StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 01. črc 2024 6:18:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 6:21:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Mart: Koukal jsem na ten prvni replay a hrajes zbytecne riskantne. To ze postavis forge +1upgrade a twiglight council, tak je neco jako tak ted si musim drzet palce a kdyz preziju do 10minuty tak to bude dobre. Ano da se to zahrat, ale pokud mas scouting a vis, ze souper na tebe do te 10minuty nezautoci, nebo zautoci nejak lehce. Pokud uz jedes nejakou takovouhle tech-strategii tak by mela byt schopna se ubranit tomu co na tebe souper posle. V tvem pripade to jde treba photon canony, pokud prijde zadem a FF pokud prijde predem.

V cem spociva to aby ses ubranil? Scouting...ty mas dokonce observera vcas, ale nevsiml sis, ze na tebe souper utoci (ani pomoci pylonu u kamenu, ani kdyz preletal observer nad jednotkama ani kdyz letel nad dalsi skupinou jednotek co vylezli z raxu). Poprve si mohl soupere videt v case 7:15 a do mainu se ty jednotky dostali v 8:10. Takze si mel necelou minutu na to si pripravit obranu...dva nebo tri photon canony by se stihly postavit a suroviny na to taky byli. Mas pekne makro (narozdil od soupere), ale nevis co proc delas. Resp. nemas jasno napr. proc stavis toho observera. Kdyby si stavel observera za ucelem toho aby si zjistil jestli souper jede MM, nebo helion drop nebo FE, tak to bude vypadat jinak. Prislo mi to jako kdyz nechces soupere vyscoutovat, ale spis posilas observera jen proto, ze to dela v 8. minute kazdy. Jinak ke scoutovani se da pouzit i treba proba...ono uz jen to, ze vyjedes do pulky souperovi rampy se ti odkryje co za tim wallinem ma. A to stoji za 50mineralu. Scoutovani neni potreba jen v pripade ze mas v planu nejaky early push, protoze ten nebudes menit at souper pojede cokoliv. Ale pokud chces techovat, tak musis vedet jestli na to mas prostor. Ber to tak ze kazdy tech pred rekneme 6-7minutou je neco podobneho jako expandovani. Pokud mas strach v te dobe expandovat, mel bys mit strach i techovat. (forge a +1upg =350 surovin, twilight council 250surovin...expa 400)

Jinak kdyz uz doslo k utoku, tak mysli na to ze ty za souperem nemusis chodit, ale on za tebou...pokud si nejsi jisty s cim na tebe jde, tak nech jednotky klidne trosku vzadu, treba za prvni radnou budov. 1.) uvidis kolik toho souper ma. 2.) Zautocis z vyhodnejsi pozice, tim ze soupere nechas aby parkrat vystrelil do budov a tim bude mit idealni arc (oblouk) na budovu a ne na tvoji armadu zatimco ty budes mit lepsi postaveni 3.) pokud vidis ze je armada takhle velika, tak posli do utoku proby...preci jen daji nejaky dmg, ale hlavne neco utankuji (mas 24prob, to je 960HP, tvoje armada ma celkem 1040HP, takze by si skoro zdvojnasobil HP sve army). A tri proby maji vetsi DPS nez stalker. Nemusis ani posilat vsechny...to zalezi uz na uvazeni.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 16:02:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 12:19:51
Příspěvky: 20
Stoky: Dekuji za komentar. Stejne jako sentry se musim naucit pouzivat i obs/sledovat minimapu... :D Obvykle ho - zatim - jen poslu a az dojede tam, kam ma, tak se na neho prepnu a podivam se, co se deje. Cestou mu nevenuju pozornost. Zde me to stalo hru...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:15:26 
Offline
 Profil

Registrován: pon 15. lis 2010 11:03:01
Příspěvky: 18
Pridam aj ja nieco .. a chcel by som hlavne vediet ci nerobim nejake zasadne chyby, ktore je dobre odstranit hned aby uz nebolo potom neskoro

http://www.uloz.to/6835022/replay-rar

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 18:56:30 
Offline
 Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 0:21:31
Příspěvky: 36
Taky by se mi hodila rada od zkušených. Hra PvT (já P) proti Terranum hrát neumím, ale tento soupeř byl očividně taky začátečník, protože jinak bych to jisto jistě prohrál :D Díky za rady :)
http://www.uloz.to/6890762/xelnaga-caverns-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 11. pro 2010 12:28:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 19:40:46
Příspěvky: 27
jdu na to mrknout Pierre

edit:
- zkus si trochu lepe pripravit timingy, pylon stavis na ~130mineralu, ztratis tim par sekund, ale stale se to pocita, gateway stavis na 200, opet par ztracenych sekund, ktere se ti u nepratelskeho rushe mohou hodit ;-) Stejne tak u druheho pylonu / cyberu a urcite i dal ;-)

- v 3:45 mas plny chronoobost, ktery nepouzivas vubec, pokud si ho setris na chronoboost warpgatu, abys ho mel co nejdrive ok, ale setri ho maximalne do 99/100, protoze chronoboost ktery ztracis ti skodi. Pokud si v te hre setril chronoboost na warpgate tech, tak ho na to pak ale taky pouzij ;-)

- z te prvni gateway, jak te tam otravoval tim marinakem, si mel pupmnout zealota, stejne si mel hodne mineralu a nic si nestavel ;-)

- zealoty, ac se ti mozna nezdaji uplne silni, jsou to nejlepsi co na zacatku mas proti marauderum se stimem + concussive shells..

- MAKRO, v ~6minute mas na ucte 600/200, to je strasne moc, pokud bys setril na expo + pylon u nej dejme tomu, ale expo nehodis a stale mas +700mineralu ( o minutu pozdeji).. Pokud planujes stavet expo a nesnazit se hru ukoncit nejakym rushem / silnym timing pushem z jedne base, tak stav neustale proby.. Pokazde kdyz davas stavet proby, se podivej jestli tam nemas zbytecne moc chronoboostu.

- stavis 4warpgate + robo z jedne zakladny + forge, v zadnem pripade to nebudes schopen uzivit, pokud budes chtit produkovat neco ve vsech budovach (takze se radeji zamer na konstatni produkci jednotek misto staveni vic budov kvuli tomu).. idealni jsou 3warpgate + robo (forge pripadne na kanony) Pozdeji jsi k tomu prihodil i Stargate, to uz je z jedne baze strasne moc.. Expanduj / stav mene produkcnich budov, ale uplne idealne, delej oboji ale v poradi expo - > dalsi produkcni budovy, ne obracene..

- pokud pouzivas observery (coz dobre delas), tak je nepouzivej pro statickes spotting (na to muzes pouzit probu), ale litej s nima po jeho bazi, koukej co stavi / upgraduje atd. Pomuze ti to v rozhodovani co mas stavet za jednotky ;-)

- ve chvili (idealne chvilku pred tim) kdy se ti dostavi expo, k nemu presun polovinu probe z mainu a v obou nexusich pak stale vyrabej probe - kvuli rovnomerne saturaci mineral line (je to nejefektivnejsi zpusob tezeni), idealni je 30probe na expo (24mineraly - 8mineralu +6 gas)..

- nahodil si forge, ale upgrade si hodil jen jeden, pokud nahodis forge, tak se snaz ji pouzivat k upgradum porad, nemusis upgradovat jen zbrane, armor se hodi taktez a stit v late game taktez.. V tomhle si ale urcite nadprumer ;-)

- davej si pozor na supply block

- voidray-e by si mel mit v jine skupine nez ostatni armadu, protoze kdyz budes preklikavat cil utoku, tak se ti nikdy nenabijou a nebudou davat maximalni utok. taktez VR proti vikingum neni idealni volbou.

- kdyz vidis, ze ti v mainu dochazi mineraly, tak si hod dalsi bazi, opet idealne predem, ne potom co ti dojdou..

- v 18:30 jsi mohl hru pohodlne ukoncit, nepritel mel pouze par vikingu + maraudery..

- stavis vhodne jednotky proti nepratelskym, tohle je neocenitelne :-)

- kdyz se dostanes do situace, ze mas 1500plynu, malo mineralu, tak nahod HT tech, ten je hodne narocny na plyn a mene na krystaly, navicj sou proti T HT vyborna.. :-)


To je vse, psal jsem to zaroven se sledovanim replaye, takze se omlouvam, pokud jsem neceo zminil vicekrat.. Spoustu ze zminenych chyb delam sam, ale vypsal jsem ti to vsechno..

iDC.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 12. pro 2010 1:34:06 
Offline
 Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 0:21:31
Příspěvky: 36
iDC píše:
jdu na to mrknout Pierre

edit:
- zkus si trochu lepe pripravit timingy, pylon stavis na ~130mineralu, ztratis tim par sekund, ale stale se to pocita, gateway stavis na 200, opet par ztracenych sekund, ktere se ti u nepratelskeho rushe mohou hodit ;-) Stejne tak u druheho pylonu / cyberu a urcite i dal ;-)

- v 3:45 mas plny chronoobost, ktery nepouzivas vubec, pokud si ho setris na chronoboost warpgatu, abys ho mel co nejdrive ok, ale setri ho maximalne do 99/100, protoze chronoboost ktery ztracis ti skodi. Pokud si v te hre setril chronoboost na warpgate tech, tak ho na to pak ale taky pouzij ;-)

- z te prvni gateway, jak te tam otravoval tim marinakem, si mel pupmnout zealota, stejne si mel hodne mineralu a nic si nestavel ;-)

- zealoty, ac se ti mozna nezdaji uplne silni, jsou to nejlepsi co na zacatku mas proti marauderum se stimem + concussive shells..

- MAKRO, v ~6minute mas na ucte 600/200, to je strasne moc, pokud bys setril na expo + pylon u nej dejme tomu, ale expo nehodis a stale mas +700mineralu ( o minutu pozdeji).. Pokud planujes stavet expo a nesnazit se hru ukoncit nejakym rushem / silnym timing pushem z jedne base, tak stav neustale proby.. Pokazde kdyz davas stavet proby, se podivej jestli tam nemas zbytecne moc chronoboostu.

- stavis 4warpgate + robo z jedne zakladny + forge, v zadnem pripade to nebudes schopen uzivit, pokud budes chtit produkovat neco ve vsech budovach (takze se radeji zamer na konstatni produkci jednotek misto staveni vic budov kvuli tomu).. idealni jsou 3warpgate + robo (forge pripadne na kanony) Pozdeji jsi k tomu prihodil i Stargate, to uz je z jedne baze strasne moc.. Expanduj / stav mene produkcnich budov, ale uplne idealne, delej oboji ale v poradi expo - > dalsi produkcni budovy, ne obracene..

- pokud pouzivas observery (coz dobre delas), tak je nepouzivej pro statickes spotting (na to muzes pouzit probu), ale litej s nima po jeho bazi, koukej co stavi / upgraduje atd. Pomuze ti to v rozhodovani co mas stavet za jednotky ;-)

- ve chvili (idealne chvilku pred tim) kdy se ti dostavi expo, k nemu presun polovinu probe z mainu a v obou nexusich pak stale vyrabej probe - kvuli rovnomerne saturaci mineral line (je to nejefektivnejsi zpusob tezeni), idealni je 30probe na expo (24mineraly - 8mineralu +6 gas)..

- nahodil si forge, ale upgrade si hodil jen jeden, pokud nahodis forge, tak se snaz ji pouzivat k upgradum porad, nemusis upgradovat jen zbrane, armor se hodi taktez a stit v late game taktez.. V tomhle si ale urcite nadprumer ;-)

- davej si pozor na supply block

- voidray-e by si mel mit v jine skupine nez ostatni armadu, protoze kdyz budes preklikavat cil utoku, tak se ti nikdy nenabijou a nebudou davat maximalni utok. taktez VR proti vikingum neni idealni volbou.

- kdyz vidis, ze ti v mainu dochazi mineraly, tak si hod dalsi bazi, opet idealne predem, ne potom co ti dojdou..

- v 18:30 jsi mohl hru pohodlne ukoncit, nepritel mel pouze par vikingu + maraudery..

- stavis vhodne jednotky proti nepratelskym, tohle je neocenitelne :-)

- kdyz se dostanes do situace, ze mas 1500plynu, malo mineralu, tak nahod HT tech, ten je hodne narocny na plyn a mene na krystaly, navicj sou proti T HT vyborna.. :-)


To je vse, psal jsem to zaroven se sledovanim replaye, takze se omlouvam, pokud jsem neceo zminil vicekrat.. Spoustu ze zminenych chyb delam sam, ale vypsal jsem ti to vsechno..

iDC.

Díky moc. Takovou odezvu jsem nečekal :D. Každopádně na supply block už dávám pozor, a makro snad už taky v poho nemívám víc jak 500/200, ale v late game mám zase hodně zdrojů a občas supply block :D. Prostě na ty pylony zapomínám. Proti Terranum už Voidy vůbec nestavím a ani stargate a jedu ty 3 warpgate + robo. Celkem v pohodě akorát pokud Terran jede Ghosty tak je to moje prohra..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 12. pro 2010 9:16:07 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Pierre píše:
Díky moc. Takovou odezvu jsem nečekal :D. Každopádně na supply block už dávám pozor, a makro snad už taky v poho nemívám víc jak 500/200, ale v late game mám zase hodně zdrojů a občas supply block :D. Prostě na ty pylony zapomínám. Proti Terranum už Voidy vůbec nestavím a ani stargate a jedu ty 3 warpgate + robo. Celkem v pohodě akorát pokud Terran jede Ghosty tak je to moje prohra..


S tím si nedělej hlavu když na něco s toho zapomeneš. Supply blocky mi můžeš věřit mají i diamanti a to ne vyjimečně. ;)
Proč by si nejezdil voidy proti terranům? Není nic lepšího když má protivník armádu hlavně z marauderů or tanků a jako doprovod pár marináků či vikingů. Mu tam přiběhneš s voidy sundáš těch pár antiair v pohodě a soupeř může psát gg. :) Tuším že krásný příklad najdeš v té v česku docela známé hře Predy vs Socke, kde český terran predy snad 2x za sebou na tohle dojel.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 12. pro 2010 13:32:16 
Offline
 Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 0:21:31
Příspěvky: 36
SALTAZAR: OK. Dík za tip. Zkouknul jsem to a máš pravdu, v tý hře hráli Voidi zásadní roli + Archon hmm..

Jinak jsem přepnul na Zergy. Chci se to naučit hrát za všechny rasy, takže zde je replay.Opět budu vděčný za každou radu :)
http://www.uloz.to/6926814/jungle-basin-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 17:10:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 13. zář 2010 16:22:39
Příspěvky: 53
Sice hraju platinu, ale taky si rád nechám zkritizovat replay, přece jenom víc hlav víc ví. Nechci ani tak ať za mě někdo jiný dělá práci(analýza replay) ale aspoň na zkoušku by mě zajímaly postřehy dalších lidí. Tohle je zvz, nejsem si tam vědom nějakých svých výraznějších chyb, oponent mě podlě mě přehrál jenom na tom, že byl pořád popředu s upgradama. Chyba akorát byla nechat mu utéct ty zahrabané raoche uprostřed hry, jinak moc nevím. V každé bitce jsem měl tak o 20 větší supply, ale vždycky mě křupnul. Spire na konci jsem stavěl, abych ho zkusil rozhodit nějakým harasem, ale to už bylo pozdě...

http://www.ulozto.cz/7012968/zvz-1812-sc2replay

_________________
Obrázek[/url]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 18:07:38 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 12:41:04
Příspěvky: 49
Chcem pridat replay, na ktorom jasne vidiet niektore moje chyby. (absenci ghostov - nerobil som ich lebo ani super netlacil templarov, malo harasu, zli timing attaku a ine). Super bol diamantovy protoss a nebolo to lahke. Ani pre mna nie, lebo mi priatelka pobehovala za zadkom a snazila sa upiect kolac. :D (teraz ho jem a je celkom dobry). ;)

http://download.hellshare.sk/lost-templ ... y/2086390/

Inac kritike a radam som otvoreny, aj ked som si vedomy svojich chyb. Bola to celkom pekna hra, tak sa z nej poucte. Dost velke problemy mi robila kombinacia colossus - mass stalker - zealot - immortal. Nebol som dost pohyblivy a nestacil som niekedy defence. Citelne mi chyba absencia ground defence budovy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz