StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 26. čer 2024 0:55:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 9:14:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Teoreticky by mel July zabit vetsinu hracu jen na apm :D Nebot od zacatku hry 300+ ktere si drzi az do konecneho GG.... smula je ta, ze 50% toho je spam... Priklad druhy Stephano ktery snad musi byt vic nez korejec :D Pridavani jednotek pod skupinu jiz ve stadiu larvy, vyborne mikro/makro atd.... jeho APM neni 300+ ale prumerne apm se nedostane pres 150, ale zato veskere ukony maji smysl a neni to spam :) APM nevypovida vubec o nicem...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 10:24:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
yuna2424 píše:
Apm dela rozdil v micru ale s macrem nema nic spolecne.

Takze treba stavba jednotek se do apm podle tebe nepocita? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 10:31:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
teqini píše:
Teoreticky by mel July zabit vetsinu hracu jen na apm :D Nebot od zacatku hry 300+ ktere si drzi az do konecneho GG.... smula je ta, ze 50% toho je spam... Priklad druhy Stephano ktery snad musi byt vic nez korejec :D Pridavani jednotek pod skupinu jiz ve stadiu larvy, vyborne mikro/makro atd.... jeho APM neni 300+ ale prumerne apm se nedostane pres 150, ale zato veskere ukony maji smysl a neni to spam :) APM nevypovida vubec o nicem...


Ano, efektivni apm (EAPM) ma vetsi vypovidajici hodnotu, to jsou skutecne uzitecne akce.

Ja nikde netvrdim, ze kdo ma vetsi apm, tak je lepsi, ale ze se podle toho da trochu orientovat, kdo ASI bude lepsi, hlavne pokud je to velky rozdil jako treba 40 vs 100 apod.
Nikde netvrdim, ze nemuze nekdo s 60 porazet opakovane nekoho s 150, ale statisticky ve vetsine pripadu, kdyz proti sobe postavite treba 100 nahodne vybranych hracu s apm 60 a s apm 150, tak vyhraje castejc ten se 150.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 11:24:24 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Co to je za blbost že APM ukazuje jen tvoje micro a ne macro? :D:D

Ukazuje jak rychle zvládáš ovládat hru.
Pokud jí chceš ovládat na hodně dobrý úrovni a stíhat v podstatě všecko co musíš tak 80+ je podle mě minimum. Taky záleží na rase samozřejmě.
A že poukazuje jen na micro je nesmysl. Naopak většina akci který apm zvyšujou jsou macro záležitosti. Stavba jednotek, upgradů, supply depotů a budov, warpování, injecty, transfery workerů, control groups. Micro je spíš takový momentální zvýšení apm při bitvě který ho pak ve výsledku zvedne ale neni kostantní. A v podstatě každej má v bitvě tak dvoj až trojnásobek průměrnýho apm.

Takže přesně naopak... apm spíš ukazuje jak zvládáš multitasking.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 12:01:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Ano na apm je videt rozdil multitaskingu. Ale kdyz ma jeden hrac 80 a druhy 200 apm tak ten s 200 ma lepsi macro? Lepsi macro ma ten kdo lepe pamatuje na to co ma ted a v nejblizsi dobe delat a ma spravne priority. Pokud ma hrac dobry multitasking tak dokaze v bitve stavet jednotky na cas. Ale na stavbu macra dva hraci se solidni mechanikou pouzijou stejne apm jen hraci v nizsich ligach co maji mensi apm a macro nestihaji jsou vyjimkou. Macro je v ocich vydis stav surovin, supply, tapujes klavesy kde mas produkcni budovy neni o tom jak rychle klikas. Ja netvrdim ze v macru nedelas zadne akce jak tu nekteri poukazuji ja tvrdim ze macro nezalezi na apm.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 12:11:57 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
To je právě to co řikáš blbě. Rychlost jakou jsi schopnej tyhle automatický věci co se macra týkaj dělat je dost zásadní. Nikde netvrdim že macro závisí pouze na APM. Řikám že rychlost s jakou dokážeš macrovat a řešit všechny věci co musíš plně závisí na tvym apm. Pokud budeš mít apm 20 a já 130 tak si můžeš říct ok ted vyrazil ze základny...musim nawarpovat a udělat immortala, poslat armádu támhle, stáhnout pár workerů.... ale než to naklikáš tak mě vyběhne dalších 10 marauderů, budu stavět expu, posílat drop druhou stranou, nebude mi hrozit supply block apod....

No snad chápeš co tim chci říct. Nechci se bavit o rozhodování co stavět...řikám to s předpokladem že ten hráč ví co má dělat, jen to každej dělá jinou rychlostí.

Viděl bys to sám...když bys hrál hru ve který by jsi nadprůměrně zvládal všechno co potřebuješ v rámci tvejch možností samozřejmě tak budeš mít apm o 20-30 vyšší než máš běžně.

Já nedávno hrál proti kámošovi protossovi co je v masteru. Běžně mám apm tak 70-80...tam sem byl tak naheclej a tak sem se snažil, že když sem pak díky kombinaci faktorů, že on hrál špatně a já líp než obvykle, vyhrál, měl sem apm 100.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 12:21:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Fanatic píše:
To je právě to co řikáš blbě. Rychlost jakou jsi schopnej tyhle automatický věci co se macra týkaj dělat je dost zásadní. Nikde netvrdim že macro závisí pouze na APM. Řikám že rychlost s jakou dokážeš macrovat a řešit všechny věci co musíš plně závisí na tvym apm. Pokud budeš mít apm 20 a já 130 tak si můžeš říct ok ted vyrazil ze základny...musim nawarpovat a udělat immortala, poslat armádu támhle, stáhnout pár workerů.... ale než to naklikáš tak mě vyběhne dalších 10 marauderů, budu stavět expu, posílat drop druhou stranou, nebude mi hrozit supply block apod....

No snad chápeš co tim chci říct. Nechci se bavit o rozhodování co stavět...řikám to s předpokladem že ten hráč ví co má dělat, jen to každej dělá jinou rychlostí.

Viděl bys to sám...když bys hrál hru ve který by jsi nadprůměrně zvládal všechno co potřebuješ v rámci tvejch možností samozřejmě tak budeš mít apm o 20-30 vyšší než máš běžně.

Já nedávno hrál proti kámošovi protossovi co je v masteru. Běžně mám apm tak 70-80...tam sem byl tak naheclej a tak sem se snažil, že když sem pak díky kombinaci faktorů, že on hrál špatně a já líp než obvykle, vyhrál, měl sem apm 100.

Porovnavat apm 20 a 130 hraci s takovim apm se bezne potkavaji na ladderu samozrejme. Pokud chces porovnavat tak treba 80 a 130 a macrovat muzou stejne dobre. Uvadis poslani dropu a army to preci neni macro a na zbytek pouzijes stejne apm jako souper bavme se o hracich se solidni mechanikou ne o bronzakovi s 20 jak uvadis ty.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 12:51:11 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
Fanatic píše:
To je právě to co řikáš blbě. Rychlost jakou jsi schopnej tyhle automatický věci co se macra týkaj dělat je dost zásadní. Nikde netvrdim že macro závisí pouze na APM. Řikám že rychlost s jakou dokážeš macrovat a řešit všechny věci co musíš plně závisí na tvym apm. Pokud budeš mít apm 20 a já 130 tak si můžeš říct ok ted vyrazil ze základny...musim nawarpovat a udělat immortala, poslat armádu támhle, stáhnout pár workerů.... ale než to naklikáš tak mě vyběhne dalších 10 marauderů, budu stavět expu, posílat drop druhou stranou, nebude mi hrozit supply block apod....

No snad chápeš co tim chci říct. Nechci se bavit o rozhodování co stavět...řikám to s předpokladem že ten hráč ví co má dělat, jen to každej dělá jinou rychlostí.

Viděl bys to sám...když bys hrál hru ve který by jsi nadprůměrně zvládal všechno co potřebuješ v rámci tvejch možností samozřejmě tak budeš mít apm o 20-30 vyšší než máš běžně.

Já nedávno hrál proti kámošovi protossovi co je v masteru. Běžně mám apm tak 70-80...tam sem byl tak naheclej a tak sem se snažil, že když sem pak díky kombinaci faktorů, že on hrál špatně a já líp než obvykle, vyhrál, měl sem apm 100.


Porovnávat apm 20 a 130 je trochu jako porvnávát GM s bronzem, APM 20 nemá snad nikdo, je to 1 kliknutí za 3 sekundy, ( ted mluvím o tom maximalnim uzitecným co jsi schopen udelat.Naopak, řekněme 80/130 APM je tak už porovnavatelný( přibližně asi Dtop 8 a master top 8) nemusí to být nějak extra rozdíl, jde to vidět jen při timing pushích a dropech naopak v macro hře si toho nevšimneš, tam už jde o kompozici, pozici a upgrady.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 13:04:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Deimos547 píše:
APM 20 nemá snad nikdo, je to 1 kliknutí za 3 sekundy, ( ted mluvím o tom maximalnim uzitecným co jsi schopen udelat.Naopak, řekněme 80/130 APM je tak už porovnavatelný( přibližně asi Dtop 8 a master top 8) nemusí to být nějak extra rozdíl, jde to vidět jen při timing pushích a dropech naopak v macro hře si toho nevšimneš, tam už jde o kompozici, pozici a upgrady.


Tak to pozor jsou i lidi, co maj pulku - na druhym uctu, kde se ted hrabu ze silveru, jsem narazil na borce, co mel v 8minutovy hre apm 11 :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 22:02:12 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
bych APM prirovnal v realu k penezum penize nejsou vsechno ale bez penez neni nic s APM totez. APM rozhodne neni skill urcujici faktor ale nemuzete hrat solidni macro hru s 50 APM proste to nejde nemuzete multitaskovat drop macrovat 4-5 bazi a zaroven microvat hlavni armadu

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz