StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 06. říj 2024 14:36:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj 2010 22:36:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Jeremiasz píše:
Moor8 píše:
saltazar píše:
Mno liga kde se nedá rushovat je ta začátečnická, tam jsou všude v cestách balvany. :D


Jasně, ale tam nemůžeš hrát pořád :( Udělat by se to mohlo tak, že by se zápasy odehrané do 7 (10) minut nezapočítali do hodnocení, nebo zapojit ,,únavu,, jako v některých hrát. Že by soupeř na zergském creepu, nebo protoské energetické sítí ztrácel životy (něco podobného udělat i pro terany) proti tomu by se pak udělal výzkum a už by to pak nezraňovalo. Takže by fakt jen bránilo útoku na začátku.


braneni utoku v zacatku by zkryplovatelo hru. (btw pokladam tvoje napady jako celkem pitomy, no offense)
zcela uprimne, taky jsem z toho byl na prasky a v mym vlaknu jsem nad tim dost zehral, ale ony se ty rushe fakt daji efektivne odrazit pokud neudelas fatalni chybu v BO nebo zastaveni, pripadne v prohlidnuti temnych zakouti u sve baze. Mluvim teda za Terrana, jiny rasy nehraju. A sam za sebe bych rekl - pokud nedokazu uz ze startu vydrbat s nejakou lacinou taktikou, nic jinyho si nezaslouzim.

pocatecni otravovani je treba, pokud neni otravovani a monitoring, prijde trest. Tohle proste neni SimCity.
ja osobne si zazival tezky frustrace proti tossovi, jak se rozjel, proste me prevalcoval. Snazim se ho ted znicit nebo aspon vazne poskodit co nejdriv, opravdu nestojim o to, aby rozjel kvantum stalkeru, HT a za to naprasil 3 colosse.



Jakpak jsi přišel na to, že proti rushům neumím hrát a jsem z toho na prášky? Já proti rushům umím hrát a 90% jich odrazím. Pokud předpokládáš, že proti rushům může být jen ten, kdo právě takto dostává na zadek, tak mě přijde celkem pitomé zase tohle. (no offense :D ) Podle mne hru ,,zkryplují,, právě ty rushe. Většina hráčů (krom diamantu a platiny) neumí pak hrát pozdější fázi hry. Jak jsi sám přiznal. Já chci ve hře využít všechny jednotky a vylepšení a pořádně si zabojovat. Ničit si expy, jít na nepřítele pozemně, letecky, kombinovaně, dokud nepřijdu na jeho slabinu, několikrát přijít o celou armádu a několikrát ji zničit soupeři a až po nějakém čase někdo z nás získá výraznější převahu a zničí soupeře. Ale bude to boj! Né rychlá klikačka. Chci si jednou zahrát a né 10x udělat to samé jako cvičená opice. není to simcity! to, o co mi jde má k Sim fakt daleko, tak se tu tím nezaštiťuj. člověk to prostě nemusí sekat jako Baťa cvičky.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj 2010 22:54:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Moor8 píše:
Jakpak jsi přišel na to, že proti rushům neumím hrát a jsem z toho na prášky? Já proti rushům umím hrát a 90% jich odrazím. Pokud předpokládáš, že proti rushům může být jen ten, kdo právě takto dostává na zadek, tak mě přijde celkem pitomé zase tohle. (no offense :D ) Podle mne hru ,,zkryplují,, právě ty rushe. Většina hráčů (krom diamantu a platiny) neumí pak hrát pozdější fázi hry. Jak jsi sám přiznal. Já chci ve hře využít všechny jednotky a vylepšení a pořádně si zabojovat. Ničit si expy, jít na nepřítele pozemně, letecky, kombinovaně, dokud nepřijdu na jeho slabinu, několikrát přijít o celou armádu a několikrát ji zničit soupeři a až po nějakém čase někdo z nás získá výraznější převahu a zničí soupeře. Ale bude to boj! Né rychlá klikačka. Chci si jednou zahrát a né 10x udělat to samé jako cvičená opice. není to simcity! to, o co mi jde má k Sim fakt daleko, tak se tu tím nezaštiťuj. člověk to prostě nemusí sekat jako Baťa cvičky.


Vidim tu trosku mezery v tve logice. Tebe nekdo nuti rushovat?? A sam rikas, ze rushe bez problemu odrazis. A pokud po rushi souper neumi hrat, tak ho snadno porazis a dostanes se do ligy, kde to souper umi, aby sis uzil cele spektrum jednotek. Pokud nekoho bavi delat porad stejny 6pool, nebo RIP 9rax, nebo canon rush, tak se s tim daleko nedostane, tohle skonci v silver nebo max v gold pokud bude mit stesti, protoze lidi na to umi proste reagovat...A proc by hral nekdo stregii, se kterou ma 10% sanci na uspech? Pokud tu navrhujes ztizeni early rushe tak to se deje v jednom kuse, jen to neni nic tak brutalniho, protoze to neni potreba (reaper double nerf, zealot nerf, void ray nerf...)

Uz jen to, ze navrhujes takovehle razantni zmeny ukazuje, ze se proti early game jeste neumis zcela branit (i kdyz tvrdis opak). Radsi zkus zmenit svoji hru nez hru vsech ostatnich kolem tebe ;) Musis si projit proste vsim...v nizsich ligach se naucis rushovat, pak se naucis se proti nim branit, pak se naucis provest spravne timed push, pak spravne vcas expandovat, pak spravne counterovat soupere a pak treba skloubit micro/makro. Clovek ktery neco z toho zvlada se nizsim ligam vyhne a nebo z nich snadno postoupi. Ja si osobne uzivam plnou skalu jednotek az v high platine a diamondu, protoze pred tim bych na to proste nemel schopnosti (na co by mi byla kombinace BC, Banshee, MM, Thor, Tank...kdyz souper jede jen mutalisky).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 10:45:08 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Zase sem začal vyhrávat, z posledních 12 her jen 3 provary, hurá... co jsem změnil - začal jsem konečně řádně skautovat a začal jsem se řídit radou: stavi se scv ? pokud ano
produkuju ze vsech budov ? pokud ano
stiham utracet prachy ? pokud ano
mam energy na crhono boost/mule/inject larva ?
mam cooldown na creep tumoru ?
Díky za ni...

Včera se porazil tose, bylo to až příliž jednoduchý a ten borec mi před GG oznámyl že nesnáší defenzivní playery, páč sem mu odrazil pár prvních ataků a pak ho zničil, tedy aby mě měl rád musel bych ho nechat mne zničit hned v prvních 15 minutách... myslel jsem že je to nějakej úplnej začátečník a von měl za sebou více než 600 matchů...ve hře , která trvala cca hodinu měl pouze jednu základnu dokud ji zcela nevytěžil, pak teprv začal stavět další...to sem fakt nepobral...po 600 hrách ať už v jakýkoliv lize.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 17:50:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Salam píše:
Zase sem začal vyhrávat, z posledních 12 her jen 3 provary, hurá... co jsem změnil - začal jsem konečně řádně skautovat a začal jsem se řídit radou: stavi se scv ? pokud ano
produkuju ze vsech budov ? pokud ano
stiham utracet prachy ? pokud ano
mam energy na crhono boost/mule/inject larva ?
mam cooldown na creep tumoru ?
Díky za ni...

Včera se porazil tose, bylo to až příliž jednoduchý a ten borec mi před GG oznámyl že nesnáší defenzivní playery, páč sem mu odrazil pár prvních ataků a pak ho zničil, tedy aby mě měl rád musel bych ho nechat mne zničit hned v prvních 15 minutách... myslel jsem že je to nějakej úplnej začátečník a von měl za sebou více než 600 matchů...ve hře , která trvala cca hodinu měl pouze jednu základnu dokud ji zcela nevytěžil, pak teprv začal stavět další...to sem fakt nepobral...po 600 hrách ať už v jakýkoliv lize.

Pokud vazne tezil z jedne zakladny hodinu tak to nebyla lama, ale poradna lampa. Jedna zakladna ti mineralama vystaci pri 24 tezicich na mineralech lehce pres 15min zhruba. Tudiz pokud dokazes soupere nepustit na expu po 15 min a sam expandujes tak je to vetsinou win a ani nemusis znicit jedinou budovu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 21:49:20 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Stoky píše:
Moor8 píše:
Jakpak jsi přišel na to, že proti rushům neumím hrát a jsem z toho na prášky? Já proti rushům umím hrát a 90% jich odrazím. Pokud předpokládáš, že proti rushům může být jen ten, kdo právě takto dostává na zadek, tak mě přijde celkem pitomé zase tohle. (no offense :D ) Podle mne hru ,,zkryplují,, právě ty rushe. Většina hráčů (krom diamantu a platiny) neumí pak hrát pozdější fázi hry. Jak jsi sám přiznal. Já chci ve hře využít všechny jednotky a vylepšení a pořádně si zabojovat. Ničit si expy, jít na nepřítele pozemně, letecky, kombinovaně, dokud nepřijdu na jeho slabinu, několikrát přijít o celou armádu a několikrát ji zničit soupeři a až po nějakém čase někdo z nás získá výraznější převahu a zničí soupeře. Ale bude to boj! Né rychlá klikačka. Chci si jednou zahrát a né 10x udělat to samé jako cvičená opice. není to simcity! to, o co mi jde má k Sim fakt daleko, tak se tu tím nezaštiťuj. člověk to prostě nemusí sekat jako Baťa cvičky.


Vidim tu trosku mezery v tve logice. Tebe nekdo nuti rushovat?? A sam rikas, ze rushe bez problemu odrazis. A pokud po rushi souper neumi hrat, tak ho snadno porazis a dostanes se do ligy, kde to souper umi, aby sis uzil cele spektrum jednotek. Pokud nekoho bavi delat porad stejny 6pool, nebo RIP 9rax, nebo canon rush, tak se s tim daleko nedostane, tohle skonci v silver nebo max v gold pokud bude mit stesti, protoze lidi na to umi proste reagovat...A proc by hral nekdo stregii, se kterou ma 10% sanci na uspech? Pokud tu navrhujes ztizeni early rushe tak to se deje v jednom kuse, jen to neni nic tak brutalniho, protoze to neni potreba (reaper double nerf, zealot nerf, void ray nerf...)

Uz jen to, ze navrhujes takovehle razantni zmeny ukazuje, ze se proti early game jeste neumis zcela branit (i kdyz tvrdis opak). Radsi zkus zmenit svoji hru nez hru vsech ostatnich kolem tebe ;) Musis si projit proste vsim...v nizsich ligach se naucis rushovat, pak se naucis se proti nim branit, pak se naucis provest spravne timed push, pak spravne vcas expandovat, pak spravne counterovat soupere a pak treba skloubit micro/makro. Clovek ktery neco z toho zvlada se nizsim ligam vyhne a nebo z nich snadno postoupi. Ja si osobne uzivam plnou skalu jednotek az v high platine a diamondu, protoze pred tim bych na to proste nemel schopnosti (na co by mi byla kombinace BC, Banshee, MM, Thor, Tank...kdyz souper jede jen mutalisky).


Nutit mě nikdo nenutí, ale zase když to udělá druhý a nepovede se mu to, je většinou mrtvej a výsledek je stejnej. Upřímně, já se nechci dostat do diamantu, nebo platiny. Nemám tolik času to hrát a trénovat abych tam obstál. Nestydím se za to, že můj max vrchol bude zlatá. Nechci omezeovat hru ostatních, proto jsem psal, že by měl udělat paralérní ligu a každý by se rozhodl kde chce hrát.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 10:26:50 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
julinQa píše:
Bubla píše:
to uz delam asi tak měsic a za ten měsic sem v 1v1 prohral snad 3 z 8-10her..ale i tak bych potreboval radu ohledne apm...nevim jak je to mozne ale ja mam 30-40 proti hrac stejne rasi ma o 20vic a ja vyhraju a porad nevim jak to zvisit proste at se snazim celou hru jak chcu porad mam male apm a vadi me to:D co by si me doporucil jak to mam potrenovat a jak hlavne dosahnout vecich vykonu a rychlejsi hry?


Jak zvysit apm ? :)

jedna moznost je zacit spamovat :P

druha je hrat hrat a hrat apm se ti zvysi tak ze budes dopredu vedet jaky krok udelas, idealni je myslet porad dokola na zakladni veci

stavi se scv ? pokud ano
produkuju ze vsech budov ? pokud ano
stiham utracet prachy ? pokud ano
mam energy na crhono boost/mule/inject larva ?
mam cooldown na creep tumoru ?

pokud si tohle budes porad dokola opakovat v hlave tak zacnes casem automaticky porad switchovat hotkeye a apm ti pujde nahoru ja zacinal nekde na 50 a posledni dobou mivam kolem 120


Stavím ze všech budov, posílám muly, jakstaks utrácím prachy, scv stavím donekonecna a APM mám průměr za celou hru 22-27 max..., to je kurna nejaký divný...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 10:58:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Tak to pokazde zkousej delat rychleji :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 9:16:50 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Drobnej detajl - co vlastně udává to APM, předpokládám něco za minutu, ale co? nikdde jsem to nenašel, hrál jsem proti zergovi on měl APM kolem 120 ja 25, prohrál jsem, ale zase tak jednoznačný to nebylo, hlavně měl APM už na úplným začátku víc než 100, přitom jen těžil stejně jak já....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 9:34:40 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. říj 2010 11:08:41
Příspěvky: 17
Salam píše:
Drobnej detajl - co vlastně udává to APM, předpokládám něco za minutu, ale co? nikdde jsem to nenašel, hrál jsem proti zergovi on měl APM kolem 120 ja 25, prohrál jsem, ale zase tak jednoznačný to nebylo, hlavně měl APM už na úplným začátku víc než 100, přitom jen těžil stejně jak já....


Action Per Minute
na zacatku mel 100 protoze spamoval tzn. oznacoval porad dokola drony hatcherku a selectoval larvy :P nekdo to dela nekdo ne :x
na apm se vykasli kdyz budes hrat tak ti bude rust :P

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zpověď frustrovaného Starcraft Loosera
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 10:30:52 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
julinQa píše:
Salam píše:
Drobnej detajl - co vlastně udává to APM, předpokládám něco za minutu, ale co? nikdde jsem to nenašel, hrál jsem proti zergovi on měl APM kolem 120 ja 25, prohrál jsem, ale zase tak jednoznačný to nebylo, hlavně měl APM už na úplným začátku víc než 100, přitom jen těžil stejně jak já....


Action Per Minute
na zacatku mel 100 protoze spamoval tzn. oznacoval porad dokola drony hatcherku a selectoval larvy :P nekdo to dela nekdo ne :x
na apm se vykasli kdyz budes hrat tak ti bude rust :P



A máto nějakej hlubší význam, mylsím to spamování, než je zvyšování APM, což je jak jsem pochopil jen statistickej údaj??

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz