StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 06. říj 2024 5:32:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 12:59:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
satik píše:


2) v bronzu jezdej tossove i neco jinyho? :) Docela vtipny by mohlo bejt zakanonovat terrana v bazi (-> bude stavet tanky/maraudery) a pri tom namassit tak 3 VR, kdo vi, jestli by to fungovalo, musim nekdy zkusit :)

3) dropy/fast banshee na tezbu, ale hlavne se snazit, aby k tomu nedoslo - s necim tam scoutovat (hlavni je zabit probu), pripadne by MOHLO fungovat i postavit tam bunkr, na kterej kanon bude utocit, zatimco ty ho budes pizlat SCVckama, ale nevim, jak je to s prioritou, jestli bude kanon strilet na prazdnej bunkr a hlavne toss nesmi rucne mirit strelbu na SCVcka :)


ad 2) ale jo, jezdej, treba DT, colose, immortaly. mivam obcas celkem napadity soupere, ale VR je proste zmrdarna, turrets se snad ani neoplati stavet a marina to nestiha obihat. vytaci me to. nechapu ze je to bavi (btw presne to nasleduje po tom, co jsem napsal v bodu 3)
ad 3) tak on to samozrejme slusne schova, nekdy to najdu, ale obcas zapytlikuje pylon tak dobre, ze to minu a pak prihodi cannon a jak se dostavi jeden, uz v jeho kryti sype dalsi. Banshee trva moc dlouho, to uz v jeho bazi moc nenadelam, miva tam aspon jeden cannon, aby je odhalil a kolem par stalkeru a nazdar, ten drop je lepsi, ale jak se nevychyta dobra doba, uz to ma taky pojisteny a ja uz prdel nevytahnu, drop je ztracenej (jakoze k nicemu) a on ma naskok a pak zacne veskerou produkci tlacit do VR a muzu se jit klouzat :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 16:02:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
1.) Zjisteni poctu tezicu (pri standartni hre, tj. tri tezici na gasu) tak oznacis celou tezbu, kazdy radek ma 8 kousku a prictes dva za ty co tezi gas...tim ziskas presny pocet tezicu. Delam to i v replay, protoze me nezajima pocet SCV ale pocet tezicu (nektere SCV stavi, nektere scoutuji).

2.) Counter VR je jednoduse marina (se stimem), a na mass bych doporucil Vikingy...ono ho to prestane bavit (jen je dobre si vybirat bojiste nad svoji marinou a nebo mikro - viking ma range 9, VR 6). A na DT v pocatku staci jeden turet u rampy a na push raven. Ale turet je zaklad, pokud nemas jistotu ze DT nejde...ale zaklad vseho je opet scouting.

3.) A na kanony staci par marauderu (klasicke cislo je "handful" :D). Dva marauderi jsou schopny dat jeden kanon. A kdyz mas par marauderu, tak ty dokazi odrazit lecjaky zealot/stalker utok. Kdyz se clovek nenecha sekat od zealotu (je opravdu dobre se naucit dancing, nebili kiting - v Dote se tomu rikalo orbwalking, smyslem je v pauzach, kdy jednotka nestrili nemusi stat a muze se pohybovat).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 9:02:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
prestal jsem experimentovat a vratil se k buildu z prvniho prispevku, toss se k VR ani nedostane, ne ze by me tenhle styl bavil, ale prohravani proti prasecinam me taky nebavi.

ted hledam neco proti zergum, protoze tenhle build funguje perfektne na tosse, relativne dobre na terrana (ale uz jsem taky potkal jednoho, co jel uplne to samy a nakonec z toho byla 45minutova pretahovana) ale ne na zerga.

Idea buildu a strategie proti zergu
ted me opravte, jestli je zcestna, moc zergu nepotkavam, ale vetsinou nekoukaji co stavim a jedou si svoje a to zaby, roache, banelingy (v dost velkym poctu) semtam ludry (teda hydry) no a pak samozrejme swith na muta. standartni pesackej build mi casto dost rozbijou, nenadelam tolik skody, kolik bych si predstavoval, navic dostavam tezky rany od banelingu, proto bych potreboval nadesignovnat tvrdou vzdusnou silu. Zakladni aspekty buildu:
1) wall ale ne moc mariny, tak aby se jen ubranili na wallu
2) rychle na starport a banshee, v prvni chvili bych se vybodl na cloak, predpokladam, ze potrebuju tak 2 banshee, abych dostal rychle kralovnu a pak mu sabotoval drony
3) touhle dobou bych mel udelat expu + vikinga, "overlord hunting" + stahnout pocuchany banshee a nechat je opravit
4) cloak a dalsi banshee, opruzovani (predpokladam, ze se zacne opevnovat proti vzduchu)
5) dalsi starport (radeji 2) + vikinga na likvidaci overseera (nebo jak se ten zmutovanej overlord jmenuje) a scouting/patrolling kolem bazi
6) switchnout na Battle Cruisery a dorazit (+ par asi vikingu, kdyby zareagoval a zacal jebat corruptory)

Q1) muze to fungovat?
Q2) pokud ano, co jsou slabiny, resp. na co si davat pozor?
Q3) mel bych asi postavit u expy nejaky bunkr na odrazeni pushe (radeji tohle nez cpat gass, prachy a supply do tanku?)
Q4) je to dost narocny na gass, zrejme bych se mel vyhnout tankum, medivacum a armory


Jinak to jsem nevedel, ze pokud srazim techlab, jednotka uvnitr, pokud uz se produkuje, se presto dokonci. takhle jsem vcera projel hru proti teranovi, probiju se do baze a vidim 2 starporty s techlabem. srazil jsem prednostne techlaby s nadeji, ze mu zarazim produkci banshee a...za chvili, tesne nez jsem mu rozbil ty baraky z toho vylezl BC :/

ono sice mi to trvalo, ale naucit se vyzkousene buildy ma skutence neco do sebe :)

a ted uplne idiotska (tedy me vlastni) otazka - pri popisu buildu je cislo=pocet populace (nikoliv SCV)?
pokud ano, jak vim, kdy mam postavit kteryho vojcla?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 13:00:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Nekolik postrehu k tvemu buildu.

Pokud pujdes proti zergovi Banshee, tak to vetsinou dopadne tak ze si udela 4 queeny a u kazde hatchery 1-2 spore colony. Pokud i pres to pujdes mass banshee a nebudes dost agresivni, tak udela spire a staci par mutalisku a banshee jsou k "nicemu". A navic co kdyz prijde baneling bust a nebo fast muta? Baneling bust muze prijit jeste nez budes mit postavenou prvni banshee a par marinaku ho neubrani a fast muta muze prijit zhruba v dobe kdy mas prvni banshee a opet par marinaku nema moc sanci...

Doporucuju mrknout na jedno z poslednich Day[9] Daily #198, kde je docela dobre popsano, jak vypada Banshe haras a nebo push v ocich soupere a jaky je rozdil mezi 1port banshee, 1port + cloak a 2port. Co se tyka pouzivani Banshee tak docela poucne i kdyz je porad zameren spis na obranu proti banshee.

Jinak co se tyka buildu proti zergum, tak ja se to snazim hodne prizpusobit souperi. Obecne zergove jezdi nekolik strategii a zalezi na scoutovani jak ja se prizpusobim.
Na zacatku se kazdy proti zergovi musi bat fast poolu (kdyz to zjistim tak postavim rychly wallin a marinaka nebo 2 za nej). Dalsi castou strategii je baneling bust...kdyz terran postavi wallin, tak se zerg snazi logicky probourat. S tim sem mel dlouhou dobu problemy, nez sem prisel na chut helionum, ani tank na dobre zahrany b-bust nestaci (zvlast po nerfu). Dalsi co zergove jedou skoro vzdy jsou mutaliskove (cosi budeme povidat ja bejt zerg tak je taky jedu).

Takze zakladni idea proti zergovi je asi takovahle:
Defenzivni - Kdyz vyscoutuju napr banelingy, tak udelam napr. factory a par tanku. Tanky odrazi lingy a zatim zerg expanduje a zacne stavet spire, kde ja muzu prejit na thory (factory uz mam protoze jsem delal tanky) a zbyde i na par turetu, abych mohl bezpecne expandovat.
Ofenzivni - Co zerg pojede? Urcite lingy, pak dal banelingy, mozna roache, s nejvetsi pravdepodobnosti mutalisky a pokusi se rychle expandovat. Ted zalezi na scoutovani. Jestli jde FE (a to je velice obvykle), tak se muzu pokusit o heliony (blue flame nebo reactor). Nejspis bude mit v obrane jen lingy a ve chvili kdy se objevi helioni, tak maloktery zerg jde blingy, daji se ocekavat roachove a nebo mutaliskove, podle uspesnosti utoku a na to se navazuje dal...jak si poradim s roachema nebo mutas? Tim je clovek o krok napred...pokud vidim ze ma malo vytezeneho gasu tak musi jit roache nebo prohral, pokdu ma gasu hodne, tak asi pujde par roachu, ale hlavni jeho cil budou mutaliskove...

A pak zalzi na tom, jak efektivne budes vyuzivat svoje budovy. Muzu dat priklad, ze starsiho patche. Pujdu reaper haras (napr 3rax) a ve chvili kdy udela roache (postaram se aby nemel plyn na mutas) tak prejdu na maraudery (uz mam 3 raxy s techlabama). Podobne pokud pujdu heliony, tak budu mit napr postavenou fatcory s reactorem, pak druhou s techlabem na blueflame a raxy...na raxech dodelam techlab, a pak staci armory a muzu jet double thor (swith raxy a factory). Je trosku nesmysl jet v tomhle pripade mass marine, pokud mam jen jeden rax a jeste s tech labem a navic helioni stoji jen mineraly, a tak se mi zacne hromadit plyn.

A co se tyka build orderu, tak se v nich casto pocita s absolutni efektivitou. Takze vojcla delas kdyz muzes. Neni vyhodne udelat 3x raxy kdyz chci naplnit bunker marinou a pak jet mech. Vetsinou se pocita s tim, ze kazda produkcni budova (CC, rax, factory, starport) jede na 100% pokud neni uvedeno jinak.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 14:01:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jaky ma helion range? udrzi wall proti banum, kdyz stoji za nim?

jinak k tvymu komentari a slabinam myho napadu.
- to kempeni u wallu musi neco vydrzet proti banum ale nemelo by me obirat o gas, takze tak akorat, ale ne prestrelena obrana marinou a helionama. Teoreticky kdyz mu zacnu vysirat brzo bansheema, mel by trochu zmenit investicni politiku.
- jde o to, jak zareaguje na banshee a otazka je, jestli jde zerg zlomit silou pomoci BC (pokud bych se soustredil jen a pouze na air).
- pak je jeste moznost ho jen postrasit jen prvnima 2 banshema, ale neinvestovat dal do cloake a dalsich banshee, ale syslit heliony za prebytecny mineraly a jak ho vydesim prvnima bansheema, vratit je na obranu baze/expy, prehodit factory se starportem na techlabu a jet thory + heliony (kterych uz bych tou dobou mohl par mit a hned po switchi jim dodelat pre-igniter + ze starportu par vikingu proti mutum, kdyby chtel prudit v tylu.

s thorama asi budu muset posilat par SCV na pohotovy opravovani, protoze takhle ze startu jeste nebude cas a finance na upgrady (btw cemu dat prednost? stit nebo attack?)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 15:24:07 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Banshee nemá proti zergovi moc smysl - má královny které se léčí a většinou jede muty a ti je sundají okamžitě. Cloak taky proti nim moc nejde, protože už většinou mají lair a overseer pokud ho nemají je záležitostí chvilky. A BCčka ti taky moc nepomohou pokud ho vysloveně nezaskočíš..
Zergové mohou celkem rychle měnit taktiky protože jim stačí jedna budova, takže bys měl být připraven na vše (třeba massit maraudery a pak přilítnou mutové).
Musíš se rozhodovat podobně jak psal kolega nademnou. Dobrý ukazatel je jestli jede FE. Pokud ne, tak jede většinou bud baneling bust nebo roache, pokud ano tak jede většinou muty + bling nebo techuje víš.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 15:51:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
btw pouziva nekdo k necemu sensor tower? nejak jsem nepochopil, proc bych do nej mel investovat bo to neni zrovna levna sranda. jakej ma range?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: úte 19. říj 2010 16:08:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Jeremiasz píše:
btw pouziva nekdo k necemu sensor tower? nejak jsem nepochopil, proc bych do nej mel investovat bo to neni zrovna levna sranda. jakej ma range?

To je nej vec co muzes postavit, je absolutne super, souper te nemuze prekvapit dropem ci nejakym obchvatem.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 20. říj 2010 10:15:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jakej range ma sensor tower?

btw vcera jsem si overil, ze vase commenty ohledne meho napadu proti zergum byly ohavne pravdive. investovat do bashee je waste financi. zerg, pokud se chova reaktivne a nesysli do zasoby dokaze fakt az svinsky rychle reagovat a precislit.
Mam problem adekvant branit bazi proti opruzujicim mutum a zaroven vytvorit tlak. Zrejme budu muset postavit na strategicky misto tak aspon 2 turrety a thora (+ vikinga) a jeste dat tezicum automaticky opravy. Thor je asi lepsi investice nez tam nasazet ve stejny hodnote marinu. na utok to bude zrejme chtit thory + mary (+ idelane jeste medivac), pokud zacne otravovat s ultrama, tak zrejme jeste pridat banshee. chjo to bude jeste drina :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 20. říj 2010 10:40:23 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
Jeremiasz píše:
jakej range ma sensor tower?

btw vcera jsem si overil, ze vase commenty ohledne meho napadu proti zergum byly ohavne pravdive. investovat do bashee je waste financi. zerg, pokud se chova reaktivne a nesysli do zasoby dokaze fakt az svinsky rychle reagovat a precislit.
Mam problem adekvant branit bazi proti opruzujicim mutum a zaroven vytvorit tlak. Zrejme budu muset postavit na strategicky misto tak aspon 2 turrety a thora (+ vikinga) a jeste dat tezicum automaticky opravy. Thor je asi lepsi investice nez tam nasazet ve stejny hodnote marinu. na utok to bude zrejme chtit thory + mary (+ idelane jeste medivac), pokud zacne otravovat s ultrama, tak zrejme jeste pridat banshee. chjo to bude jeste drina :D


Z pozice zerga:

na prvni push mutama dej 2 turrety primo do tezby (hlavne ne na okraje... sice trochu zneefektivni tezbu, ale mineralu diky mulam mas vic jak dost...). Musi se kryt navzajem... pak je to pro muty docela problem... cti "ztraty"... (pri prvnim pushy, pri dalsich s vetsim mnozstvim uz ani ne..., ale to uz mas mit thory...).
Btw marina na muty ee ;-) nedelej... bo muty+speedlingove+banelingove = tva smrt.... marina Ti chcipne (+pokud si trochu pri pushy hlidam soupere, nikdy mi nesejmes vic jak jednu mutu -> nedozenes me ani se stimem)... proto tlac do thoru.
Protoze pri tunach marinaku jsou mutove stale pouzitelni, a mam banelingy (strilis muty, marina udela plesk banelingama, strilis zerligny/banelingy, muty Ti je sejmou [v pripade 1-2 thoru, ale i tak me to boli]). Pri par marinacich na zerlingy, a tune thoru mam problem jak prase :-) Bud ultry, a nebo roache/hydry+speedlingove ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz