StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 24. zář 2024 0:23:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 12:33:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 04. pro 2010 1:28:20
Příspěvky: 54
Třeba tě neměl scoutnutýho a pokoušel se o expu?

_________________
Obrázek
ID: #371
Kdo chcete, ozvěte se, zahraju si s kymkoliv


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 13:03:00 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. pro 2010 16:59:47
Příspěvky: 23
praveze to bolo xel naga caverns kde nemusis scoutovat aby si vedel kde je nepriatel a tak isto sa ti tam velmi nevyplati robit expu....a ani to nebol hrac coby hral prvu hru mal uz nejakych 100 hier za sebou. Tak vazne neviem vyzera to na expu ale robit ju na mieste kde bude stopro baze nepriatela? O tom som este nepocul.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 13:05:40 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Možná zkoušel planetary fortress rush

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 21:55:02 
Offline
 Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 0:21:31
Příspěvky: 36
Weezing píše:
Možná zkoušel planetary fortress rush

:-D :-D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 11:33:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 20. zář 2010 16:53:38
Příspěvky: 22
Tak já musím taky přispět. Cannon Rush rozhodně nění bronze fest. Na některých mapách ( Xell Naga Caverns např. ) Na 90% projde v pohodě i na platinového hráče. ( Ale nadávek je potom hodně. ) Rozhodně však doporučuji spíše jen na Protosse. Také nesnáším mirror matche.
Další věc. Je opravdu důležité naučit se všechny formy ruschů. Člověk si pak uvědomí, jak je dotyčný slabý a jak moc riskuje. ( Ale pozor. On není rush jako rush. Neco se tváří jako rusch ale je to spíš jen zpomalovaci taktika. On když u vás protoss udělá dva cannony, ale rozjede ekonomiku, může vás zpomalit a nic neriskovat. ) To je také třeba si uvědomit.
Counter na proxy gate a Cannon rush je jednoduchý: Dobrý scouting a znalost těchto útoků. Protože když neznáte slabiny, nedokážete se proti tomu dobře bránit.
Další věc, co jsem chtěl napsat je, že obrana není vždy stejná. Postup je vždy jiný. Záleží na situaci. Někdy jsou cannony daleko a dá se postavit expa jinde, ani o tom nemusí dotyčný vědět. On pak vyrábý cannon za cannonem v zápalu vášně a když už útočí na hlavní budovu, tak se těžaři seberou a přejedou si jinam. Taky je možnost masit armádu a vběhnout mu do báze. Někdo tu psal snad že by mohl mít cannony i u sebe v základně. Ale to nezjistíš, dokud se nekoukneš. Zkrátka, podle mě je tahle taktika efektivní ale snadno ubránitelná. Hodně lidí jí odsuzuje, ale to je chyba. Teprve když jí pochopíte a osvojíte si jí tak se jí snadno ubráníte a dostanete se o schůdek dál. Mě osobně vždy dojme, když mi zlatej nebo platinovej hráč napíše, že jsem noob a podobně. Já jsem sice jen v silveru, ale cr se ubránit umím. ( mimochodem dostávám zlaté a platinové protihráče, takže asi bude brzo rozřazení. )
A na závěr bych chtěl podotknout: Mám rád dlouhé a vyrovnané hry. Stavím collose, templáře. umím používat sentry a baví mě to. Ale občas si prostě nějaký rusch nebo cheese hodím, abych nevypadl ze cviku.

hawk.

_________________
Blondyr
"Smutným hodiny se dlouhé zdají - na fórech je proplýtvají."

Obrázek
Blondyr#999


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 15:24:09 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
čus, mohl by se někdo podívat co udělat příště lepší(obrana na 6pool)? všiml jsem si postávajicích prob + málo prob, okolo 4-5 minuty moc minerálu.. třeba jak příště postavit líp budovy.. thx

http://www.starcraftcz.com/replay-download.php?id=59


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 17:22:25 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
proc nescoutujes?? To si hazel na slepo forge??

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 17:26:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Jonas píše:
čus, mohl by se někdo podívat co udělat příště lepší(obrana na 6pool)? všiml jsem si postávajicích prob + málo prob, okolo 4-5 minuty moc minerálu.. třeba jak příště postavit líp budovy.. thx

http://www.starcraftcz.com/replay-download.php?id=59

scout :) jinak jsi zbytecne ztratil zaelota, stacilo ho postavit tak aby ho nemohli zerlingove obklopit a pohoda... jinak proc nedelas wall u rampy kdyz jedes forge hned?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 19:15:11 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
proti zergovi jedu forge hned, wall nedělám nikdy obzvlášť na mapách s "B" vchodem, navíc už se mi několikrát stalo že mi přes wall pár těch lingu proběhlo a canony jsou pak k ničemu protože stejně jde po probech.. snažím se těma canonama, když už je dělám bránit i harras s mutama, jsou to takové poměrně oblíbené zdržovažky.. klasickej scout probou co postaví phylon je na 6 pool pozdě, alespoň jsem to ještě nikdy pak nestihl ubránit.. zaelota škoda, měl jsme ho někam zaparkovat, možná v té bitce to lepší srovnat :-/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 20:04:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Jonas píše:
proti zergovi jedu forge hned, wall nedělám nikdy obzvlášť na mapách s "B" vchodem, navíc už se mi několikrát stalo že mi přes wall pár těch lingu proběhlo a canony jsou pak k ničemu protože stejně jde po probech.. snažím se těma canonama, když už je dělám bránit i harras s mutama, jsou to takové poměrně oblíbené zdržovažky.. klasickej scout probou co postaví phylon je na 6 pool pozdě, alespoň jsem to ještě nikdy pak nestihl ubránit.. zaelota škoda, měl jsme ho někam zaparkovat, možná v té bitce to lepší srovnat :-/

pres wall se ti lingove nedostanou... musis tam mit misto jen na zaelota kteremu das hold a je to :) jinak jsi delal pylon 0:52, pool se dostavil 1:56 a zerlingove vylezli 2:25 herniho casu :) takze by jsi na to prisel v pohode a pokud je uzka rampa, a tady je, tak neni nic jednodussiho nez hodit dva pylony dolu pod rampu aby jsi jeste zerlingi pozastavil a zatim si udelal nekolik zaelotu a dal je na svoji rampu :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz