StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 23. čer 2024 4:05:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 18:37:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
no pokud mas integrovany graficky cip, tak te ani i7 nezachrani, minimalne na high ti to pujde s nejakou solidnejsi GK, sc2 neni zas tak narocna hra

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 19:25:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 15:45:55
Příspěvky: 59
darkwind píše:
takže bys mi doporučil koupit lepší procesor?


U tebe ne.. ty mas procesor dobry - mnoho lepsiho do tve patice (LGA 775) stejne nesezenes. Maximalne ti muzu doporucit ho nataktovat, tim by si mel nejaky ten vykon jeste navysit.

V tvem pripade je limitujici graficka karta. GeForce 8600 GTS je uz starsi kousek (sam jsem byl jeho vlastnikem), takze rozhodne ti doporucuju upgrade GK. Vse zalezi na penezich, ktere do ni chces dat, ale v soucasne dobe nejlepe vychazi NVidia GeForce GTX460 - investice kolem 5,5t Kč. Touto kartou navic ziskas lepsi FPS ve SC2, diky optimalizaci pro NVidii na ukor Ati. Lepsi grafiku uz podle me nema cenu k tomuto procesoru kupovat.

Samozrejme pokud chces investovat mene, tak i Ati Radeon HD5770 (investice 3-4t Kč) ti prinese navyseni vykonu oproti 8600GTS.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 22:00:15 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:54
Příspěvky: 6
Takže díky za reakce; i z finančních důvodů jsem si nakonec pořídil GT240 1GB DDR5 namísto GTS250. Ne všechno mám nastaveno na ultra, nic není na méně než high. Zatím jsem si zahrál 6 misí a FPS nejde pod 30. Spokojenost!

Co mě ale dos štve, a nevím jestli je to na reklamaci, je hlučnost ventilátoru na chladiči. Ustavičně jede a strašně hlučí. Měl jsem jednou půjčenou 8800 GT a té se ventilátor při práci ve Win vypínal, tahle jede furt, méně nebo více a docela mě to štve. Je to normální? Nějaký program, kterým bych mohl zjistit teplotu GPU? ačkoliv case je otevřený, takže větraný je dostatečně.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 22:31:58 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:30:38
Příspěvky: 9
Já mám GTS 250 a při zátěžích tedy při hrách hučí jako drak, fakt neskutečně, ale už jsem si na to zvykl a skoro to nevnímám :shock:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 22:36:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 15:45:55
Příspěvky: 59
asitak píše:
Co mě ale dos štve, a nevím jestli je to na reklamaci, je hlučnost ventilátoru na chladiči. Ustavičně jede a strašně hlučí. Měl jsem jednou půjčenou 8800 GT a té se ventilátor při práci ve Win vypínal, tahle jede furt, méně nebo více a docela mě to štve. Je to normální? Nějaký program, kterým bych mohl zjistit teplotu GPU? ačkoliv case je otevřený, takže větraný je dostatečně.


Pozor, to ze mas otevrenou case (pochopil jsem to tak, ze tam proste bocnici nemas) neznamena dostatecne chlazeni. Samozrejme pokud nemas v mistnosti s pc nejak vysokou cirkulaci vzduchu, coz pochybuju. Mnohem lepsi reseni je zavrene PC s bezchybne vymyslenou cirkulaci vzduchu. Program na mereni teploty GK doporucuju Rivatuner. Pokud je teplota vysoka, tak je to spatnou cirkulaci vzduchu ve tve skrini. Mas 3 moznosti cim to muze byt - chyba od vyroby (reklamace), nebo to tak je spravne a tato karta hold "krici"(jiny produkt, smireni se s tim), nebo tim ze mas otevrenou case a neni v ni dostatecna cirkulace vzduchu, tak musi vic "makat" vetracek na karte a proto ma tak vysoke otacky (upravit chlazeni PC).

Navic, tim ze mas otevrenou skrin tak te hlucnosti taky moc nepridas. Precejen ty bocnice nejaky zvuk utlumi.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 7:22:14 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:54
Příspěvky: 6
Zavřený nebo otevřený case, asi jsem se prvně špatně vyjádřil, říkám, že jsem předtím měl NX8800GT, která okamžitě po spuštění Win vypínala větrák, úplně. Při běžné práci a sledování videa chlazení vůbec nezapínala, až při hraní her. Tahle jede furt, hlučná asi jako ta 8800, s tím bych se smířil. Jen mě zajímá, jestli se umí vypnout nebo ne? Tak nějak jsem čekal, že to bude funkce všech karet, protože tohle se dlouhodobě nedá snášet. Ve Win ji nemá co vytěžovat, aby se musela furt chladit, ne? S touto grafikou happy hours na rapidu asi nevyužiju, u toho se spát nedá… .-)

Prográmek večer vyzkouším. Díky.

Betatest píše:
Já mám GTS 250 a při zátěžích tedy při hrách hučí jako drak, fakt neskutečně, ale už jsem si na to zvykl a skoro to nevnímám :shock:

Když jsi ve Win a nic neděláš, chlazení je stále aktivní, nebo se umí vypínat?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 10:17:23 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:30:38
Příspěvky: 9
Při práci ve Windows větrák skoro neslyším, takže hádám, že se vypíná


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 11:31:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Betatest píše:
Při práci ve Windows větrák skoro neslyším, takže hádám, že se vypíná



pokud je grafika od asusu tak si stahni Smart Doctor, tam si muzes nastavit otacky vetraku, pokud ne tak myslim v Everestu to jde taky

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 12:11:20 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:30:38
Příspěvky: 9
Mám grafiku od Gainward, ale mě to nějak moc netrápí :D, už jsem si prostě zvykl a normálně u toho i spím


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 20:53:12 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:54
Příspěvky: 6
Tak jsem koukal po nové verzi BIOSu pro mou GK GT240 a s novější verzí by reflash měl snížit hlučnost grafiky. Je to napsáno v change-logu. Reflash mi provede jeden známej v průběhu týdne, takže zatím nevím jestli to zabere.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz