StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 01. črc 2024 6:57:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 7:58:36 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
http://leteckaposta.cz/686861636

PvT

Tak tu mam další problém, co jsem udělal tady špatně? když nepočítam to že jsem měl jednotky v range tanků a neudělal jsem amulet pro HT :x

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 19:18:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Gwainhir píše:
http://leteckaposta.cz/686861636

PvT

Tak tu mam další problém, co jsem udělal tady špatně? když nepočítam to že jsem měl jednotky v range tanků a neudělal jsem amulet pro HT :x

Tady bylo spatne vsechno od BO po slozeni armady pres makro/mikro scout. Kdyz to vezmu postupne:
1. BO: najdi a nauc se zakladni za protossy. To jak jsi stavel ti to vicemene cele prohralo. V PvT doporucuji jako zakladni BO 3gate + robo. Nikdy proti T nestav budovy k rampe.
2. scouting: 9 proba ma najit nepritele a podivat se jestli nejede nejakej cheese a pote se stahnout bud ke xelnaze nebo patrolovat nekde po ceste abys videl ze na tebe Terran vyrazi.
3.makro: stale delej proby nonstop, zakladni main ti uzivi bud 4gate nebo 3gate+robo bez upgrade. Ty jsi mnel v 2gate+2roba coz nejde uzivit.
4. spatne slozeni army: Mnel jsi zbytecne prilis mnoho staleru proti terranum jsou velmi neucini radsi jsi mnel mit tak 2:1 zealot:stalker + sentry a immortaly pote k tomu pridat ty HT v case kdy na tebe zautocil jsi uz mnel mit charge.
5.mikro: Mno stal jsi na rampe jak trubka a nechal ses roztrilet temi tanky celkem zadarmo. mnel jsi po zniceni bia nakracet primo k nim a znicit je mnel jsi na to jeste dost jednotek.


Jinak byli ste oba prilis pasivni a v dobe kdy na tebe zautocil jsi mnel mit tak dvojnasobnou armadu nezli jsi mnel.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 9:46:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
satik píše:
ono jde o to, ze on tu 3. expu mel driv nez ja, takze by me tak jako tak prejel ekonomicky :/

A tady na te mape muzez myslim bez problemu delat hatch pred pool... on zacal delat 2 expu stejne jak ty:/ Tam byla myslim taky chyba, pokud vidim, ze na tehle mape nedela zerg rychlou expu, udelam ji ja a pak jsem v dost velke vyhode jako terran...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 18:22:44 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
GoRum píše:
Gwainhir píše:
http://leteckaposta.cz/686861636

PvT

Tak tu mam další problém, co jsem udělal tady špatně? když nepočítam to že jsem měl jednotky v range tanků a neudělal jsem amulet pro HT :x

Tady bylo spatne vsechno od BO po slozeni armady pres makro/mikro scout. Kdyz to vezmu postupne:
1. BO: najdi a nauc se zakladni za protossy. To jak jsi stavel ti to vicemene cele prohralo. V PvT doporucuji jako zakladni BO 3gate + robo. Nikdy proti T nestav budovy k rampe.
2. scouting: 9 proba ma najit nepritele a podivat se jestli nejede nejakej cheese a pote se stahnout bud ke xelnaze nebo patrolovat nekde po ceste abys videl ze na tebe Terran vyrazi.
3.makro: stale delej proby nonstop, zakladni main ti uzivi bud 4gate nebo 3gate+robo bez upgrade. Ty jsi mnel v 2gate+2roba coz nejde uzivit.
4. spatne slozeni army: Mnel jsi zbytecne prilis mnoho staleru proti terranum jsou velmi neucini radsi jsi mnel mit tak 2:1 zealot:stalker + sentry a immortaly pote k tomu pridat ty HT v case kdy na tebe zautocil jsi uz mnel mit charge.
5.mikro: Mno stal jsi na rampe jak trubka a nechal ses roztrilet temi tanky celkem zadarmo. mnel jsi po zniceni bia nakracet primo k nim a znicit je mnel jsi na to jeste dost jednotek.


Jinak byli ste oba prilis pasivni a v dobe kdy na tebe zautocil jsi mnel mit tak dvojnasobnou armadu nezli jsi mnel.




díky díky..

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro 2010 17:31:39 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
No takže dnes sem odehrál zatim 2 hry obě proti gold zergum.Já jsem bronz teď mám 7win v řadě ,ale o to nejde dřív házelo střribro to sem celkem dával ale žadnej postup,a teď mi to dá i zlato když ani nejsem ve stříbře?

Jinak abych se držel tématu můj první zápas klasika nic zajímavýho,ale ten druhej ani nwm jak sem vyhrál.Na rep sem ještě nekoukl ale chci se s váma podělit a zárověň i poradit jak se nedostat do týhle situace popr. jak se z ní pak dostat.
Citace:
http://www.edisk.cz/stahni/66954/crazy.SC2Replay_102.54KB.html

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro 2010 18:02:23 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Chtěl bych také požádat o zhodnocení jednoho mého reportu, pokud si někdo najde vzácný čas i pro mě, jde mi především o větší chyby v makru, ale klidně i celkově, předem díky.
http://www.mediafire.com/?c1k2xjwced6xhbt

Quimby->já jsem ve zlatě a také hraju běžně proti diamantům a platině, hold musíš mít s tím systémem trpělivost. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro 2010 19:42:09 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 02. pro 2010 10:33:20
Příspěvky: 7
saltazar píše:
Chtěl bych také požádat o zhodnocení jednoho mého reportu, pokud si někdo najde vzácný čas i pro mě, jde mi především o větší chyby v makru, ale klidně i celkově, předem díky.
http://www.mediafire.com/?c1k2xjwced6xhbt

Quimby->já jsem ve zlatě a také hraju běžně proti diamantům a platině, hold musíš mít s tím systémem trpělivost. :)


Zdravím, nejsem nějaké eso, hraju taky gold, ale pár připomínek bych měl. neber to, prosím, jako kritiku, ale jako možnost k zamyšlení a zlepšení. Časem taky nahodím nějaký replay, a tak budeš/budete mít možnost mi to vrátit.

Prvně bych se pozastavil u 8:30, začínáš útok. Krásná práce přes blink stalkery. Tady máš 10 blink stalkerů, on 6 stalkerů, zealota, a sentru. Jednoznačně máš na vrch, z trochou blink micra bys ho vybil. Chtěl bych podotknout, že má 4gate, bez warpu, bez produkce. Tady bych šel po něm, a pak po pylonech. Což mě přivádí, že nemáš proxy pylon (i když máš warp technologii), který bych postavil a tlačil na něj. Dále: vůbec nescoutuješ, což je chyba. Zjistil bys nexus, který je zrovna stavěn. Dále mě to dovádí k tomu, že máš 1100 krystalů, a cca 300 plynu, takže jasná expanze, a jet stalkery na cooldownu, nejlépe proxy a tlačit tlačit..

Jo, málem bych zapoměl, jak si to po sobě čtu. Jak tak koukám, stavěl si, aspon ze začátku, 3 proby per mineral. Osobně stavím méně, cca 2,2 per mineral. Pokud děláš více, tak to je příprava na transfer, ale ten sem tam moc neviděl.

Jinak si myslím, že to je v pohodě.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 04. pro 2010 13:50:59 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
saltazar píše:
Chtěl bych také požádat o zhodnocení jednoho mého reportu, pokud si někdo najde vzácný čas i pro mě, jde mi především o větší chyby v makru, ale klidně i celkově, předem díky.
http://www.mediafire.com/?c1k2xjwced6xhbt


Kolem 30 prob jsi je přestal dělat a on tě díky tomu dohnal ikdyž byl velmi pozadu. Začal jsi je dělat až se dodělala expa. Ta expa taky měla být podle mě dřív když jsi měl takovou výhodu, tak on nemohl moc útočit. Také jsi málo scautoval takže jsi neodhalil tu jeho skrytou expu nahoře dlouho. a na konci jsi měl asi 3000 minerálů, ale to bylo tím, že jsi věděl že to máš vyhraný asi..

Jo a tím prvním útokem jsi ho mohl zničit nebo udělat ještě větší škody (a jak podotýká kolega nedemnou tak jsi neměl proxy pylon)

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 22:27:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 12:19:51
Příspěvky: 20
Zdravim,

chtel bych poprosit o zhodnoceni a radu, co s early MM pushem... :D

(PvT)
Kód:
http://www.mediafire.com/?4f20s7e6nz1k0z8


Teprve jsem se dostal do stribra, takze tak... Ale tohle na me jelo uz par T a ja to ne a ne ubranit, at zkousim cokoliv... Proste me T premassuje.

(Pokud si to zhodnotim sam, mohl bych mit tak o 2 stalkery vic, kdybych s jejich vyrobou necekal + naucit se pouzivat sentry... Ale to casem :P)

Edit:
Kdyz to srovnam s timto:

(PvT)
Kód:
http://www.mediafire.com/?1385bg7290o728y


Kde to T "vyzkousel" taky, ale jeden vchod ubranit (jeho horsi skill -asi- oproti tomu nahore nepocitam) mi zase takovy problem nedela...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 23:54:44 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Darknezz,Weezing:
Mám někdy trochu špatné odhady, nerad přemrštěně riskuji nebo to spíše neumím a i když jsem měl s těmi stalkery navrch připadalo mi že toho má nějak málo, že si posatavil někde skrytou expu mě nenapadlo bohužel a tak jsem myslel že spíše někde jede nějaké voidy v koutě, tedy jsem raději utekl do deffenzívy. Proxy pylon jsem neměl protože jsem původně čekal že to bude útok jen s přeskokem do základny, vymlácení těžičů a způsobení max škod, on mi dovolil i úteci viz jak jsem psal výše. Na téhle mapě to dělám vždycky, protože i diamantový hráči si ten spodní vchod prostě proti blinku nebo dokonce warpu nechrání a tak lze oběhnou deffenzivní armádu na rampě bez použití drahého techu na observera rovnou do těžby.
JInáč zbytek je mi jasný, musím na tom macru zvlášť v těžbě zapracovat, expu dělám většinou při prvním útoku, tady jsem na to zapomněl, ovšem to se mi stává častěji a proby také zapomínám kolem těch 30ks sledovat.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz