StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 23:08:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 08. led 2011 20:43:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 13:25:50
Příspěvky: 16
Ahoj, prosím někoho kdo by mi korektním způsobem poukázal na chyby, které v mých hrách dělám a třeba poradil i v konkrétních buildech co zlepšit a případně na co se ve sledování replayů zaměřit nejvíce, přidávám link na DL replays a dopředu děkuji, pařte :D !!!

http://rapidshare.com/files/441509163/replays.rar

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 19:11:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 10. led 2011 18:30:43
Příspěvky: 111
Zdravim , tu davam svoj replay z dnesnej hry. Chcel by som poprosit nejakeho skuseneho hraca ktori by si tento replay pozrel a poradil co robím zle a co dobre . Je to len bronzova liga zapas ZvT (ja na strane zerga). Chcel by som pripomienky k mojmu macru hlavne. Predom dakujem. ;)


http://www.ulozto.cz/7358828/1v1-bloody-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 0:15:17 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Ahoj všem todle je hra, kde sem byl přesvědčen že mám navrh ve finále sem si ani neprd, mraky silver chyb-cajk, ale nejvíce mě zajímá to zásadní, co je můj největší průser.:x
http://www.uloz.to/7669980/fakt-nevim-sc2replay

A prosím konstruktivní kritiku, předem díky Salam

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 8:00:52 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Nescoutuj s factory když ji potom budeš potřebovat. Rdaši postav heliona hned jak uděláš factorku a pošli ho do jeho báze. Nevyráběl jsi SCV a zastavil ses na tak 35. Celou hru rozhola jedna bitva, kde jsi neměl ani vikingy na colosy ani jsi neházel EMP na templáře ani jsi neměl 250mm canony na thorech a ještě k tomu jsi část svých jednotek nechal vzadu (asi 2 tanky, pár marináků v bunkru...)

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 12:59:45 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Weezing píše:
Nescoutuj s factory když ji potom budeš potřebovat. Rdaši postav heliona hned jak uděláš factorku a pošli ho do jeho báze. Nevyráběl jsi SCV a zastavil ses na tak 35. Celou hru rozhola jedna bitva, kde jsi neměl ani vikingy na colosy ani jsi neházel EMP na templáře ani jsi neměl 250mm canony na thorech a ještě k tomu jsi část svých jednotek nechal vzadu (asi 2 tanky, pár marináků v bunkru...)


Moc děkuju, s tou faktorkou to byl fail ani vlastně nevím co mě to napadlo, scv málo, souhlas, ale surovin sem měl jak sraček a jednotek taky tím jsem to neprojel, vikingy souhlas, ale u nich mi chybí mikroskil, prostě jak je mám začnu s nima kosit colose, blinknou se mi pod ně stalkeři a sou dole..., emp jsem házel házel, ale málo a asi zcela neefektivně, část jednotek vzadu souhlas, todle sou ale chyby, který si dovedu sám najít, mám ale pocit, že sem to celkově tak nějak projel na skil - nedala by se určit nějaká general příčina jako třeba vše děláš moc pomalu (APM kolem 40 je u mne bohužel zcela normální) nebo seš málo aktivní, málo harassu nebo něco podobnýho + zdá se vám můj soupeř silverskiled?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 13:22:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. pro 2010 23:27:05
Příspěvky: 162
Nedostatek harrasu je podle mě to, co prohrává hry. Ten, kdo dokáže současně harrasit a věnovat se macru vyhrává.

_________________
"Let's get down to business"
ID: 235
Obrázek
Navštivte nás: OBSERVER - herní a informační StarCraft II portál


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 15:15:46 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Problem je uz i jen to, ze si priznas , ze mas surovin jak sracek..

Musis se naučit utracet , kazdopadne 40 apm je asi vazne malo. Zkus trenovat proti AI a delat soucasne vice veci zaraz. Stavet scv, army , harrasovat, stavet budovy.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 15:18:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Mollar píše:
Nedostatek harrasu je podle mě to, co prohrává hry. Ten, kdo dokáže současně harrasit a věnovat se macru vyhrává.


souhlasim, v TvZ mam diky tomuhle pristupu skore cca 20:1 :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 15:23:06 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. pro 2010 12:40:00
Příspěvky: 119
Coz o to. Ja zerga snazim harasovat. Jenomze kdyz jednou naznacim utok aby zacal budovat armadu, tak ji buduje furt a nakonec me s ni zlikviduje:)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 16:10:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. pro 2010 23:27:05
Příspěvky: 162
satik píše:
souhlasim, v TvZ mam diky tomuhle pristupu skore cca 20:1 :)


vzdyt to presne rikam :-D. Mozna budu sam proti sobe (resp. proti me vyvolene rase :-D), ale za terrany doporucuju nasledujici:

Udelat par hellionu a jet sesmahnout drony.

Mezitim postavit Starport a doplnit ho o techlab (bud vymenit s jinou budovou nebo postavit) a co nejdriv udelat banshee + cloak. Nez ale poletite, tak udelejte jeste jednu banshee, aby byly 2.

Nez se toto stihne udelat, tak doporucuji poslat dalsi helliony na harras. Zarucuji, ze to zerga dokonale zamestna na tolik, ze nebude myslet na nic jineho, nez jak se s temi helliony vyporadat. Navic kazda usmazena drona znamena dulezity rozdil mezi poctem vasich SCV a jeho dron. Kdyz si k tomu pripoctu, ze dronu musi nahradit z Larvy, kterou by jinak premorfoval na zerglinga, tak jste prave zabili dve mouchy jednou ranou. Je to skoro az nefer a chce se mi brecet :-D.

Banshee jsou hotovy a muzeme vyrazit na pomoc hellionum s harassem. Proc je dobre mit banshee dve? Ma to hned (minimalne) dve vyhody:

1. Dve banshee zabijou queenu (a pri velmi zakladnim mikru, ktere zvladne snad kazdy, neprijdete o banshee = zautocim na queenu, strilim, necham jednu znicit do cervenyho, uletim s ni, s druhou queenu dodelam),

2. Dve banshee znici dohromady na jednu ranu dronu. Proto je dulezite pri utoku na Queenu provest

Je potreba si uvedomit, ze zakladem harrasu je ochromit ekonomiku, cili hlavnim ukolem by melo byt se zamerit co nejvice na drony/scv/proby. Proti zergum jeste mozna doporucuju prednostne znicit queenu. Proc?

1. vyrazne zvysuje pocet jednotek, ktere je mozne naraz vytvorit, diky Spawn Larvae
2. kdyz neSpawnuje Larvy, tak se flaka, takze se chce zabavit obranou Hatcherky
3. docela dlouho se vytvari, takze nez se vytvori, citelne trpi rychlost obnovy zergske populace

Pokud mate strach z nejakeho zakerneho utoku v dobe, kdy harrasite, staci na rampe postavit wall s bunkrem a cca 10 marinaku popr. i par marrauderu + naplnit bunker.

Mezitim si pripravujte dostatecne velkou armadu na hlavni utok, doporucuji Thory s Marinaky a jak jste pripraveni (= 4-5 thoru a cca 40-50 marinaku) vydejte se znicit nepritele.

Toto jsou me poznatky ze stribrne ligy, Satik me treba muze doplnit, jak toto muze fungovat dal, ale kdo je ve bronzu nebo ve stribre a chce vyzrat na zerga, muze zkusit to co jsem napsal :-).

Michals píše:
Coz o to. Ja zerga snazim harasovat. Jenomze kdyz jednou naznacim utok aby zacal budovat armadu, tak ji buduje furt a nakonec me s ni zlikviduje:)


Jo, to se stane, kdyz harrasis nedostatecne. Dulezite je se zamerit primarne na drony (popr. Queenu) (proc, to jsem vysvetlil vyse). Co je ale holy fakt, tak Terran ma podstatne lepsi prostredky na rany harras nez Protoss nebo Zerg.

_________________
"Let's get down to business"
ID: 235
Obrázek
Navštivte nás: OBSERVER - herní a informační StarCraft II portál


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz