StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 29. čer 2024 3:17:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 23:06:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
Takže pro začátek, s TvT mám největší problémy, TvP mám w/l přibližně 70%, TvZ okolo 50, no a proti terranovi jsem rád tak za 25%.
Upozorňuji, že tento replay je po dvoutýdnovém wowkaření, takže ztuhlé prsty :D Ale chtěl bych najít velmi zásadní chyby pokud tam jsou, a pokud ne, tak ty méně zásadní od zkušenějšího oka.
Předtím jsem byl úplně bezradný, teď když zkouším tenhle build, moje hra asi už vypadá lépe. Díky za postřehy
ps: Vím o fatálním micru, svoje hry většinou vyhrávám na macro.
http://www.ulozto.cz/7099515/tvt-grand-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 23:24:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 15:17:21
Příspěvky: 19
iDC píše:
v Zergovi se temer nevyznam, takze se radam radeji vyhnu. Ale mel bych pro vas obecny tip, zvysovat bezucelove APM nema smysl, spise si napiste na papir (ulozte v mozku) co vsechno musite delat a pak se to snazte co nejrychleji delat.. To, ze stihnete kliknout s dronem na move 15krat, misto 5krat vasi hru temer nezlepsi.. (pokud nepocitame prokrveni prstu, uvedeni mozku a rukou do stavu pohotovosti a nasledne rychlejsich reakci)

Rozumny postup je, napsat si jakysi obecny seznam veci (podrobnost necham na vas) co chcete stihat.. Ve zkratce neco takoveho..

1) mam hodne surovin - musim je utratit - upgrady / jednotky / vic eka
2) mam jednotky - delam s nima neco?
3) co dela nepritel
4) vyuzivani potencialu me rasy na maximum (larvy, chronoboost, OC (muly) atd..)

dalsi a dalsi, porad tim seznamem projizdet dokola a dokola a delat vse co delat mate, pak se to snazit delat rychleji a rychleji - takhle ma smysl zvysovat APM..*


* pokud nemate nejake onecmocneni, ktere vam neumoznuje delat vic nez urcity pocet akci za minutu, pak ma asi smysl trenovat i samostatne bezucelove spamovani..


Abych uved vše na pravou míru, to s tím zlepšením APM sem nemyslel jako uhnat si karpál neustálým klikáním miší, ale vzpomenou na dělání věcí jako plivat larvy královnama, nastavit rally pointy na minerály apod. průběžně během hry, s čímž mám pořát problém. Honit APM jen proto, abych měl vysoké APM je blbost. To vím :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 23:45:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 19:35:14
Příspěvky: 62
JJ ja to taky myslel abych vyvaroval tech 0 APM momentu, lip spamovat larvy a hlavne hlidat nepritele a spravne dronovat/expandovat. Takovy ty 300 APM hned od startu jak de videt u pro hracu je silene a nekdy maji dokonce 500.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 0:14:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 19:40:46
Příspěvky: 27
Ono to na zacatku smysl ma, kvuli tomu, ze nudis, tak si tak aspon protahnes prsty, snizis nervozitu apod.. ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 0:20:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 19:35:14
Příspěvky: 62
Ja krouzim mysi a preklikavam na zacatku .), ale 75 average je maximum moje :) mam moc 0 momentu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 17:25:11 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Dávám sem replay z dnešního TvP kde jsem prohrál, takže bych chtěl slyšet kde byly chyby a co jsem kde měl a neměl udělat. http://www.uloz.to/7117649/tvp-noschool ... -sc2replay

Info o hře: Hrál jsem proti tossovi z goldu, který na začátku jel void raye a poté dark templaře.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 18:53:18 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
koukal jsem na to.. tak hned v úvodu jsi měl jít po phylonech + canonu a doplňovat marinu k němu rovnou, stalo ti to v mainu... nevím to jistě ale měl jsme pocit že kdybys těma vikingama(cca 15minuta) obletěl jeho armádu a vymlátil mu těžbu nahoře na rampě, tak si myslím že on by se k tobě nedostal protože tam měl moc malej průchod.. o zbytečně ztracených jednotkách ani nemluvě...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 04. led 2011 19:38:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 11:54:36
Příspěvky: 3
Noschool píše:
Dávám sem replay z dnešního TvP kde jsem prohrál, takže bych chtěl slyšet kde byly chyby a co jsem kde měl a neměl udělat. http://www.uloz.to/7117649/tvp-noschool ... -sc2replay

Info o hře: Hrál jsem proti tossovi z goldu, který na začátku jel void raye a poté dark templaře.



Ahoj,
sam hraju velice spatne, takze ber me hodnoceni prosim s nadhledem.

1/libil se mi tvuj uvodni tlak, zhodnoceni situace a vyslani prvnich marinaku k souperi - SUPER
2/moc pekna byla tva snaha udrzet si ekonomickou vyhodu prvni i druhou expou
3/tlak pomoci banshee ho prekvapil - slecna v kokpitu si mohla udelal 18 zarezu
4/po prvnim utoku od VR si mel imho proskenovat souperi bazi, uz by si videl nove gateway a jen jeden stargate, z ceho bys urcite usoudil, ze 3 starporty a hromada vikingu jsou prostredky, ktere potrebujes investovat jinam nejlepe do tanku
5/to, ze si nerozstrilel vchod na svou druhou expu te stalo hromadu SCV a celkem 2 command centra
6/v pozdejsi hre si zapomnel na medivacs, bez ktere byl tvuj bioball prilis snadnou koristi
7/ghost je super jednotka proti protosovi, ale nez nuke bych vic pouzival EMP

Celkove si myslim, ze klicovou casti hry byla tva druha expanze, kterou si dvakrat ztratil coz ti temer zastavilo ekonomiku. Pak uz si nemohl drzet s protosem krok.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 08. led 2011 19:36:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 22:37:41
Příspěvky: 61
Zdravíčko stárcrafťáci,

s kolegou chodíme 2v2 (TT bronz) a rádi bychom, kdyby nám někdo zkušený mohl zkritizovat replay. Bohužel replaye kde sme prohráli sme si jaksi neuložili :) takže zbývají jen ty výherní :| Tak kdyby ste se někdo kouknul a pustil se do nás, budeme vděční ;)


Přílohy:
TTvPZ.zip [47.82 KiB]
258 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 08. led 2011 20:06:33 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
raybit píše:
Ja krouzim mysi a preklikavam na zacatku .), ale 75 average je maximum moje :) mam moc 0 momentu.

a to ja si naopak tech low apm momentu vylozene uzivam :D je to takova pohoda, zacatek hry ovladat jen mysi a ucit se pozorovat minimapu kvuli kazdy tecce :)

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz