StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 22:59:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 15:52:01 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain->jestli reaguješ na můj příspěvek tak já jsem tam napsal úplně něco jiného. :D

Pralev->zergové nejsou proti tossům slabší, to připadá tobě. Někdo prostě umí hrát tohle a někdo zase tamto. Já umím například bezvadně PvT. Na každou rasu se musí jinak a když nevíš jak jako třeba já proti zergovi tak hold dostáváš na budku ať děláš co děláš. :D Ale poslední dobou už se to zlepšilo a trochu jsem to pochopil tak to jde a už si je taky dávám.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:03:51 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Problém v PvZ? -> Force fieldy -> bouřky. Problem solved.

:)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:05:22 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
pralev.. to zas me da kazdej za Z i v diamond lize.. a v P v P jsem schopen hrat vyrovnanou hru s top cze hracema... Z imba? kdybch se mel ridit podle tve teorie tak ano.... proste ten matchup neumim.. nesvadim to na neco jineho

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:08:11 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
saltazar: je to reakce na to tvoje ze ty mas radsi 2 plne obsazene nez 3 ze 3/4.. pritom 3 ze 3/4 ti daji pomalu dvojnasobnej income.... protoze 2 maximalne napraskane.. 10 zbytecnych prob jezdicich sem a tam...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:16:52 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
No hoši, to, že vy neumíte PvZ, moc není argument... Zatímco to, že já každé PvZ vyhrávám a každé ZvP prohrávám, celkem ano :) Ale budiž, nevyváženost se neřídí mou osobou. Proč je to teda momentálně jeden z nejakutnějších topiců, který se řeší úplně všude a prakticky všichni Z si na to stěžují? To už nevypadá jako čistě můj problém :)

Nicméně do tohohle topicu se to asi nehodí, takže pokud chcete odpovědět - PM nebo nový topic :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:26:54 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Pralev píše:

Nicméně do tohohle topicu se to asi nehodí, takže pokud chcete odpovědět - PM nebo nový topic :)


+1

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:31:48 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
kdyz se podivam na replaye z IEM. neprijde mi moc ze Z si ma na co stezovat.... hlavne moon a jeho zakladni skupina kde souperi delali co mohli a on si jen 15 sec pred tim nez se souper k nemu dostal zareagoval a vse vyhraval...

ale tak me to je jedno :) ja Z nedavam a nebrecim aby byl nerf,, ze uz to tak Z nedelaji.... jejich vec.. stejne si u blizardu neco vybreci takze si tim radsi ani nelamu hlavu a cekam na nejakou normalni hru co vyjde a zacnu hrat to.. a tuhle cim dal vic imbalanced kravinu prestanu hrat :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011 16:35:50 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain->ale vždyť o tom mluvím, já tohle v životě nikdy nikde nenapsal. :D Přečti si to znova. :)

pralev->já jsem dřív hrál pvz prostě špatně, špatné openingy i když dobře provedené proti téhle rase moc nefungovali. Hold jsem ten match špatně chápal.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 2:24:54 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...hoja lidi, rad bych vas poprosil o nejaky koment tohoto PvZ, pokud budete mit trochu casu. Ja jel zezacatku pomerne klasicky GW/Robo...on lingy/banelingy, pak uz postupne sahl po snad vsech jednotkach :)...Rad bych vedel, v kterem okamziku sem to projel...jen tak mimochodem, takhle rozlezaveho zerga sem jen tak nepotkal:)...mel i vyborny map control, kde vsude mel oviky sem si pak vsiml az v replayi...pravda je, ze sem uplne zasklil preletnout mu parkrat po bazi - tim bych minimalne objevil hafo corruptoru, i kdyz sem je mel tak jako tak cekat...diky ;)

http://www.mediafire.com/?x93jm55r2p9d9ct

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 3:11:29 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Začátek ok, pak naprosto nesmyslně jedeš Immortaly i přes to, že jsi Obsem scoutl, že on jede slingy + blingy, tzn. Immortalové jsou ti naprosto k ničemu. Kdybys ten plyn použil na další Sentry, mohl jsi v té 13. minutě (poté, co jsi perfektně Force fieldy odrazil útok u Xel'Naga tower) vyhrát celou hru - u jeho expy ti nejen ty Sentry chyběly, ale taky jsi tam zazdil micro, měl jsi zbytečné ztráty.

Mid game - přecházíš správně na Colosse (s loty vpředu ideální counter na lingy), ale vázne macro. Na dvě base máš jen něco málo přes 30 Prob, navíc i málo produkčních budov (5 gate a 1 robo je v téhle fázi hry málo, taky se ti tím pádem hromadily peníze). Btw stavíš blbě budovy, ty 2 Warp Gate u natural expy měly být vedle sebe u cliffu, Forge neměla být v mainu, ale u expy (a dělal jsi ji zbytečně brzy). Snaž se u natural expy udělat z budov určitou zeď, aby tě nemohli opruzovat lingové, když jsi s armádou daleko.

Každopádně mám to pauznuté v 17:23, Observera u nepřítele máš, o levé expě víš, o velikosti a složení jeho armády taky. V tuhle chvíli nawarpovat tak 4-5 Sentry a zbytek Stalkerů a jít na jeho levou expu zdola -> opět win.

18:49 opět pauza. Po další výborně zvládnuté bitvě stojíš u zlaté expy, přestože máš cenově 3x dražší armádu. Jít na něj -> win.

22. minuta - na blbůstky s Warp Prismem v PvZ zapomeň. Ještě tak v PvT to má smysl, ale ani tam ne s takovým APM, kdy škody způsobíš minimální, zatímco prachy se ti hromadí (stále máš hrozně málo gatek!).

25. minuta - rozhodl jsi se správně jít mu zničit pravou expu, pak ses z mně nepochopitelného důvodu stáhl a šel jsi bojovat ke Xel'Naga tower s Banelingy. Zbytečně a ve špatném místě. Když jedeš FF + Colosse (což jedeš na blingy správně), snaž se bojovat v úzkých místech a širokým prostorům se vyhýbej.

V tomhle momentě ztrácíš dech, macro nestíhá, on ti counteruje Colosse Corruptorama a vesele těží.

28. minuta - topíš se v plynu, který jsi mohl utratit za templáře. Na mass Corruptory jedeš VR ze 2 Stargates (proč?). Máš 42 Prob na 4 base a pouhých 7 Warp gates. Po ztrátě zlaté expy už de facto jen zdržuješ.

Závěrem - máš dobré micro a výborně používáš Force fieldy. Strašně ale vázne macro. Málo Prob, zoufale málo produkčních budov, chvílemi špatné countery. Celkový game sense vázne taky - Observerem poctivě scoutuješ, ale přitom vůbec nemáš mapcontrol, protože jsi hrozně pasivní a strašně se toho Zerga bojíš. A to i v situacích, kdy máš naprosto a totálně navrch. Ostatně troufnu si říct, že až do nějaké 20. minuty kdykoli vyrazit do útoku = tvoje okamžitá výhra. Místo toho sedíš v základně, děláš expanze, které neuživíš, takže jsou zbytečné a ztrácíš čas blbůstkami s Warp prismy.

Hraj PvZ na mapcontrol, late game ti pak nebude dělat potíže, naopak je to tossova nejsilnější chvíle v tomhle matchupu.

Uf, to jsem napsal zase jednou sloh, jdu spát :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz