StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 15. čer 2024 23:44:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 10:58:17 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. pro 2010 10:51:43
Příspěvky: 21
Chtěl bych upozornit, že hraju za tosse právě možná z důvodu, že mi přijdou terrani v dlouhých hrách slabí a velice blbě se s nima aktualně hraje, je to spíš taková timing push rasa tedka, což je škoda :/ ted hlavně mluvim o TvP
Chtěl bych se zeptat těch zkušenejších diamon a výš co si o tom myslí a pokud mají nějake info zda by se měl menit balance(z offic forum) aby terrani mohli hrát více macro hry a nedělali takové ty 1 base timing all in nebo 2 base timing all in atd. :D Jsem hráč co má rád velké macro hry a kdyby se to trochu zlepšilo asi bych zase hrál za terrany. Timing pushe mě opravud neberou.


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 10:59:56 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Bublina píše:
Chtěl bych upozornit, že hraju za tosse právě možná z důvodu, že mi přijdou terrani v dlouhých hrách slabí a velice blbě se s nima aktualně hraje, je to spíš taková timing push rasa tedka, což je škoda :/ ted hlavně mluvim o TvP
Chtěl bych se zeptat těch zkušenejších diamon a výš co si o tom myslí a pokud mají nějake info zda by se měl menit balance(z offic forum) aby terrani mohli hrát více macro hry a nedělali takové ty 1 base timing all in nebo 2 base timing all in atd. :D Jsem hráč co má rád velké macro hry a kdyby se to trochu zlepšilo asi bych zase hrál za terrany. Timing pushe mě opravud neberou.


ty asi nesledujes scenu a top hrace co?
a tvoje informace o hre bych prirovnal tak k cloveku co tu hru ma tyden

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:04:10 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Kombinace Colossi + Templáři se dává za Terrana jedoucího bio (+ Vikings) fakt hodně blbě a to i po nerfu amuletu (díky kterému naštěstí 90% tossů úplně přestalo dělat Templáře :D ). Každopádně mi Terran přijde normálně silnej i v late game, stále má ultimátní dropy, podceňované Thory, Hellion harass, Ghosty s EMP (a atomovkami), MULy z OC postavených navíc... Jsem Diamond Terran a rozhodně Terrany nepovažuju aktuálně za nějakou all-in rasu.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:16:00 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
Terrani mají vcelku slusnou late game( je pravda ze protossové mají lepší, ale za to mají ze začátku hodně málo jednotek) ale u terranu je problem, ze se naucili jezdit jednu kombinaci jednotek MMM(marine marauder medivac) coz uz ted na P nestací, nebot je na to zvyklej. U trochu lepsich protossu se zacnou stavet siege tanky(na coz P musi reagovat robem nebo stargatem( phoenix zvedne siege) ) a u tech uplne silnych, stavi Blue flame helose, sieges, vikingy a raven( ano raven, velmi malo T vyuziva ravenovi ability, kdyby kazdy T mel 3 raveny, tak ty 3 seeker missile a par PDD hodne rozhodne hru)
Takže terran ma docela silnou late game, pokud nehraje celou dobu MMM ( coz je 90% terranu). Navíc terran ma nejsilnější dropy, jeden medivac s 4 maraudery sunda nexus za +- 18 sek, zatimco P ma nejsilnejsi drop s immikama, popripade s zealotma( nebo HT do mineral line, coz se moc nedeje kvuli zrusení khaydarinu), a ten znici CC za 22 sek, ( 2 immici + 4zealoty) , nepocitam kdyz vzlytne, nebo kdyz opravuje, navic OC ma jeste vice HP, takze asi 28 sek.
Terran má tedy silné dropy, průměrnou late game a sakra silnou early game( alespon proti P , proti Z tolik ne aspon myslím)

Edit:Ješte sem chtěl říct, že v PvT terrani takrka nepoužívají EMP, aspon do ligy Plat a min, při tom to ale dosti poškodí protosse, kdyz nemá štíty( 1/3 až 1/2 HP dole teoreticky, pokud berete HP i stit), a vemte si ze tomu nemuze P uteci, narozdil od bourek( coz mě trochu štve, protože P mu udela Stormou treba jen 40dmg, zatímco emp zniči 100( nebo 200 ted nevim) stitu, coz je u Zealota 1/3 , u Stalkera 1/2 u sentry 1/2 u Immika je to jeho hardened shield celej, takže nemá ochranu proti siegem, jinak 1/6 a proti collosum 1/2 pokud sejme veskery stit,a navic pokud P nema energy, ma strasne slabou armu, ty FF + stormy tomu hodne pomáhají.

Jinak hraji Protosse a proti terranum nějak nejezdím Collose(jezdím upgrade a hodne chargelotu blinkeru a HT) a vetšinou vyhrávám, ovšem očekávam ze to se o tridu vys zmeni :D ( jsem Dia)


Naposledy upravil Deimos547 dne sob 16. dub 2011 11:27:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:18:09 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Já bych teda vůbec neřekl, že Terrani jsou na Macro slabí... Ta hra se pořád vyvíjí a mně momentálně nepříjde, že by převládali rushe/timing pushe etc... Respektivě, timing push terran dělá, nicméně každý lepší si do toho saturuje expu/rozjíždí novou. Takové 2rax/marine/scv all in jsem nepotkal tak měsíc.
Terrani mají naopak díky mulám maximální schopnost rychlé těžby a skvělé saturace, takže jsou pro macro jako stvoření... To, že to hráči neumí použít je problém lidí, né rasy :)

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:31:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
Bublina píše:
Chtěl bych upozornit, že hraju za tosse právě možná z důvodu, že mi přijdou terrani v dlouhých hrách slabí a velice blbě se s nima aktualně hraje..

Jn, terran se svyma mulama vylozene neni na dlouhy macro hry.. Vzdycky, kdyz si rikam ze uz me tu nic neprekvapi, taxe objevi nekdo, kdo proste pobavi^^

A jestli se ti nelibi timing pushe, tak si najdi jinou hru, protoze sc2 je na nich zalozenej^^

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:39:30 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. pro 2010 10:51:43
Příspěvky: 21
Aklain píše:
Bublina píše:
Chtěl bych upozornit, že hraju za tosse právě možná z důvodu, že mi přijdou terrani v dlouhých hrách slabí a velice blbě se s nima aktualně hraje, je to spíš taková timing push rasa tedka, což je škoda :/ ted hlavně mluvim o TvP
Chtěl bych se zeptat těch zkušenejších diamon a výš co si o tom myslí a pokud mají nějake info zda by se měl menit balance(z offic forum) aby terrani mohli hrát více macro hry a nedělali takové ty 1 base timing all in nebo 2 base timing all in atd. :D Jsem hráč co má rád velké macro hry a kdyby se to trochu zlepšilo asi bych zase hrál za terrany. Timing pushe mě opravud neberou.


ty asi nesledujes scenu a top hrace co?
a tvoje informace o hre bych prirovnal tak k cloveku co tu hru ma tyden


Abych se přiznal možná vic koukam pravě na sc2 turnaje než abych sám hral a právě s toho mám tenhle názor, který ovšem nemusí být jak tu bylo řečeno správný. Jak mám nakoukano TSL a sezony v GSL, Deamhack, youtube husky, hc, day9 a samo. :D Tucnaka a Murdoca, tak mi to tak příjde. Že než by terran šel do velké macro hry radši udělá nějakej timing push marine/tank (MarinekingPrime WE neustále) nebo i jiné pushe, protože se bojí právě té late game. Ono určitě mi nebudete odporovat, že je težké macrovat armadu MMM ghous a viking proti colos slatlker zelot sentry. Za terana je potřeba 3 skupiny (viking/shoust/MM) ale za protose je to odost lehčí.
Koukám rád na komentované zápasy a moc nehraju ale jsem diamon protoss, tak zase neříkej, že píšu, jako bych tu hru znal týden :D

Pride: Na timing push byla hra založená možná ze začátku když byli micromale mapy jako Step.of war Jak se mopalu přebírají mapy od korejců (GSL map pool) a z jiných turnajů) je vidět pořád časteji velké macro hry. Spočítej si timing pushe/all in z jedné base a opravdu velké macro hry kdy měli hráči víc jak 3 nebo 4 base ted na TSL3 a vyjde ti, že mluvim pravdu(repy najdeš na www.teamliquid.net) pokud jsi nevidel


Naposledy upravil Bublina dne sob 16. dub 2011 11:47:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:43:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
Bublina píše:
Abych se přiznal možná vic koukam pravě na sc2 turnaje než abych sám hral a právě s toho mám tenhle názor, který ovšem nemusí být jak tu bylo řečeno správný. Jak mám nakoukano TSL a sezony v GSL, Deamhack, youtube husky, hc, day9 a samo. :D Tucnaka a Murdoca, tak mi to tak příjde. Že než by terran šel do velké macro hry radši udělá nějakej timing push marine/tank (MarinekingPrime WE neustále) nebo i jiné pushe, protože se bojí právě té late game. Ono určitě mi nebudete odporovat, že je težké macrovat armadu MMM ghous a viking proti colos slatlker zelot sentry. Za terana je potřeba 3 skupiny (viking/shoust/MM) ale za protose je to odost lehčí.

Predpokladam ze myslis microvat.. A narocnost zrovna techhle 2 army na micro je dost podobna.. Toss nahodi shield a musi dat force field, Terran si hodi stim a musi trefit emp. Pak uz je to "jen" otom jestli mu vikingama sestreli collose driv nez ho rozemelou^^

/edit A taky mi pride, ze ti dost unika vyznam pojmu timing push - ty sou prece k videni prakticky v kazde hre a rozhodne neznamenaji, ze by se to nemohlo protahnout na dlouhou macro hru Oo

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:50:35 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. pro 2010 10:51:43
Příspěvky: 21
Pride píše:
Bublina píše:
Abych se přiznal možná vic koukam pravě na sc2 turnaje než abych sám hral a právě s toho mám tenhle názor, který ovšem nemusí být jak tu bylo řečeno správný. Jak mám nakoukano TSL a sezony v GSL, Deamhack, youtube husky, hc, day9 a samo. :D Tucnaka a Murdoca, tak mi to tak příjde. Že než by terran šel do velké macro hry radši udělá nějakej timing push marine/tank (MarinekingPrime WE neustále) nebo i jiné pushe, protože se bojí právě té late game. Ono určitě mi nebudete odporovat, že je težké macrovat armadu MMM ghous a viking proti colos slatlker zelot sentry. Za terana je potřeba 3 skupiny (viking/shoust/MM) ale za protose je to odost lehčí.

Predpokladam ze myslis microvat.. A narocnost zrovna techhle 2 army na micro je dost podobna.. Toss nahodi shield a musi dat force field, Terran si hodi stim a musi trefit emp. Pak uz je to "jen" otom jestli mu vikingama sestreli collose driv nez ho rozemelou^^

/edit A taky mi pride, ze ti dost unika vyznam pojmu timing push - ty sou prece k videni prakticky v kazde hre a rozhodne neznamenaji, ze by se to nemohlo protahnout na dlouhou macro hru Oo

ano myslel jsem micro to že je micro pro terana težší to je číste můj dojem a timing pushe jsem myslel ty all-inové kdy jdeš z jedné base a když to nevyjde je to gg. Timing pushe na oslabení ekonomiky a pomalu přecházení do macro hry ty jsem nemyslel.
nahoru jsem hodil ještě edit píšeš rychleji než já stíham dodávat svoje myšlenky do svého starého postu :D


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Terran a delší macro hry za ně.
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 11:54:01 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
zajimave ze ja se s 1 base all in strategii u terana nesetkal temer nikdy..... aha.. omlouvam se.. nejsem z pralesni ligy...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz