StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 05. čer 2024 11:40:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 14:24:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 15:15:47
Příspěvky: 149
ondik píše:
myslím nějakou stránku podobnou té, která byla kdysi pro BW. Jestli si dobře pamatuji, jednalo se o stránku českého progamingu, kde kromě BW byly i sekce obsahující jiné hry měla něco společného i s PG24.tv, kde vysílal Jump. Už to je ale pár let, tak nevím, co se změnilo, jelikož jsem pak sledoval výhradně Korejskou scénu. Někde jsem četl, že Jump je kapitánem českého týmu? Má nějaké své stránky? Kontakt?
teraz sa Jump a spol celkom pohybuje okolo http://www.playzone.cz/

inak imho mimo korei sa hranim SC neda uzivit ... vsade inde to je zvycajne len prilezitostne privyrobenie (pre tych najlepsich)

_________________
All your base are belong to us


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 15:34:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ja by som za tym videl aj slabu ekonomiku a uroven nasich statov.

Sledovali by ste v televizii SC2 zapasy? Predpokladam ze ano (ja urcite ano). Ale preco? Lebo smemali mzonost tu hru skusit a zaujim ana s to.
Bude ten zapas sledovat niekto kto SC2 nikdy nehral? Sotva.

Ak klesne cena hier, alebo stupne priemerny prijem ludi tak aby si mohli dovolit kupit hru za sumu ktoru zarobia za par hodin prace, potom budu hry predavane, hrane a bude o to zaujem. Tych par tisic (par desiatok tisic?) ludi vo si u nas hru kupy velky vietor nespravi.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 16:45:23 
Offline
Moderátor fóra
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: ned 07. bře 2010 3:10:14
Příspěvky: 219
Bydliště: Most
ondik píše:
ČR nemá žádného TOP hráče SC2, ba co víc, neměla ho ani v BW. Široko daleko jediným hráčem, který občas dokáže potrápit i někoho ze špičky, je PredY, těžící ze svého BW hraní. Čím to je? Malá rozšířenost (pro)gamingu v ČR? Doufal jsem, že s nástupem SC2 se objeví i pár nových českých naději, bohužel (zatím) marně. Podobně je to zatím i s turnaji. Při velkém SC2 boomu, kdy se na celém světě hraje o prize money, o kterých se BW komunitě za těch 10 let ani nezdálo, jsem si myslel, že něco podobného bude i u nás.

BTW, je vůbec nějaká oficiální stránka českého SC2 týmu/gamingu? Nemám na mysli klany..


Nedělal bych takové závěry měsíc po vydání SC2. Nicméně CZ/SK scéna má minimálně 5 hráčů, kteří mají na Evropskou špičku. A jestli nevíš, kde je "doma" Jump, tak viditelně nic o SC2 scéně nevíš, tak bys neměl psát, že se SC2 progamingově u nás nechytla. Ona se jen se od dob BW přesunula jinam, respektive vytvořila nová. Zkus kouknout na tyhle weby a určitě budeš vědět hned víc.

http://www.esl.eu/cz/sc2/
http://www.sc2.sk/
http://www.playzone.cz/starcraft-2
http://www.esuba.eu

To jsou asi nejzákladnější odkazy, kde může kdokoliv získat veškerý info o soutěžním hraní SC2. Nezlob se na mě, ale to cos napsal je prostě nesmysl.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 17:58:14 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Khenyk píše:
ondik píše:
Nicméně CZ/SK scéna má minimálně 5 hráčů, kteří mají na Evropskou špičku. A jestli nevíš, kde je "doma" Jump, tak viditelně nic o SC2 scéně nevíš, tak bys neměl psát, že se SC2 progamingově u nás nechytla.
Nezlob se na mě, ale to cos napsal je prostě nesmysl.


Pravda, o české scéně toho moc nevím. Zato vím víc než dost o scéně mezinárodní a nikdy jsem v žádném větším turnaji (včetně bety) úspěch, ba třeba účast, nezaznamenal (třeba do HDH2 bylo pozváno 60 hráčů, o žádném Čechovi nepadla ani zmínka.)
Nikdy jsem nikoho neviděl o nějakém našem hráči mluvit jako o up and coming talentu či vyzdvihovat jeho skill. Vrcholem myslím byla analýza PredY vs Morrow v Day9 daily. Takže bych byl opatrný nazývat něco "nesmyslem", mám velmi dobrý pohled zvenčí.

Když mě linkuješ na esl, tak jsem se podíval na žebříček Go4SC2. první dva Češi jsou na 50. a 51. místě. TOP 200 žebříček blizzardu - PredY na 62. místě. Jasně, to je dáno i jeho malou aktivitou, což ovšem souvisí s celým problémem.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 19:27:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Predy si to casem zacne davat (ne ze by nedaval uz ted, myslim na mezinarodni scene). Jak jsi mluvil o tom rozboru, predy vs morrow, tak v te serii ho mohl dat, prvni hru vyhral a v druhe ho mel temer na lopatkach, dodenska nechapu, jak to morrow mohl obratit a vyhrat.. pote vyhral cely turnaj, tzn kdyby ho predy dal, mozna by vyhral cely turnaj.. ale to jsou jen spekulace..

kdyz si projdes vsechny go4sc2 turnaje, tak par cechu se tam dobre umistilo. Dej tomu par mesicu, nez se ke slovu dostanou nove talenty. Ja pevne verim, ze narozdil od napr. cs 1.6ky budou cesi a slovaci zasahovat do mezinarodnich boju + cz dostalo 2 pozvanky na dalsi IEM, tam se hodne ukaze, jak jsou na tom nasi TOP hraci vs zbytek evropy, tam pujde o velke prachy.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 19:35:19 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:12:07
Příspěvky: 9
Časem se to imo vylepší :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 19:35:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Vas mensi brat vam drzi palce ;)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 20:21:09 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
easyyy píše:
Dej tomu par mesicu, nez se ke slovu dostanou nove talenty. Ja pevne verim, ze narozdil od napr. cs 1.6ky budou cesi a slovaci zasahovat do mezinarodnich boju + cz dostalo 2 pozvanky na dalsi IEM, tam se hodne ukaze, jak jsou na tom nasi TOP hraci vs zbytek evropy, tam pujde o velke prachy.


ok, jestli se nějaký Čech umístí do konce roku 2011 v top4(nebo alespoň top8) na nějaké velké akci typu WCG/IEM/..., veřejně se tady omluvím :)

holt nezbývá než doufat..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 20:24:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
a co ty vis, treba se dostanes na IEM ty a dostanes se do top4(8) a budes se muset omluvit kvuli sobe :))


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 20:28:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 03. lis 2007 15:50:15
Příspěvky: 119
musis sa najprv zamysliet, co chces riesit... lebo v tejto diskusii neriesis nic...
je to nova hra, cize, bud hraci maju skusenosti, su dobry v rts hrach a su stary(byvali hraci sc1,w3, kde cesi mali zastupenie medzi spickou)
alebo ju hraju mlady a neskuseny hraci, ktory este nemaju moznost porazit niakych top hracov, lebo sa iba vypracuvavaju...
po roku, po dvoch mozes taketo diskusie zakladat a aj sa realne pytat...

_________________
have no fear, path is written


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz