StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 23. kvě 2024 4:33:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 11:52:19 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
kori píše:
Weezing píše:
Kdyžtak jed mech a bane by neměl být vůbec problém protože to není efektivní, skoro všichni na tebe pojedou roache.


To uz jsem zkousel. Tanky, heliony, maraudery, thory ... bum a je po armade :-)

V tom případě nemáš problém s banelingy na které problém jen svádíš ale máš nedostatky v makru, protože aby ti zničil armádu thorů, tanků a marauderů banelingy tak tě prostě musí přemasit.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 11:54:28 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Dik Praleve, mrknu. Na macro nekoukejte, tohle byla jen ukazka toho, jak s vetsi (i tech armou) proste skoncim behem jedny vteriny. v TvT a TvP jsem schopnej drzet krok s platinou a vyhrat. Macro problem neni. Na bane proste nemam counter. Hral jsem s jednim manikem jen heliony a tanky proti speedlings a bane. Nic jinyho jsme nedelali. No a jak to dopadlo muzete hadat ;-) Sak si taky bane desne pochvaloval :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 11:57:41 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Weezing píše:
kori píše:
Weezing píše:
Kdyžtak jed mech a bane by neměl být vůbec problém protože to není efektivní, skoro všichni na tebe pojedou roache.


Tak kdyz vynechas macro, tobe prijde normalni, ze 20 bane a par speedlingu killne vetsi mix marinaku, thoru, helionu a marauderu? Ta arma byla vetsi (mel 10x vic workeru) a on to vyhral. Atack move, no LOL. Nezbylo vubec nic. pak uz bylo jasny, ze me da, to neresim.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:08:15 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
No taky nemusíš mít všechno úplně nahňácané, že :)

Ale jinak - Baneling stojí 50 minerálů a 25 plynu. Siege tank stojí 150 minerálů a 125 plynu. Má 160hp, tj. je potřeba 8 Banelingů na jeho zabití. 8x 50 je 400 minerálů a 8x 25 je 200 plynu. Jak vidíš, zabití tanka Banelingama je pro Zerga víc jak 2x dražší. A to jsem ještě nebral v potaz, že ten tank do Banelingů střílí, než se k němu dokutálí :) Jakmile těch tanků máš víc, třeba 3-4 a nemáš je všechny u sebe (aby se Banelingové nerozprskli o všechny), pro Zerga je to úplně neskutečně neefektivní snažit se je zabít Banelingama.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:12:43 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Pekne zahrany. To se nebojis, ze ti udela baneling bust do base? Kdykoliv jedu takhle rovnou na factory, tak uz mam bane + speedling v bazi (depot prdne jak nic :-). proto jedu radsi vzdycky 2x rax, jinac se mi smejou :-D Ale to se u vas nahoooore asi nedeje, hmm :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:16:51 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Pralev píše:
No taky nemusíš mít všechno úplně nahňácané, že :)

Ale jinak - Baneling stojí 50 minerálů a 25 plynu. Siege tank stojí 150 minerálů a 125 plynu. Má 160hp, tj. je potřeba 8 Banelingů na jeho zabití. 8x 50 je 400 minerálů a 8x 25 je 200 plynu. Jak vidíš, zabití tanka Banelingama je pro Zerga víc jak 2x dražší. A to jsem ještě nebral v potaz, že ten tank do Banelingů střílí, než se k němu dokutálí :) Jakmile těch tanků máš víc, třeba 3-4 a nemáš je všechny u sebe (aby se Banelingové nerozprskli o všechny), pro Zerga je to úplně neskutečně neefektivní snažit se je zabít Banelingama.



Tak jede kombinaci bane + speedling, nikdy samotny bane. A k tomu jeste muta a to je idealni smrtici kombinace. Bane se postaraj o marinu a zbytek o tanky nebo thora. Ja vim, ze by to melo jit, ale nejde :-D No nic, vivat banshee! :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:17:20 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ale děje. Jenže scouting tohle řeší :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:32:18 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
kori píše:
Pralev píše:
No taky nemusíš mít všechno úplně nahňácané, že :)

Ale jinak - Baneling stojí 50 minerálů a 25 plynu. Siege tank stojí 150 minerálů a 125 plynu. Má 160hp, tj. je potřeba 8 Banelingů na jeho zabití. 8x 50 je 400 minerálů a 8x 25 je 200 plynu. Jak vidíš, zabití tanka Banelingama je pro Zerga víc jak 2x dražší. A to jsem ještě nebral v potaz, že ten tank do Banelingů střílí, než se k němu dokutálí :) Jakmile těch tanků máš víc, třeba 3-4 a nemáš je všechny u sebe (aby se Banelingové nerozprskli o všechny), pro Zerga je to úplně neskutečně neefektivní snažit se je zabít Banelingama.



Tak jede kombinaci bane + speedling, nikdy samotny bane. A k tomu jeste muta a to je idealni smrtici kombinace. Bane se postaraj o marinu a zbytek o tanky nebo thora. Ja vim, ze by to melo jit, ale nejde :-D No nic, vivat banshee! :-)



Zdar, jak už sme tu někde spolu řešili, jsem natom podobně jako ty, mnoho her, furt trčíme v silveru a upřímně oba sme lamy co si budem povídat, ale je zajímavý, že máme zcela jiný problémy v matchupech, já když náhodou narazím na zerga, tak sem rád, páč to obyčejně vyhrávám, jo jedinej problém jsou ty blingové, ale jen když překvapěj - můj blbej nebo žádnej scout. Neviděl jsem ten tvůj rep, ale jak někdo psal udělal si pěknej bukr rush - pak nechápu jak možeš prohrát, já když todle udělám a povede se to jako že většinou jo, tak pak mám takovou výhodu, že mě prostě zerg nedá. Ono zerg mě dá jen když mě brutálně přmakruje. Moje micro je taky absolutně mimo mísu, ale když už se se zergem dostanu do midlgame, tak prostě masím thory a cpu je hodně dopředu před MM, tanky ani moc nejedu, páč to s nima neumim, při útoku je blbě postrkuju a tp, hlavně ti thoři jsou super na případnej mas mutas, kterej tak nějak zerg jede na naší úrovni vždy. Můj nevětší problém je že dostávám od tosů, přestože teoreticky tak nějak vím jak na ně, konečně tak nějak vím co na mě příjde, ale stejně mě dávaj i přesto že si myslím, že právě tento matchup by měl bejt díky ghostum nejjednoduší, dycky to nějak hrozně pohnojím :oops:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:48:00 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Clovece, to je zajimavy :-) Koukam, ze uz mas taky 3K bodu :-D

TvP mi prijde naprosto v poho. VR zmizely, vsichni jedou bud cols, templare a nebo mass speedloty. Staci drzet krok (macro) a je to naprosto v poho, pokud teda neudela nejakej precizni 4gate a clovek na to neni pripravenej. Ghosta jsem nestavel snad podlednich 50 her, nebyl treba. Trochu problem jsou templari, ale kdyz je dost medivaku, tak se to da (a ted jim jeste seberou amulet :-) Pro mne nejlehci match.

TvT me neba a je to tak 50 / 50. Kdo ma o vikinga / tank vic. Nuda.

TvZ - bane nebo ultry = konecna :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 12:52:00 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Ted sem zkoukl rep. Nechápu jak si můžeš stěžovat, když ho necháš zabrat obě zlatý expy, nevyrábíš scv, on má income 1700 a ty 400, potom zaútočíš a máte stejně silné armády, on má ale lepší kompozici a vyhraje.. Banelingové jsou counter na marináky, když je tam necháš stát tak je to velmi dobrej counter, ale proti ostatnímu je to neefektivní. Kdybys ho nenechal zabrat 3 expy bez jakéhokoli tlaku a svoji 2. zabral dřív než v 15 minutě a dělal celou dobu SCV tak ho v poho dáš. + nejezdi marine/thor když nemá žádný muty.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz