StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 24. zář 2024 0:23:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 19:17:17 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
zrovna dneska jsem hrál na LT a 6 pool... měl jsem luck že jsem ho chytil hned na prvním možném místě... co jsem si všiml-zaelota jsem měl dýl než on tam byl s prvníma lingama orientačnjí čas dokončení gate je 2:30, dneska jsme se díval i na pár repu a ten čas by měl bejt dobře.. pokud si psal že lingové vylezli v 2:25 -takže když vše dobře půjde mají 38 vteřin(bez chrono) aby mi proběhli-proto říkám že už se mi to stalo, nemůžu dát zaelota do cesty když ho prostě nemám.. takže výsledek byl takovej že mi vymlátil většinu těžby, nakonec jsem to dal, ale neskutečně jsem se natrápil.. zkoušel jsem jak si psal, dát 2 phylony dolu pod rampu, no neměl jsem na dva..

btw nemáš nějakej replay kde si to takhle nějak dal jako protoss?

EDIT: 2:30 je to jen v případě že se jede 10 gate a né klasické 12 gate.. myslím probu.. :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 21:54:30 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jonas píše:
zrovna dneska jsem hrál na LT a 6 pool... měl jsem luck že jsem ho chytil hned na prvním možném místě... co jsem si všiml-zaelota jsem měl dýl než on tam byl s prvníma lingama orientačnjí čas dokončení gate je 2:30, dneska jsme se díval i na pár repu a ten čas by měl bejt dobře.. pokud si psal že lingové vylezli v 2:25 -takže když vše dobře půjde mají 38 vteřin(bez chrono) aby mi proběhli-proto říkám že už se mi to stalo, nemůžu dát zaelota do cesty když ho prostě nemám.. takže výsledek byl takovej že mi vymlátil většinu těžby, nakonec jsem to dal, ale neskutečně jsem se natrápil.. zkoušel jsem jak si psal, dát 2 phylony dolu pod rampu, no neměl jsem na dva..

btw nemáš nějakej replay kde si to takhle nějak dal jako protoss?

EDIT: 2:30 je to jen v případě že se jede 10 gate a né klasické 12 gate.. myslím probu.. :)


Nemůže ti vymlátit většinu těžby, 6 lingů vs proby = ztráta 3-5 probů max. Ovšem když ti jde zerg po těžbě se 6 lingama tak je hloupý, těch prvních 6 lingů má škodit, ničit pylony a sejmout toho 1-2 loty co stihnou vylézt, proti těžbě nemají šanci a musejí počkat na posily.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 22:07:15 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
blokoval jsem rampu forge(stavěl jsem ho do cesty hned jak jsem si všiml že jede 6 pool) + gate než se prokousal byl tam už jeden kanon těsne před dokončením..

3 minuty dělěno 17 vteřin je 6 + 10 - 1 scaut = 15 prob(s chronem o 1-2 víc s trochou štěstí).. nechápu proč by mi lingove, ktery jsou daleko mobilnější, počítám že mají i rychlejší útok nemohli sundat z 15ti prob 7-8 probíkú, navíc když musíš ještě jednu vzít a zadělat zas rampu tak aby se k tobě nedostala další várka lingu a musíš se věnovat "micrování" s probama a stavění zároveň..

jinak jasně udělal jsem pár chyb, měl jsem probíky stahnou za canon(i když to bylo poměrně daleko) místo "férovky" já jen jsem chtěl ríct že se mi zdá optimálnějši-mám s tím lepší zkušenosti, když se nebráni proti 6pool rampa ale těžba, viz ten replay co je o pár příspěvků vejš..

EDIT: těch probů jsem stejně ani tolik neměl, neco stálo forge + další phylon + pak zaelot kterej šel hned jak to bylo možné..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 0:17:49 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jonas->mno ztratíš jich hodně když budeš bojovat v úzkém prostoru, musíš ty lingy obklíčit samozřejmě. :) Když máš početní převahu s jednotkami nablízko tak musíš nepřítele obklíčit aby si rubal co nejvíce jednotkami, pokud těch 6 lingů stálo v řadě někde a bojovalo s nimi vždy jen 6 probů tak je jasné že ti toho sejme více. ;)

Obecně proti 6 poolu v PvT je lepší asi stavět budovy kolem nexusu, tak aby se nedal prvni pylon obklíčit, z jedné strany ho krýt gate a co nejdříve chronoboostovat zealota, když přiběhnou lingové tak povolat i všechny proby a společně se zealotem je v pohodě přemůžete beze ztrát nebo s 1 probou, horší je když soupeř micruje, a jen uždibuje na nechráněných místech, pak hold musíte jednat dle situace, pomoci může někdo jen v případě že sem dáte replay.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 0:38:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
víc hrát budu asi až v út to bych nějakej ten 6 pool měl dostat taky :D myslíš že je šance to bránit bez kanonu jen zaelotem i když ho máš později než jsou u tebe lingové nebo je výhodnější tam alespoň jeden postavit?

s canonem u těžby se to brání podlě me dobře a nemůžou ho lingové obklopit když to hezky zašiješ vedle gasu..

viz replay co jsem hrál před pár dny.. http://www.starcraftcz.com/replay-download.php?id=59 dneska jsem zkoušel bránit ten wall jak mi to bylo porazeno ale hrozně jsem u toho natrápil a zdálo se mi to hůř proveditelný... kdybys měl nějakej replay jak ses ubráni ty(i když pochybuju že někdo v lepších ligách hraje tímto způsobem) docela rád bych se podíval(třeba přes PM).. protože když stahuju replay z netu tak tam jsem nikdy nikoho neviděl ten 6pool jezdit, těžko pak něco okoukat..

kdyžtak ti pak pošlu ten replay na tom LT aby ses kouknul ale až zejtra jestli ho najdu.. udělal jsem tam ale poměrně pak víc chyb(např ztrátu 6 VR kdy jsem si klikal u sebe v mainu), takže to určitě není nic co bych chtěl veřejně prezentovat.. :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 11:59:27 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Zaručený recept proti 6 pool (v posledních asi 20 případech 100% úspěšnost) na ramu forge a z každý strany pylon a za každý pylon 1 kanon. I když lingové přijdou chvíli před dokončenim kanonu, tak pylon s 600 životama prostě neprokoušou a vejdou se k němu max asi 3. Takže nemají šanci projít, potom stačí rychle GW a buď push a nebo air .. to už je pak fuk, neměli byste prohrát. Ale touhle taktikou k vám nikdy lingové neprojdou. Soupeři byli převážně gold a semtam platina.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 15:17:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 1:28:20
Příspěvky: 54
Stealman píše:
Zaručený recept proti 6 pool (v posledních asi 20 případech 100% úspěšnost) na ramu forge a z každý strany pylon a za každý pylon 1 kanon. I když lingové přijdou chvíli před dokončenim kanonu, tak pylon s 600 životama prostě neprokoušou a vejdou se k němu max asi 3. Takže nemají šanci projít, potom stačí rychle GW a buď push a nebo air .. to už je pak fuk, neměli byste prohrát. Ale touhle taktikou k vám nikdy lingové neprojdou. Soupeři byli převážně gold a semtam platina.

Přesně, jediná chyba je v tom, že stavíš gate jako první a scoutuješ nějakou 9 probou po pylonu nebo tak. No a pokud hraješ na mapě pro 4 (na mapě pro 2 6pool podle mě nemá cenu ani zkoušet) tak je dost velká šánce že netihneš tu forge postavit. Možná někde najdu rep kde sem ubránil 6 pool a dyžtak to sem hodim

_________________
Obrázek
ID: #371
Kdo chcete, ozvěte se, zahraju si s kymkoliv


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 16:09:03 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
EasyCake píše:
Stealman píše:
Zaručený recept proti 6 pool (v posledních asi 20 případech 100% úspěšnost) na ramu forge a z každý strany pylon a za každý pylon 1 kanon. I když lingové přijdou chvíli před dokončenim kanonu, tak pylon s 600 životama prostě neprokoušou a vejdou se k němu max asi 3. Takže nemají šanci projít, potom stačí rychle GW a buď push a nebo air .. to už je pak fuk, neměli byste prohrát. Ale touhle taktikou k vám nikdy lingové neprojdou. Soupeři byli převážně gold a semtam platina.

Přesně, jediná chyba je v tom, že stavíš gate jako první a scoutuješ nějakou 9 probou po pylonu nebo tak. No a pokud hraješ na mapě pro 4 (na mapě pro 2 6pool podle mě nemá cenu ani zkoušet) tak je dost velká šánce že netihneš tu forge postavit. Možná někde najdu rep kde sem ubránil 6 pool a dyžtak to sem hodim


Hele jen dotaz, proc nema cenu zkouset 6pool na mape pro 2? vzdyt tam prece zerg vi, kde je souper a jde na jistotu, kdezto na 4-mape musi hledat. Sam se 6poolem moc zkusenosti nemam, vsehovsudy ho na me zkouseli tak dvakrat...vubec veskere tyto cheese taktiky jsem zazil strasne malokrat, a to i v bronzu, sem tam nejaky cannon rush, proxy GW, jinak nic...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 16:12:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 1:28:20
Příspěvky: 54
Protože to okamžitě vyscoutuje a může se připravit. Zatimco na mapě pro 4, to scoutne s největší pravděpodobností pozdějc a máš větší šanci na úspěch.
Netvrdim že 6 pool na mapě pro dva nejde ale šance na úspěch je mnohem menší

_________________
Obrázek
ID: #371
Kdo chcete, ozvěte se, zahraju si s kymkoliv


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 16:30:22 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
EasyCake píše:
Protože to okamžitě vyscoutuje a může se připravit. Zatimco na mapě pro 4, to scoutne s největší pravděpodobností pozdějc a máš větší šanci na úspěch.
Netvrdim že 6 pool na mapě pro dva nejde ale šance na úspěch je mnohem menší


no jo safra, to mi ted nejak nedoslo...proto radsi proti zergovi hazu pylon k rampe...no ale rikam, v podstate s tim zkusenosti nemam a i ti co to proti me jeli nejspis taky moc ne, pac se to dalo relativne v poho odrazit...kazdopadne diky ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz