StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 16. čer 2024 7:55:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 9:33:51 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:54
Příspěvky: 6
Zdravím, mám delší dobu PC s integrovanou GK, chtěl bych si ale zahrát SC2 s pokud možno co nejlepším rozlišením a vysokými detaily za co nejméně peněz :-) Doporučte mi prosím nějakou GK. Za cca 3.000,- Kč

V komentářích na webu jsem někde četl, že kvůli AA, byl grafický engine vyvíjen primárně pro jednu značku? Kterou? Díky

Moje specifikace:
CPU C2D E7500 2,93GHz
MB Intel DG41RQ
DDR2 4GB/800MHz
22" monitor FullHD


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 9:43:46 
Offline
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 17:23:23
Příspěvky: 26
Já mám gigovou ATInu HD4870 (už se neprodávaj, ale určitou představu by ti to dát mohlo), a všecko frčí na ultra, 1680x1050 jako po másle. Akorát teda v misi Supernova ta plamenná vlna dávala mýmu železu trochu zabrat a FPS poklesl na hodnoty, kde bych je dlouhodobě nechtěl mít, ale vzhledem k tomu, že účelem tý mise je stejně tu vlnu nevidět :lol: , bez problému jsem se přes to přenesl. Jinak jak říkám, všecko v pohodě, bez záškubu.

Zbytek HW máme dost podobnej, akorát procík mám C2D 8400.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 9:47:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Zkus tohle, k Tvojí konfiguraci sedí, ale na plný detaily to rozhodně nebude, ale na high by ti to mělo lítat plynule. http://www.itage.cz/p170953-gigabyte-24 ... 240oc-1gi/ ke druhému dotazu AA podporuje Nvidia, nicméně pokles framerate je citelný. Sám mám ATI (stará dobrá nvidia 9800 gx2 vyhorela po instalaci ovladacu, od te doby nvidii neverim a nebyl jsem sam komu odesla do kremikoveho nebe po instalaci tech ovladacu) a jede to naprosto bez problemu, akorat bez vyhlazovani, jenze na 1920x1080 to stejne moc poznat neni

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 10:46:43 
Offline
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 10:06:39
Příspěvky: 47
me to v poho beha na radeonu 4770 ale krom procesoru zalezi taky na tom, jak mas zapraseny windows,.... ICQ, Skype + 20 ikonek na systemove liste a podobnej bordel.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 14:09:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 30. črc 2010 17:57:47
Příspěvky: 8
Do 3000 bys mel sehnat Ati 5750 nebo Nvidii GTS 250, pricemz ja bych se stavel spise na stranu Nvidie

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 14:51:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 24. říj 2007 8:48:40
Příspěvky: 15
Ja osobne mam GTS 250 a jedu bez problemu vsecko na ultra (rozliseni 1680x1050), takze sem taky pro GTS bejt tebou xD


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 15:14:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 28. kvě 2010 11:57:03
Příspěvky: 19
já mám teda taky problém s tím, že se mi hlavně ze začátku každé hry a pak i při jiném nastavením jak medium scII dost trhá...

CPU Type: - Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
CPU Speed - 2.42 GHz
System Memory - 3.5 GB
Video Card Model - NVIDIA GeForce 8600 GTS
Video Card Driver - nvd3dum.dll

může to být tou grafikou? Nebo čím by mohlo?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 16:06:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 15:45:55
Příspěvky: 59
darkwind píše:
já mám teda taky problém s tím, že se mi hlavně ze začátku každé hry a pak i při jiném nastavením jak medium scII dost trhá...

CPU Type: - Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
CPU Speed - 2.42 GHz
System Memory - 3.5 GB
Video Card Model - NVIDIA GeForce 8600 GTS
Video Card Driver - nvd3dum.dll

může to být tou grafikou? Nebo čím by mohlo?


Problem se sekanim na zacatku kazde hry ma 90% hracu, nehlede na to, jaky ma jejich PC vykon.


Jinak ke vsem ostatnim - SCII je hra ktera primarne zatezuje procesor nikoliv grafickou kartu. Takze pokud chcete zvednout FPS, tak honte spis vykon na procesoru a ne na graficke karte. Na plynulou hru (30FPS a vic) v rozliseni 1680x1050 vam staci low-end graficka karta Ati Radeon HD5670, coz je karta za 2000 Kč.

Naopak hra je celkem narocna na procesor, takze majitele Core 2 duo procesoru si s ultra detaily moc nezahraji. Procesory Core i5 a i7 by meli byt vyhovujici, ale hra neni optimalizovana na vice jader, takze rozdilu mezi 2mi a 4mi jadry moc neni.

K otazce kdo se podilel na vyvoji - byla to NVidie, takze na jejich kartach se da dosahnout tak o 10 FPS vic nez u Ati karet.


Hra mi pride dost spatne optimalizovana - na to jak dlouhy byl vyvoj, tak je to prachmizerne. Nejvetsi prusery jsou jiz zminovane sekani na zacatku hry a pak taky fakt, ze hra zatezuje primarne procesor, coz je u moderni hry spatne. GK ma spoustu vypocetnich jednotek, kterymi usnadnuje praci procesoru, tak proc je nevyuzit.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 18:01:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 28. kvě 2010 11:57:03
Příspěvky: 19
takže bys mi doporučil koupit lepší procesor?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Doporučte GK
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 18:36:49 
Offline
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 18:03:07
Příspěvky: 44
Rhomedan píše:

Problem se sekanim na zacatku kazde hry ma 90% hracu, nehlede na to, jaky ma jejich PC vykon.


Jinak ke vsem ostatnim - SCII je hra ktera primarne zatezuje procesor nikoliv grafickou kartu. Takze pokud chcete zvednout FPS, tak honte spis vykon na procesoru a ne na graficke karte. Na plynulou hru (30FPS a vic) v rozliseni 1680x1050 vam staci low-end graficka karta Ati Radeon HD5670, coz je karta za 2000 Kč.

Naopak hra je celkem narocna na procesor, takze majitele Core 2 duo procesoru si s ultra detaily moc nezahraji. Procesory Core i5 a i7 by meli byt vyhovujici, ale hra neni optimalizovana na vice jader, takze rozdilu mezi 2mi a 4mi jadry moc neni.

K otazce kdo se podilel na vyvoji - byla to NVidie, takze na jejich kartach se da dosahnout tak o 10 FPS vic nez u Ati karet.


Hra mi pride dost spatne optimalizovana - na to jak dlouhy byl vyvoj, tak je to prachmizerne. Nejvetsi prusery jsou jiz zminovane sekani na zacatku hry a pak taky fakt, ze hra zatezuje primarne procesor, coz je u moderni hry spatne. GK ma spoustu vypocetnich jednotek, kterymi usnadnuje praci procesoru, tak proc je nevyuzit.



tak to s tebou souhlasim, grafiku mam nVidia 9600GT uz od vyroby pretaktovanou, na hru by mela v pohode stacit, ale hraju na medium, pac mam slabsi procesor AMD 64 X2 4800+ (2,5GHz). A kdyz jsou vetsi bitvy, tak mi jde fps razantne dolu... trochu me ta optimalizace zarazi, protoze Crysis dokazu hrat na vysoky detaily a tam je grafika trochu nekde jinde.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz