StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 07. črc 2024 12:23:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 17:56:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
77white píše:
Gilardo píše:
Nějaká rada ohledně PvT, co použít, když staví furt Bitevní křižníky? A kolem základen raketové věže?

A v PvP mě dostal že mi před rampu hodil pylon a bránu dělo a pak zas pylon, apod. ten tlak jsem nedal ...
4vs22 mám v bronze za P omg ...


Zabij ho driv, nez se k nim dostane :))
Pokud se to z neznamyho duvodu nepovede, dobry counter na BCka jsou Stalkeri s Blinkem, teleport primo pod bccka a potom je zamerovat po jednom. Dobre je, ze stalkeri s blinkem jsou dost univerzalni, takze je vyuzijes i pri jinych prilezitostech

BC ma myslim 500 hp a 200 energie tudiz je na ne fajn pouzivat Ht a srazis je temner bez moznosti obrany na zhruba 50% hp. Nejdriv se ele blinkni se stalkrama pod ne aby nestrileli po HT.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 18:05:40 
Offline
 Profil

Registrován: ned 22. srp 2010 14:08:38
Příspěvky: 1
GoRum píše:
77white píše:
Gilardo píše:
Nějaká rada ohledně PvT, co použít, když staví furt Bitevní křižníky? A kolem základen raketové věže?

A v PvP mě dostal že mi před rampu hodil pylon a bránu dělo a pak zas pylon, apod. ten tlak jsem nedal ...
4vs22 mám v bronze za P omg ...


Zabij ho driv, nez se k nim dostane :))
Pokud se to z neznamyho duvodu nepovede, dobry counter na BCka jsou Stalkeri s Blinkem, teleport primo pod bccka a potom je zamerovat po jednom. Dobre je, ze stalkeri s blinkem jsou dost univerzalni, takze je vyuzijes i pri jinych prilezitostech

BC ma myslim 500 hp a 200 energie tudiz je na ne fajn pouzivat Ht a srazis je temner bez moznosti obrany na zhruba 50% hp. Nejdriv se ele blinkni se stalkrama pod ne aby nestrileli po HT.


Nebo lze ještě použít void raye:P Anebo Mothership+Vortex na BC s 10 archonama :D he he


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 8:52:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
no takze po vidkendovem hrani jsem byl prerazen do bronzu, cachtam se nekde mezi 7 a 10 mistem v divizi.
mam celkem slusne score vs Terran
ramcove vyrovnane proti zergum, projizdim to vetsinou proti mutum, jsou univerzalni, mobilni a vzdycky jich je plna prdel. ta jejich mobilita je proste pruser, pokud uz me tim nerozseka, tak mi to minimalne dost zbrzdi expanzi a pak dojizdim na ekonomiku.
reaper rushe jsem zavrhnul, vetsinou uz to ma osefovany kralovnou a zabama, financne se to nevyplati. premyslel jsem nad vetsim mnozstvim (tak 4-5) helionu idealne s upgradnutym flametrhoverem, protoze pechota ma problem s tema spine cosi, ale helioni by se mohli prosmyknout a trochu mu pocuchat drony, potazmo by mu mohli trochu plasit expanze. Bohuzel na trening mam malo oponentu, na zerga narazim jen velmi sporadicky

totalni katastrofa jsou ale protosove. 4 z 5 Tossu doporucuji mass zealots.
Na zacatku ho nemam jak zbrzdit, locknout ho v bazi je nesmysl, jak se rozhodne pro tuhle prasarnu.
vetsinou zkusi proxypylon, coz je ve finale uplne jedno
seka jen a jen zealoty, ti "sofistikovanejsi" mezi to jeste sem tam prcnou stalkera.
pokud se mi podari se zazdit a ubranit se treba skrzeva bunkr, blbci vetsinou jedou podle pravidla "kdyz to nejde silou, jde to jeste vetsi silou" a seka je jeste ve vetsim. Skrzeva ty jeho pojebany neviditelny scouty a hordu zealotu je kazda expanze proste prevalcovana jeste nez se dostavi.
kdyz jich ma dost, vetsinou je jeste vtipne boostne
rush na bazi, at uz MMM nebo cloaked banshee nehrozi diky "bozim" canonum, kteri strili zem, vzduch a jeste detekuji cloaked.

osobne jak mi to vybere tosse, jsem uz od zacatku otravenej a nejradeji bych to leavnul hned ze startu.

fakt nechapu, ze takova hra nekoho bavi.

napadlo me poslat jedno z prvnich SCV k nemu do baze, schovat se a utajene mu tam postavit barracks a bunkr, coz v pripade neodhaleni by ho mohlo dost vyrusit, jenze to by zase nechalo moji bazi uplne holou.
dalsi potencialni moznost by bylo zapojeni ghostu a EMP, ale nevim jakej to ma rozsah, jestli se to vyplati. Ghosty jinak pouzivam pomerne uspesne na souperovy expy, kdyz ji vypatram, necham ji trosku saturovat a pak ji nuknu.

zjistil jsem, ze nuke ma vubec slusny psychologicky efekt, zvlaste kdyz jsou aspon 2 a 2 ghosti. jednoho priblizim k bazi a druhyho k jeho nashromazdenym jednotkam. zavolam prvni nuke na bazi a souper vetsinou primarne zacne sibovat se svoji grupou jednotek, jakmile je nekam presune, zavolam druhou nuke na ne. Sice se mi malokdy podari zrusit mobilni jednotky, ale hlaska "nuclear launch detected" soupere dost stresuje, coz me neskutecne bavi. vetsinou ho to vyprovokuje k masovym stavbam detektoru, coz mi aspon na chvili dava cas na pripavu protiutoku.
jediny minus tady je, ze setup ghostiho opruzovani je pomerne drahej :)


Naposledy upravil Jeremiasz dne stř 29. zář 2010 9:26:22, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 9:20:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Jeremiasz píše:
no takze po vidkendovem hrani mam celkem slusne score vs Terran
ramcove vyrovnane proti zergum, projizdim to vetsinou proti mutum, jsou univerzalni, mobilni a vzdycky jich je plna prdel. ta jejich mobilita je proste pruser, pokud uz me tim nerozseka, tak mi to minimalne dost zbrzdi expanzi a pak dojizdim na ekonomiku
totalni katastrofa jsou ale protosove. 4 z 5 Tossu doporucuji mass zealots.
Na zacatku ho nemam jak zbrzdit, locknout ho v bazi je nesmysl, jak se rozhodne pro tuhle prasarnu.
vetsinou zkusi proxypylon, coz je ve finale uplne jedno
seka jen a jen zealoty, ti "sofistikovanejsi" mezi to jeste sem tam prcnou stalkera.
pokud se mi podari se zazdit a ubranit se treba skrzeva bunkr, blbci vetsinou jedou podle pravidla "kdyz to nejde silou, jde to jeste vetsi silou" a seka je jeste ve vetsim. Skrzeva ty jeho pojebany neviditelny scouty a hordu zealotu je kazda expanze proste prevalcovana jeste nez se dostavi.
kdyz jich ma dost, vetsinou je jeste vtipne boostne
rush na bazi, at uz MMM nebo cloaked banshee nehrozi diky "bozim" canonum, kteri strili zem, vzduch a jeste detekuji cloaked.

osobne jak mi to vybere tosse, jsem uz od zacatku otravenej a nejradeji bych to leavnul hned ze startu.


fakt nechapu, ze takova hra nekoho bavi.


Řeknu ti celkem dobrej joke takhle po ránu, by měli Terrana ještě víc boostnout protože z Tvého příspěvku vyplívá že je UP.

Dam ti radu chceš? Včasnej scan zergovo základny odhalí chystající se muta harras. Massuj marinaky a vikingy. Pak nech par thoru na strategickych pozicich v zakladne a muzes ho jit znicit.

Druhá rada proti tossovi. Zabloku ji vstup do zakladny (obecne 1x barak, 2x supply) udelej maraudery vyzkoumej jim conclusive shell a kituj je tzn. vystrelis a couvnes, vystrelis a couvnes a zealot te proste nedohoni. I kdyz tam bude mit par stalkeru tak je marauderi stejne znici.

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 9:32:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
ale prd, zadny OP, ja vim, ze jsem lama, proto jsem zalozil tohle vlakno, je mi jasny, ze na to je medicina, jen jsem ji jeste neodhalil.
proti zergum je to malo zkusenosti, moc jich nepotkavam, urcite si s nema poradim jako s terranama, ale ty tosse fakt nevim
to co navrhujes jde, kdyz jich ma par, jenze nez ja mam marraudera a conclusive + marinaky, ma zealotu tolik, ze kitovani proste nefunguje.
na locknuti v bazi proste takhle ze startu neni finance, bo jemu staci jeden ten jeho delnas co zaseje seminko a barak uz se sam dostavi, ale ja na kazdou budovu potrebuju vytahnout jednoho SCV. Toss ma na zacatku vzdycky financni prevahu a usadit se mu pod bazi je cesta do pekel.

vyjimecne "kvalitni" kravovina je cannon rush prave diky tomu bombastickymu toss staveni. bud tenhle rush dostavi a je to gg a nebo me donuti stahnout tolik SCV z tezeni, ze uz tak pocatecni financni nevyhoda terrana je natolik prohloubena, ze je to gg, jen trochu pozdeji


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 9:47:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Jeremiasz píše:
ale prd, zadny OP, ja vim, ze jsem lama, proto jsem zalozil tohle vlakno, je mi jasny, ze na to je medicina, jen jsem ji jeste neodhalil.
proti zergum je to malo zkusenosti, moc jich nepotkavam, urcite si s nema poradim jako s terranama, ale ty tosse fakt nevim
to co navrhujes jde, kdyz jich ma par, jenze nez ja mam marraudera a conclusive + marinaky, ma zealotu tolik, ze kitovani proste nefunguje.
na locknuti v bazi proste takhle ze startu neni finance, bo jemu staci jeden ten jeho delnas co zaseje seminko a barak uz se sam dostavi, ale ja na kazdou budovu potrebuju vytahnout jednoho SCV. Toss ma na zacatku vzdycky financni prevahu a usadit se mu pod bazi je cesta do pekel.

vyjimecne "kvalitni" kravovina je cannon rush prave diky tomu bombastickymu toss staveni. bud tenhle rush dostavi a je to gg a nebo me donuti stahnout tolik SCV z tezeni, ze uz tak pocatecni financni nevyhoda terrana je natolik prohloubena, ze je to gg, jen trochu pozdeji


Cannon rush neni problem vyscoutovat, kdyz k nemu prijedes s SCV do baze, tak tam nebude mit gateway/bude tam mit forge, takze hned vis, ze jede nejakou levarnu - postav dalsi rax, projed scvckem okoli a pripadne postav bunkr. Pokud jede cannon rush, tak budto ti stavi tak blizko budov, ze bys to mel najit jeste hned a jeste v zarodku a znicit (pokud toho nema moc, tak si pomoc SCVckama) a nebo je tak daleko, ze mu marinou stavejici se cannony muzes v klidu z dalky pizlat, takze je musi stavet hodne u sebe, aby si je navzajem kryl a pak bys mel stihnout delat budto dokonce siegetank a nebo aspon maraudery. Prinejhorsim presunes CC a tezbu na expu a armadu co mas jemu na main - on ti expu jen tak neohrozi a s trochou stesti v bazi nebude mit nic :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 9:50:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Jeremiasz píše:
ale prd, zadny OP, ja vim, ze jsem lama, proto jsem zalozil tohle vlakno, je mi jasny, ze na to je medicina, jen jsem ji jeste neodhalil.
proti zergum je to malo zkusenosti, moc jich nepotkavam, urcite si s nema poradim jako s terranama, ale ty tosse fakt nevim
to co navrhujes jde, kdyz jich ma par, jenze nez ja mam marraudera a conclusive + marinaky, ma zealotu tolik, ze kitovani proste nefunguje.
na locknuti v bazi proste takhle ze startu neni finance, bo jemu staci jeden ten jeho delnas co zaseje seminko a barak uz se sam dostavi, ale ja na kazdou budovu potrebuju vytahnout jednoho SCV. Toss ma na zacatku vzdycky financni prevahu a usadit se mu pod bazi je cesta do pekel.

vyjimecne "kvalitni" kravovina je cannon rush prave diky tomu bombastickymu toss staveni. bud tenhle rush dostavi a je to gg a nebo me donuti stahnout tolik SCV z tezeni, ze uz tak pocatecni financni nevyhoda terrana je natolik prohloubena, ze je to gg, jen trochu pozdeji


ver mi to co pises je hovadina, marauder je ucina jednotka proti terranovi. Kdo rika ze ho mas lockovat v bazi? Proste massuj maraudery a marinaky ze 3-4 kasaren, dej jim stimpack a conlusive shell a vyraz do boje. At bude mit zealotu kolik chce ty to proste prohrat nemuzes. Btw to s ekonomickou vyhodou... Vis co je to mula? Postav orbtal command na 14 supply a jedna mula = 300 krystalu, tim ekonomickou ztratu ze zacatku dozenes

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 11:02:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
satik píše:


Cannon rush neni problem vyscoutovat, kdyz k nemu prijedes s SCV do baze, tak tam nebude mit gateway/bude tam mit forge, takze hned vis, ze jede nejakou levarnu )


jo to jo, jednou mi ale hned prvnim delnasem vjel do baze, schoval se do stinu, vubec jsem si ho nevsiml a jak stavim barracks, vsimu si, ze cannon uz se stavi u plynu, uz jsem se z toho samozrejme nevzpamatoval, ted uz jsem paranoidni a scoutem nejdriv projedu svoje temny mista a pak teprve razim ven:)

Yarin píše:


ver mi to co pises je hovadina, marauder je ucina jednotka proti terranovi. Kdo rika ze ho mas lockovat v bazi? Proste massuj maraudery a marinaky ze 3-4 kasaren, dej jim stimpack a conlusive shell a vyraz do boje. At bude mit zealotu kolik chce ty to proste prohrat nemuzes. Btw to s ekonomickou vyhodou... Vis co je to mula? Postav orbtal command na 14 supply a jedna mula = 300 krystalu, tim ekonomickou ztratu ze zacatku dozenes


Ja ti verim (btw myslel jsi, ze maraduer je ucinny proti tossovi, ne terranovi, ze? ikdyz tam to plati casto taky) jen se mi ho proste nedari precislit bo jsem vetsinou zkousel tlacit to pres oporu v tancich. Hledal jsem proste nejaky elegantnejsi reseni nez precislit jeho peskay svyma pesakama. ohledne toho locku jeho zaklady - spatne jsem si vysvetlil tvoji radu:"Druhá rada proti tossovi. Zabloku ji vstup do zakladny"
jinak co je mula samozrejme vim, uplnej idiot nejsem, nicmene obcas ho radeji oscanuju, tak jakotak, protoss na zacatku tu vyhodu ma, prvni mula ma de`facto hodnotu jednech barracks a kdyz se musim pripravit na early zealot push, cc stavim vetsinou trochu pozdeji.

jinak "zergnout" marinu umi kazdej, prestoze jsem bronzak, nechci se upnout na takovy kokotiny :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 17:20:05 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 21:06:56
Příspěvky: 17
No tak vzdy terran si sam zvoli, co na nej pojedu. Kdyz nad nim je obse :) Wall je k nicemu kdyz si nehlidate pylony v zakladne ci pod prevysinou. Jinak pak stalkeruv blink a colose. Zatim mi to vychazi v bronze a to sem lampa

_________________
Obrázek
ID 430


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 19:42:18 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Jeremijáš: Co se tyce zealotu,tak uz se peknych par her nestalo,ze by me zealoti nejak ohrozili.U Tossu si davam pozor,aby mi tam nevjela ta jebka zluta a zacnu wallovat.Kdyz uz nejaky ten zealot prijde,tak uz stoji za zdi par marinaku,co si s nema poradi.Marauder by byl lepsi,jak tu kdosi psal,ale ja ho porad neumim pouzivat,kazdopadne marina mi vzdycky stacila.Proste rychle wall a stav pandrlaky..
Co me u Tossu sere,ze kdyz ho nedam hned na zacatku,tak se ta hra pak tahne a jak se tahne,tak na radu prijdou carrieri a naty ja jaksi neumim..Ani kdyz mam tunu vikingu..nejak to zatim proste nejde..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz