StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 17. čer 2024 20:09:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:11:46 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Merlin: Jen dvě otázky:

1) Hraješ Zerga nebo theorycraftíš z pozice Terrana?

2) Je podle tebe správné, že Zerg má měnit taktiky, využívat všechny možnosti, neustále exploitovat soupeřovy slabiny a chyby, aby měl šanci na vítězství, zatímco Terranovi stačí attack move, Stimpack a přepínat tankům tank a siege mode?

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:19:48 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 15:36:06
Příspěvky: 44
Je pravda,ze Zerga skoro nepotkavam,kdyz ho potkam treba v2vs2,tak ho vzdycky vymlatime prvniho,protoze kdyz se Zerg rozleze,ses vetsinou bez sance...Jinak to,ze sou terrani trosku silnejsi nez ostatni rasy je naprosto zretelny,sou nejjednodusi na ovladani a opravdu proti nim clovek musi bejt vic na pozoru,protoze maji hromadu taktickejch moznosti,oproti treba tossum je to az zarazejici...Verim,ze blizzard to casem trosku opravi,ale zas tak hrozny to neni...Vetsina lidi co hraje za terrany,tak umeji 3strategie a kdyz nahodou selzou,tak nemaji sanci...
Zrovna dneska jsme s kamosem hrali 2vs2,proti dvoum terranum(my oba tosove)...sice oba jeli MMM,ale pomoci high templaru meli behem par sekund po armade:)...Jinak za zergy bych taky rad hral,ale vubec mi to za ne nejde,jsou jasne nejtezsi rasa na ovladani...proto ten kdo hraje zerga si zaslouzi RESPEKT!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:25:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ale taky 6 pool rush je niekedy super ;)
Napr v hre 4v4. Na nasej strane 3x toss + terran. Na druhej strane 4xzerg. Bolo jasne co budu robit a bolo jasne ze sa to neda ustat ;)
gg

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:29:49 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
1. Na začátku jsem hrál randoma. Mám víc jak 25 vítěztví jako random což dokazuje i to, že si můžu dát portrét. Ale typuju že to bude mnohem víc než 25. Jelikož nejsem tak skilled hráč abych zvládal perfektně taktiky všech tří ras, rozhodl jsem se specializovat jen na jednu. Zergy nemám moc rád takže ty jsem vyloučil(ale né proto žebych za ně neuměl). No když jsem se rozhodoval mezi tosem a terranem tak jsem si sprostě hodil korunou. Orel byl terran a padnul orel. Takže hraju za terrana.
A řekni mi od koho jsou nejlepší rady než od nepřítele.

2. Co myslíš že je zergova nejsilnější stránka ? Právě to že může během chviličky změnit taktiku. Stačí vám jediná budova od každého typu a při 1-2 expandech dokažete změnit úplně taktiku a zaskočit nepřítele. To terran ani tos nemůže.
Dále... u všech ras je nutnost mít pořádný scouting. Když tohle nezvládáš, tak to je špatenka. Přepady, změna taktik... to je silná stránka zerga. Máte nejrychlejší jednotky ve hře a k tomu nejlépe maskovatelné.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:46:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
Merlin píše:
...


kym hras terrana, tak sa moc nie je o com bavit.

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:53:34 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
LOL. Jo, Merline, čte se to dobře, ale s těmito taktikami uspěješ možná tak v silver league. Zahrabaní banelingové a infestoři? A napadlo tě, že v té době už bude terran disponovat raveny + 3 bázemi, které mu umožňují donekonečna scanovat?

A že zergova nejsílnější stránka je změnit taktiku? Narozdíl od terrana.. HAHA. Možná tak v BW. Problém je v tom, že zerg taktiku měnit nemůže, protože je vzhledem k terranovi, stejně jako toss, reakční rasou, takže musí skákat tak, jak terran píská. A ještě k té změně taktiky.. vzhledem k tomu, že si terran může u budov prohazovat reaktory a tech laby (respektive naopak), je právě on nejflexibilnější rasou. Banshee rush, který toss přímo counteruje stalkery + staví collosi? Nevadí, lift and land a můžeme si tvořit 2 vikingy/medivacy naráz + maraudery a jsme v pohodě.

Probůh, podívejte se na finále IEM. Terran může začít úplně jakkoliv a buď zerg zvolí nejlepší counter a stejně se dostane maximálně do vyrovnané pozice, nebo prostě prohraje.


Naposledy upravil ondik dne pon 23. srp 2010 12:01:25, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 11:58:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
No tak co já vím tak zahrabaní baneling jsou první plynová jednotka kterou můžeš používat a infestoři? Než postavím 3rax+1starport na MMM tak ty už můžeš stavět prvního infestora. Za zerga jsem hrál takže to vím.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 12:03:10 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:02:34
Příspěvky: 4
Tady neni co resit, at si lepsi (plat/diamond) terran vybere jakoukkoliv taktiku ze zacatku, je extremne tezke jeho utoky odrazit...

Udela 5 rax a z toho reapery. Kdyz uz ho zerg konecne vytlaci od svejch bazi snad jedinym moznym zpusobem coz sou rouchove, terran okamzite (tak 15x rychlejch nez zerg muze) switchne na maraudery/mariny a vycounteruje chudaky rouche a zerglingy s concussive raketama...Zerg uz vetsinou nema odpoved protoze musel tezce comintnout delanim rouchu/zerglingu misto dronu...

gg

Terran se da porazit, kdyz je blbej a nezautoci rychle, ale vetsina takovejch neni..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 12:04:54 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Merlin píše:
No tak co já vím tak zahrabaní baneling jsou první plynová jednotka kterou můžeš používat a infestoři? Než postavím 3rax+1starport na MMM tak ty už můžeš stavět prvního infestora. Za zerga jsem hrál takže to vím.


:D ano. jenže než postavím infestora, budu mezitím 3x mrtvý.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zergové vymírají
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 13:11:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
No som zvedavy s čim na nás vybafnu, aka zmena bude. :D
Čo myslite bude sa nerfovať alebo naopak buffovať ? :D

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz