StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 23. čer 2024 2:50:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hotkeye
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 13:17:18 
Offline
 Profil

Registrován: pát 26. lis 2010 11:24:52
Příspěvky: 8
Zdravím, prosím poradte mi nějaký smysluplný rozložení klávesových zkratek za terrana, něco aby se to lehce poznalo a dalo se v tom dělat minimum chyb.
děkuji


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 13:58:30 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Skus si to nastavit na grid, jedine co mi tam trocha nesedi ze attack je T co je troska od ruky ale neni to seriozny problem.

Prvych par hier to bude trocha divnych ale potom uz je to paradicka, rychlo sa v tom orientujes a je to vsetko poruke - prakticky vsetky jednotky vyrobis klavesami q,w,e,r, (+t - battlecruiser), prakticke je tiez to ze stop je "w".

Ked si na to zvyknes tak nemas problem s nicim (a teda ani s vecami ktore bezne nehras a nepamatas si presne hotkeye na vyrobu jednotiek a ich schopnosti nemas problem)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 14:05:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
lord.brokolice píše:
Zdravím, prosím poradte mi nějaký smysluplný rozložení klávesových zkratek za terrana, něco aby se to lehce poznalo a dalo se v tom dělat minimum chyb.
děkuji


nejednodusi je si to dat hezky pohromade na jedno misto , klasika je qwer , asdf, yxcv na tyhle klavesy nacpes vsechno system jakym si to udelas je na tobe.

ja mam treba qwer stavbu vsech jednotek (marine, marauder, tank atd ..)
asdf - attack, stop, patrol, hold postion
pak celou mrizku na vsechny budovy

to samy kouzla aby se dobre ovladali pres skupiny je dobry mit kouzla taky na qwer, ze pak das treba cislo 1 (battlecruisery) a pak mas Q yamato kanon atd. kdyztak pisni kdybys to chtel presneji, chtel jsem ti sem dat nahled ale ty nesmyslny omezeni jako 250Kb obrazek a omezena sirka a vejska nebudu se stim pitvat .

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 10:15:58 
Offline
 Profil

Registrován: ned 20. úno 2011 10:09:58
Příspěvky: 17
Ahoj, můžete to víc rozepsat? Jakej grid? vzdyt tech kláves je celkove strasne moc, takze jak si muzu udelat grid 4x3 + skupiny? Toto me fakt moc zajima, protoze litam po klavesnici jak debil a to mam jeste problem s tim ze jsem levak :) Ale na to bych nebral ohled. Muze se to tu dat vic polopoticky pro ty co jsou zatim klikaci nez hotkeysti :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 11:11:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Superbobo75 píše:
Ahoj, můžete to víc rozepsat? Jakej grid? vzdyt tech kláves je celkove strasne moc, takze jak si muzu udelat grid 4x3 + skupiny? Toto me fakt moc zajima, protoze litam po klavesnici jak debil a to mam jeste problem s tim ze jsem levak :) Ale na to bych nebral ohled. Muze se to tu dat vic polopoticky pro ty co jsou zatim klikaci nez hotkeysti :D


Vždyť ti to skyller všechno rozepsal dopodrobna nebo nechápu co jiného myslíš? Těch zkratek je strašně moc na první pohled, ale tak pod jednou klávesou jich máš více, dám příklad třeba za tosse, pod klávesou G je gurdian shield u sentry, gravity gun u phoenixu atd. Takže všechny kouzla nacpeš pod 3 klávesy, které se ale nesmějí plést s jinými třeba pohybovými příkazy dané jednotky. Já doporučuju pokud jste začátečníci a nepochopíte hned jak to napsal skiller tak zůstaňte raději u přednastavených hotkeys, akorát si to rozhasíte a budete s tím mít problémy. S defaultními se to dá hrát úplně nádherně a až na immortala I nexus N a letadýlka I je to všechno v pohodě.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 18:53:37 
Offline
 Profil

Registrován: pát 26. lis 2010 11:24:52
Příspěvky: 8
takhle nás odbýt:-( ..no ve standartním nastavení jsou podle mě klávesy hrozně rozesety po celý klávesnici, takže se stává že mačkám a stavím něco uplně jinýho, jelikož jako začátečník bych se rád naučil konečně něco pořádnýho aby to mělo smysl.
jinak ten grid nechápu, jak to funguje, tak prosím to trochu rozveďte, pro nás nešikovný lidi to bude dar:-D
prostě bych rád hrál taky abych nebojoval víc s klávesnicí než s nepřítelem, děkuji


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 19:23:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
lord.brokolice píše:
takhle nás odbýt:-( ..no ve standartním nastavení jsou podle mě klávesy hrozně rozesety po celý klávesnici, takže se stává že mačkám a stavím něco uplně jinýho, jelikož jako začátečník bych se rád naučil konečně něco pořádnýho aby to mělo smysl.
jinak ten grid nechápu, jak to funguje, tak prosím to trochu rozveďte, pro nás nešikovný lidi to bude dar:-D
prostě bych rád hrál taky abych nebojoval víc s klávesnicí než s nepřítelem, děkuji


saltazar to napsal dobre, neni na tom nic tezkeho mas proste 3 moznosti

1) standartni nastaveni stim ze si co se se ti nelibi prehodis jinam tak aby se to nekrylo s nicim jinym.
2) grid kterej sem nikdy nepouzil , ale neni nic jednodusiho nez se v nastaveni hotkeys podivat kde co je u toho gridu.
3) udelat si uplne vlastni stim ze muzes mit na jedny klavese kouzla , stavby a dalsi veci ale nesmi se to kryt s prikazama na pohyb, nebo vzlitnuti budov a podobne.
je pravda ze jsem se stim chvili sral aby vsechno sedelo ale nakonec to neni vubec tezke vsechny kouzla si treba nahazis na qwer u vsech jednotek podle obrazku jak jsou vedle sebe , to samy budovy muzes si udelat proste qwe asd yxc a udelat to opet podle tech obrazku.

kdyz bys stim fakt mel problem vzdycky to muzes resetnout do defaultu nebo tvorit novej profil a vtom to zkouset a pak si dat proti pc na vyzkouseni.
kdybys opravdu nevedel tak napis, ale myslim ze je to stejny jako ukazdy jiny strategie krom CaC 3 kde se to prirazovalo pozicim budov a prikazu co si mel v panelu napravo

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 19:39:06 
Offline
 Profil

Registrován: ned 20. úno 2011 10:09:58
Příspěvky: 17
Tak přátelé, ono to je jednodušší než se zdá :)

http://www.starcraft2freaks.com/how-to- ... d-hotkeys/ mrkněte hlavně na to video.

Nastavení gridu na 3 kliky? :D I pro leváky, bomba.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 20:03:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
Superbobo75 píše:
Tak přátelé, ono to je jednodušší než se zdá :)

http://www.starcraft2freaks.com/how-to- ... d-hotkeys/ mrkněte hlavně na to video.

Nastavení gridu na 3 kliky? :D I pro leváky, bomba.


koukal sem na to a je to dost nahovno nastaveni nechci rikat ze mam lepsi aby to nevypadalo , ale prijde mi to takhle hodne zbytecny a nesikovny predstav si ze svy hlavni tlacitka mas na Q a dalsi na B neni to daleko ? , kdyz ma jednotka jenom max 3 hotkeysi tak proc je nedat vedle sebe i presto ze na obrazku jsou o radek niz.
staci ti QWERASDYXC. nikde neni tolik veci abys musel pouzivat ty dalsi vypsany , hrozna vyhoda je ze jde nabindovat na jednu klavesu vic veci.
Ja mam jedinej problem se shiftem protoze nez vysly custom hotkeye tak jsem mel vsechno na G klavesach (logitech G11) a mackal jsem ho palcem , tedka to mam nalevo na malicek coz je obrovska zmena xD

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Hotkeye
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 20:20:47 
Offline
 Profil

Registrován: ned 20. úno 2011 10:09:58
Příspěvky: 17
Skylleer píše:

koukal sem na to a je to dost nahovno nastaveni nechci rikat ze mam lepsi aby to nevypadalo , ale prijde mi to takhle hodne zbytecny a nesikovny predstav si ze svy hlavni tlacitka mas na Q a dalsi na B neni to daleko ? , kdyz ma jednotka jenom max 3 hotkeysi tak proc je nedat vedle sebe i presto ze na obrazku jsou o radek niz.
staci ti QWERASDYXC. nikde neni tolik veci abys musel pouzivat ty dalsi vypsany , hrozna vyhoda je ze jde nabindovat na jednu klavesu vic veci.
Ja mam jedinej problem se shiftem protoze nez vysly custom hotkeye tak jsem mel vsechno na G klavesach (logitech G11) a mackal jsem ho palcem , tedka to mam nalevo na malicek coz je obrovska zmena xD


Tak ted jsem zase zmaten. Co mas s klavesou B, ta snad ani na nic neni :) je to prece rada 1 QWERT / 2 ASDFG / 3 YXCVB

A jak to mas teda jinak? Stale tu pisete ze to je jednoduche, ja myslel ze jsem to pres ten Grid pochopil a ty pises ze to je jinak. Muzes to prosim napsat jeste vic polopaticky? nebo nam posly nastaveni klaves :D z toho co jste psali na zacatku jsem pochopil to co jsem nakonec nasel na tom webu a ono je to jeste jinak? Asi jsem natvrdlej, omlouvam se.

PS: co znamena v nastaveni skupina klaves pro inventar? to je prosim k cemu? Beru to podle cestiny kterou mam do hry nahranou.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz