StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 05. čer 2024 3:10:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 11:05:09 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Ahoj prosim potreboval by som radu. Mám velký problém s map controlom najma proti Z. Hlavne s tým ked zerg kontroluje mapu Zerglingami/banemi. Skratka sa neviem dost dobre vymotat. Par krat sa mi podari skyty expand (ked si Z mysli ze ma ma pod kontrolov a nescoutuje ostatne expandy) Sposobuje mi dost velke to dost velke straty. Co s tym? V zasade mi pomoze kazda rada ako na map control za terrana, lebo som zistil ze ked neviem co sa deje skoro vzdy prehram kym super neni blbec!

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 11:18:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Shibberius píše:
Ahoj prosim potreboval by som radu. Mám velký problém s map controlom najma proti Z. Hlavne s tým ked zerg kontroluje mapu Zerglingami/banemi. Skratka sa neviem dost dobre vymotat. Par krat sa mi podari skyty expand (ked si Z mysli ze ma ma pod kontrolov a nescoutuje ostatne expandy) Sposobuje mi dost velke to dost velke straty. Co s tym? V zasade mi pomoze kazda rada ako na map control za terrana, lebo som zistil ze ked neviem co sa deje skoro vzdy prehram kym super neni blbec!


pokud se bojis zakopanych banelingu, tak s sebou tahej ravena, jinak na hlidani exp apod. se skvele hodi SCV, pripadne pozdeji viking (ten se hodi i na sestrelovani overlordu)

a co se expeni tyce, tak se snaz stavet expy spis blizko sebe, abys to moh lehce branit a to tak, ze command centrum udelas v bazi a pak preletis a hned po pristani zacnes delat fortress

a jinak se snaz hrat aktivne, treba delat vysadky - jeden medivac + 4 marauderi se stimpackem a jit po dulezitych budovach a nebo 4 helioni a jit po dronach

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 11:19:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Zalezi na tom co si predstavujes pod pojmem map control.

Scouting? Viking, nebo SCV nebo scan pozdeji treba sensor towery
Vojenske ovladnuti uzemi? na siege tankach postavena armada s decentrnim anti air a turrety kde se jen da...je to otazka spis counteru...i kdyz siege tanky "counteruji" skoro vsechno

Pokud bliz specifikujes co mas na mysli, muzu ti bliz poradit...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 13:37:36 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 11:28:37
Příspěvky: 17
teoreticky by som povedal ze ako terran netusi co sa u zerga deje ale zerg vdaka creepu vie onom a overlordom prakticky vsetko :))


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 15:39:26 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Mam na mysli to, ze co robit ked ma zerg zavrie na maine mass slingami a banami - hlavne na zaciatku hry MM sa mi doteraz nepodarilo vyuzit nejak k spokojnosti. Skratka okrem scanu neviem vystrcit nos z mainu. Zerg mi aj za cenu velkych strat zakazdym zabrani efektivne zautocit. expandovat ci vobec sa pozriet co sa po mape deje. Opakujem ze ide mi hlavne o zaciatok hry (cca do 10-11 minuty - to uz zerg tlaci aj muty).

Skratka ma dobry obraz o tom co robim. To jest tech na banshee sa chytil len raz, pretoze zerg tak nejak ocakava ze pojdem do vzduchu a teda bud: ma spore/queeny a ak sa rozhodnem dropovat tak mi skratka spravi baneling bust. Co u mna je horsie v tom ze aj ked mi vyjde drop zerg ma vzdy minimalne jednu expu a stale je oproti mne na to ovela lepsie - ja som bez mainu zo zbytkom armady, ktory je vacsinou MM (MMM) a to sa mu podari dorazit bez problemov.

Zhrniem to ze Zerg zacne velmi agresivne ale neutoci na mna, len mi znici vsetko mimo mainu! pouziva na to zerglingy a banelingy. Expanduje pricom mne to nedovoli. Neviem ako v tomto pripade prevziat iniciativu (aspon trocha).

Jedine co sa mi zatial javylo ako vcelku pouzitelne boli bud early helliony (tam strasne zalezi na timingu a mikre u T), a som raz skusil cloaked banshee (2x starport) nasledovany hellionami. Druha varianta sa mi zdala efektivnejsia ale stale som tahal za kratsi koniec.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 15:52:59 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
satik píše:
a co se expeni tyce, tak se snaz stavet expy spis blizko sebe, abys to moh lehce branit a to tak, ze command centrum udelas v bazi a pak preletis a hned po pristani zacnes delat fortress

a jinak se snaz hrat aktivne, treba delat vysadky - jeden medivac + 4 marauderi se stimpackem a jit po dulezitych budovach a nebo 4 helioni a jit po dronach


Jasne v tychto pirpadoch idem na planetarku hned ako pristane, co je ale riziko je ustat to bez toho aby ta nasiel, co je niekedy loteria ze ci si vybral dobru lokaciu, kde zerg malo scoutuje

K tomu dropu, nikdy som to neskusal (marauder drop) nemam dost dobru predstavu co zvladnu 4 marauderi znicit nez pridu tie zerglingy - vacsinou si zergovia nechavaju cast armady doma (mozno tak 1/4-1/3 a zbytok kontroluje mapu) takze casto je ten vysadok neefektivny (bolo to inak ked mali este Z budovy podstatne menej HP)

V tom by som sa rad poucil - kedy a kam robit vysadok?


Stoky píše:
Zalezi na tom co si predstavujes pod pojmem map control.

Scouting? Viking, nebo SCV nebo scan pozdeji treba sensor towery
Vojenske ovladnuti uzemi? na siege tankach postavena armada s decentrnim anti air a turrety kde se jen da...je to otazka spis counteru...i kdyz siege tanky "counteruji" skoro vsechno

Pokud bliz specifikujes co mas na mysli, muzu ti bliz poradit...


V podstate oboje, zerg mi nedovoli scoutovat - Scv sa nechyta, lebo nikam nedojde Viking by siel ale potrebval by som skor zistit co na zaciatku hry (ako som uz pisal)
Tanky pouzivam malo proti Z kym nevidim ze ide roach/hydra. Proti sling/bane - muta naozaj neviem co zahrat (asi by slo Thor + hellion, co je ale problem vyrobit rychlo a z jednej tazby + tie bany su pre helliony dost problem aj slingy ak ich je moc)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 16:23:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
vysadek hned jak muzes (idealne uz od tak 6.-8. minuty, pokud jedes 1/1/1, to bys k nemu mel priletet ve chvili, kdy stavi spire/infestor a ten sundas 2-3 salvama (coz je se stimem hned), pripadne sundas queenu), hned jak pribehne obrana, tak to zas nalozis a uletis pryc, tohle je presne ten moment, kdy je idealni expandovat, protoze utok od zerga nehrozi, ten si svoji armadu radsi stahne na obranu

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 16:36:51 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Dej replay..

Jinak pokud tě uzavře v mainu tak dělej dropy, klidně i větší. On bude postupně stahovat čím dál víc army... Pokud nemá hydry/muty tak tě nemá jak zničit ve vzduchu. No a jinak můžeš použít siege tanky a postupně s nimi postupovat dopředu. Pokud na to nemáš trpělivost tak můžeš použít třeba právě drop aby stáhl vojáky a posunout tanky.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 19:46:21 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
No co ja za zerga muzu rict tka nejhorsi co ti muzou udelat kdyz si rozjedes expu prijde drop marauderu/helionu a zabijou mi queenu nebo par dronu queen je horsi jelikoz to strasne zbrzdi vyrabeni jednotek.

Snad konecne smysluplny prispevek.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ako na map control za Terrana
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 2:23:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Jak to tak ctu tak nejde tady o fancy word "map control" ale o hru jako takovou...zerg te nema jak zavrit v mainu, protoze tvuj mech si jednoduse poradi s jakoukoliv obranou (kdyz siegnes tanky a udrzis si armadu v range tanku, tak te slingove, blingove, roachove nemuzou ohrozit a kazdou bitvu, kde se te zerg snazi "zavrit" vyhrajes). Problem bych videl asi v tom, ze jsi ve hre pasivni, pokud poprve vystrcis cumak z mainu v 10.minute tak samozrejme ze zerg bude mit vyhodu. Scouting imho zadny moc nepotrebujes, ten ti bohate v tehle fazi obstara scan.

Vsadim se, ze kdyz si ted otevres snad libovolnou hru tvz, tak se v ni bude opakovat v 10.minute stejny prvek. Opravdu silny wallin nad rampou, bunker popr. armada hned za zdi, 1-2 tanky na clifu, mozna nejaky turret, 0expanzi. Sice jen hadam, ale podle tvych popisu mi to prijde presne jako tenhle turtle style hry "ubranit soupere k smrti", problem nastava pokud neutoci...pokud to neni tvuj pripad, tak posli nejaky replay at konecne pochopim o co se jedna...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz