StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 05. říj 2024 23:28:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 04. říj 2010 22:18:31 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
SolusRex píše:
Pravda, na to jsem ani nepomyslel. :oops:

A co zvolit za counter jako zerg nebo protoss?


Za Protossa Feedback a za Zerga... upřímně prakticky nevím (nikdo to na mě v ZvT nejel), ale teoreticky asi muty a využít mobility (po rozházení Point-defense dronů se přesunout jinam). Na Zerga Raveny za Terrana moc nejezdívám, přidávám je jen v případě mass mutů nebo mass hyder, kdy se ten PDD fakt dost hodí, jinak ale v lategame tvoří zpravidla páteř jeho armády ultrové a lingové a proti těm mi Raveni přijdou dost k ničemu (auto-turrety lehnou skoro instantně, vyzkoušeno), to už jsou lepší Ghosti, kteří kupodivu Snipem ultry dávají docela dobře :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 8:36:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
vcera me rozsekal jeden toss high templarama s psi storm. to je proste brutus, kosi to naprosto vsechno a pokud si to trosku hlida, s EMP se k nim ani nedostanu, medivacy nestihaji, tak nevim co proti tomu. mozna zkusim nahoru posadit BC, ale jak to zacne sekat a ma za grupou 2 tadyty zmetky, nevim nevim jak ho zbrzdit protoze mikrovat to proste nezvladam, ikdyz se je snazim stahnout, stejne to pochcipa a nebo to dorazi naslednym utokem:(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 8:52:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Jeremiasz píše:
vcera me rozsekal jeden toss high templarama s psi storm. to je proste brutus, kosi to naprosto vsechno a pokud si to trosku hlida, s EMP se k nim ani nedostanu, medivacy nestihaji, tak nevim co proti tomu. mozna zkusim nahoru posadit BC, ale jak to zacne sekat a ma za grupou 2 tadyty zmetky, nevim nevim jak ho zbrzdit protoze mikrovat to proste nezvladam, ikdyz se je snazim stahnout, stejne to pochcipa a nebo to dorazi naslednym utokem:(


praveze kdyz ma T ghosty, tak se toss se stormem nechyta, EMP ma vetsi dostrel, pokud to pri bitce nestihas, tak muzes ghostum udelat cloak a jit HT vysnipovat/hodit EMP jeste pred bitkou

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 9:23:08 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Není to úplně lehký ani z jedný strany, ale Terran to má imho lehčí. Klíčové je nedovolit mu mít Observera u tvé armády (aby si nemohl připravit plochy pro stormy předem a hlavně aby si nevyčíhnul dopředu tvé Ghosty a neschytal jsi Feedbacky), na to stačí 1 Scan na svou armádu nebo lépe 1 Raven v tvé armádě (pak využiješ ještě v boji PDD proti Stalkerům). A pak hodit Scan na jeho armádu a jít zaútočit. Ten, kdo útočí a zmapuje si bojiště dopředu, má obrovskou výhodu v boji templářů proti Ghostům :) Ale jak psal Satik, EMP má větší range, navíc můžeš jednotlivé templáře vysnipovat a taky můžeš mít ty Ghosty maskované (a poslat třeba dva z druhé strany, kteří hodí EMP na templáře, co jsou vzadu).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 11:44:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
diky, vyzkousim. proti tossum stavim ravena co nejdriv, casto tam vidim toho zacloakovanyho observera, co mi plachti nad bazi, ale je mi lito na nej placat scan, tak ho tam vetsinou necham potulovat a tlacim to pokud mozno rychle na ravena (nebo tam kde vylozene nechci aby cmuchal, vysadim jednu vezku)
s tema ghostama se musim naucit pracovat, musim je mit pod jinym talcitkem a tak ta koordinace utoku neni zatim nejlepsi :)

ale s tim snipovanim templaru nevim ceece, ten observer je vetsinou pobliz a pak to ma ghost spocitany driv nez se dostane na dostrel a je to svinsky draha a krehka jednotka, je to hroznyho prdeni, EMP, zrusit observera, osnipovat... no chce to zamakat na AMP :)

no a kdyz uz o tom mluvime, zrovna jsem koukal na replay, ktery to dobre ukazuje
StarCraft 2 - SC334 - Kas (T) vs Hasu (P)
http://www.youtube.com/watch?v=ylQqiSp757k
Kas ma proste dobry mikro, uplne mi behal mraz po zadech, kdyz jsem videl, jak to tam Hasu sviha stormy jedno za druhym a myslim ze Kas toho mel taky plnou (_._) aby se s tim vyporadal. me by s tim pretlacil hned a opravte me teda, nicmene prijde mi, ze mikrovani s templarama je snazsi nez snipovani a presny mireni EMP na konkretni jednotky


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 13:37:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
StarCraft 2 - SC334 - Kas (T) vs Hasu (P)
Na ten replay jsem se taky uz dival. Kas vedl utok daleko lepe, celkove si myslim, ze hral daleko lepsi hru. Jenomze proste pres ty stormy se mu nepovedlo protlacit. Hasu vzdycky mel mensi armadu, ale terran dostaval totalne naprdel. Nakonec Hasu zacal warpovat jednotky na desitkach mist a to byl konec.
Storm je silene silna zbran a i pri mikrovani jsou skody velke. Kas me pripada jako vynikajici hrac, ale bohuzel toho protossaka opravdu neslo zadrzet, kdyz uz si myslel, ze je z toho venku, tak tam hodil 2 a 3 storm a to byl konec.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 18:35:42 
Offline
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 19:00:14
Příspěvky: 13
Zdravím,

tohle mne napadlo už před nějakou dobou, ale ještě jsem to pořadně nedokázal odzkoušet, tak se zkusím tady zeptat:

Když dropnu 4 maraudery někomu do báze, tak na stimu dokažou někdy zničit hlavní budovu při troše štěstí (nebo poškodit něco jine), ale už nejsou tak učinní proti težičům. Myslíte si, že by 8 reaperů dokázalo udělat větši škody?? Ja myslím že ano, protože maji bonus proti light + budovy taky solidně poškozují :)

Je to velmi netradiční použití, ale možna by to byl překvapivý tah :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 23:44:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
reaper rush neni nic novyho, experimentoval jsem s tim, nejlepsi vysledky jsem mel s 3-4 reaperama, kdyz jich bylo vic, souper uz mel vetsinou postavenou armadu, ktera je rychle sundala, kdyz min, skody byly maly. 3 reaperi sundaji na jednu (spolecnou) ranu harvestera.
nicmene reapery vubec nepouzivam proti tossum, vetsinou si moc neskrtli.
jinak ty dropy, mam je poskladany cca 2:1 ve prospech mariny, mary tam mam proti stalkerum apod.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

dneska se mi poprve podarilo odvratit tossi prasarnu rusheni cannonem. nastesti jsem jel brzo depo, takze jsem stihnul zawallovat, ale stejne to slo na krev. (desert oasis)
druhej replay je pro ty, co jako ja na zacatku nedokazali odrazit brzky rush meele jednotkama (zealoti, lingove) myslim ze se tomu rika 6 pool rush (?), wall podrzel opravujici SCV a stacili 2 marinaci. Skoda ze souper to vzdal hned jak mu tahle prasecina zfailovala (steppes of war)


Přílohy:
Steppes of War early ling push.zip [6.12 KiB]
272 krát
Desert Oasis cannon.zip [18.8 KiB]
275 krát


Naposledy upravil Jeremiasz dne stř 06. říj 2010 0:29:29, celkově upraveno 2
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 05. říj 2010 23:48:37 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jeremiasz: Tak on ale nemluvil o Reaper rushi, nýbrž o tom, že místo klasického dropu 4 Marauderů v Medivacu (kteří se Stimpackem zničí hlavní budovu hodně rychle) by zkusil drop 8 Reaperů (kteří kromě zničení hlavní budovy pobijí rychle i workery).

Na papíře to zní dobře, ale viděl bych problém prostě v tom, že ty Reapery musíš udělat jen kvůli tomu dropu a když se drop náhodou nepovede (což se stává), vyšla celá snaha vniveč. Zatímco drop 4 Marauderů probíhá tak, že zkrátka z MMM ballu Terran oddělí 4 Maraudery, 1 Medivac, zbytkem jde normálně bojovat a tu skupinku zatím dropne na expu. Je to prostě spontánní nebo reaktivní akce, žádná příprava předem.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 0:24:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
ajo takhle, dropovat reapery :shock: to mi prijde temer zvrhle. to uz bych radeji misto reaperu spustil 2 ctyrkolky a 2 mary, reaperi vydrzej prd a nevim nevim, jestli je medivac udrzi nazivu dyl, nez vydrzej ctyrkolky samy o sobe a jeden medi udrzi 2 mary nazivu celkem dlouho i pres stimp, o splash damage styrkolek, kosicim zoufaly, workery nemluve. a kdyz pripocitam tu dardu gasu potrebnou na 8 reaperu...


Naposledy upravil Jeremiasz dne stř 06. říj 2010 0:27:52, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz