StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 05. říj 2024 23:50:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: sob 26. úno 2011 11:09:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 06. úno 2011 20:12:46
Příspěvky: 42
jono tak třeba to mají nějak vymyšlené jen nechápeme co všechno to bere v úvahu :D jenže člověka co visí 10 her na jednom místě by opravdu potěšilo postopit ikdyby to bylo ze 100. místa na 90. místo furt to je pozitivní :D

taky nechápu co jim dělá takovej problém opravit ten bug se spřeházenýma texturama . sice to jde okamžitě opravit alt+tabem ale musí to jít přece i takto snadno napravit ... a to nedávno byl novej patch..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 2:12:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 06. úno 2011 20:12:46
Příspěvky: 42
chtěl bych se tu zeptat ještě na pár věcí ohledně protosse... a to jestli používáte standartní keybindy pro protosse nebo si je upravujete? a co hotkeys co máte na čísle 1,2,3... já třeba todle vůbec nemám naučený... používám čísla jen na nexusy a následné rychlé chronoboostování upgradu, výroby jednotek. jednou za čas si dám na číslo i výrobní budovy jako stargaty nebo robo atd.

jo a jinak všichni tu dokola píšou "najděte si na netu nějaký BO, je jich kotel" ale stejně nevím moc jaký který BO je na co dobrý... já teď jedu třeba 9 pylon, 12 gate, 15 gate, 16 pylon a pak asimilatory a cyber core jak to jde hned warpgate vyvoj a dal uz nevim

popripade 9 pylon, 12 gate, 15 cyber core a asimilator, 16 pylon pak rychle warpgate vyvoj a na to další 3 gate a všecny předělat na warpgaty a dál opět nevím... a jen to tam tak házim jak to vychází

stavím na 1 nexus jen 4-5 warpgatů a co po warpgatech? robo? nebo twilight council na upgrady? a co třeba forge kdy ho stavit? nikdy nevím kdy se vrhnout na upgradování dmg jednotek a co zvolit nejdřív (armor, dmg, štíty?)... dřív se teda snažím vyzkoumat charge a blink

co je lepší counter roachu? zealot s chargem s podporou sentry bubliny nebo stalkeri s FF proti mikrovani ? nikdy nevim co jet. a co na MMM je nejlepší nápad dělat na MMM colosy + klasiku zealot x stalker x sentry?

na mutalisky je lepší fenix nebo stalker s blinkem? mě se víc osvědčuje stalker , protože fenix je drahý a asi s ním neumím mikrovat (mám kolem mutalisků kroužit nebo nevím prostě jak využít ten výhody většího range oproti mutaliskům)

a je bublina u sentry účiná i proti težké palbě třeba proti roachum, tankum, immortalum? platí to na všechny ranged utoky ta redukce?

taky vůbec nedělám HT a neumím používat psionic storm... nevím kdy je nejlepší ho použít. má ten aoe dmg větší sílů proti light jednotkam nebo armored nebo je to fuk?

a jak jako protoss hlídáte neobsazené expanze na mapě? hafo observerů? probové? třeba terran pošle marinaka a zerg linga páč jsou hrozně levní ale toss? a děláte třeba upgrade rychlosti observera?

tj snad vše. díky za rady

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 7:20:39 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Většina BO má u sebe napsané k čemu jsou(alespoň tam, kde jsem je v betě četl já, teď je lze brát třeba zde: http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/283439083), obecně se vyplatí si BO upravit podle sebe(např. je blbost jet 4gate s dvojitou těžbou plynu, když ten plyn nespotřebuješ, protože sentry nejedeš), než se jako blázen soustředit na čísla a "nevědět" proč. Časem se přiblížíš k BO dost a sekundy má smysl začít řešit stejně až někde v platině, do té doby se hodí mít plán a ten nějak plnit a mít solidní macro.
Máš twilight, já bych šel do stormů, případně roba kvůli detekci a collossů, těch možností je :)
upgrade má význam někde u 60 foodu +-, obecně se doporučuje proti Z zbraně(loti lépe krájí lingy, collossové totéž), proti T armor(se štítem od sentry je to 4 armor u zealota ^^ proti mariňákovi...).
Já mám většinou 1 wg units, 2 gas heavy units(colloss/carrier), 3 casteři(teď templáři only), 4 záložní obs, když není ve 2, 5 nexus(všechny), 6 robo, 7 SG - 8-0 podle pořeby, průzkumný pylon/obs. Warpgates nemám nikde, jsou na W :o)
Expy kontroluji pylonem a tím, že se koukám, jestli někam neutíká podezřelá tečka na mapě :o).

Zbytek ti někdo odepíše, případně mě zkoriguje.

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 10:04:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ohladom klavesovych skratiek som sa ja naucil toto rozlozenie ktore dodrzivam:
1,2,3 - armada
4 - Specialne jednotky (v early je to observer, alebo HT ak ich nemam niekde na 1,2,3... neskor napr mothership)
5 - Nexus - vsetky (za ine rasy analogicky)
9 - Gateways (za terrana raxy)
8 - robo / stargate (za terrana factory / starport)
7 - robo / stargate (za terrana factory / starport)
6 - nepouzivam... ale asi by som tam mal davat budovy s upgradami

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 10:18:15 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Nejsou tam odpovědi na všechny tvé otázky, ale myslím si, že by ti to i tak mohlo pomoct - mrkni se na můj blog (URL v podpisu), série článků Škrábeme se z Bronzu.

Některé tvé další otázky mě inspirovaly jako náměty na články :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 11:21:52 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...pro inspiraci i moje klavesove zkratky:)
1,2,3 - army (1 hlavni armada, 2, spec jednotky - casteri, warp prism pro vysadek, stalkri kvuli rychlemu blinku, colosove kvuli mikrovani, 3 - letectvo, popr. dalsi casteri nez na 2)
4- nexy (nebo nexusy ? :) )
5 - robo
6 - SG
W - warpgaty (ty sou nastavene uz primo hrou)
Q - observer (hlavni ucel bylo ale za terrana mit tady OC kvuli rychlemu scanu)
7,8,9 - moc nevyuzivam, sou uz pro me hrozne daleko, sem tam na ne hodim forge, cyber core apod...

jinak k tvym dotazum - rady ohledne BO prenecham zkusenejsim, sam je zatim moc najete jeste nemam, ale jinak napr. proti MMM se mi imho zda lepsi HT - kvuli storme musi uhybat a tudis nestrili, pokud ma ale ghosty muze byt situace jina - zalezi na konkretni hre - taky dostat se k HT je tezsi nez ke colosum + pokud jedes rovnou na HT bez robo, vzdavas se na urcitou dobu observra...(jen jeste takova drobnost - u HT necekej s warpem az na vyzkoumani stromu, ale nawarpuj je driv, at se jim dobije energie)

k hlidani exp klidne mrskni pylon - pripadne muzes nawarpovat jednotky a expu hned znicit, samo dalsi moznosti jsou proba i obs - ale pokud je expanzi vic, hlidat kazdou muze stat dost gasu

storma pusobi stejny dmg na armored i light (teda myslim, kdyztak me opravte) - armored maji jen vetsinou vic zivotu, proto se muze zdat, ze je tolik nezranuje
guardian shield snizuje jakekoli ranged dmg o 2 (ovsem redukce od tanku, ktery dava 35 a 50 proti armored je mene vyraznejsi nez u mariny ktera dava 6 :) )

a co se tyka mutu a phoenixu - phoenix je counter na muty, ale jak je spravne pouzivat bych taky rad vedel :) - nevyhoda blink stalkru je, ze mutum staci odletet nad cliff a nechytis je - proste preleti jinam, kde stalkry nemas...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 11:45:40 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Pokud se nepletu, tak GS nesnižuje dmg o 2 ale dává +2 jakoby k armoru, to znamená, že tank co dává do armored 50 damage a má 5 damage za 1 upgrade nebo -5 za jeden armor dává jednotkám v GS jen 40, takže -10. Možná se pletu, ale myslím, že ne. Takže pokud je jednotka armored (základ 1) 1 upgrade a je v GS, tak dostane od siege jen 30 např.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:19:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Armor + 1 znamena redukciu dmg o 1.
Preco by dmg od marinaka mala byt redukovana o 1 a od tanku o 5?

Dmg sa pocita podla vzorca

(P * (D + B)) - (P * A)
P = pocet utokov (napr zealot ma 2)
D = Zakladny damage
B = Bonus damage
A = Armor

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:28:44 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
GoodWill: Proč ? A proč dá 1 upgrade tanku damage navíc 5 a marině 1 ? Podle mě se pleteš. Stalker s armorem 1 dostává od siege 45 damage a ne 49. (50 - 5). Damage které upgrade přidá nebo ubere není vždy 1 ale je to v rozmezí 1 - 5. A tak dle mého funguje i GS a stejně tak i armor. Když máš ultraliska s armorem 6 nebo kolik to má, tak dostane od siege "Jen" 20 damage každým hitem.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:33:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Upgrade dmg je nieco ine. Je to dane definiciou jednotky ze sa jej dmg upgradom dviha o X bodov.

Nieco celkom ine by bolo keby sa mal armor spravat inak voci utoku od roznych jednotiek... stale jeto ten isty armor a ja nevidim dovod aby redukoval dmg od roznych jednotiek roznym sposobom. Mozno mas pravdu, ale bolo by to nelogicke.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz