StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 07. črc 2024 11:27:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 20:21:38 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 21:06:56
Příspěvky: 17
Lajtra píše:
Jeremijáš: Co se tyce zealotu,tak uz se peknych par her nestalo,ze by me zealoti nejak ohrozili.U Tossu si davam pozor,aby mi tam nevjela ta jebka zluta a zacnu wallovat.Kdyz uz nejaky ten zealot prijde,tak uz stoji za zdi par marinaku,co si s nema poradi.Marauder by byl lepsi,jak tu kdosi psal,ale ja ho porad neumim pouzivat,kazdopadne marina mi vzdycky stacila.Proste rychle wall a stav pandrlaky..
Co me u Tossu sere,ze kdyz ho nedam hned na zacatku,tak se ta hra pak tahne a jak se tahne,tak na radu prijdou carrieri a naty ja jaksi neumim..Ani kdyz mam tunu vikingu..nejak to zatim proste nejde..



Battlecruiser na Carrier, je to myslim i v tipech ve hre.
Takhle sem podelal jeden match, manik furt masil BC a ja pak Carri kdyz jsem je videl, ale hold Yamataro powa no ...

_________________
Obrázek
ID 430


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 20:28:09 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tam imho nejde jen o Yamato, ale i ten armor, co BC má. Člověk nesmí zapomínat, že Carrier útočí 8x malým dmg, tzn. 8x se to redukuje o armor. Ten BC dostává od Carriera hrozně malou dmg.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 20:38:00 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Je jedno jestli se redukuje jedno velké damage, nebo několik malých...

PříklaD:
attack 100 (poloviční redukce) ---> 100/2=50
10x attack 10 (stejná redukce) ---> 10/2=5, 5*10=50

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 21:19:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Weezing píše:
Je jedno jestli se redukuje jedno velké damage, nebo několik malých...

PříklaD:
attack 100 (poloviční redukce) ---> 100/2=50
10x attack 10 (stejná redukce) ---> 10/2=5, 5*10=50

Tak nevim jestli chapes jak se to vubec pocita :D Jestli uz chces zavadet pojem redukce, tak je to operace odcitani a ne deleni :D:D Pralev asi myslel, ze carrier posila 8 letadelek, ktery ma kazdy 2 utoky po 5ti dmg. A jelikoz ma BC v zakladu 3 armor, tak carrier ma na BC jenom 40% (5-3=2) dmg nez proti jednotkam bez armoru. Naopak to taky neni zadna slava: 6-2 = 66%

Uplne do detailu:

BC
zivoty: 550
armor: 3
utok: 6 (proti air)
kadence: 0.225 /s
dps: 6 / 0.225 = 26.66
dps: (6-2) / 0.225 = 17.77 (proti carrieru)

Carrier
zivoty: 300
shield: 150
armor: 2
utok: 5 x 8 x 2 (5 atack x 8 interceptoru x 2 utoky)
kadence: 3 /s
dps: 80 / 3 = 26.66 (nahoda? :D )
dps: (5 - 3) x 8 x 2 / 3 = 10.66 (proti BC)

========
takze:
BC chcipne carriera za: 450/17.77 = 25.32 s
carrier chcipne BC za : 550/10.66 = 51.59 s

kapishto? ;)

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 8:59:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
nj, ja se vzdycky musim rozhodnout jestli pojedu BC nebo Thory. Radeji mam Thory, ale na tosse je BC asi lepsi, nicmene nejsem si jistej tim Yamato cannonem, ono vyvoj je celkem drahej a dost pomalu se dobiji, mozna bych se na yamato vybodnul a radeji BC doprovodil vikingama.
vcera jsem zase tradicne prohral proti tossovi, sice se mi podarilo odrazit zealoty skrzeva bunkr, sel jsem do ghosta, ze mu zkusim nuknout harvestery. skoro to vyslo, ale asi jsem ho vyplasil scoutovanim (ktery jsem jeste navic podelal) a nez jsem tam doletel s medivacem a udelal vysadek, uz tam mel canony, takze gg, ale jinak by to myslim mohlo fungovat, pripadne zkusit jeho EMP na stity pri utoku (btw jak presne funguje EMP - vyplati se EMP na nejakou skupinu resp jak velkou plochu pokryje? musi byt mireny na jednotku nebo se muze prsknout volne do prostoru?)
jinak vcera jsem mel bajecnou hodinovou hru, lama terran proti lame terran :) bylo tam snad vsechno - banshee, vysadky, atd. jednu chvili jsem mel proti sobe 6 BattleCruiseru, povodil a pokousal jsem to vikingama.
vikingy a ghosty jsem pouzival na potirani jeho exapnzi, v podstate vetsinu hry jel vic bazi nez ja, ale nedokazal je saturovat.
nakonec jsem si bajecne potrenoval stimpacky, doted jsem to moc nepouzival, ale ta kombinovana marina na drogach dava (pro me prekvapive) hrozny DPS. V tomhle fajtu jsem si dokonce vydelal ten medi achievement (prej jsme behem hry vylecil 5000 HP :lol: ) musim se to naucit lip pouzivat, protoze me porad dost trva dobre si priradit utocici armadu pod 1-5) obecne to handlovani je moje velka slabina, spravne manipulovat vetsi, resp. komplexnejsi armadou pechoty, tanku a medivacu:)
nakonec se zaligroval na kopci. premyslel jsem jak se tam dostat a nakonec "nuclear launch detected" jak to uslysel, stahnul se od kraje, nuke mu shodil wall a hned potom jsem se natlacil se vetsinou army nahoru....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 9:39:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 13. zář 2010 16:22:39
Příspěvky: 53
Teď jsem v jednom 2v2 provedl build BC + thory...sice to chtělo 2 expy, ale jak jsem pořádně rozjel výrobu tak to docela stálo za to, kolega jel ještě ultry a oponenty jsme doslova smetli skoro beze ztrát, akorát tam pomřelo pár mariňáků a lingů vepředu. A to jsem se dříve lidem co staví BC smál.

_________________
Obrázek[/url]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 9:45:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Nie som si isty preco by mal terran hrat BC proti tekviciam (carierom). Yamato je fajn a je to asi jediny dovod. 2x YAMATO, resp EMP+Yamato a tekvica je dole.

Z vlastnych skusenosti mozem povedat ze BC-ciek sa nebojim. Hravo ich rozoberam (netreba ani vela mikra). Treba si uvedomit ze mne staci potiahnut tekvicu ktora je pod utokom kusok dozadu a tvoje BC su nahrate (tekvica je rychlejsia ako BC). Dalsi bod pre tekvicu je, ze interceptory utocia aj ked je samotna tekvica na ustupe. Ty so svojim BC to urobit nemozes, ten striela len ked stoji. Sice mozes skusit mikro a BC pod utokom stiahnut, ale obycajne to nestihnes, lebo interceptory budu utocit este nejaky cas, kym sa nestiahnes hodne daleko. Carriery ktore su rychlejsie ti ale nedovolia utiect prilis daleko ;)

Odpoved na tekvice su jednoznacne vikingy. Maju slusny dmg, su rychljsie ako tekvice, ovela lacnejsie, rychlejsie sa stavaju (s reactorom po 2) a maju dostatocny dostrel aby vedeli tekvice odstrelovat bez strat. Vikingy + nejaky ten thor a toss bude musiet zmenit taktiku, lebo strati vsetky tekvice.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 9:55:39 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
To tinta: ok asi máš pravdu a já jsem špatně pochopil jak to myslel. A redukce Je správně redukce o polovinu znamená že se odečte polovina..

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 10:14:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Weezing píše:
To tinta: ok asi máš pravdu a já jsem špatně pochopil jak to myslel. A redukce Je správně redukce o polovinu znamená že se odečte polovina..


armor funguje tak, ze se od dmg odecita, takze dmg 5 a armor 3 -> dmg 2

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2010 10:34:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 12:31:27
Příspěvky: 134
satik píše:
Weezing píše:
To tinta: ok asi máš pravdu a já jsem špatně pochopil jak to myslel. A redukce Je správně redukce o polovinu znamená že se odečte polovina..


armor funguje tak, ze se od dmg odecita, takze dmg 5 a armor 3 -> dmg 2


pockaj to mi chces povedat ze taky marinak bez atack upgradu s damage 6 vobec neublizi ultraliskovi s max amorom? 1+2+3 ... resp aj taky carrier?

_________________
Obrázek
mtronic Clan page


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz