StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 30. čer 2024 20:03:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 12:27:50 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ja totiz nezustal jen u breceni a tlachani a teorii jako ty ale zacal sem hrat a snazit se s tim neco delat, zlepsovat se a vysledky se ukazaly ;) ty ses uz od zari na jednom bode...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 12:32:27 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
No vidno ze sme sa dostali az na stranu 5 a debata je zase o hovne :( , toto forum by znieslo trochu moderovania, vsetci prispievatelia urcite maju aj nieco plodnejsie k veci.

Alternativne navrhujem vytvorit cast fora ktora by sa nazvala Arena a tam sa mozu riesit podobne sracky.

Kto ma ake dusevne a charakterove vady mi je uprimne jedno, tento nazor si viem si spravit aj sam.

Konecne po dlhom case aspon nejaka snaha spravit nieco pre zacinajucich hracov.
Takze naozaj si myslim si ze by bolo plodne svoje prispevky (najma tych skusenejsich a ako sa sami prezentuju - mentalne zdatnejsich hracov) smerovat k tym, komu je tento topic urceny.

Nic neni myslene osobne, alebo specialne proti niekomu (myslim ze ti, ktorych sa to tyka maju dost kapacity a mozno ich to v kutiku mysle napadne, ze sa to moze tykat aj ich)!

Este raz no offense!
a vdaka za kazdy plodny nazor ktory sa v tej tone sraciek nachadzal!

Live long and prosper \\ //!

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 13:10:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 18. pro 2010 11:47:25
Příspěvky: 141
Řekl jsem 5, ale myslel jsem 10 :o) Aneb debata o ničem. Jeden z Vás by se měl zamyslet a přestat dělat off-topic!
Zamyslete se nad tím, že každý hraje jiný styl. A tím se to může uzavřít:) Přeměřujete se tu jak děti, které dostali nové hračky k vánocům a hádají se kdo má lepší.

Každopádně pro začínající hráče je to rada, kterou vyzkouší s těma stormama a uvidí sami jestli jim to sedne a to se cení.
Nicméně proti roachům jezdím immortala:) Ale za posledních 20 zápasů zerg skončil po 6ti minutách, tak těžko říct v takhle late game.o)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:06:16 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
enix píše:
Každopádně pro začínající hráče je to rada, kterou vyzkouší s těma stormama a uvidí sami jestli jim to sedne a to se cení.
Nicméně proti roachům jezdím immortala:) Ale za posledních 20 zápasů zerg skončil po 6ti minutách, tak těžko říct v takhle late game.o)


Velká pravda. Jenže pokud bych tu já (a pár dalších ještě přede mnou) těm začínajícím hráčům neřekl, že bouřku proti Roachům ne a že se v tomhle Aklain mýlí, mohlo by to u hodně těch nováčků dopadnout tak, že by slepě jezdili Stormy na Roache a ani by je nenapadlo, že prohrávají kvůli tomu a hledali by chybu zbytečně v něčem jiném. Takže tak. Teď každý, kdo si tu hádku přečetl, si to může vyzkoušet a sám se rozhodnout, jestli mu to výhodné přijde nebo ne.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:12:10 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
ja bych se jen vratil k tematu a to ohledne blink stalkerum jako counterum na brood lordy protoze to mozna funguje na papire ale v realu co mam zkusenosti to vubec nefunguje vzhledem k tomu ze ten blink nema takovej dosah abys blinknul z dosahu roachu takze nejlepsi counter bych an brood lordy zvolil tripple stargate a sypat void raye s podporou warp gate jednotek a hlavne nekolika archony kteri cisti broodlingy a jsou schopni utahnout dostatek dmge

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:15:00 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
No nic :) vidim ze at clovek jenom flamuje nebo se snazi pomahat.. stejne to ma vysledek stejnej :) tak sem zvedavej cim pomuzete hracum vy :) ja na to kaslu.....

a sazs,... mmm tak ty repy ktere jsem videl kde prave jen diky blink stalkerum vymazal brood lordy z povrchu jsem si asi vycucal z prstu.....
dobre.. jezdete si treba na brood lordy archony... phoenixe .. vubec me low hraci neposlouchejte ;) ja si dal budu jezdit blink stalkery a davat to....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:23:24 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Chudáčku mučedníčku :D Jsem čekal, kdy tenhle dětský pláč přijde, docela jsi mě překvapil, že až po sedmi stranách.

No do mě se někteří hráči naváželi pořád a přesto na svém blogu píšu články pro hráče v nižších ligách dál a nenechávám se kritikou znechutit, naopak, vítám ji (pokud je věcná). Tak až se vybrečíš, zamysli se nad tím :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:28:35 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
vis.. mila zlata vylizana pico :) ty pises sracky ze to az mozne neni, proto se s tim treba potkavas.. ja pisu veci ktere mam ozkousene takze vim ze funguji ;) ze ty si takova nula a neumis to zahrat neznamena ze to nemuzou umet ostatni ;)
nezapomen tu ted napsat dalsi tvuj krasnej urazejici koment jak mi dosly argumenty tak se schyluju k napadani ;)

tys tu zacal neco o breceni.. takove lidi bych nejradsi liskal na potkani, rozdil mezi vysranim se na neco protoze vidi ze to nema cenu a brecenim je hodne velkej rozdil ;) ale ten tvuj omezenej slepici mozecek to stejnak nepobere tak se ani nebudu divit dalsi nesmyslne sracce co vyplodis :)

posledni vec.. mas asi hodne ubohej zivot kdyz ve svych.... 28? letech chodis na fora kde jsou lidi i o polovinu mladsi jako ty.. asi si mel opravdu tezke mladi a vsichni se ti jen posmivali a nadavali tak ted si pripadnes jako pan kdyz ti 15ti lete decka na tvem nejvylizanejsim blogu co sem kdy videl koketuji jakej jsi uzasnej ;)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:33:50 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Pralev píše:
enix píše:
Každopádně pro začínající hráče je to rada, kterou vyzkouší s těma stormama a uvidí sami jestli jim to sedne a to se cení.
Nicméně proti roachům jezdím immortala:) Ale za posledních 20 zápasů zerg skončil po 6ti minutách, tak těžko říct v takhle late game.o)


Velká pravda. Jenže pokud bych tu já (a pár dalších ještě přede mnou) těm začínajícím hráčům neřekl, že bouřku proti Roachům ne a že se v tomhle Aklain mýlí, mohlo by to u hodně těch nováčků dopadnout tak, že by slepě jezdili Stormy na Roache a ani by je nenapadlo, že prohrávají kvůli tomu a hledali by chybu zbytečně v něčem jiném. Takže tak. Teď každý, kdo si tu hádku přečetl, si to může vyzkoušet a sám se rozhodnout, jestli mu to výhodné přijde nebo ne.


Osobne si myslim ze to, ze je niekto bronzovy hrac neznamena ze je uplny hlupy (mozno nema ten game sense, ale blbec nie je, a ak je tak mu tiez nepomozes).

Tiez si myslim ze Immo je sice counter na roache ale zas vidim logiku aj v HT-ckach, Verte alebo nie ale HT v low ligach su nieco uplne ine. Funguje to ako additional DPS, nieco ako siege tank vo velkych bitkach, takze to mozes brat ako 80 dmg AOE (zjednodusene), dalsi problem je v tom ze pri low skille sa HTcko nechyta na roache nie kvoli tomu ze by nerobil dmg ale skratka preto ze hrac ktory ide na HT casto nema rozumne zlozenie armady respektive neustoji ten tlak roachov z ineho dôvodu (napr. "micro" s HT si vyberie dan niekde inde).

Dalsie co by som chcel uviest je dolezite sa zamerat na pochopenie hry a robenie rozumnych rozhodnuti (vzhladom na stav hry, schopnosti hraca a pod.). Niekedy je pre hraca lepsie nejaky problem skusit vyriesit hrubou silou (ak ma dobre makro, ale mikro mu nejde), nez pouzit elegantne a efektivne riesienie (ktore je na mikro narocnejsie a hrac potom zabudne robit to co mu ide dobre). Rozdiel medzi tymito dvoma rieseniami je skill. A je dolezite aby sa hrac vedel sam rozhodnut ktory variant vyberie. Preto ocenujem pri aklainovi ze pri moznostiach co spominal uvadzal ci je to narocne, alebo nie a dal moznosti viac nez ta idealna (to jest pre hracov na vyssej urovni).

Preto je mozo lepsie niekedy nejake metagame uvahy bud rozobrat poriadne alebo dat tych moznosti viac. Zbytok sa vyjasni treningom :) casto mi to pride ze vela ludi viac trenuje na fore nez v hre (vratane mna).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 14:41:05 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Shibberius: Ano, já samozřejmě netvrdím, že hráči v nižších ligách jsou hloupí. Ale sám mám v živé paměti, když jsem se hrou (SC1) začínal a návody lepších hráčů pro mě tenkrát byly něco jako Bible (trochu s nadsázkou :) ). Prostě jsem té hře sám tak do hloubky nerozuměl, spousta věcí a souvislostí mi nedocházela a když tam tenkrát top Zerg v nějakém svém návodu pro Zergy psal, že dropování je ultimátní taktika a že ti, kteří ji zavrhují, to říkají jen proto, že se dropů bojí, jezdil jsem tenkrát dropy pořád :) A vůbec jsem ani nepřemýšlel nad tím, že ten top hráč třeba nemá pravdu, že je to třeba hodně situační, má to své zápory atd. Já byl oproti němu lamka, tak jsem mu slepě věřil.

Proto nevidím nic špatného na tom, že tu pár lidí našlo v Aklainově návodu věci, se kterými nesouhlasí, a tyhle věci se detailně rozpitvaly.

Jinak myslím, že nejlíp ten Storm proti Roachům vystihl v tomhle topicu Saltazar, tj. v lategame je to samozřejmě super damage navíc, která v takové fázi hry "counteruje" v zásadě všechno, ale ukažte mi top hráče, který v 8. minutě scoutne u Zerga Roache a začne kvůli nim techovat HT místo robo...

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz