StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 23:04:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 13:14:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 10. led 2011 18:30:43
Příspěvky: 111
elkar píše:
7.lump píše:
Hoši díky za komentaře, jak vidím tam jsem Vás rozesmál ;)
ja Stracraft hraju jen občas, tak neznám všechny možnosti dané rasy, proto se ptám.
S Treranama nemam větší problem, ale Protos mě štve.
Večer sem hodím ten replay ať se pobavíte :-)

přeji pěkný den.


zerg je náročnej na APM/makro a navíc polovinu hry většinou musí jen odrážet útoky než nadronuje na něco extra a může udělat škody.

u terrana je polovina věcí řízená automatikou.



preto ma ten zerg najviac bavi :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 22:03:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 10:16:40
Příspěvky: 17
Přidávám slíbený replay...


Přílohy:
Backwater Gulch.rar [54.29 KiB]
258 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 0:12:41 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...koukl sem zbezne na ten rep a neco bych k tomu snad mel...2 asi nejmarkantnejsi chyby:

1) Toss by nemel byt vubec ani zdaleka schopny nerusene vytechovat na MS. Zavezoval rampu, takze ses nedostal dovnitr, budiz, ale changeling ti dost jasne rekl, ze jede air a ze GW jednotky nema vubec. 3 kanony by pro bandu roachu nemel byt problem, takze jeste pred hydrama si mohl s roachema a par lingama obranu u rampy rozbit.

2) spatny counter - jel si na hydry, coz bylo to nejlepsi, cos udelal...bohuze si jich udelal snad jen devet a postavil spire a jel corruptory - moc spatne, jeste jednou tedy - corruptori nejsou counter na voidy, ale naopak (maji bonus proti massive, a to VR neni, naopak VR maji bonus proti armored, coz corruptor je), jeste proti phoenixum se mohou hodit, ale ti sou na ne moc rychli - cili, kdyz si uz nezautocil hned na zacatku, mel si vytrvat u hyder a byl bys v klidu.

tohle je asi to nejdulezitejsi...z dalsich veci: expu klidne jed v tomto pripade u naturalu, rychleji ji propoj creepem a hydry budou moct hlidat obe - ta skryta se neda sama o sobe ubranit. Dal: pokuds nechtel pres rampu, klidne si mohl zkusit nydus, lair si mel docela rychle, a on jen phoenixe,tzn. vypustit mu pres nej par lingu do mineralu a vyhrajes. Pokud vidis canony u jeho rampy, chce na neco techovat - vetsinou to je air nebo dark templari - tady muzes bud zkusit utok (viz bod 1), nebo jit na rychlejsi expu, coz ti da vyhodu v ekonomice. Mas hafo mineralu a nic s nima nedelas, hrozne mala armada v cele hre, pri boji se snaz zamerovat na nejzranitelnejsi jednotky, asi by toho bylo vic, ale proste ty dva prvni body asi nejdulezitejsi - Tosse nesmis nikdy nechat na pokoji, sam za nej hraju ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 0:38:13 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
zdravím, poprosil bych někoho znalejšího, aby se podíval na jednu mizernou platinum TvT custom hru na tal darim altar. (někoho, kdo se vydrží dívat na delší opravdu mizernou hru a nezačne si trhat vlasy na hlavě :)) byla to moje první zkušenost na nové mapě.
ke hře: oba jsme to hráli mizerně, já osobně se stále pokouším přijít na to, co v TvT vlastně hrát. dnes poprvé jsem zkoušel jakýsi mix helion/banshee/viking. mikro strašné, minerály se hromadily, místo ship upgradů jsem nejříve dělal vehicles, nečekal jsem, že ty banshee budu používat tolik. helioni se nakonec příliš do akce nedostali
otázka: je takový setup použitelný? na TL.net iEchoic představoval tuším helion/banshee/BC (BC jsem nechtěl používat kvůli malé rychlosti, ted s novým patchem vyzkouším)

případně díky

http://www.ulozto.cz/8405365/tal-darim-altar-le-sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 12:44:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 10:16:40
Příspěvky: 17
Děkuji za vyčerpavající odpověď, pokusim si to vzit k srdci.
přeji pěkný den.



Noall píše:
...koukl sem zbezne na ten rep a neco bych k tomu snad mel...2 asi nejmarkantnejsi chyby:

1) Toss by nemel byt vubec ani zdaleka schopny nerusene vytechovat na MS. Zavezoval rampu, takze ses nedostal dovnitr, budiz, ale changeling ti dost jasne rekl, ze jede air a ze GW jednotky nema vubec. 3 kanony by pro bandu roachu nemel byt problem, takze jeste pred hydrama si mohl s roachema a par lingama obranu u rampy rozbit.

2) spatny counter - jel si na hydry, coz bylo to nejlepsi, cos udelal...bohuze si jich udelal snad jen devet a postavil spire a jel corruptory - moc spatne, jeste jednou tedy - corruptori nejsou counter na voidy, ale naopak (maji bonus proti massive, a to VR neni, naopak VR maji bonus proti armored, coz corruptor je), jeste proti phoenixum se mohou hodit, ale ti sou na ne moc rychli - cili, kdyz si uz nezautocil hned na zacatku, mel si vytrvat u hyder a byl bys v klidu.

tohle je asi to nejdulezitejsi...z dalsich veci: expu klidne jed v tomto pripade u naturalu, rychleji ji propoj creepem a hydry budou moct hlidat obe - ta skryta se neda sama o sobe ubranit. Dal: pokuds nechtel pres rampu, klidne si mohl zkusit nydus, lair si mel docela rychle, a on jen phoenixe,tzn. vypustit mu pres nej par lingu do mineralu a vyhrajes. Pokud vidis canony u jeho rampy, chce na neco techovat - vetsinou to je air nebo dark templari - tady muzes bud zkusit utok (viz bod 1), nebo jit na rychlejsi expu, coz ti da vyhodu v ekonomice. Mas hafo mineralu a nic s nima nedelas, hrozne mala armada v cele hre, pri boji se snaz zamerovat na nejzranitelnejsi jednotky, asi by toho bylo vic, ale proste ty dva prvni body asi nejdulezitejsi - Tosse nesmis nikdy nechat na pokoji, sam za nej hraju ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2011 19:58:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 01. dub 2011 19:53:10
Příspěvky: 1
Zdravím. Já a můj kámoš sme v SC světě celkem vzato nový ( hráli jsme SC 1 někdy před 5 lety sem tam =) ) a proto by sme se rádi co nejvíce poučili. On hraje za zergy a ja za protosse(btw: doporučili byste mi ze začátku protosse nebo terrany? stále se nemůžu rozhodnout). Hrajeme to jen pár dní tak to berte s nadhledem, ale pokud budete mít někdo čas tak se na replay koukněte a případně i něco poradtě prosím =).


Přílohy:
Poznámka: replay
Kxann a Afkie win.rar [80.88 KiB]
288 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2011 21:14:27 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Kxann píše:
Zdravím. Já a můj kámoš sme v SC světě celkem vzato nový ( hráli jsme SC 1 někdy před 5 lety sem tam =) ) a proto by sme se rádi co nejvíce poučili. On hraje za zergy a ja za protosse(btw: doporučili byste mi ze začátku protosse nebo terrany? stále se nemůžu rozhodnout). Hrajeme to jen pár dní tak to berte s nadhledem, ale pokud budete mít někdo čas tak se na replay koukněte a případně i něco poradtě prosím =).


Omlouvám se, ale nevydržel jsem se koukat dýl než do 6. minuty. Nevím jestli někdo bude mít tady trpělivost to rozebrat, protože rad by to bylo na pár stran. Štěstí bylo že protivníci byli na úplně stejný úrovni.

Třeba už jen to že první co děláš jsou 3 pylony úplně vzadu... proč?

No co poradím. Je tady sekce o strategii a ve hře je taky tech tree a podrobnosti k jednotkám co se an co dá použít. Taky tu je topic o tipech a tricích, jak vůbec účinně ovládat hru....

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2011 22:28:58 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
elkar píše:
Třeba už jen to že první co děláš jsou 3 pylony úplně vzadu... proč?


Proti terranům se za protosse začíná s pylonem za mineral lajnou úplně běžně, blokují se tak některé přístupové cesty k probám. Je to použitelné třeba proti helion harasu nebo jakýmkoliv dropům. Je to asi tak normální jako proti zergům wall. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2011 22:50:34 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
saltazar píše:
elkar píše:
Třeba už jen to že první co děláš jsou 3 pylony úplně vzadu... proč?


Proti terranům se za protosse začíná s pylonem za mineral lajnou úplně běžně, blokují se tak některé přístupové cesty k probám. Je to použitelné třeba proti helion harasu nebo jakýmkoliv dropům. Je to asi tak normální jako proti zergům wall. :)


O tom já nemluvím. To samý je dělá se supply depotem, ale ty tři pylony co byly úplně na severu báze... a první zaelot vypadl až v pátný minutě.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2011 23:04:25 
Offline
 Profil

Registrován: pát 01. dub 2011 20:11:55
Příspěvky: 3
A neco k me hre(Afkie). Hral jsem s nim.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz