StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 05. říj 2024 23:48:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:44:11 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Možná to je nelogické, ale je to tak. Když tank za 3 upgrady dostane 15 dmg plus (což tak je) tak stejně ty za 3 upgrady na armoru od tanku dostáváš o 15 dmg méně zatimco od mariňáka o 3. A logické to samozřejmě je žejo .. Když máš na sobě neprůstřelnou vestu, tak ta tě taky ochrání před kulkou ale před napalmem ne. Takže v principu nevidim nic melogickýho na tom proč by armor upgrade měl redukovat damage v závilosti na tom z jaké zbraně pochází. Ale kdyby to bylo jak říkáš ty a armor upgrade snižoval jen o 1, tak nemá smysl je stavět a vždy by se vyplatilo jako první dělat upgrady na zbraně, protože ty přidávají 1 - 5 .. to by bylo teprve to nelogické.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:52:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Nuz, hadat sa nebudem, zrejme mas aj pravdu... ale tvoj vykald pojmu "logicke/nelogicke" je zvlastny ;)
Mne pride logicke ze ak mas vestu ktora redukuje dmg o X bodov, tak to bude vzdy o tych X bodov. Vesta as predsa nebude pytat gulky z akej zbrane leti ;)
Ale nechajme to tak, sme vo svete sc2, takze aj armor moze byt inteligentny a redukovat dmg o nasobok narastu podla upgradu dmg utocnika

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:55:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
GoodWill: Nenechávej se tak ukecat, pravdu máš ty a Stealman ji nemá :) Redukce dmg funguje narposto přesně tak, jak jsi ji popsal. Prostě se z obdržené damage odečte fixní číslo, žádná procenta nebo násobky (jako ve W3) tam nefigurují. A tak i Guardian shield snižuje přijatou dmg o 2, takže se vyplatí pouze proti ranged jednotkám, které ten útok mají malý (jmenovitě mariňáci a Mutaliskové, jejichž odražené útoky dávají malý dmg).

Stealman: Nechápu, proč si to v té hře (třeba customce, proti AI nebo v editoru) nevyzkoušíš, než se začneš tak zarytě s někým hádat :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:58:10 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...no ja mel vzdycky za to, ze o stupen armoru se odecita zpusobeny dmg kazdym utokem - tim padem efektivni napr. proti BC, ktere sice maji asi 6 utoku, kazdy ale jen po 8/10 dmg (ruzne pro pozemni a letecke cile) - takze redukce o tri, ktere ma jina jednotka v armoru, znamena celkovy dmg 30/42 misto 48/60, ktere by utok zpusobil, nebyt armoru. Podobne i zealot ma jakoby 2 utoky, colosus a rada dalsich jednotek...naproti tomu tank ma jen jeden utok za 35/50 - redukce je tedy jen pro tento jeden utok - tudiz mene vyznamna nez u jednotek s vice utoky, nebo jednotek ktere maji sice velky dps ale maly dmg (marinak) - ale klidne me vyvedte z omylu ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 12:58:52 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Já se nehádam, ale jsem přesvědčenej, že to je tak jak řikam, ale ok zkusim to. Takže vy si myslíte, že stalker když má v základu 1 armor, udělam mu upgrade o 3, takže má celkem čtyři, tak bude dostávat od siege tanku 46 damage (do těla, až nebude mít štít). Takhle to podle mě vůbec není, nejsem si jist ale jsem o tom přesvědčenej a zkusim to. Podle mýho bude s armorem 4 dostávat 30 damage a pod GS dokonce jen 20. Ale ok nehádejme se, já si to vyzkoušim, pokud máte pravdu, tak se omlouvam, ale věřim že jí mam já :))


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 13:00:49 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Stealman píše:
Já se nehádam, ale jsem přesvědčenej, že to je tak jak řikam, ale ok zkusim to. Takže vy si myslíte, že stalker když má v základu 1 armor, udělam mu upgrade o 3, takže má celkem čtyři, tak bude dostávat od siege tanku 46 damage (do těla, až nebude mít štít). Takhle to podle mě vůbec není, nejsem si jist ale jsem o tom přesvědčenej a zkusim to.


Zkus a uvidíš. Přesně tak to totiž je :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 13:05:42 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Zkusím a pokud jo .. tak snim svuj klobouk :))) Měl jsem za to že armor upgrade prostě vyváží weapon upgrade soupeře. Tak sorry tedy :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 15:08:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
Stealman píše:
Měl jsem za to že armor upgrade prostě vyváží weapon upgrade soupeře. Tak sorry tedy :)

Prave tohle je blbost.. V jakekoliv hre se podivej, kazdej prvne upgraduje weapons, nikdy ne armor. Prave proto ze upgrade zbrani jako prvni se vyplati vic. Kdyby to fungovalo, jak rikas, tak kazdej bude upgradovat prvne armory, pac proti jednotkam bez weapon upgradu by pak prakticky nedostaval dmg..

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 15:13:24 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 17:26:54
Příspěvky: 26
Pralev má pravdu. Armor snižuje dmg o tolik kolik ho je (3 armor= -3 dmg) z kazdeho utoku, takze např u zelota jeden armor ubere 2 dmg, protoze zealot ma dva utoky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 18:26:02 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Pokud je to teda takhle (jetšě jsem se nedostal domu abych to zkusil) tak se teda moc nevyplatí dělat armor upgrady dřív než weapon. Když weapon přidá ke každýmu útoku 1 - 5 (podle jednotky) zatimco armor ubere od obdrženého vždy jen těch 1. Pak teda trochu nechápu že stojí podobně, tak každopádně díky za info tedy :p


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz