StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 30. čer 2024 11:02:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 13:06:25 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklaine když tady někdo tobě říká svoje teoretické znalosti tak se do něj furt obouváš, tak laskavě na to hleď i u sebe.
Já těch matchů viděl taky spoustu, ale že by byla pravda co ty říkáš jsem nějak nevypozoroval. Jestli si tohle někde viděl tak to bylo asi tím že terran neměl counter na blingy, třeba siege tanky a nebo s pěchotou špatně microval.
SC:BW se nerovná SC2, takže už se na to laskavě přestaň odkazovat, jsou to 2 rozdílné hry i když jsou na první pohled dost podobné.
Popravdě tohle je v konverzaci s tebou lepší nechat si pro sebe ale já vím co to je lurker jen díky customce Raynors party. :D
Nejsi věštec, já také ne, tak si nech tyhle předpovědi. Jak třeba víš že by blizzardi udělali toho lurkera naprosto stejného, třeba by změnili cenu, damage, lives a podobně, balance nech laskavě na nich, oni to nějak pořeší a pokud se někomu něco aktuálně nelíbí ať počká pár měsíců oni to zase změní.

Ok, když hraješ za terrana tak skvěle proti masterům, tak určitě zvládneš porazit jednoho bezvýznamného protossa z diamondu viď. :) Samozřejmě jinak než rushema, to by se ti to mohlo povést když je jezdíš téměř pořád jak tě sleduji.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 13:25:37 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
i kdybych nedelal nic jineho nez 4 gate tak co je tobe do toho? :D nihil dela to same furt dokola.. a patri mezi nej v CR... proc ne,. kdyz to umi zahrat...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 13:42:26 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Saltazar: a je rozdil mit normalni rozumnej nazor , taky nepisu vzdy vse co je 100% pravda a sedi.. ale rozhodne nepisu takove kraviny na ktere ja nadavam a shazuju... jako napr pridani lurkera nebo vultury... to i 5ti lete decko musi poznat ze to je picovina

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 14:03:04 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Tak samozřejmě to nemůžeš přidat způsobem že ty jednotky vezmeš přes ctrl-c z SCBW a Ctrl-v do SC2, to máš pravdu že je hovadina. Ale to neznamená že se tím nemohou blizzardi inspirovat a něco podobného tak aby to bylo vybalancované do té hry hodit. Jak říkám tomuhle nemohu plně argumentovat protože SC1 jsem nehrál, vultury jsem opět viděl pouze v nějaké customce.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 15:15:38 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Anyx píše:
To 77white : ja nikoho nenasieram a nestazujem sa.Z hry mam takyto pocit a som zvedavy, aky maju na to nazor iny ludia. Ty si ten kdo ma vykopava z komunity. Cital si vobec text az do konca ? Jasne hovorim, ze SC2 ma hafo prednosti ale ma i nevyhodu, ktora je podla mna v tom ze su tam veci ktore som popisal. Hovor k veci co z toho sa ti nezda z toho co som napisal.


Axiom cislo jedna - Starcraft 2 neni remake BW.
Jde o podstatu textu - srovnavas jednotky z sc2 a bw a bw na tom vzdy vyjde lepe. Jaka je pointa tohohle prispevku? Co jsi cekal od reakci? 2 sorty lidi ti odepisou, ti co to vidi stejne a maji potrebu si taky stezovat a ti, co maji novou hru radi a uz jsou unudeni nespoctem podobnych vyplodu. Hlavne i kdyby se naslo dost remcalu, tak ceho chces dosahnout? Blizzard to diky tvoji iniciative nezmeni a lidi budou jen nasrani, ze vlastne sc2 je totalne blba hra a neni takova, jakou si ji predstavovali v jejich vlhkych snech.
Kdyz je nejaka strilecka spatna nebo ne zcela doresena, tak si hraci taky nestezujou mesice na forech a nefnukaji, aby se neco zmenilo. Jdou proste hrat jinou strilecku.

Tak a ted poznamka k obsahu: Tanka marauder nikdy nenahradi, nema byt primarne DD vs armored., ale splash DD s velkym range. Je to protivaha rychle ale krehke bioticke armady, ktera se muze vratit do bezpecneho pasma siegetanku.
Ghost - az se dostanes do masteru tak feedback na ghosty uvidis casteji a az ti to nekolikrat prohraje hru tak zmenis nazor na jednoduchost emp bitev, nez ti dobehne dalsi varka ghostu z raxu tak uz pises gg ;)

Jestli hledas minihry ve hre, tak zacni hrat treba raveny. V diamondu te za to protihraci tolik nepotrestaji a bitvy s mutama, kdyz se ti povede par seekerek, budou pro tebe fajn zazitek ;)

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 15:35:18 
Offline
 Profil

Registrován: úte 15. úno 2011 17:41:15
Příspěvky: 29
To elkar : nechaj amikov na pokoji a radsej napis co si myslis ty.

To Pralev : suhlasim s banelingami. To je asi jedine co mi zatial v SC2 urobila radost - ked na mna pouzil jeden typek baneling drop + baneling miny, bol som stastny, i ked to odnieslo niekolko marinakov svojimi zivotmi :) Ta hra co som s nim hral mala ... stavu. Ale takych nie je moc. A tu je ten link http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/1820952483#1 . Hrac menom Zee perfektne doplnil to, co som zacal svojim topicom.

To Weezing : ano, tanky maju nejake vyuzitie, i napriek tomu si myslim, ze zdaleka nie take ake v BW. Tanky su menej useful ( v prospech marauderov ), co je skoda, pretoze s tankom je viac fun ako s marauderom. Ale chapem tvoju pointu.

To ondik : zamerne som battlecruiser neporovnal s BW, tam tiez stal za staru backoru :) V podstate je tomu tak i v SC2 - ak mas tazky air prevahu, vtedy mozes pouzit BC, inak nie. Inak tiez som zvedavy co prinesu expanzie ( alebo skor patche ktore s nimi pridu, lebo ako bolo tusim kedysi povedane - ci uz budes mat iba WoL , alebo vsetky tri casti, multak ostane spolocny ).Ostava iba dufat :) Chcel som vytvorit topic aj na TL ale ked sa zeragistrujes nemoze prve tri dni vytvarat topic. Ze vraj aby im to nezahltili newcomeri. Asi na tom nieco bude heh

To Grand : pekny preklad . mine dragging = vtahovanie min. Napr. pomocou zealota aktivujes minu a bezis s nim ( a mina za tebou ) do terranskej armady aby im tam vybuchla pod prdelou :)

To Quimby : to by som bol aj ja rad. A kludne aj reavera, nech sa Akklain neciti okradnuty :)

To Deska : ta hra je z predpotopnej doby, takze na dnesne pomery je jej gameplay nudny. Preto som napisal sledovat od 5- do 10 min. To video malo ukazat,ako ma vyzerat dobra ( aspon podla mna ) mechanika v hre ( vsimol si si , ze toss mal observera ktory isiel tesne vedla min btw ? ). Samotny gameplay je zastarany, ak chces vidiet moderny TvP tak skus toto http://www.youtube.com/user/nevake#p/u/6/9KIfzZ447Ww . Ak sa ti ani to nebude pacit, tak respektujem, ze mame iny vkus no :)

To Aklain : nezacinaj tu dalsiu flamewar. Ja to mas topic Jak hrat protose 2 :) Radsej napis nieco k veci.

To White : cakam ze odpisu obe skupiny a povedia preco. Nie som remcal, toto je moj druhy topic vobec. O tom, ze tento topic tu dam som sa rozhodol po pol roku od vydania hry a po 500 hrach, takze nejde o ziadny narychlo splacany trolling. Necakam ze pride komutny manager blizzardu a napise " bereme ta do firmy, budes designovfat SC2 lebo tvoj topic je uzasny ", ale cakam ze mozno si ho niekto precita a mozno si povie " hej, mozno tu nieco z toho je pravda" ... teda ziadne zazraky. A nie je pravda, ze kazda jednotka v porovnani s BW je horsia. Ak si precitas cely clanok , zistis ze battlecruiser je v podstate rovnako naprd ako v BW. Tiez som nepovedal krive slovo na medivac, vikinga, ravena a banshee. A na SCV tiez nepadlo nic zle :)
A hlavne - ak docitas cely moj topic do konca, zistis, ze som napisal nieco ako : paci sa mi kopa vaci na SC2. nova grafika, matchmaking system, ladder system, MBS, automining, smart units,nekonecna grupa....i novy battle.net je dobry, aj ta grafika v battle.net menu je pekna :) Pacia sa mi macro mechaniky u kazdej rasy, rozsirovanie creepu,banelingy,brood lordi.. je to jasne ?
K tomu tanku - preferujem rolu, aku ma tank v BW. V SC2 tato rola je ohodne mensia podla mna kvoli marauderovi. Co je skoda , pretoze marauder je na pouzivanie menej zabavny ako tank. Tot vse :)
Raven - to je zaujimavy napad. i ked podla toho ako si to napisal to neznie moc efektivne, ale musim priznat, ze to ma potencial urobit mi to radost :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Unit design and game mechanics
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 19:31:00 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
OK, já myslím, že z obou datadisků přibudou přesně takový jedntoky jaký v tuc hvíli buenejdpší přidat na vybalancování hry. Ale rozhodně budou ty datadisky mít relativně minimální dopad na multiplayer jako měl BW.

SC2 je samo sebou mnohem víc interface-friendly, ale to je jedině dobře. Co už mi připadne přehnaný je možnost mít vlastní hotkeys, když ještě před rokem se blizzard dušoval, že to nikdy nedaj, protože právě zvládnutí jejich ovládání zaručí stejný podmínky pro všechny.

Jináš scénu BW jsem skoro nesledoval, takže samosebou mi SC2 připadne mnohem zábavější a propracovanější.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz