ty banshee? si mu pak mohl vyvraždit drony a pěkně ho zbrzdit (možná blbá otázka pro pokročilé ale pro silvera má cenu zlata :) )

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 10:19:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
BrzdaCZ píše:
Hele Satiku, proč si neudělal cloak na ty banshee? si mu pak mohl vyvraždit drony a pěkně ho zbrzdit (možná blbá otázka pro pokročilé ale pro silvera má cenu zlata :) )


protoze je to celkem drahy (200+200) a ten cloak stejne nevydrzi na moc dlouho a banshee queenu v 1v1 porazi (-> pak muze treba freekillovat drony), pouzivam to spis jako scouta a na odlakani pozornosti, aby helioni mohli smazit a abych pak mel gas na thory proti mutum :)

vetsina lepsich zergu si udela hned overseera a treba i vezky, takze me se to moc neosvedcilo, radsi tech 200+200 surovin nacpu jinam :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 12:02:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 13. zář 2010 16:22:39
Příspěvky: 53
Jo s cloaked banshee jsem proplul platinou, fungovalo to tak v 85% dost slušně, párkrát jsem ani nestihl postavit nic jiného, prostě hru vyhráli 3 banshee. Ale u lidí z diamantu už to samo o sobě skoro nikdy nefunguje a cloak jsou fakt zbytečné vyhozené peníze, i zerg buď detektor už má, nebo overseera rychle udělá když přiletím.

_________________
Obrázek[/url]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 13. úno 2011 12:18:22 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. zář 2010 19:11:15
Příspěvky: 59
Môže mi niekto pls poradiť kde som spravil chyby v tejto hre ? Myslím že som mal mierne navrch no aj tak som to prehral

http://www.ulozto.sk/7839778/xel-naga-caverns-sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 13. úno 2011 14:29:05 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 15:36:06
Příspěvky: 44
Exitusk píše:
Môže mi niekto pls poradiť kde som spravil chyby v tejto hre ? Myslím že som mal mierne navrch no aj tak som to prehral

http://www.ulozto.sk/7839778/xel-naga-caverns-sc2replay


Tak jsem se podival a nevim,jak si prisel na to,ze si mel navrch?
On mel neustale vetsi income a asi dvojnasobek delniku...
Hlavne tosse na 2bazich s tolika sentrynama neporazis banelingama,mutove prisli moc pozde,proste bud si ho mel pretezit(mit vzdy o jednu bazi vic,nebo zkusit zaskocit,rushnout,proste mel daleko lepsi makro...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 13. úno 2011 16:16:36 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. zář 2010 19:11:15
Příspěvky: 59
MosquitoCZ píše:
Exitusk píše:
Môže mi niekto pls poradiť kde som spravil chyby v tejto hre ? Myslím že som mal mierne navrch no aj tak som to prehral

http://www.ulozto.sk/7839778/xel-naga-caverns-sc2replay


Tak jsem se podival a nevim,jak si prisel na to,ze si mel navrch?
On mel neustale vetsi income a asi dvojnasobek delniku...
Hlavne tosse na 2bazich s tolika sentrynama neporazis banelingama,mutove prisli moc pozde,proste bud si ho mel pretezit(mit vzdy o jednu bazi vic,nebo zkusit zaskocit,rushnout,proste mel daleko lepsi makro...


Tak to mi je jasne ze som ho mal prezit :) Na dalsiu bazu nebol čas musel som sa brániť nvm no mal tam toho fakt nejak vela , možno som mal skôr pridať roache . Btw tych banelingov som pol nútený postaviť na začiatku tam mal army čisto zo sentry a zealotov

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz