StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 07. črc 2024 11:32:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 17:10:41 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 14. zář 2010 14:46:37
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha
Sklb píše:
Toto asi ale ucelom tej chalange nebolo :) skor ste sa mali naucit mikrovat scv s marinakmi tak aby ste lingov odrazily.
Aj ked mozno aj ten wall no :p predsa len terani sa radi walluju....


Mně přijde trochu hloupé posílat do boje SCV a narušovat si těžbu, když stačí zazdít rampu. Myslím, že na drtivé většině map, ne-li na všech je terran schopen postavit na své rampě wall dříve, než tam stihne zerg přiběhnout se zerlingama, čili wall mi přijde jako mnohem lepší strategie (a asi nejenom mě, když to hrají skoro všichni). Ostatně u chellenges jsem si nikdy nelámal hlavu nad tím, co mě v nich vývojáři chtěli naučit, ale nad tím, jak z toho získat zlatý achievement. A zrovna tato výzva mně osobně přišla jako jedna z nejlehčích.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 17:53:29 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
No zeby konecne vlakno fýr mich? :)
Jestli muzu prispet kouskem do mlyna..
Co se tyce tech zergu,tak u nich stavim SD a rax co nejdrive..klidne to postavim i ze dreva,hlavne aby tam neco bylo.Ty svine su rychle,takze nanic necekam.A uz dlouho se mi nestalo,ze bych to nestihl.Ja vlastne proti zergum moc nehraju.Tj furt terran,toss,toss,terran apod...
Na zacatku delam mass mariny.ja to vzdycky nejak neukociruju a mam moc obili (mineralu),takze klidne 3-4 raxy..udelam par pandrlaku,popripade hodim scan(jestli jsem se vejsral na scoutovani) a jdu do utoku...no a pak...pak uz nevim,jak dal :D
Co se tyce vezi,tak ty stavim,co nejdriv..Ona Banshee je svine a nemam rad,kdyz mi obSERver cuci v mainu.A uz se mi parkrat stalo,ze mi ti neviditelni tossove,s tema nozikama,kakli do mainu a ja si kakl do gati :D
Takze marina (jenom marinaky,maraudery jsem se nenaucil stavjat),vez a hodne SD..no a pak uz jenom GG..bud ja,nebo on :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 18:36:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
SolusRex píše:
Sklb píše:
Toto asi ale ucelom tej chalange nebolo :) skor ste sa mali naucit mikrovat scv s marinakmi tak aby ste lingov odrazily.
Aj ked mozno aj ten wall no :p predsa len terani sa radi walluju....

Mně přijde trochu hloupé posílat do boje SCV a narušovat si těžbu, když stačí zazdít rampu. Myslím, že na drtivé většině map, ne-li na všech je terran schopen postavit na své rampě wall dříve, než tam stihne zerg přiběhnout se zerlingama, čili wall mi přijde jako mnohem lepší strategie (a asi nejenom mě, když to hrají skoro všichni). Ostatně u chellenges jsem si nikdy nelámal hlavu nad tím, co mě v nich vývojáři chtěli naučit, ale nad tím, jak z toho získat zlatý achievement. A zrovna tato výzva mně osobně přišla jako jedna z nejlehčích.

No prave podstata 6/7 pool rushe na kratkejch mapach jako blistrening sands je bejt tam co nejdriv. Cili to vetsinou vyjde tak, ze pribehne s prvnima 6ti lingama (2 uz sou na ceste), kdyz ti tam stoji tak 1 supply, raxy (coz na wall nestaci na zadny mape) a 0-1 marina. Takze SCV pouzit musis stejne. Ono tema cca 10-15ti SCV bys tech 6 lingu dal samotnejma, ale ztraty by byli tak velky, ze uz bys pak nemel vyhodu, jako kdyz to odrazis nak chytre. Pri 6poolu nikdy nema speed upgrade, takze je vsechno skoro stejne rychli a toho musis vyuzit. Pokud je nebude nak xtra ovladat tak mu lingove budou automaticky utocit na marinaky, takze tema zdrhas a casti SCV furt klikas "A" kolem lingu, aby je vrtali a vubec utikat tim na co zrovna utoci. Cas hraje v tvuj prospech! Dulezity je, ze on celou dobu tezi jen tak max. 7mi dronama, takze musis mit za chvili navrch..

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 20:21:13 
Offline
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 18:42:41
Příspěvky: 19
Pokial by si niekto chcel precvicit counter na urcite taktiky (hlavne z novych a slabsich hracov ;p) staci napisat na icq 218175717 .. ked budem mat cas zahram :p

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 11:13:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
Sklb píše:
Pokial by si niekto chcel precvicit counter na urcite taktiky (hlavne z novych a slabsich hracov ;p) staci napisat na icq 218175717 .. ked budem mat cas zahram :p

diky za nabidku v tomhle vlakne!

ono rychlej rush (konkretne zergovej) si myslim ve stribrne a bronzove lize je pro toho, kdo je pod utokem si myslim dost pruser, protoze co si budem namlouvat, mikro sux a obrance se mikru potrebuje venovat vic nez utocnik. Se svym AMP vic nez on urcite nevytezim :( njn, trenovat, trenovat a trenovat

jinak vcera me malem jeblo po jedne prodrbane hre, kdyz jsem zjistil, ze mel expandy tam, kde bych to vubec necekal. Obecne mam celkem rad vikingky a treba banshee skoro necvicim, stavim vikingy po dvou a po pouceni ze vcera mam prepadovou grupu 4 viku a pravidelne scanuju vsechno (cca 2x scan, 1x mula) a jak nekde toho smejda vidim expandovat, priletim vikingama, pristanu a rozstrilim a vetsinou nez se dohrabe s obranou, zase odletim. Zatim to celkem funguje


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 16:33:11 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Jeremiasz píše:

jinak vcera me malem jeblo po jedne prodrbane hre, kdyz jsem zjistil, ze mel expandy tam, kde bych to vubec necekal. Obecne mam celkem rad vikingky a treba banshee skoro necvicim, stavim vikingy po dvou a po pouceni ze vcera mam prepadovou grupu 4 viku a pravidelne scanuju vsechno (cca 2x scan, 1x mula) a jak nekde toho smejda vidim expandovat, priletim vikingama, pristanu a rozstrilim a vetsinou nez se dohrabe s obranou, zase odletim. Zatim to celkem funguje


Ale to je presne ono.Musis met mapu porad pod kontrolou.Ja se fakt jeho exp.bojim,jak cert kriza,takze scanuju,scanuju a scanuju - nejak jsem se nenaucil pouzivat nejakou jednotku na scouting :) Zkus treba tez udelat expu tam,kde by ju on necekal..uvidis,co to udela..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 16:37:08 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
http://www.youtube.com/user/SC2NoobSchool pokud mate ambici se zlepsit, toto je nutnost.
Jeremiasz píše:
jedu standartne 10 supply 12 racks
takze cim me spolehlive rozjede zerg svinsky rychlejma zerglingama, na mensich mapach je u me se 4 lingama jeste nez se mi dostavi racks, vstup jeste neni uzavreny, gg bo s SCV je proste neukousu, ty zaby tam litaj tam jak vitr v bedne, ani se mi s SCV nedari je zamerit.

dost podobny to mam se zealotama, ale tam uz jsem snad poresil build, takze to se mi vetsinou dari ladit.

dal jako tips, co mi vyhralo nebo diky moji blbosti prodrbalo hry:
v me lize priblizne kazdej druhej toss tlaci VR a carriery jak oteklej, to se mi casto podari odrazit a otocit Vikingama. Kdyz uz me donuti k vetsi stabve vikingu, tlacim je jako hlavni silu, upgradnu armor a snazim se mu potirat expandy pomoci pristani a rozdrbani toho co stavi.
zvlast proti tossum obcas udelam chybu, ze zanedbam missile turrets a pak me rozseka dark templarum. to je uplne zbytecna prohra, ale obcas me to proste ujede.
zergove klasicky mutaliskove, zergove kolem me nejedou prakticky nic jinyho, nejakou tu hydru/roache a plnou (_._) mutalisku. mam tady problem s expanzi, resp. ubranit novou expanzi, ale toje otazka cviku.
Snazil jsem se mutalisky precislit vikingama, pripadne mutalisky trochu kitovat, ale to se mi nedari, zrejme budu muset vic zaradit thory nebo nevim.

Sem cca 800-900 diamond terran.
Rychlej pool se na 1v1 mapach da oskautovat vcas na to, abys dokoncil wallin (skaut SCVckem co stavi supply, na steppes of war klidne i driv). Na vetsich mapach to muzes temer vzdy vyloucit kvuli obri distanci. Bacha na Blistering Sands, temer vzdy kdyz zjisti, ze mas zed, jde ukusovat sutry na druhym vstupu.
Mutaling kryju obcas haluzacky, zaklad je dobre skautovat a utratit misto cca treti mule sken, rychlej lair ti napovi docela dost, stejne tak rychlost extraktoru. Kdyz to zjistim, stavim 3 turetky v kazdy expe a vim, ze musim svizne pushnout, protoze jakmile zerg najede na muta/ling/bling, hra ma velice rychlej a pro me neprijemnej spad. Na muty jsou marinaci ve vetsim mnozstvi se stimem brutalni. Mojim cilem je pri mutaling pushnout bud tak brzo, aby nestihl nasporit kotel banelingu, nebo naopak tvrde zakempit pomoci tanku a zkusit mu trochu pocuchat main pomoci marauder dropu (kdyz ma zerg spire postaveny blbe, obcas se da odsnajprovat a jeste utect) , behem kterych se ho snazim zatlacit na zemi.
Zvlastni je jak absolutni vetsina protosu prestala pouzivat ray rushe, kazdy uz de bud 4gate nebo 2gate robo s kolosama.

na zaver: hledam treningovyho partnera na pravidelny hrani, alespon high platinum, icq 335 929 665, diky:)
Edit: Otazka pro dalsi diskuzi: Jak jako terranove branite 4gate rush? MMM mi prijde jako hodne nestabilni reseni a pri rychlem techu do ghostu mate zas o dost slabsi armadu a pokud toss umi zakladni sentry micro a neni magor, 65-70% her ma vyhrano.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 17:15:51 
Offline
 Profil

Registrován: pon 02. srp 2010 12:04:23
Příspěvky: 34
Ty rychli zerglingove se hodne spatne odrazeji, pokud o nich clovek nevi dopredu. Pokud si chces bejt jistej, ze zerg jede 6 pool, tak posli jedno SCV hned v zacatku hry, aby sis overil, jak rychle stavi spawning pool. Teoreticky nez tam tvoje SCV dojede, tak on zacne stavet pool. Pak je nutne rychle dostavet wall a par marinaku. Coz znamena prestat na chvili delat SCV, jinak na to nebudes mit mineraly, a stavet dvema SCV. Anebo na misto scautovani s tim proti zergovy pocitej preventivne rovnou a jed stylem 10 depo, 10 racks, 10 depo. Nejsem si s poctama tak jistej, hraju hlavne za zergy, ale princip je jasnej, dat prednost wallu pred SCV.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 18:35:38 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Mavo píše:
Ty rychli zerglingove se hodne spatne odrazeji, pokud o nich clovek nevi dopredu. Pokud si chces bejt jistej, ze zerg jede 6 pool, tak posli jedno SCV hned v zacatku hry, aby sis overil, jak rychle stavi spawning pool. Teoreticky nez tam tvoje SCV dojede, tak on zacne stavet pool. Pak je nutne rychle dostavet wall a par marinaku. Coz znamena prestat na chvili delat SCV, jinak na to nebudes mit mineraly, a stavet dvema SCV. Anebo na misto scautovani s tim proti zergovy pocitej preventivne rovnou a jed stylem 10 depo, 10 racks, 10 depo. Nejsem si s poctama tak jistej, hraju hlavne za zergy, ale princip je jasnej, dat prednost wallu pred SCV.


Prave sem si to overil na steppes of war, ze pokud clovek jede klasicky 10 supply 12 rax a skautuje scvckem, ktere stavi supply (coz je tez klasicky postup), bez problemu 6pool odvrati a nemusi ani nijak serezavat produkci SCV, staci 2 stahnout na opravovani a v klidu vyrobit marinaka, 6 pool je odrazen.
cas, kdy se lingove dostanou na protejsi rampu : 2.50
cas, kdy terran zjisti, ze na nej zerg kuje pikle : 2.10

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 18:37:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
77white píše:
Mavo píše:
Ty rychli zerglingove se hodne spatne odrazeji, pokud o nich clovek nevi dopredu. Pokud si chces bejt jistej, ze zerg jede 6 pool, tak posli jedno SCV hned v zacatku hry, aby sis overil, jak rychle stavi spawning pool. Teoreticky nez tam tvoje SCV dojede, tak on zacne stavet pool. Pak je nutne rychle dostavet wall a par marinaku. Coz znamena prestat na chvili delat SCV, jinak na to nebudes mit mineraly, a stavet dvema SCV. Anebo na misto scautovani s tim proti zergovy pocitej preventivne rovnou a jed stylem 10 depo, 10 racks, 10 depo. Nejsem si s poctama tak jistej, hraju hlavne za zergy, ale princip je jasnej, dat prednost wallu pred SCV.


Prave sem si to overil na steppes of war, ze pokud clovek jede klasicky 10 supply 12 rax a skautuje scvckem, ktere stavi supply (coz je tez klasicky postup), bez problemu 6pool odvrati a nemusi ani nijak serezavat produkci SCV, staci 2 stahnout na opravovani a v klidu vyrobit marinaka, 6 pool je odrazen.
cas, kdy se lingove dostanou na protejsi rampu : 2.50
cas, kdy terran zjisti, ze na nej zerg kuje pikle : 2.10

Chapu to dobre: hned jak v 2.10 zjistis ze jede pool rush, stavis 2 supply na kompletni wall..?

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz