StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 15. čer 2024 21:42:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 7:25:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Gwainhir píše:
edit: ohledně těch prob, vztahuje se to i na minerály?


Kdyz by se to vyjadrilo ciselne, tak to je tak, ze na gas je 3 maximum linearne (prvni ma stejny prinos jako druha a ta ma stejny prinos jako treti...ctvrta ma nulovy prinos). U mineralu to je, ze k maximalni efektivnost je potreba na kazde mineralove policko potreba dva delniky, ale i pak maji delnici slusny prinos (pro 8 mineralovych poli plati, ciselne kazdy delnik 1-16 natezi 41,1mineralu/min, Tim ze se pocet zvysuje jejich efektivita klesa az k cislu 33,75 pro 24. delnika, 25. delnik ma prinos prakticky nula). Takze nejefektivnejsi z pohledu delniku je jich mit 3 na kazdem gasu, a dva pro kazdy mineral. Nejefektivnejsi z pohledu hry je 3 na kazdy gas, 3 na kazdy mineral (clovek ma porad vyssi tezbu na jednech mineralech i kdyz neni maximalne efektivni z pohledu investic do delniku, ale vyplati se), takze obecne 30 delniku na kazdou tezbu modrych mineralu (zlate maji jen 6 poli).

Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 7:33:39 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 11:28:37
Příspěvky: 17
Balty píše:
seefik píše:
vid vcera Balty kde si odesel jako observer. kdybych delal army pri kontrolu obtezovana jeho expy tak je to zrejme win.


K win ti toho chybělo víc než jen ta army v base, například ghosti s emp, protože jinak i kdyby jsi army v base měl, moje stormy by ji zničili, nebo udělat tanky do base a focusovat je na ht. Jinak tohle je časnej problem všech začínajících hráčů a nejen jich, že dělají nějaký haras nebo útok a až příliš se mu věnují, až příliš ho sledují a nestarají se pak o svoje macro a base, přestávaj techovat a vymýšlet contra units na nepřítelovi jednotky které vidí, pak stačí jeden lepší útok a hra končí i přes to, že jsi udělal třeba výborný haras a celou dobu měl "navrch". ;)

Btw chyba byla taky v počtu jednotek na tom útesu, měl jsi tam toho zbytečně moc, vlastně jsi tam měl skoro celou svojí army, ale škodu dělali jen ty tanky dva.


ghosta sem mel , EMP si taky dostal na HT ked sa nemylim :) proto si z tech HT taky udelal Archony (cili tento bod sem splnil:D)... myslim ze udelat army za surky co mam mel bych velku sancu... cize sme u toho co sem psal! staveni jednotek pri utoku/harasu :D
na tom utesu sem mel 2x siege, 2(4?)x marinu, 1x mara a 1x SCV na opravu tech tanku pri stormu a turretu. marina a mara byli len doplnkove abych nevezel prazdny medivac s 1x SCV, ale to by me stejne nezachranilo...
skoda ze nemam ten replay bych ho sem hodil :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 11:53:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
seefik píše:
ghosta sem mel , EMP si taky dostal na HT ked sa nemylim :) proto si z tech HT taky udelal Archony (cili tento bod sem splnil:D)... myslim ze udelat army za surky co mam mel bych velku sancu... cize sme u toho co sem psal! staveni jednotek pri utoku/harasu :D
na tom utesu sem mel 2x siege, 2(4?)x marinu, 1x mara a 1x SCV na opravu tech tanku pri stormu a turretu. marina a mara byli len doplnkove abych nevezel prazdny medivac s 1x SCV, ale to by me stejne nezachranilo...
skoda ze nemam ten replay bych ho sem hodil :(


Tak pak už to bylo jen o macru no. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 14:37:48 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
Může mi prosím někdo poradit, jak se účinně bránit proti tomuhle? Hrál jsem za zerga. A on mě rozjel marinou + banshee. pár věcí jsem mohl udělat líp, ale nevím čím by se tomuhle dalo bránit

díky


http://files.uloziste.com/b4059f826e58fcd2/.

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 15:39:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Enchanter píše:
Může mi prosím někdo poradit, jak se účinně bránit proti tomuhle? Hrál jsem za zerga. A on mě rozjel marinou + banshee. pár věcí jsem mohl udělat líp, ale nevím čím by se tomuhle dalo bránit

díky


http://files.uloziste.com/b4059f826e58fcd2/.


mno, hrajes to hrozne neefektivne, vubec nevis, kdy a proc mas co stavet, doporucuji nejakou stranku s BO (build order), armadu stavis moc narazove, melo by to bejt mnohem plynulejsi, mas toho hodne co zlepsovat ;)

proti marine+banshee bych asi volil zling+bling+infestory+muta(+par roachu) pripadne pak ultry

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 15:54:45 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
Díky, votestuju.

njn hraju random a za zergy vůbec nezvládám macro .... budu na tom pracovat

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 12. lis 2010 18:38:55 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 04. lis 2010 22:07:29
Příspěvky: 22
deleted

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 15. lis 2010 18:30:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Tak po dlouhe dobe jedna z mej her. Sice je to vyhra, ale ja nejsem nejak extra spokojen jak jsem to zahral. Myslim ze prob semmnel tak nejak +- spravnej pocet na pocet aktivnich tezeb. Hlavne se mi zda ze jsem mnel spatne makro(hromadily se mi surky) a kompozice armady taky asi nebyla nejlepsi. Pokud to nekdo rozebere tak budu rad.


Přílohy:
PvT po mocte.rar [41.9 KiB]
259 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 15. lis 2010 19:52:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
GoRum píše:
Tak po dlouhe dobe jedna z mej her. Sice je to vyhra, ale ja nejsem nejak extra spokojen jak jsem to zahral. Myslim ze prob semmnel tak nejak +- spravnej pocet na pocet aktivnich tezeb. Hlavne se mi zda ze jsem mnel spatne makro(hromadily se mi surky) a kompozice armady taky asi nebyla nejlepsi. Pokud to nekdo rozebere tak budu rad.


Nejsem protoss, ale hra se mi libila...osobne v obecne hre nevidim velky problem. To je jaka uroven? Platinum, diamond? kazdopadne bych doporucil byt trosku aktivnejsi s armadou. A jedna myslenka jen pro zamysleni: "Utocnik vybira kdy se bude bojovat, ale obrance kde." Udelej si z mista, kde se chces branit vyhodu. Neni idealni drzet si armadu nad rampou mainu, protoze kdyz ti souper zautoci na expu, tak pujdou jednotky ve fronte na porazku. Ale muzes vyuzit toho ze v uzsich mistech bude jeho armada vic pohromade, bude mit min mista a min jednotek se dostane ke strelbe a navic budes mit super efektivni stormy. Tahle mapa je na to docela nesikovna, ale treba nad rampou expy, kde si chvili pak stal je to idealni.

A jen drobnost, na Shakuras plateau jsou pri 1v1 oponenti vzdycky v cross pozicich!!

Jeste jedna vec. Ujasni si na zacatku priority. Prvni prioritou by melo byt makro...tudiz pokud nezvladnes za zacatku "scoutovat" a zaroven makrovat, tak si vyber jedno. Scoutovat v uvozovkach, protoze ta probka uz nemela co scoutovat, vsechno videla. Jediny smysl podobne proby je v tom aby vydrzela v mainu co nejdele, ale nemelo by te to stat 40sec bez makra takhle brzo (2:46-3:33) - 2proby

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 15. lis 2010 20:32:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
No co jsem videl tak na shakuras nejsou vzdy cros, ale vdy je kazdej na svoji pulce mapy. Jinak v 1V1 jsem v bronzu, hlavne kvuli tomu ze leader 1v1 hraji tak malo ze system nevi co proti mne ma davat za hrace. Ma, proste takovej pocit ze tim ze hraji ligu malo tak system neni schopen najit mi spravneho protivnika.
Jinak dik za shrnuti, s tim scoutem a makrem je navine asi moje ultranizke AMP.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz