StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 17. čer 2024 1:39:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 18:54:18 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
Poradil by mi někdo ohledně téhle hry?

http://leteckaposta.cz/587148064

Obecně mam teď proti Terranovi problémy (už mi to hází lepší než bronz) a když Terran udělá mech tak většinou prohraju.

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 22:28:36 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Gwainhir píše:
Poradil by mi někdo ohledně téhle hry?

http://leteckaposta.cz/587148064

Obecně mam teď proti Terranovi problémy (už mi to hází lepší než bronz) a když Terran udělá mech tak většinou prohraju.



nějaké obecné věci.. pro začátek - DQ je pěkně blbá mapa, dostal jsi navíc nejhorší spawning pozice, jaké v PvT můžeš mít. Dokud jsem na ní hrál, tak jsem při těchto pozicích nikdy poprvé neexpandoval na tu backdoor expanzi, i když expandovat na otevřenou "natural" expanzi, kde to vypadá jak na náměstí, taky není žádná výhra.

Co se týče mechu -> tady byl největší problém, že udělal contain, takže všechny jednotky, které šly při útoku (btw, když dáš na sebe dva stormy, nezdvojnásobíš damage) z báze, schytaly střely od tanků. Z toho tedy plyne, že by ses měl snažit bojovat s jeho armádou se siege tanky na co nejotevřenějším prostoru (další důvod pro expanzi před tvou bází, bráníš expanzi a zároveň máš armádu na dobrém místě).

Další důležitá věc je forge+cannon u nexusu, který jsi na začátku postavil. Má otázka je, jaký to mělo důvod? Na začátku se jedná o velkou a absolutně nepotřebnou investici. Měl jsi robotics a observera směřujícího do terranovy báze, takže nebylo nejmenších obav o cloaked banshee. Ještě jsi neexpandoval a celou armádu jsi tedy držel v bázi, takže se nebylo třeba obávat dropu. Jiný důvod, proč bys tam cannon stavěl, mě nenapadá. A jelikož jsi neexpandoval a všechno investoval do armády, neměl bys mít problém ubránit bez cannonů terranský útok, proto forge prostě ne.

Na závěr - nestavěj budovy u vstupu, terran ti je zespodu bez problému zničí.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 10:24:47 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
ondik píše:
Gwainhir píše:
Poradil by mi někdo ohledně téhle hry?

http://leteckaposta.cz/587148064

Obecně mam teď proti Terranovi problémy (už mi to hází lepší než bronz) a když Terran udělá mech tak většinou prohraju.



nějaké obecné věci.. pro začátek - DQ je pěkně blbá mapa, dostal jsi navíc nejhorší spawning pozice, jaké v PvT můžeš mít. Dokud jsem na ní hrál, tak jsem při těchto pozicích nikdy poprvé neexpandoval na tu backdoor expanzi, i když expandovat na otevřenou "natural" expanzi, kde to vypadá jak na náměstí, taky není žádná výhra.

Co se týče mechu -> tady byl největší problém, že udělal contain, takže všechny jednotky, které šly při útoku (btw, když dáš na sebe dva stormy, nezdvojnásobíš damage) z báze, schytaly střely od tanků. Z toho tedy plyne, že by ses měl snažit bojovat s jeho armádou se siege tanky na co nejotevřenějším prostoru (další důvod pro expanzi před tvou bází, bráníš expanzi a zároveň máš armádu na dobrém místě).

Další důležitá věc je forge+cannon u nexusu, který jsi na začátku postavil. Má otázka je, jaký to mělo důvod? Na začátku se jedná o velkou a absolutně nepotřebnou investici. Měl jsi robotics a observera směřujícího do terranovy báze, takže nebylo nejmenších obav o cloaked banshee. Ještě jsi neexpandoval a celou armádu jsi tedy držel v bázi, takže se nebylo třeba obávat dropu. Jiný důvod, proč bys tam cannon stavěl, mě nenapadá. A jelikož jsi neexpandoval a všechno investoval do armády, neměl bys mít problém ubránit bez cannonů terranský útok, proto forge prostě ne.

Na závěr - nestavěj budovy u vstupu, terran ti je zespodu bez problému zničí.


Přesně něco takovýho jsem potřeboval, díky!

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 18:02:04 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
Mohl by se mi na to kouknout,taky mam problem udela ball a je po me urcite sem to mohl zahrat lip ale tak potreboval bych vedet ty zasadni chyby co mi to prohraly
Kód:
http://leteckaposta.cz/221289760

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 22:43:25 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
zdravím. rád bych zhodnocení této tvz

http://www.ulozto.cz/8191173/tvz-ultra-sc2replay

kromě příliš pozdního (a docela zpackaného) počátečního harasu, špatného mikra a pozdního expandování, co změnit na složení jednotek? díky

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:09:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
kes píše:
zdravím. rád bych zhodnocení této tvz

http://www.ulozto.cz/8191173/tvz-ultra-sc2replay

kromě příliš pozdního (a docela zpackaného) počátečního harasu, špatného mikra a pozdního expandování, co změnit na složení jednotek? díky

slozeni jednotek ti nezachrani to ze jsi spatne zamikroval... slozeni bylo docela v pohode, ale spatne mikro ti to prohralo :) mozna vic hellionu...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:11:50 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
hlavne ti to prohrala ta expa... on limit 200 ty 120... mluvi za vse... i kdybys mel sebelepsi armadu a zamicroval jak buh.. tak to nedas.. protoze i kdybys odrazil ten jeho limit utok.. za 30 sec to ma znova a prejel by te

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:48:27 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
řekněme že bych to odrazil (čistě teoreticky). čím bych měl potom zareagovat? přidat factorky na thory nebo přidat raxy na maraudery? nejde o to, že bych to už stejně nestihl. ale kdybych o tom náhodou věděl dopředu, čím to ustát?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:53:24 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
vubec nedelas tanky.... mit zaprene 4-6 tanku tak tech 100 lingu co mel znicis jak nic.. protoze mu pulka padne u 1. vystrelu...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:59:41 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
zatím jsem nedokázal najít vhodný poměr marina/thor/helion/medivak, do toho se mi zatím tanky produkčně/minerálově nevejdou. když začnou létat mutaliskové, tak jsem potom vázaný na pomalé tanky. předpokládám, že to příjde s odehranými hrami?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz